تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 12 اولاول 123456789 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 115

نام تاپيک: SX30 vs FZ-40

اگه نباشه جاش خالی می مونه behrang_shadow's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    لاهیجان

پيش فرض

چند تا نکته جهت یادآوری :

مثلا از دید شما قابلیت گرفتن عکس ماکرو توی زوم اپتیکال چیزه بی خودیه ؟
    سلام دوست عزیز، منظورتون از این جمله رو نفهمیدم؟ مگه این قابلیت رو فقط دوربین خاصی داره؟ یه آیتم طبیعیه، چیز خاصی نیست که

حـــــرفـه ای ELSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

سلام دوست عزیز، منظورتون از این جمله رو نفهمیدم؟ مگه این قابلیت رو فقط دوربین خاصی داره؟ یه آیتم طبیعیه، چیز خاصی نیست که
    کاری شبیه لنز های ماکرو میکنه ،توی زوم 24x حالت ماکرو داره
    که نتیجه خوبی هم داره تو تاپیکش نمونه هاش هست

تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    لاهیجان

پيش فرض

دوربین قدیمیم که canon powershot pro1 بود هم همین کار رو می کرد، الان هم که dslr دارم لنزهاشون توی هر فوکال لنتی محدوده ماکرو هم دارن، کنن sx30 هم که میگه فاصله فوکاس ماکروش صفره قاعدتا با زوم 35x هم این فاصله رو داره نه فقط تو حالت واید، و این یه حالت معموله، چیز خاصی نیست. وقتی دوستمون گفتن: "به نظر شما قابلیت گرفتن عکس ماکرو توی زوم اپتیکال چیزه بی خودیه " نه چیز بی خودی نیست، ولی اینجا داریم نکاتی رو میگیم که تفاوت ایجاد میکنه نه نکات معمول که همه دوربین ها دارن.

اگه نباشه جاش خالی می مونه abera's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    green house

پيش فرض

دوربین قدیمیم که canon powershot pro1 بود هم همین کار رو می کرد، الان هم که dslr دارم لنزهاشون توی هر فوکال لنتی محدوده ماکرو هم دارن، کنن sx30 هم که میگه فاصله فوکاس ماکروش صفره قاعدتا با زوم 35x هم این فاصله رو داره نه فقط تو حالت واید، و این یه حالت معموله، چیز خاصی نیست. وقتی دوستمون گفتن: "به نظر شما قابلیت گرفتن عکس ماکرو توی زوم اپتیکال چیزه بی خودیه " نه چیز بی خودی نیست، ولی اینجا داریم نکاتی رو میگیم که تفاوت ایجاد میکنه نه نکات معمول که همه دوربین ها دارن.
    سلام
    دوست عزیز نه sx30 و نه خیلی دوربینهای دیگه تله ماکرو ندارند. البته منظورم دوربینای slr نبود. داشتن ماکروی صفر شرط بر داشتن این توانایی نیست.

5. این کاربر از abera بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

البته دوستان من با hs10 تو حالت تله عکس ماکرو انداختم تو تاپیک اخرین عکسها

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

نه این قابلیتی نیست که همه دوربین ها داشته باشند (همه پاناسونیک ها هم اینو ندارند)

این نمونه که خودم گرفتم البته نه با زوم (دوربین من این قابلیت رو تو زوم نداره)

عکس معمولی

تله ماکرو با 3X زوم دیجیتال

یا

8. 3 کاربر از ELSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    لاهیجان

پيش فرض

با زوم دیجیتال منظورتونه؟ (که فایده خاصی نداره، رو کامپیوتر هم میتونی نهایتا این کار رو بکنید) وگرنه وقتی دوربینی فقط یک عدد میده و مثلا میگه کمترین فاصله فوکاس یک سانت یعنی تو همه فوکال لنت ها 1 سانت رو داره، اگه میگفت 1 الی 30 سانت یعنی تو زوم به 30 سانت میرسه.
    اصلا خودتو ناراحت نکن همه دوربین ها اینکارو میکنند (مگر اینکه منظورت ماکرو با زوم دیجیتال باشه) باید به مفهوم ماکرو و مقدار متفاوت بزرگنمایی با فوکال لنت خاصی هر لنز توجه داشته باشی که یه وقت مسائل رو با هم اشتباه نگیرید. مقدار بزرگنمایی که ارائه میدن در فوکال لنتی که دارید عکس میگیرید مهمه که تو سایتی مثل dpreview که نگاه مینداختم مقدارش رو ذکر نکرده، باید بزرگنماییشون رو ببینید چنده بعد بشه گفت کدوم بهتره.
    لنزهای ماکرو با ضریب بزرگنمایی و فوکال لنتشون مقایسه میشن.
    Last edited by behrang_shadow; 14-01-2011 at 17:32.

10. 3 کاربر از behrang_shadow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

نه عزیز بازم متوجه نشدی
    FZ100 توی زوم 24X (اپتیکال) این کار رو میکنه
    ببین شما خودت SLR داری ،وقتی با یه لنز معمولی عکاسی ماکرو میکنی نتیجه بهتره ،یا وقتی با یه لنز ماکرو عکاسی ماکرو میکنی
    معلومه با لنز ماکرو
    این قابلیت "تله ماکرو" لنز رو با سخت افزار موجود به لنز ماکرو تبدیل میکنه
    گفتم دوربین من قدیمی تره و با 3X زوم دیجیتال این کار رومیکنه (به شکل نرم افزاری) اما نمیشه با برنامه های کامپیوتری با یه عکس معمولی این کار رو کرد

12. این کاربر از ELSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    لاهیجان

پيش فرض

فکر کنم تعریف لنز ماکرو رو اشتباه گرفته باشید، فرق یه لنز ماکرو با یه لنز عادی تو چیه؟
    لنز ماکرو این قابلیت رو داره که کمترین فاصله فوکاس ممکن رو داشته باشه و به همین علت دارای ضریب بزرگنمایی میشه، که معمولا دارای ضریب 1x و بالاتر هستند، یعنی تصویر رو برابر اندازه واقیش در پشت لنز ایجاد می کنند، لنزهای ترکیبی همه کاره که روی دوربین های خانگی و slr like نصب میشن و همینطور لنزهای حرفه ای دارای ضریب بزرگنمایی هستند که که چه کم باشه چه زیاد بهش حالت ماکرو اون لنز گفته میشه، برای لنزهای غیر ماکرو ضریبی مثل 0.18x or 0.28x و ... داره، دوربین هایی که داریم راجبشون صحبت می کنیم بدون دونستن ضریب بزرگنمایی لنز در کمترین فاصله فوکاسشون، مثل حرف زدن رو هواست، اگه عدد ضریب بزرگنمایی (که مقدار توانایی ماکرو اون لنز رو نشون میده) جایی دیدید لینک بدید و در مقایسه به عنوان برتری اعلام کنید، وگرنه فقط حرف بی اعتباری زدیم.

تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    لاهیجان

پيش فرض

این قابلیت "تله ماکرو" لنز رو با سخت افزار موجود به لنز ماکرو تبدیل میکنه
    گفتم دوربین من قدیمی تره و با 3X زوم دیجیتال این کار رومیکنه (به شکل نرم افزاری) اما نمیشه با برنامه های کامپیوتری با یه عکس معمولی این کار رو کرد
    تو این موارد صحبت هاتون عامیانست و باید روش بیشتر مطالعه کنید:
    این قابلیت "تله ماکرو" لنز رو با سخت افزار موجود به لنز ماکرو تبدیل میکنه : تله ماکرو دیگه چه قابلیتیه. لنز تله و ماکرو هرکدوم یه داستانی دارن، مثلا در لنزهای حرفه ای لنز 180 میلیمتری ماکرو داریم که یه لنز تله هست و بزرگنمایی 1x ایجاد میکنه.

گفتم دوربین من قدیمی تره و با 3X زوم دیجیتال این کار رومیکنه (به شکل نرم افزاری) اما نمیشه با برنامه های کامپیوتری با یه عکس معمولی این کار رو کرد : دوست من زوم دیجیتال دوربین هیچ تفاوتی با زوم کردن تو کامپیوترنداره.

یکی از دوستان هم گفت: در ضمن فلاش خیلی کاربرد داره که فقط کسی میتونه کاربردشو بفهمه که واقعا اهل عکاسی باشه (هر کسی از ظن خود شد یار من ... از درون من نجست اسرار من ! ) ... اگه شما قصد دارید فلاش اکسترنال بگیرید بهتره برید یه دوربین حرفه ای بگیرید که به صرفه واسش هزینه کنی : اگه فلاش روی دوربین کاربردهایی غیر از اونهایی که توضیح دادم داره، بگید تا همه متوجه بشیم و چیزی به معلوماتمون اضافه بشه. در عکاسی حرفه ای هرگز با فلاش روی دوربین عکس پرتره و تصویر اشخاص رو نمی گیرن مگر موارد خبری که موضوع مهمه نه هنر عکاسی، کاربرد درست فلاش به عنوان نور پرکننده زیر آفتاب می باشد، البته کارهای دیگری هم میشه انجام داد که بماند. من سال 82 یه slr like خریدم و بعد از چند وقت براش یه فلاش اکسترنال خریدم، چرا؟ بدلیل علاقه به عکاسی، بدون این فلاش هرگز نمیتونستم عکسی مثل این رو بگیرم (هنوز خیلی از کسانی که با دوربین کار حرفه ای انجام میدن (کسب درآمد و کار تخصصی)از slr like ها استفاده می کنند و دلیل نمیشه کسی این دوربین رو بخره دنبال خرید فلاش نره، که sx30 با قابلیت نصب فلاش اکسترنال امکان بزرگی رو فراهم کرده).

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by behrang_shadow; 14-01-2011 at 20:02.

15. 2 کاربر از behrang_shadow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •