تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 12 اولاول ... 2345678910 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 115

نام تاپيک: SX30 vs FZ-40

آخر فروم باز tirdad_60's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    روی کلید سل

پيش فرض

سلام
    فکر کنم موضوعی که باعث اختلاف شده برابری مفاهیم واقعی در دنیای دوربین دیجیتال با اصطلاحات تقریبا بازاری دوربینهای compact و like هست
    این ماکرو و تله ماکرو و سرعت عکاسی پیاپی و زوم و ... در slr و دوربینهای دیگه کمی متفاوته
    در کامپکتها این مفاهیم بیشتر جنبه جذب مشتری دارند تا کارایی و کیفیت

---------- Post added at 07:57 PM ---------- Previous post was at 07:56 PM ----------

سلام
    فکر کنم موضوعی که باعث اختلاف شده برابری مفاهیم واقعی در دنیای دوربین دیجیتال با اصطلاحات تقریبا بازاری دوربینهای compact و like هست
    این ماکرو و تله ماکرو و سرعت عکاسی پیاپی و زوم و ... در slr و دوربینهای دیگه کمی متفاوته
    در کامپکتها این مفاهیم بیشتر جنبه جذب مشتری دارند تا کارایی و کیفیت

2. 2 کاربر از tirdad_60 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

بیشترین دلیلی باعث شد من از fz100 پاناسونیک خوشم بیاد دیدن حداقل 50نمونه عکس مثل این عکس ها که تو زوم 24x یعنی معادل 600mm گرفته شدن بود که تا الان تو هیچ مدل دوربین کامپکتی ندیدم.یعنی دوربینای کامپکت کنان میتونن تو این زوم عکس ماکرو بگیرن!!!!!!!!!!

4. 4 کاربر از mohsen_613 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

تو یک سایت خوندم که یک نفر نظر داده یود که 11فریم برثانیه کاربردی نیست چون بعد از 15فریم بافرش پر میشه و نمیشه ادامه داد کاربردی نیست اما وقتی رو 5فریم بر ثانیه یا 2فریم بر ثانیه تنظیم بشه میتونه در سایز اصلی تا 100 عکس پیاپی همراه با فکوس پیاپی بگیره

6. 2 کاربر از mohsen_613 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

از نظر فلش هم که برد 9.5متری داره عالیه.به نظر من واجب ترین چیز تو رده های کامپکت فلش دوربین چون بر خلاف دوربین های slr که سایز سنسور بزرگی دارن ودر بالا بردن ایزو کم شدن کیفیت زیاد نیست در دوربینای کامپکت همیشه باید فقط سعی کرد تا نور رو تامین کرد
    چون در بالا رفتن ایزو افت کیفیت خیلی واضحه

8. 2 کاربر از mohsen_613 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

همه دوربینا تله ماکرو ندارن من خودم یک سونی دارم که تو شرایط نوری خوب عکسای ماکروش بدک نیست برای عکاسی ماکرو تو شب مجبور بودم فاصلمو از جسم کمی بیشتر کنم تا هم سایم روی جسم نیفته و هم از فلش بهتر استفاده کنم اما وقتی میرفتم زوم 2x نمیتونستم خوب فکوس تنظیم کنم.قابلیت تله ماکرو رو همه دوربینا ندارن

10. 2 کاربر از mohsen_613 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه abera's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    green house

پيش فرض

تو این موارد صحبت هاتون عامیانست و باید روش بیشتر مطالعه کنید:
    تله ماکرو دیگه چه قابلیتیه. لنز تله و ماکرو هرکدوم یه داستانی دارن، مثلا در لنزهای حرفه ای لنز 180 میلیمتری ماکرو داریم که یه لنز تله هست و بزرگنمایی 1x ایجاد میکنه.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    سلام
    دوست عزیز توضیحات شما خیلی کامل بود و من به شخصه استفاده کردم اما دوربینهای slr like برای امثال من که بودجه محدود دارم ساخته شده . نمیدونم شما چرا اصرار دارید چیزی که هست رو انکار کنید.

12. این کاربر از abera بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه behrang_shadow's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    لاهیجان

پيش فرض

سلام
    دوست عزیز توضیحات شما خیلی کامل بود و من به شخصه استفاده کردم اما دوربینهای slr like برای امثال من که بودجه محدود دارم ساخته شده . نمیدونم شما چرا اصرار دارید چیزی که هست رو انکار کنید.
    جان من، بنده که چیزیرو انکار نکردم، میگم همشون این انکان رو دارن، جایی گفته که کنن این کار رو نمیکنه؟ گفتم برای مقایسه باید ضریب بزرگنمایی این دو دوربین رو پیدا کرد، اونوقت میشه گفت،ok پس این دوربین به دلیل ضریب بزرگنمایی بالاتر عکس های ماکرو با بزرگنمایی بیشتر میگیره، رو هوا و بی عدد که نمیشه نتیجه گیری کرد دوست من، اگر جایی مطلبی در این خصوص دیدی لینک بدید همه استفاده بکنیم (شاید پاناسونیک برتر باشه ولی عددی برای مقایسه وجود نداشته که بشه گفت کدوم برتره).

14. این کاربر از behrang_shadow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه abera's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    green house

پيش فرض

رفیق من متوجه اختلاف بزرگ نمایی 24x تله ماکرو که fz100 داره با اون ضریب بزرگنمایی که شما فرمودین در لنزهای تله نشدم میشه بیشتر توضیح بدین.
    ممنون.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

همه دوربینا تله ماکرو ندارن من خودم یک سونی دارم که تو شرایط نوری خوب عکسای ماکروش بدک نیست برای عکاسی ماکرو تو شب مجبور بودم فاصلمو از جسم کمی بیشتر کنم تا هم سایم روی جسم نیفته و هم از فلش بهتر استفاده کنم اما وقتی میرفتم زوم 2x نمیتونستم خوب فکوس تنظیم کنم.قابلیت تله ماکرو رو همه دوربینا ندارن
    سلام دوست عزیز من خودم با hs10 تله ماکرو انداختم

17. 3 کاربر از khozestaniam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ELSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

تو این موارد صحبت هاتون عامیانست و باید روش بیشتر مطالعه کنید:
    هوم

دوست من زوم دیجیتال دوربین هیچ تفاوتی با زوم کردن تو کامپیوترنداره.
    زوم دیجیتال رو تا حدی اره اما فوکوس ،نور و ... رو چی
    یه جور صحبت میکنید که انکار با دوربین کار نکردید
    شما باPhotoshop میتونید فوکوس رو عقب جلو کنید (من از ورژن 7 تا الان که 12 باشه ،نتونستم فوکوس رو هر جایی که می خواهم قرار بدم )

من سال 82 یه slr like خریدم و بعد از چند وقت براش یه فلاش اکسترنال خریدم، چرا؟ بدلیل علاقه به عکاسی، بدون این فلاش هرگز نمیتونستم عکسی مثل این رو بگیرم (هنوز خیلی از کسانی که با دوربین کار حرفه ای انجام میدن (کسب درآمد و کار تخصصی)از slr like ها استفاده می کنند و دلیل نمیشه کسی این دوربین رو بخره دنبال خرید فلاش نره، که sx30 با قابلیت نصب فلاش اکسترنال امکان بزرگی رو فراهم کرده).
    برای کسی که کار میکنه اره اما نهبرای کسی که کاربرد خونگی داره
    وقتی فلاش خود دوربین راضی کننده باشه کسی نمیره فلش اکسترنال بخره (اینم یه پدرسوخته گیه برای آب کردن محصولات)

صفحه 6 از 12 اولاول ... 2345678910 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •