تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 24

نام تاپيک: درخواست آموزش نحوه اتصال خودکار مودم adsl در شبکه

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

1 آموزش نحوه اتصال خودکار مودم ADSL در شبکه (حل مشکل TP-Link 8811)

با سلام خدمت دوستان گل و گلاب شبکه ای پی سی ورلددوستان من میخوام که شبکه بین 3 تا کامپیوتر خودم و دوستانم رو برای اتصال به ای دی اس ال از سرور بی نیاز کنم.
    چون تو یک کافی نت دیدم که سرور خاموش بود و اینترنت وصل بود از صاحب کافی نت پرسیدم جریان چیه گفت که یک خدمات آی اس پی یوزرنیم و پسورد ای دی اس الش رو روی خود مودم کانفیگ کرده و به محض روشن شدن مودم اینترنت کل سیستم ها از طریق هاب شبکه وصل میشد. منم هرچی به مغزم فشار آوردم و تو اینترنت سرچ زدم چیزی پیدا نکردم.مودم رو که TP-Link TD-8811 هست ریست کردم و رفتم تو تنظیمات مودم که با آی پی 192.168.1.1 بالا میاد.اونجام هرچی سر و کله زدم چیزی پیدا نکردم. مودم اون کافی نت هم دقیقا همین مدل بود و همون هاب.
    حالا خواهش میکنم دوستان راهنمایی کنن که من چطور میتونم یه همچین کاری بکنم که دیگه به ساخت کانکشن ای دی اس ال و روشن بودن سرور و ... احتیاج نباشه و به محض روشن شدن مودم اینترنت وصل بشه.
    قربون نفستون نا امیدم نکنین ها!
    Last edited by djjamal; 24-01-2011 at 11:05.

اگه نباشه جاش خالی می مونه anahita2002_anahita2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2004
    محل سكونت
    در افق ابی

پيش فرض

سلام
    مودم من من همين طوري است؟؟ جاي تهجب نداره

كانكشن اتصال من به شبكه كه از طرف سرويس دهنده تنظيم شده است بصورت ppoe است . در اين حالت كلمه عبور و نام كاربريتون روي مودم بصورت خودكار ذخيره و كافي مودم رو روشن كنيد تا به اينترنت متصل گرديد.
    اما در حالت bridage ا ين امكان نيست

3. این کاربر از anahita2002_anahita2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Amir Varasteh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام.

نیازی به روشن بودن سیستم خاصی نیست. اولا مودم رو به حالت PPPoE تنظیم کنید.

دوما شکل شبکه ی شما باید به حالت زیر باشه:

یعنی باید مودم به یکی از پورتهای سوییچ وصل شه.

سپس اون سیستمهایی که میخوایم به اینترنت دسترسی داشته باشن، توی تنظیمات کارت شبکشون Default Gateway رو برابر IP مودم قرار بدین.

همین. موفق باشید.

5. این کاربر از Amir Varasteh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

آقا دستتون درد نکنه ولی اولاً شما اصل کاری رو نگفتید که چطور مودم رو به حالت PPPoe تنظیم کنیم؟
    چجوری آخه؟؟ من اینترنتم رو از مخابرات گرفتم.ترخدا دقیق توضیح بدین چیکار باید بکنم؟
    دوماً دیفالت گیت وی مودم رو از کجا باید فهمید؟؟ تو اطلاعات مودم که خالی زده :

تنظیمات مودم رو هم وقتی میخوام تنظیم کنم مثل شکل زیر قرار میدم و خودش 192.168.1.1 و 4.2.2.4 و همه رو تنظیم میکنه :

دوستان خواهشا کمکم کنید. ممنون.
    Last edited by djjamal; 16-01-2011 at 13:06.

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اولا برای تنظیم مودم به صورت PPPoE از همون منوی سمت راست Quick Setup رو بزن و سپس Next بزن. حالا نوشته چند مدل ATM داره، PPPoE داره ، Bridge هم داره ... حالا تو PPPoE رو انتخاب کن و Next بزن و سپس Username و Password رو وارد کن و تموم.

دوما برای Gateway درست نخوندی من چی نوشتم! گفتم هر سیستم ،توی تنظیمات کارت شبکه اش،Defalt Gateway رو بربر IP مودم قرار بده.عکس زیر رو ببین:

اینجا تنظیمات کارت شبکه اس. حالا تمام سیستم ها که میخوای به اینترنت دسترسی داشته باشن، برو و این قسمت رو برار IP مودم بزار که IP مودم شما 192.168.1.1 هست.

سوال داشتی بپرس.موفق باشی.
    Last edited by Amir Varasteh; 16-01-2011 at 13:16.

8. 2 کاربر از Amir Varasteh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

5 چه خاکی بگیرم به سرم؟!

اولا برای تنظیم مودم به صورت PPPoE از همون منوی سمت راست Quick Setup رو بزن و سپس Next بزن. حالا نوشته چند مدل ATM داره، PPPoE داره ، Bridge هم داره ... حالا تو PPPoE رو انتخاب کن و Next بزن و سپس Username و Password رو وارد کن و تموم.

دوما برای Gateway درست نخوندی من چی نوشتم! گفتم هر سیستم ،توی تنظیمات کارت شبکه اش،Defalt Gateway رو بربر IP مودم قرار بده.عکس زیر رو ببین:

اینجا تنظیمات کارت شبکه اس. حالا تمام سیستم ها که میخوای به اینترنت دسترسی داشته باشن، برو و این قسمت رو برار IP مودم بزار که IP مودم شما 192.168.1.1 هست.

سوال داشتی بپرس.موفق باشی.
    داداش سلام این عکست هم که خرابه اینترنت هم سرچ زدم قبل از پست شما همه این کارها رو کردم. شکل زیر رو ببین :

دومی که 0 و 35 هست اون PPPOE هست که من ساختم. یوزرو و پس رو هم دادم و مودم هم رستارت شد ولی بازم وصل نشد که نشد. اون چراغ مودم هم که روش نوشته اینترنت روشن میشه ولی اینترنت نیست تا با کانکشن ای دی اس ال وصل بشی.حالا من تنظیمات مودم رو ریست میکنم و کاری که شما گفتی رو انجام میدم ولی شما بی زحمت بگو من این شکل زیر رو چطوری پر کنم؟

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

توی این این عکس شما:

IP Address رو برای سیستم اول بزار 192.168.1.100 . سیستم دوم بزار 192.168.1.101 و الی آخر.

Subnet Mask رو برای همه بزار 255.255.255.0.

Default Gateway هم برای همه بزار 192.168.1.1 که IP مودمت هست.

11. 2 کاربر از Amir Varasteh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

10 راه حل مشکل عدم اتصال خودکار و نحوه ی کانفیگ مودم TP-Link TD-8811

توی این این عکس شما:

IP Address رو برای سیستم اول بزار 192.168.1.100 . سیستم دوم بزار 192.168.1.101 و الی آخر.

سلام دوست عزیز آقا قربون مرامت ولی مشکل از جای دیگه ای بود.بعد از کلی جستجو تو اینترنت به این نتیجه رسیدم که برای حل این مشکل باید اول مودم رو ریست کنید. بعد از این کار باید بعد از ورود به کنترل پنل مودم (وارد کردن 192.168.1.1 در آدرس بار مرورگرتون و دادن یوزر و پسورد admin) به قسمت advanced setup فته و از زیر مجموعه هاش WAN رو انتخاب کنید. حالا تو این صفحه 4 تا کانفیگ به صورت خودکار وجود داره که شما باید تیک هر 4 تاش رو بزنید و همه رو Remove کنید و سپس save/reboot رو بزنی و پنجره مرورگر رو ببندید تا مودمتون ریست بشه و بعد از 2 دقیقه بالا بیاد. حالا باز دوباره وارد کنترل پنل مودمتون میشید و طبق گفته داش امیر گل برای اتصال خودکار مودم این کارو انجام میدید :
    برای تنظیم مودم به صورت PPPoE از همون منوی سمت راست Quick Setup رو بزن و سپس Next بزن. حالا نوشته چند مدل ATM داره، PPPoE داره ، Bridge هم داره ... حالا تو PPPoE رو انتخاب کن و Next بزن و سپس Username و Password رو وارد کن و تموم
    بعد از اینکه مودمتون دوباره ریست شد کار دیگه تمومه و چراغ اینترنت مودم هم روشن هم روشن میشه و از این به بعد میتونید فقط با روشن خاموش کردن مودمتون از اینترنت لذت ببرید.
    فقط 2 نکته هست که یکیش اینه که برای ای دی اس ال مخابرات باید VPI = 0 و VCI = 35 تنظیم بشه.(که خودش اتومات تنظیم هست)
    دومین نکته هم مربوط به Inactivity Timeout minutes هست یعنی زمانی که اگر مودم شما ارسال و دریافت نداشت اتصال به صورت خودکار تا وقتی که باز از اینترنت استفاده کنید قطع بشه که اون هم بصورت خودکار رو 15 دقیقه تنظیم شده.
    کلا شما به غیر از یوزر نیم و پسوردی که وارد میکنید هیچ کاری به بقیه چیزها ندارید. و بعد باید تنظیمات شبکتون رو به صورت خودکار بزارین تا خودش تنظیم شه یعنی دقیقا مثل شکل زیر و لازم نیست هیچ عدد و آی پی وارد کنید :

خوب امیدوارم که اگر زمانی دوستانی مثل من مشکل پیدا کردن با این توضیحات بتونن مشکلشون رو حل کنن.

خوب تا اینجا که برای حل مشکل دوستان بود ولی حالا داش امیر و رفقا اگه بازم کمک کنن من رو شرمنده خودشون کردنمشکل اینجاست که از وقتی اینترنت خودکار درست شده و مودم شده سرور دیگه شبکه ای بین کامپیوتر ها وجود نداره و هرکدوم از سیستم ها فقط خودشون رو میشناسن.
    جریان چیه . مشکل از کجاست چون وقتی آی پی ها رو طبق گفته داش امیر تنظیم میکنم شبکه هست ولی اینترنت ندارم و وقتی روی تنظیم خودکار میزارم اینترنت دارم و شبکه یخدی
    حالا چه خاکی تو سرم بریزم.

13. 2 کاربر از djjamal بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بازم سلام.

تو میگی که وقتی تنظیمات رو از روی اتومات برمیداری اینترتت قطع میشه؟

Default Gateway میزاری حتما ؟!

به نظر من تو موقع IP دادن به سیستمها ، براشون Default Gateway نمیزاری! برای همین اینترنت نداری.

اینو دوباره بخون:

15. این کاربر از Amir Varasteh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

14 سلام دادا

بازم سلام.

تو میگی که وقتی تنظیمات رو از روی اتومات برمیداری اینترتت قطع میشه؟

Default Gateway میزاری حتما ؟!

به نظر من تو موقع IP دادن به سیستمها ، براشون Default Gateway نمیزاری! برای همین اینترنت نداری.

اینو دوباره بخون:
    سلام دادا دقیقا همین جوری که تو میگی میزارم. یه ویندوز هم عوض کردم با 100 جور آی پی دیگه هم تست کردم ولی نشد که نشد. اصلا دیگه کلا شبکه هیچ جور درست نمیشه. هر سیستم فقط خودش رو تو شبکه میشناسه. دادا ترخدا به دادم برس کمکم کن. مشکل از کجاست آخه؟!!

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •