تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 12 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 115

نام تاپيک: SX30 vs FZ-40

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

مثلا fz100 میاد عکاسی پیاپی 10 f/s میده ولی هرگز شک نمیکنم که از 10 تا عکس 9 تاش خارج از فوکاسه و هیچ ارزشی نداره (در یک سوژه متحرک)
    fz100 علاوه بر عکاسی 11 f/s در سایز 14mp میتونه 5 f/s عکس با سایز اصلی همراه با فکوس بگیره.یعنی سرعت فکوس خیلی بالایی داره
    Last edited by mohsen_613; 11-01-2011 at 19:42.

حـــــرفـه ای ELSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

با سلام
    فکر کنم مقایسه بین fz40 & sx30 بوده نه با fz100 و فکر نکنم 0.3 اینچ امتیاز خاصی ایجاد کنه، همینطور dot/inch وضوح رو تعریف میکنه.

مقدار کمی coromatic abrivation بالاتر به راحتی با نرم افزارها رفع میشه (مثل noise reduction)

امکان نصب فلاش اکسترنال خاص تر و کاربردی تره، مثلا میشه باهاش یه آتلیه خونگی (یا حتی کار جدی) راه بندازی و باهاش فلاش چتر هارو فعال کنی، بدون هات شو میشه؟ نه ( با 2.5 متر برد بیشتر چه کاره بزرگی میکنه که نشته با برد 6.8 انجام داد)، به این امکان میگن امکان حرفه ای،

برای یه دوربین خونگی که امکان تعویض لنز نداره این لنز زوم پر قدرت با لرزشگیر بهتر یه نعمته.

شرکت هایی بجز کانن و نیکون به سختی میتونن دوربین حرفه ای تولید کنن که به نزدیکی این برندهای معتبر برسن، گول یک سری امکانات تزئینی این دوربین ها رو نباید خورد، که فقط شاخ و برگ به موضوع اضافه میکنن، بجای اینکه به اصل مطلب بپردازن، مثلا fz100 میاد عکاسی پیاپی 10 f/s میده ولی هرگز شک نمیکنم که از 10 تا عکس 9 تاش خارج از فوکاسه و هیچ ارزشی نداره (در یک سوژه متحرک)

(توی پرانتز عرض کنم، البته توی این رده دوربین ها نمیشه منکر این شد که دوربین های پاناسونیک دوربین های مناسبی هستن، اما من به شخصه علاقه مند به شرکت های صاحب سبک هستم، وقتی بخوام بین بنز و تویوتا ماشینی انتخاب کنم بدون تردید بنز رو ورمیدارم و علاقه زیادی به امکانات بیشمار تویوتا نشون نمیدم، بگذریم، اینجا هم هر کس علاقه و نقطه نظرات شخصی شو بیان میکنه تا شاید به دوستان کمک بشه، و نباید زیاد موضوع رو سخت بگیرید، فقط بیان نظراته و نظر هر کسی بجای خودش محترمه).

اولا ممنون که درست و کامل و بدون بی احترامی جواب دادید .
    چرا کنار هم مهمه شما هر دو دوربین رو کنار هم قرار بدید میشه فرق رو کامل احساس کرد بخصوص وقتی اندازه دوربینا فرق داره (FZ40 کوچیکتره)
    نشد بحث سره fz40 و sx30 نه SX20 (برد فلش SX20 6.8m هست) و برد فلش sx30 5.8m و اختلاف با 9.5m زیاد (نزدیک دو برابر) پس مهمه ، من کلا کار فلش رو بزرگ گفتم نه چند متر بیشتر رو

بله قبول دارم زوم sx30 عالیه همین طور لرزشگیرش (کلا لرزشگیر کنن بهتره بقیه کار میکنه)

قبول دارم (شما Olympus و Pentax رو فراموش کردید ) اما شما گفتید حرفه ای نه غیر حرفه ای

اصلا تزئینی نیستند هیچ کدوم تزئینی نیستند
    ((( ببنید گفتم بدون تحقیق نظر میدید. شما گفتید "مثلا fz100 میاد عکاسی پیاپی 10 f/s میده ولی هرگز شک نمیکنم که از 10 تا عکس 9 تاش خارج از فوکاسه و هیچ ارزشی نداره (در یک سوژه متحرک) " . اما من یه صفحه به شما نشون میدم که کامل حرف شما رو نقض میکنه به صورت 100% ،تازه نه تو 10 فریم در ثانیه توی 40 فریم در ثانیه بدون رفتن فوکوس و ... )))

این جا: (فکر نکنم بهتر از این سوژه پیدا بشه)
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    مشخصات شات ها :
    270mm, F4.0, ISO 100, 1/800s see in 1600x1200 + exif (3:13 p.m.: 15)

من اگر قرار باشه یه دروبین انتخاب کنم 5D Mark II یا 7D رو انتخاب میکنم اما وقتی پولم محدوده ، میرم سراغ بهترین دوربین محدوده قیمت خودم

منم نظر اینه که نباید تعصب رو تو کمک به دیگران وارد کرد چون ممکنه راهنمایی اشتباه کنیم و شرمنده دوستومن بشیم

Last edited by ELSIN; 11-01-2011 at 20:00.

3. 3 کاربر از ELSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه behrang_shadow's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    لاهیجان

11

fz100 علاوه بر عکاسی 11 f/s در سایز 14mp میتونه 5 f/s عکس با سایز اصلی همراه با فکوس بگیره.یعنی سرعت فکوس خیلی بالایی داره
    دوربین های حرفه ای هم تو این مقوله کلی مشکل دارن، این دوربین هرگز نمیتونه مدعی فوکاس بسیار پر سرعت باشه، با دوربین حرفه ای مثل NIKON D300S هم در CONINIUS SHOOTING کلی از عکس هاش خارج از فوکاس در میاد دوربین های SLR LIKE با این موتور فوکاس ابتداییشون که ... ، و در کل منظورم تزئینی بودن امکانات بود.

آخر فروم باز M A M M U T's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

مقدار کمی coromatic abrivation بالاتر به راحتی با نرم افزارها رفع میشه (مثل noise reduction)
    دوستان این کروماتیک آبریوشن چی هست؟

تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    لاهیجان

11

نشد بحث سره fz40 و sx30 نه SX20 (برد فلش SX20 6.8m هست) و برد فلش sx30 5.8m و اختلاف با 9.5m زیاد (نزدیک دو برابر) پس مهمه ، من کلا کار فلش رو بزرگ گفتم نه چند متر بیشتر رو

((( ببنید گفتم بدون تحقیق نظر میدید. شما گفتید "مثلا fz100 میاد عکاسی پیاپی 10 f/s میده ولی هرگز شک نمیکنم که از 10 تا عکس 9 تاش خارج از فوکاسه و هیچ ارزشی نداره (در یک سوژه متحرک) " . اما من یه صفحه به شما نشون میدم که کامل حرف شما رو نقض میکنه به صورت 100% ،تازه نه تو 10 فریم در ثانیه توی 40 فریم در ثانیه بدون رفتن فوکوس و ... )))
    والا قدرت فلاش رو از اینجا گفتم 6.8 : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

باید یه نکته ای رو ذکر کنم که توی نمایش سرعت فوکاس این سایت از تصاویر مناسبی که واقعا قدرت فوکاس رو به چالش بکشه استفاده نکرده، اگه دقت کنید تمام حرکات بصورت عرضی نسبت به دوربینه که عمق میدان و فاصله فوکاس تغییر خاصی نمیکنه، قدرت فوکاس مثلا در حالت دویدن یه بچه به طرف دوربین یا پرواز یک پرنده به سمت شما، خودشو نشون میده نه تو حرکت عرضی.

---------- Post added at 08:19 PM ---------- Previous post was at 08:16 PM ----------

دوستان این کروماتیک آبریوشن چی هست؟
    شکست نور در عدسی ها که باعث پاشش نور و تجزیش به طیف رنگی میشه که این عیب در لبه های یک شیئ که تصویر پشتش پرنور باشه بصورت یه حاله آبی یا قرمز دیده میشه.
    Last edited by behrang_shadow; 11-01-2011 at 21:30.

7. 3 کاربر از behrang_shadow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

والا قدرت فلاش رو از اینجا گفتم 6.8 :
    باید یه نکته ای رو ذکر کنم که توی نمایش سرعت فوکاس این سایت از تصاویر مناسبی که واقعا قدرت فوکاس رو به چالش بکشه استفاده نکرده، اگه دقت کنید تمام حرکات بصورت عرضی نسبت به دوربینه که عمق میدان تغییر خاصی نمیکنه، قدرت فوکاس مثلا در حالت دویدن یه بچه به طرف دوربین یا پرواز یک پرنده به سمت شما، خودشو نشون میده نه تو حرکت عرضی.
    منم از این جا دیدم که زده 5.8m
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    هههههه dp قاطی کرده

چرا دیگه این ارابه از دور به طرف عکاس میاد (با زاویه) تو عکس اول و آخر این نزدیک شدن کاملا مشهوده
    (به همون اندازه 40 فریم در ثانیه ، یعنی 1 ثانیه در عکس های زیر)

عکس اول

عکس آخر

9. 3 کاربر از ELSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    لاهیجان

پيش فرض

عکس با 270mm گرفته شده که نشون میده سوژه فاصله زیادی با دوربین داره و اون نسبت کم حرکت عرضی تاثیری در فوکاسش نداشته و دوربین بدون تغییر فوکاس عکس رو میگیره، به هر حال بی خی خی (بی خیال)
    Last edited by behrang_shadow; 11-01-2011 at 23:01.

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

عکس با 270mm گرفته شده که نشون میده سوژه فاصله زیادی با دوربین داره و اون نسبت کم حرکت عرضی تاثیری در فوکاسش نداشته و دوربین بدون تغییر فوکاس عکس رو میگیره، به هر حال بی خی خی
    270mm ، اما تا 600mm راه زیادیه
    قبول ندارم تاثیری به اندازه خودش یعنی 40 فریم در 1 ثانیه رو داشته و دوربین تونسته فوکوس رو قابل قبول انجام بده

این دوربین قابلیت AF Tracking رو هم داره پس اگر عکاس ازش استفاده کنه میتونه سوژه ای که کامل به طرفش مییاد رو تو فوکوس نگه داره

این "بی خی خی" یعنی چه ؟؟؟؟

12. 2 کاربر از ELSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز tirdad_60's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    روی کلید سل

پيش فرض

شما زیاد روی این 40 در ثانیه حساب باز نکنید چون در شرایط حساس امکان یه همچین فکوسی وجود نداره نوع زاویه دوربین و سرعت اسب در فکوس بسیار موثر بوده اند اما باز هم امکان خیلی خوب و کاربردی و جالبی است

14. این کاربر از tirdad_60 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه H@di Soft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Susa

پيش فرض

چند تا نکته جهت یادآوری :

1- فلاش قوی FZ40 یکی از مزیت هاش هست ! نه تموم مزیتش ... در ضمن فلاش خیلی کاربرد داره که فقط کسی میتونه کاربردشو بفهمه که واقعا اهل عکاسی باشه (هر کسی از ظن خود شد یار من ... از درون من نجست اسرار من ! ) ... اگه شما قصد دارید فلاش اکسترنال بگیرید بهتره برید یه دوربین حرفه ای بگیرید که به صرفه واسش هزینه کنی ! ...

2- عکس FZ40 هم از نظر نویز و هم از نظر انحراف فامی و هم از نظر شفافیت رنگ از SX30 سرتره !

3- در مورد FZ100 : کی گفته امکاناتش بچه گول زنکه ؟!! ... مثلا از دید شما قابلیت گرفتن عکس ماکرو توی زوم اپتیکال چیزه بی خودیه ؟

4- شما قبل از بحث کردن تصمیم گرفتید SX30 رو بگیرید ... حتما هم میخرید ... فقط دنبال کسی میگردید که واستون کف بزنه ... ولی خوشبختانه اینجا آدم تعصبی کم گیر میاد ... در هر حال من به شما توصیه میکنم به چیزی که بهش اعتقاد و اطمینان ندارید نزدیک نشید چون هیچ وقت دلتون آروم نمیگیره ...

در هر حال SX30 هم دوربین خوبیه و حرف واسه گفتن داره ...

16. 4 کاربر از H@di Soft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •