تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمايش نتايج 21 به 30 از 30

نام تاپيک: لنفادنوپاتي و بزرگ شدن غدد لنفاي؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

سلام من دختری 25 ساله هستم،
    مدتی هست که متوجه تورم غدد لنفاوی گردنم شدم،
    البته این توده ها کوچک هستند، من 7 تا از آنها را در اندازه های متفاوت درگردنم و زیر فک احساس میکنم، و گاه احساس خارش شدید بخصوص
    درناحیه دست و پا دارم ،
    به دکتر مراجعه کردم و آزمایش خون، عکس رادیولوژی از ریه ها
    و سونوگرافی نوشت که همه نرمال بود،
    و فقط هموگلوبین خونم 12 بود،
    ایشان کپسول کلوکساسیلین تجویز کردند که هیچ تاثیری نداشت،
    به دکتر دیگری مراجعه کردم که آن دکتر گفت چون بی کاری این توده ها
    را پیدا کردی و اینها طبیعی است!
    حالا بعد از گذشت چند هفته حس میکنم این توده ها اندکی بزرگتر شده
    و مدتی است که زیربغلم نیز یک توده سفت و کوچک را احساس میکنم
    که گاه همان سمت بدنم بشدت تیرمیکشد،
    درضمن طی 2سال گذشته کاهش وزن هم داشته ام، از 48 به 41 کیلو.و تنگی نفس و خستگی شدیدی بعد از هر فعالیتی احساس می کنم،آزمایش تیروئید هم دادم که مشکل تیروئید نداشتم
    من نگران نیستم و از هیچ بیماری ترسی ندارم، فقط بلاتکلیفی را دوست ندارم،
    ممنون میشوم در این خصوص مرا راهنمایی کنید و اگر برایتان امکان دارد پاسخ شفافی بدهید
    متاسفانه از مراجعه به پزشک نتیجه مطلوب را نگرفتم برای همین سوالم را اینجا مطرح کردم

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام

دوست عزیز لطفا به متخصص خون و انكولوژي مراجعه کنید (دکتربابک بهار) یا متخصص غدد (دکتر فریدون عزیزی)

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

سلام
    من دختری 25 ساله هستم 17 روز پیش متوجه شدم که زیر گوشم(غده بناگوشی یا پاروتید)متورم شده،بلافاصله به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کردم و چون این تورم بلافاصله بعد از سرماخوردگی ایجاد شده بود،پزشک بهم آنتی بیوتیک داد برای مدت 5 روز که بعد از مصرف دارو،چون این تورم از بین نرفته بود،پزشک گفت که سونوگرافی کنم و در سونوگرافی هم گفتن که توده یا ناشی از یک پلی مورفیک آدنوما هست و یا با احتمال کمتر لنفادنوپاتی در غده پاروتید هست،پزشک باز هم برای مدت 10 روز برام آنتی بیوتیک تجویز کرد،حالا یک هفته گذشته و احساس می کنم که کمی توده کوچک شده و قراره ازش نمونه برداری بشه،عمل برداشتن این توده عم خطرناکیه؟جای عمل میمونه؟چقدر احتمالش هست که نیاز به عمل نباشه​؟پیشاپیش ممنون از پاسختون

کاربر فعال انجمن پزشکی M.R.S.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

توده ای که شما اسمش رو گفتید یک تومور خوشخیم غدد بزاقی هست......منظور از خوشخیم هم این هست که درمان راحت داره و کم عارضه هست و خطر ایجاد بدخیمی کمی داره
    مطمئنا با نمونه برداری و FNA مشخص میشه که توده در حقیقت چی هست و طبق اون درمان انجام میشه

اگه نیازی به خارج کردن توده باشه حتما اون رو انجام بدین....بستگی به نوع توده و محل اون ممکن برش جراحی در هر جایی زده بشه......معمولا از داخل هست و نگران جای اسکار اون نباشید.....حتی اگه جاش بمونه بهتر از این هست که جان شما بخطر بیافته

5. این کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

توده ای که شما اسمش رو گفتید یک تومور خوشخیم غدد بزاقی هست......منظور از خوشخیم هم این هست که درمان راحت داره و کم عارضه هست و خطر ایجاد بدخیمی کمی داره
    مطمئنا با نمونه برداری و FNA مشخص میشه که توده در حقیقت چی هست و طبق اون درمان انجام میشه

اگه نیازی به خارج کردن توده باشه حتما اون رو انجام بدین....بستگی به نوع توده و محل اون ممکن برش جراحی در هر جایی زده بشه......معمولا از داخل هست و نگران جای اسکار اون نباشید.....حتی اگه جاش بمونه بهتر از این هست که جان شما بخطر بیافته
    ممنون از راهنماییتون،به نظر شما اگه علت ایجاد این توده لنفادنوپاتی در غده پاروتید باشه،بدون جراحی بر طرف میشه؟
    Last edited by negar.v; 21-10-2015 at 20:22.

آخر فروم باز روانپریش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

در موقع آلودگی با اچ آی وی هم غدد لنفاوی بزرگ میشن؟

کاربر فعال انجمن پزشکی M.R.S.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

در موقع آلودگی با اچ آی وی هم غدد لنفاوی بزرگ میشن؟
    بزرگ شدن غددلنفاوی در بیشتر جاهای بدن در برخی مراحل،بخصوص مرحله آلودی حاد دیده میشه

9. این کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت mainar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام آقای دکتر
    پسرم تقریبا ۶ سالشه.از ۲ سال و نیمگی بغد از یه سرماخوردگی غدد لنفاوی سمت راست گردنش متورم شد.دکتر انتی بیوتیک تجویز کرد کوچیک شد اما هنوز قابل لمس موند.و تا الان که حدود ۳_۴ سال داره میگذره همونجوری قابل لمس و متحرکن.ولی یه غده پشت گوشش هست که بنظرم متخرک نیست.تا حالا پیش ۵_۶ تا متخصص اطفال و دو سه تا متخصص گوش و حلق و بینی هم تو شهر خودمون و هم شهر دیگه بردمش.۶ماه تحت نظر فوق تخصص خون اطفال بود که آخر خود دکتر گفتن بچه سالمه و دیگه لازم نیست ازش ازمایش بگیرین.دو سه بارم سونو گردن و کل بدن داده.اما این قابل لمس بودن غده های لنفاوی و غده روی استخون پشت گوشش فکرمو درگیر کرده.
    آیا مشکلی هست؟
    این غدد برای همیشه این جوری قابل لمس می مونن؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سلام آقای دکتر
    پسرم تقریبا ۶ سالشه.از ۲ سال و نیمگی بغد از یه سرماخوردگی غدد لنفاوی سمت راست گردنش متورم شد.دکتر انتی بیوتیک تجویز کرد کوچیک شد اما هنوز قابل لمس موند.و تا الان که حدود ۳_۴ سال داره میگذره همونجوری قابل لمس و متحرکن.ولی یه غده پشت گوشش هست که بنظرم متخرک نیست.تا حالا پیش ۵_۶ تا متخصص اطفال و دو سه تا متخصص گوش و حلق و بینی هم تو شهر خودمون و هم شهر دیگه بردمش.۶ماه تحت نظر فوق تخصص خون اطفال بود که آخر خود دکتر گفتن بچه سالمه و دیگه لازم نیست ازش ازمایش بگیرین.دو سه بارم سونو گردن و کل بدن داده.اما این قابل لمس بودن غده های لنفاوی و غده روی استخون پشت گوشش فکرمو درگیر کرده.
    آیا مشکلی هست؟
    این غدد برای همیشه این جوری قابل لمس می مونن؟
    سلام

البته من نه دکترم و نه اطلاعات زیادی دارم.

اول از همه خیلی ناراحت شدم که این داستان رو شنیدم. از ته قلب. بچه ها همه فرشته هستند.

تاریخ تاپیک رو ببینید خیلی قدیمی هست و فکر نمی کنم کسی به شما جواب درستی بده حتی خود من.

با اینکه شما همه کارهایی که کردید درست بوده ولی ای کاش پیش یک فوق تخصص انکولوژی هم برید. همون خون و سرطان. فوق تخصص اطفال هم بعدش. نظریه بگیرید.

می دونم هزینه ها کمر شکن هست ولی خیالتون راحت بشه. پیش پزشک خوب برید. معمولا با یک معاینه معمولی هم متوجه میشن هرچند که آزمایشات زیادی هست. به من هم خبر بدید.

انشاالله خبر سلامتی. من دعا می کنم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2018

پيش فرض

سلام برجستگی روی ران پا منظورم بغل ران پا نه داخل به سمت کشاله ران مربوط به لنف میشه اصلا اونجا لنف وحود داره??بغل ران از سمت باسن به سمت زانو پایین تر از استخوان لگن

صفحه 3 از 3 اولاول 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •