تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 32

نام تاپيک: بهترین پرینتر مخصوص چاپ عکس

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض بهترین پرینتر مخصوص چاپ عکس

با سلام
    من یه پرینترمیخام که بهترین کیفیت رو واسه چاپ عکس داشته باشه .من یه دوربین دیجیتال دارم که باهاش مرتب از پسر 1 سالم عکس میندازم.تا حالا چند بار عکسهاش رو واسه چاپ بردم به اتیلیه.ولی حساب کردم اگه یه پرینتر بگیرم شاید به صرفه تر باشه آخه واسه چاپ یه عکس در حد a4 دوهزارو پانصد تومان تازه با منت ازم میگیره.یه چند روزیه دارم دنبال یه پرینتر خوب میگردم که با کیفیت عالی عکس در اندازه a4 واسم پرینت بگیره ولی از بس مدلهای مختلف تو بازار هست کمپلت گیج شدم.موندم چه مدلی بخرم.تا الان فهمیدم که واسه چاپ عکس بهتره جوهر افشان بخرم.یه مدلم مد نظرم هست که کانون 4700 هست.آخه چند نفر بهم گفتن که واسه چاپ عکس هیچی کنون نمیشه.این مدل قیمتش 130 تومنه .حالا به نظر شما این مدل چطور هست واسه چاپ عکس دیجیتال رنگی.نهایتا تا 200 هم میتونم هزینه کنم.البته خوب اگه ارزونتر باشه هم که خیلی بهتره.کسی میدونه با کارترییک این پرینتر یا مدلهای مشابه تقریبا چند تا عکس a4 میشه چاپ کرد؟در ضمن هزینه تعویض کارتریجا چقدر میشه ؟اصلا میخام بدونم چاپ هر برگعکس رنگی a4 تقریبا چقدر هزینه داره واسم؟
    ببخشید طولانی شد.ممنون از پاسخهاتون.

پروفشنال pakbakhteh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سئوال خوبيه منم همچين سئوالي خواستم مطرح كنم كه تاپيك شما رو ديدم . مرسي عزيز
    دوستاني كه تخصص و تجربه دارند لطفا نظراتشونو بيان كنن.
    من هم سه سئوال دارم ازتون :
    راستي چه فرقي بين چاپ يه عكس A4 با پرينتر جوهر افشان يا ليزري هست؟
    و رنج قيمت پرينترهاي ليزري رنگي براي استفاده هاي خانگي چقدره؟
    شما كدوم پرينتر رو پيشنهاد مي دهيد به همراه دليلي كه داريد؟
    با سپاس

کاربر فعال انجمن پرینتر و اسکنر mohammad.t's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

ببينيد دوستان چاپ عكس در پرينترهاي جوهر افشان به لحاظ كيفيت قابل مقايسه با ليزري ها نيست.
    يك دستگاه با قيمت يك چهارم ليزري رنگي كيفيتي چندين برابر خواهد داشت.
    علاوه بر اين چاپ روي كاغذ مخصوص عكس فقط از عهده جوهر افشان برمياد.
    پرينتر ليزري رنگي اصلا مناسب مصرف خانگي نيست.
    اما اگه بخواهيم جوهر افشان بگيريم چند مسئله بايد در نظر بگيريم.
    اينكه چند كاره و با چه هزينه اي؟
    تعداد چاپ چقدر آيا ممكن است پرينتر مدتي بدون استفاده بماند؟(در اين صورت اولا بايد مدلي انتخاب شود كه قابليت برگشت به روال عادي رو داشته باشد و ثانيا با هزينه آن موافقت شود!)
    مورد بعدي هزينه گاها مشكل ساز تهيه جوهر و كارتريج است.
    عموما پرينترهاي جوهر افشان چيزي حدود 50 برگه عكس رو گلاسه كه مد نظر شماست رو چاپ مي كنند(البته خيلي كلي بود!)
    مثلا در مورد ip4700 هزينه تهيه كارتريج ممكن است چيزي حدود 50000 تومان باشد.
    يعني متوسط هزينه هر برگ 1000 تومن كه به نظر معقول به نظر نمي رسد چرا كه حدود 250 تومن هم هزينه كاغذ مخصوص عكس و شرايط نگه داري پرينتر .... هزينه را بالاتر ميبرد.
    پيشنهاد بنده و ساير افراد خبره اينست كه اولا دستگاهي بخريد كه سيستم هد و مخزن رنگ يكجا باشد تا در صورتي كه دستگاه مدتي بدون استفاده ماند با تعويض كارتريج مشكل حل شود بعلاوه هد در دسترس بوده و امكان سرويس راحت تر است.
    مورد بعدي اين است كه پرينتري باشد كه كارتريج هاي آن قابل شارژ باشد.
    با فرض اينكه هزينه شارژ هر بار 10000 تومن بشود و همان 50 برگ تمام رنگ A4 هزينه اي حدود 200 تومن در بر داشته باشد.
    مورد بعدي كيفيت چاپ دستگاه به تعداد رنگ دستگاه نيز بستگي دارد قطعا دستگاهي كه عمل چاپ رو با 6 رنگ انجام مي دهد از دستگاه 4 رنگ كيفيت بهتري ارائه مي دهد.
    به عنوان مثال 4700 داراي 5 رنگ مشكي-مشكي فوتو-قرمز-آبي-زرد است. كه ميشه گفت همان 4 رنگ است كه ارتقا پيدا كرده!
    پس جمع بندي و نظر شخصي خودم.
    اولا دستگاه چند كاره بگيريد! يك دستگاه كپي توي خونه لازمه!
    از دستگاه هايي بخريد كه مخزن و هد يك جا هستند و قابل شارژ.
    اگر از دستگاههاي hp بخواهم مثال بزنم مدلي شبيه PHOTOSMART C4683
    دستگاه 4683 به صورت پيش فرض با 4 رنگ چاپ ميكند اما با نصب كارتريج فوتو قابليت تبديل به 6 رنگ را نيز دارد.
    هر چند وقتي همه چيز از رنگ و كاغذ خوب است دستگاه 4 رنگ هم روي كاغذ مخصوص عكس كيفيتي به شما مي دهد كه فقط خودتان مي دانيد كه با چه چيزي چاپ شده است!
    در مورد 4683 هزينه هر برگه با شارژ كارتريج ها چيزي بين 350-500 تومان مي باشد.
    ---------------------------
    چقدر زياد شد

4. 3 کاربر از mohammad.t بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

آقا ممنون از پاسخی که دادی.ولی من طبق همون تحقیقاتی که کردم متوجه شدم که hp اصلا مارک خوبی واسه خرید نمیتونه باشه.همون روی هم بودن هد وکارتریج باعث بالا رفتن هزینه کارتریج میشه و همجنین کیفیت هد هم در این پرینتر ها از پرینترهای با هد ثابت پایینتره.کلا من hp رو تو پرینترهای جوهر افشان زیاد قبول ندارم .در حالیکه تو پرینترهای لیزری سیاه وسفید واقعا خداست.
    ولی اون نکته ای که گفتی 5 کارتریجش زیاد جالب نیست رو قبول دارم.حالا آیا پرینتر 6 کارتریج مخصوص چاپ عکس تو برندهای canon و epson وجود داره.اگه هست لطف کنید اسم مدل و قیمت پرینتر و قیمت کارتریجهاش رو بگید.
    بازم منون از راهنمایتون.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

پیشنهاد من به شما اپسون جوهر افشان هست ،

کیفیت پرینتر های جوهر افشان بسیار عالی هست و اصلا دور و بر پرینتر لیزری نرید

اپسون رنگ های شفاف و زیبا رو به شما میده ، اما شما هم باید مرتب پرینت بگیرید تا جوهر روی هد خشک نشه ( 3 یا 4 روز یک بار )

سری R اپسون مثل R1200 اگر اشتباه نکنم پرینتر های بی نظیری هستن ، 6 رنگ هستن و قابلیت پرینت Borderless رو دارن

البته ، شما هر پرینتری که میگیرید ، کاغذ کوتد یا Glasse فراموش نشه ، قیمت سری R فکر میکنم 250 تا 300 باشه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

آهان در ضمن ، پیشنهاد میکنم اگر کسی زیاد پرینت میگیره ، سیستم حجیم جوهر رو روش اجرا کنه و حتما هم دست یک متخصص بده ، حدودا 50 تومن هزینه داره

در این سیستم حجیم جوهر ( این اسم تجاری این اختراع هست ، جوهر دیگه از داخت کارتریج نمیاد ، کارتریج ها کپسول هایی هستن که کنار پرینتر گذاشته میشن )

هشدار : اگر دست غیر متخصص دادین ، با پرینتر خداحافظی کنید ، از عکاسی ها بپرسید کی اینکار رو انجام میده

توضیح : این کارو در بعضی شهر ها انجام میدن ، معمولا شهر های بزرگ ، چون کار جدیدی هست و یه بنده خدایی این رو احتراع کرده

این کار باعث کاهش خیلی زیاد هزینه پرینتر ( همون شارژ کارتریج میشه )

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

آقا ممنون از پاسخی که دادی.ولی من طبق همون تحقیقاتی که کردم متوجه شدم که hp اصلا مارک خوبی واسه خرید نمیتونه باشه.همون روی هم بودن هد وکارتریج باعث بالا رفتن هزینه کارتریج میشه و همجنین کیفیت هد هم در این پرینتر ها از پرینترهای با هد ثابت پایینتره.کلا من hp رو تو پرینترهای جوهر افشان زیاد قبول ندارم .در حالیکه تو پرینترهای لیزری سیاه وسفید واقعا خداست.
    ولی اون نکته ای که گفتی 5 کارتریجش زیاد جالب نیست رو قبول دارم.حالا آیا پرینتر 6 کارتریج مخصوص چاپ عکس تو برندهای canon و epson وجود داره.اگه هست لطف کنید اسم مدل و قیمت پرینتر و قیمت کارتریجهاش رو بگید.
    بازم منون از راهنمایتون.
    دوست عزيز من hp رو براي مصرف خونگي شما پيشنهاد دادم.
    هر چند من خودم دارم استفاده ميكنم و كيفيتش عاليه.

پیشنهاد من به شما اپسون جوهر افشان هست ،

کیفیت پرینتر های جوهر افشان بسیار عالی هست و اصلا دور و بر پرینتر لیزری نرید

اپسون رنگ های شفاف و زیبا رو به شما میده ، اما شما هم باید مرتب پرینت بگیرید تا جوهر روی هد خشک نشه ( 3 یا 4 روز یک بار )

سری R اپسون مثل R1200 اگر اشتباه نکنم پرینتر های بی نظیری هستن ، 6 رنگ هستن و قابلیت پرینت Borderless رو دارن

البته ، شما هر پرینتری که میگیرید ، کاغذ کوتد یا Glasse فراموش نشه ، قیمت سری R فکر میکنم 250 تا 300 باشه
    آخه اين چيزايي كه شما گفتيد توي خونه جور در نمياد دستگاه اپسون بگيري از هر سري هر بار اگه 6 رنگ باشه 30 تومن بايد بدي كارتريج فرعي براش تهيه كنيد چون كارتريج اصل اپسون فقط توي جعبه موجوده.
    نكنه منظورتون r1900 هست كه حدود 700 تومن پولشه؟
    الان خيلي از پرينترها borderless پرينت ميكنند چيزي نيست يعني تا لبه كاغذ رو چاپ ميكنه.

آهان در ضمن ، پیشنهاد میکنم اگر کسی زیاد پرینت میگیره ، سیستم حجیم جوهر رو روش اجرا کنه و حتما هم دست یک متخصص بده ، حدودا 50 تومن هزینه داره

در این سیستم حجیم جوهر ( این اسم تجاری این اختراع هست ، جوهر دیگه از داخت کارتریج نمیاد ، کارتریج ها کپسول هایی هستن که کنار پرینتر گذاشته میشن )

هشدار : اگر دست غیر متخصص دادین ، با پرینتر خداحافظی کنید ، از عکاسی ها بپرسید کی اینکار رو انجام میده

توضیح : این کارو در بعضی شهر ها انجام میدن ، معمولا شهر های بزرگ ، چون کار جدیدی هست و یه بنده خدایی این رو احتراع کرده

این کار باعث کاهش خیلی زیاد هزینه پرینتر ( همون شارژ کارتریج میشه )
    نمي دونم اين سيستم حجيم جوهر رو به مترجم گوگل احتمالا داديد.
    تازه اختراع نشده چندين ساله همه ايران كه نه دنيا الان دارن اين كار رو انجام ميدن بچه هاي خودمون بهش ميگن تانك. كه يه مشكل شارژ رو از دوشت برميداره چندين مشكل ديگه اضافه ميكنه روي دستت.
    حالا فرصتي شد درموردش بحث ميكنيم.

دوستان همه مي دونن كه دستگاه اپسون t50 رو كه به قول ايشون تانك هم بزني روش كه جمعا 350 ميشه كمتر دستگاهي قدرت برابري باهاش رو داره.
    به هرحال شخص انتخاب كننده مهم هست كه نتيجه گيري كنه به عنوان مثال مي دونيد هزينه تعويض هد دستگاههاي اپسون حدود 150 هزار تومان ميشه؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

من اول نظرم رو پرینتر کنون هستش و بعد اپسون.کنون میگن هم هزینه تعویض هدش کمتره و هم کارتریجش کمتر تقلبی داره.تازه یکی از فروشنده ها میگفت که میشه از کارتریج قابل شارژ هم استفاده کرد.فقط یه چیزه که منو واسه خرید اپسون وسوسه میکنه ،اونم 6 کارتریج بودنشه.اونم نمیدونم واقعا یه کارتریج اضافه چقدر تو کیفیت چاپ تاثیر داره؟از دوستان کسی مدلی از کنون میشناسه که 6 کارتریج باشه و قیمتش هم نهایتا 200 باشه.کلا یکی از اساتید اگه لطف کنه وکنون و اپسون رو واسه چاپ عکس دقیقا مقایسه کنه ممنون میشم و یه عمر دعاش میکنم.چون واقعا موندم چی بخرم.

El Capitano Amir M.ohAma.D's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من Canon3600 دارم که همون 4700 هست با این تفاوت که چاپ رویه سیدی نداره.
    کیفیته عکسش معرکس حرف نداره ولی فقط با کارتریجایه فابریکه خودش که دونه 14 تومنه که من هر 100-120تا عکسه 18*13 که میزنم (حدودا)کارتریجاشو عوض میکنم که میشه 70 تومن
    تو خریده این شک نکن .تاحالا 500 تایی میشه باهاش عکس چاپ کردم ولی کیفیتش با روزه اولش مو نمیزنه
    اماره خرابیه canon از بقیه پایینتره خیلیم پایینتره من موقع خرید خیلی تحقیق کردم

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

من Canon3600 دارم که همون 4700 هست با این تفاوت که چاپ رویه سیدی نداره.
    کیفیته عکسش معرکس حرف نداره ولی فقط با کارتریجایه فابریکه خودش که دونه 14 تومنه که من هر 100-120تا عکسه 18*13 که میزنم (حدودا)کارتریجاشو عوض میکنم که میشه 70 تومن
    تو خریده این شک نکن .تاحالا 500 تایی میشه باهاش عکس چاپ کردم ولی کیفیتش با روزه اولش مو نمیزنه
    اماره خرابیه canon از بقیه پایینتره خیلیم پایینتره من موقع خرید خیلی تحقیق کردم
    ببخشيد من هي وارد مسائل مالي ميشم !
    13*18 از نظر اندازه تقريبا يك سوم 21*30 كه َA4 باشه ميشه.
    شما يعني اگه A4 بزني چيزي حدود 35 برگه ميزنه.
    35 برگه A4 بشه 70 هزار تومان كه ميشه هر برگ دونه اي 2000 تومن بعد به اضافه پول كاغذ عكس آيا به صرفه هست؟
    در مورد خرابي هم كه اميدوارم هيچ وقت مشكلي پيدا نكني ولي من خودم تعميرات پرينتر دارم و روزي نيست كه كانن رنگي براي تعمير نيارن.
    موفق باشي!

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •