تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 21

نام تاپيک: صدای ( تق تق کردن ، خرخر کردن ) هارد ! اگه هارد شما هم صدا میده بیا اینجا

آخر فروم باز alil1369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    متغییر !!

پيش فرض صدای ( تق تق کردن ، خرخر کردن ) هارد ! اگه هارد شما هم صدا میده بیا اینجا

هارد های سرعت بالا اکثر مدل های مکستور و سیگیت در دور بالا نویز و صدای زیادی تولید میکنن ! که بخاطر جابجایی سریع هد است این صدا در هارد های وسترن و سامسونگ و هیتاچی و ... هم وجود دارد ولی با نویز کمتر و در مواردی هم حتی بیشتر از حد !
    پس مورد نگران کننده ای نیست در حالت معمول و استاندارد
    ولی به نظر بعضی ها این صدا ها دایمی نیست و تازه بوجود اومده که ممکنه :
    - تازه به صدای هارد دقت کرده باشند و این وسواس از زمان خوندن بعضی از پست ها باشه و نگرانی هایی هم همراه داشته باشه
    - هارد در زمان بی کاری و هنگام کار با دور کم اصلا نویز و صدا تولید نمیکنه پس اگه میبینید این صدا دایمی نیست ممکنه هارد با دور کم کار میکنه و زمانی که دور میره بالا این صدا ها ایجاد شه
    - یکنواخت نبودن صدا بخاطر دسترسی به سکتور های مختلف هست و زمان دسترسی
    - علل مختلف دیگری هم هست .

اما چه موقع باید نگران این صدا ها (تق تق ها خر خر ها) شد و به عملکرد هارد شک کرد !

- واقعا باور داشته باشید که به تازگی این صدا ها شروع شده
    - موقع ایجاد صدا هارد لرزش شدید و غیر عادی داشته باشد و بلرزد ! ( توجه هارد های سالم هم موقع حرکت موتور و هد تکان و لرزش دارند )
    - بخشی از اطلاعات موجود در هارد مربوطه پاک شود یا قابل استفاده نباشد
    - از برنامه هایی که برای تست درایو از طرف تولید کننده ساخته شده اند استفاده کنید و هارد را تست کنید !
    برای مثال برنامه Seatools برای تست هارد های مکستور و سیگیت هست
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    در این برنامه های ارایه شده شیوه های مختلف تست وجود دارد از حالت هایی که طی چند ثانیه و بدون دست خوردن به فایل های شما درایو را تست میکند و حالت های پیشرفته ای که با فرمت کردن و صرف ساعت ها زمان هارد را اسکن و تست میکنند
    پشتیان گیری قبل از استفاده از این برنامه ها ضروری میباشد !
    - با استفاده از خود ویندوز درایو را تست کنید و بد سکتور ها را تعمیر کنید
    - گارانتی !! تعویض و مشکل خود را با گارانتی کننده محصول در میان بزارید

------ در ضمن دایما از اطلاعات مهم و ضروری خود پشتیبان ( بک اپ ) تهیه فرمایید تا خیالتان همیشه راحت باشد ------
    به صورت روزانه - هفتگی و ماهانه از اطلاعات مهم و ضروری خود کپی و پشتیبان تهیه کنید
    فایل هایتان را در هاردی دیگر ( نه در پارتیشن دیگری از همان هارد درایو ) ذخیره کنید
    در صورت امکان از RAID استفاده کنید تا خیالتان راحت تر باشد
    به یک پشتیبان اکتفا نکنید فایل های مهمتر را در CD یا DVD داشته باشید

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    خودم یه هارد نو مکستور دارم اکسترنال هست ( Maxtor Onetuch 4 ) و تازه شروع به استفاده کردم ولی صدای تق تق بدی میده
    هارد نو هست و مشکلی تو کارکرد نداره !
    تو تاپیک های مختلف دیدم خیلی در مورد صدای هارد بحث شده !
    حالا تست میکنم خبرش رو میدم
    حالا هرکی هاردش صدا میده بیاد مدل و مشخصات رو بده ببینیم ایا همه این مشکل رو دارن و عادی هست یا نه !؟

برا هرکی هم امکانش هست صدای هارد رو ضبط کنه و اینجا بزاره
    Last edited by alil1369; 10-01-2011 at 17:39.

2. 11 کاربر از alil1369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه behzad_zn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    زنجان

پيش فرض

hitachi 1 t وسط کار خرخر میکنه!

4. این کاربر از behzad_zn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    متغییر !!

پيش فرض

hitachi 1 t وسط کار خرخر میکنه!
    پست بالا رو ویرایش کردم .. اونجا رو بخون

اگه نباشه جاش خالی می مونه artoor32's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Cyber World

پيش فرض

منم خیلی وقته یه هارد 320 مکستور دارم که هنگام کپی کردن فایل در یکی از درایو ها صدای موتور هواپیما میده و سیستم واسه چند ثانیه هنگ میکنه و یه تق تق می کنه و همه چی عادی میشه!
    یکبار درایو رو به طور کامل فرمت کردم و خوب شد ولی الان که درایو دوباره داره فول میشه روز از نو روزی از نو.
    راه حل مشکل این هارد چیه؟ مرسی از تاپیکتون.

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    متغییر !!

پيش فرض

باید یه تستش بکنی از سایت لینک پست اول Seatools رو نصب کن و هاردت رو تست کن و ببین نتیجه چیه ؟
    بعد به نظر من یکی از پلاتر ها یا هد ها مشکل داره ! چون میگی تو یکی از درایو ها و چون هاردت هم 320 هست 3 تا هد و پلاتر هم هاردت بیشتر نداره نهایتا پس دومی یا سومیش مشکل داره

8. این کاربر از alil1369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

منم یک ماکستور 80گیگ دارم مدتی بود وسط کار تق تق میکرد چند ثانیه بعد سیستم هنگ (موس کیبورد ازکار میوفتاد)میکرد مجبور به ریستارت بودم تا اینکه زود به زود این اتفاق میوفتاد روز آخری که روشن کردم تق تق کرد دیگه سیستم بالا نیومد با سی دی ویندوز درایو سی رو فرمت کردم خواستم ویندوز نصب کنم که وسط کار باز تق تق و هنگ کرد با یه سیستم دیگه هاردم بعنوان سلیو بالا اومد دیتا رو انتقال دادم هاردمو وصل کردم به سیستم خودمو ویندوز هم روی درایو دی و ای نصبیدم الان مشکلی نداره خودم احتمال میدم روی درایو سی بد سکتور وجود داره موندم الان اطلاعاتمو روی هاردم برگردونم یا نه دیگه در درایو سی ویندوز نصب نمیکنم اما میخوام اطلاعات روش بریزم نظرتون چیه

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    متغییر !!

پيش فرض

مشکل بد سکتور نمیتونه باشه از نظر من !!
    اول یه بک اپ کامل بگیر از فایل های مهم بعد با Seatools تست بزن هاردت رو و Advanced Format کن !! تو این حالت هم هارد فرمت میشه و چک میشه و اگر بد سکتور هم داشته باشه بهت میگه و در صورت امکان درستش میکنه !!

اگه نباشه جاش خالی می مونه artoor32's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Cyber World

پيش فرض

باید یه تستش بکنی از سایت لینک پست اول Seatools رو نصب کن و هاردت رو تست کن و ببین نتیجه چیه ؟
    بعد به نظر من یکی از پلاتر ها یا هد ها مشکل داره ! چون میگی تو یکی از درایو ها و چون هاردت هم 320 هست 3 تا هد و پلاتر هم هاردت بیشتر نداره نهایتا پس دومی یا سومیش مشکل داره
    الان که یه درایو دیگه فول شد اونم همین صدارو میده!!
    کل هارد رو فرمت کردم با EASEUS Partition Master پارتیشن بندی کردم,برنامه SeaTools for Windows رو گرفتم و همه تست ها پاس شد ولی هر وقت که برنامه رو اجرا می کنم و در حال اسکن و جستجو هارد هست این صدا رو میده.
    advanced تست هم زدم که بعد میگه f8 بزن .f8 زدم و فرمت که میگه Test Unavailable .بدم گارانتی؟ قبول میکنن به خاطر این صدا , چه جوری بهشون ثابت کنم؟؟ چند روز اول خوب بود ولی بعد از مدتی این صدا ایجاد شد!
    Last edited by artoor32; 14-01-2011 at 20:45.

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    متغییر !!

پيش فرض

الان که یه درایو دیگه فول شد اونم همین صدارو میده!!
    کل هارد رو فرمت کردم با EASEUS Partition Master پارتیشن بندی کردم,برنامه SeaTools for Windows رو گرفتم و همه تست ها پاس شد ولی هر وقت که برنامه رو اجرا می کنم و در حال اسکن و جستجو هارد هست این صدا رو میده.
    advanced تست هم زدم که بعد میگه f8 بزن .f8 زدم و فرمت که میگه Test Unavailable .بدم گارانتی؟ قبول میکنن به خاطر این صدا , چه جوری بهشون ثابت کنم؟؟ چند روز اول خوب بود ولی بعد از مدتی این صدا ایجاد شد!
    اگه گارانتی داره خوب ازش استفاده کن !
    Test Unavailable هم بخاطر مارک دستگاه هست این تست فقط برای سیگیت هست
    البته نگران نباش ولی بهتره از گارانتی استفاده کنی

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

مشکل بد سکتور نمیتونه باشه از نظر من !!
    اول یه بک اپ کامل بگیر از فایل های مهم بعد با Seatools تست بزن هاردت رو و Advanced Format کن !! تو این حالت هم هارد فرمت میشه و چک میشه و اگر بد سکتور هم داشته باشه بهت میگه و در صورت امکان درستش میکنه !!
    seatools لینک دانلودش کجاست؟آموزش کار کردن باهاش هم میخوام advanced format کل هارد رو فرمت میکنه یا درایو سی الان ویندوز تو درایو دی نصب هست ومشکلی نداره برا کار با seat tools باید هارد رو به یه سیستم دیگه وصل کنم یا با سیستم خودم این کار رو کنم؟

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •