تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 47 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 464

نام تاپيک: معرفی و بررسی HDTV ـهای 2011 پاناسونیک

حـــــرفـه ای *Alucard*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    A Town Called Hypocrisy

پيش فرض

تو بعضی سایت های رویو گفته شده که تصاویر پلاسما نسبت به ال سی دی نویز بیشتری دارند و تارتر هستند.
    آیا Moving Picture Resolution 1080 Lines مثل Upscaling عمل میکنه؟
    پلاسماها به خاطر نوع تکنولوژیشون و ساختار تولید تصویرشون PWM نویز دارن به این شکل که وقتی به پیکسلها از فاصله خیلی نزدیک نگاه کنید به نظر میاد در حال حرکت هستن این مسئله از فاصله 50 سانتیمتری به بعد قابل روئیت نیست در نتیجه چون کسی از فاصله 40 و 50 سانتیمتری کمتر جلوی یه پلاسمای 42 اینچی نمیشینه پس در عمل PWM نویزی که قابل دیدن باشه وجود نداره , مقدار این PWM نویز در محصولات 2010 سامسونگ و پاناسونیک فوق العاده کمتر از قبل شده.
    البته ممکنه نویزی (به شکل Grain یا دانه های خاکستری ریز ریز) در تصویر بعضی پنلها نسبت به بعضی دیگه وجود داشته باشه (فارق از LCD یا پلاسما بودن) که اون مربوط به عملکرد فیلترهای نویز گیر پنل هست که در بعضی پنلها بهتر از بعضی دیگه عمل میکنن.
    بعضی از پلاسماها در نمایش تصاویر SD بهترین پنلها هستن نمونش پلاسماهای 720p که بهترین کیفیت رو برای نمایش تصاویر SD دارن (به انتخاب اکثر سایتها) دلیلش هم رزولوشن 1280x1024 یا 1024x768 این پنلها هست که به صورت Native یک رزولوشن 4:3 به حساب میاد در نتیجه Upscaling کمتری طلب میکنه و نتیجه هم خیلی تمیزتر از تبدیل یک رزولوشن 4:3 به 16:9 هست البته پلاسمای پایونیر هم هست که هنوز بهترین پردازنده و کیفیت رو در نمایش تصاویر SD داره دلیل اون به کار بردن چیپهای گرون قیمت و دقیق در این پنل هست.

Moving Picture Resolution 1080 Lines
    این توانایی باعث میشه که پلاسماها به صورت Full time بتونن Full HD باشن وقتی که یک تصویر ثابت نمایش داده میشه رزولوشن اون تصویر 1920x1080 پیکسل هست ولی وقتی تصویر شروع به حرکت میکنه در اکثر LCD ـها و پلاسماهای قدیمی از رزولوشن عمودی تصویر (در نتیجه تعداد خطوط افقی) مورد نمایش کاسته میشه یعنی رزولوشن تصویر متحرک دیگه Full HD نیست که باعث تاری تصویر میشه هر چقدر سرعت یک تصویر اکشن بیشتر باشه تعداد این خطوط هم کمتر میشه ولی در پلاسماهای جدید به دلیل پائین اومدن رسپانس تایم در حد نانو ثانیه به صورت Full time میتونن Full HD نشون بدن.

Last edited by *Alucard*; 13-01-2011 at 09:21.

2. 14 کاربر از *Alucard* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال die my darling's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

عجیبا غریبا!!!!!!!!!
    دوستان چرا متوجه نیستین ؟؟؟ جناب پونل کلا با پلاسما و پاناسونیک مشکل داره البته ایشون با تصویر ال سی دی به خصوص از نوع سامسونگی مشکل نداره یعنی چشم ایشون مشکل زاویه دید و مشکی بور و بلور اضافیو و نبودن یکنواختی شدت نورو بقیه چیزارو تو تی ویای سامسونگ نمیبینه فقط اون چند دهم درصد مشکل آپ اسکیل پلاسماهای پانارو میبینه.

4. این کاربر از die my darling بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای poonel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    زیـر خـط فـقـر

12

عجیبا غریبا!!!!!!!!!
    دوستان چرا متوجه نیستین ؟؟؟ جناب پونل کلا با پلاسما و پاناسونیک مشکل داره البته ایشون با تصویر ال سی دی به خصوص از نوع سامسونگی مشکل نداره یعنی چشم ایشون مشکل زاویه دید و مشکی بور و بلور اضافیو و نبودن یکنواختی شدت نورو بقیه چیزارو تو تی ویای سامسونگ نمیبینه فقط اون چند دهم درصد مشکل آپ اسکیل پلاسماهای پانارو میبینه.
    اتفاقا بنده کاملا متوجه این عیبها هستم.
    همین دیروز از الجزیره الریاضیة داشتم ازبکستان و کویت رو می دیدم اونم با CRT پاناسونیک. گفتم تصویرش رو تو LCD یه تستی کنم. یه مقدارش رو ضبط کردم. تلویزیون LCD که نداشتم با مانیتور Full HD و 23 اینچ سامسونگ که کنتراست دینامیکش 1:50.000 است تست کردم. واقعا که رنگها چقدر تو LCD الکی بودند. همه رنگها تقلبی بود. حالت نقاشی آب رنگ داشت. وقتی هم یه بازیکن زیاد ورجه وورجه می کرد تصویر جا می موند. بازیکنه می شد دو تا. یعنی یکیش که خود بازیکن بود یکی دیگش سایه بازیکن. ولی CRT همه چیزش واقعی بود. من عاشق تصویر طبیعیم. از رنگهای بیخودی اصلا خوشم نمی یاد. ولی چه کنم که اصلا با پلاسما آشنایی ندارم. خونه هر فک و فامیل و دوست وآشنایی هم که می رم فقط LCD داره. هیچ جایی تصویر پلاسما رو تست نکرده ام. تو مغازه ها هم که تصویر فقط دودیه.
    چند روز پیش رفتم نمایندگی سامسونگ. LED و پلاسما و LCD ، همه رقم بود. تصویر پلاسماش اصلا مشکی نبود یه چیزی تو مایه های طوسی بود. ولی LED و LCD عجب مشکی خوب و براقی داشتند. به فروشنده گفتم مشکی کدوم بهتره و چرا پلاسما اینطوره. اونم گفت اگه سه تا رو خاموش کنیم مشکیش معلوم میشه. راست گفته؟ یعنی مشکی پلاسما همون رنگ صفحه در حالت خاموشی است؟ توی CRT و LCD و LED که همینطوره.
    این سوال خیلی ذهنم رو مشغول کرده که پلاسما وقتی روشنه صفحه اش مشکی تر میشه؟ تو یه اتاقی که پنجره اش رو به آفتابه و همیشه نور گیره است ، تصویر پلاسما دودی نمیشه؟ توی همین اتاق با CRT تصویر دودی میشه ولی شب تصویر کنتراستش بهتر میشه.

این صفحه در حالت خاموشی مشکی نیست چطوری مشکی تولید می کنه؟؟؟
    ببخشید فکر کنم خیلی وراجی کردم.

6. 4 کاربر از poonel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mehrdad_ati's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

اتفاقا بنده کاملا متوجه این عیبها هستم.
    همین دیروز از الجزیره الریاضیة داشتم ازبکستان و کویت رو می دیدم اونم با CRT پاناسونیک. گفتم تصویرش رو تو LCD یه تستی کنم. یه مقدارش رو ضبط کردم. تلویزیون LCD که نداشتم با مانیتور Full HD و 23 اینچ سامسونگ که کنتراست دینامیکش 1:50.000 است تست کردم. واقعا که رنگها چقدر تو LCD الکی بودند. همه رنگها تقلبی بود. حالت نقاشی آب رنگ داشت. وقتی هم یه بازیکن زیاد ورجه وورجه می کرد تصویر جا می موند. بازیکنه می شد دو تا. یعنی یکیش که خود بازیکن بود یکی دیگش سایه بازیکن. ولی CRT همه چیزش واقعی بود. من عاشق تصویر طبیعیم. از رنگهای بیخودی اصلا خوشم نمی یاد. ولی چه کنم که اصلا با پلاسما آشنایی ندارم. خونه هر فک و فامیل و دوست وآشنایی هم که می رم فقط LCD داره. هیچ جایی تصویر پلاسما رو تست نکرده ام. تو مغازه ها هم که تصویر فقط دودیه.
    چند روز پیش رفتم نمایندگی سامسونگ. LED و پلاسما و LCD ، همه رقم بود. تصویر پلاسماش اصلا مشکی نبود یه چیزی تو مایه های طوسی بود. ولی LED و LCD عجب مشکی خوب و براقی داشتند. به فروشنده گفتم مشکی کدوم بهتره و چرا پلاسما اینطوره. اونم گفت اگه سه تا رو خاموش کنیم مشکیش معلوم میشه. راست گفته؟ یعنی مشکی پلاسما همون رنگ صفحه در حالت خاموشی است؟ توی CRT و LCD و LED که همینطوره.
    این سوال خیلی ذهنم رو مشغول کرده که پلاسما وقتی روشنه صفحه اش مشکی تر میشه؟ تو یه اتاقی که پنجره اش رو به آفتابه و همیشه نور گیره است ، تصویر پلاسما دودی نمیشه؟ توی همین اتاق با CRT تصویر دودی میشه ولی شب تصویر کنتراستش بهتر میشه.
    اگر شما یه تکنولوژی میخوای که بتونه مثل crt بهت کنتراست بالا ، مشکی عمیق و response time کم و مهم تر از همه تولید رنگ طبیعی بده شما فقط باید از بین oled و plasma یکی رو انتخاب کنی چون فقط این دو تکنولوژی هستند که همه ی این فاکتور ها رو دارند . که oled فعلا تولیدش انبوه نشده و تنها انتخاب plasma است . اما اگر دنبال رنگ ها اشباع شده و برایتنس بالاتر هستی قطعا بایلد به llcd based ها فکر کنی . کلا lcd ها هرچی نور بیشتر باشه مشکی شون بهتر میشه . اگر ببری خونه میفهمی مشکیش هرگز به خوب پلاسما نیست . البته قطعا پلاسما داریم تا پلاسما ! مثلا مشکی pioneer kuro رو هنوز حتی پاناسونیک هم بهش نرسیده !!! یا همین vt20 هم بعد از kuro بهترین مشکی رو داره .

در مورد رنگ مشکی من درست متوجه نشدم ! یعنی شما از روی تلوزیزیون خاموش قضاوت کردید ؟ ! شما روشنش کن بفهمی جریان چیه .
    Last edited by mehrdad_ati; 13-01-2011 at 15:45.

8. 7 کاربر از mehrdad_ati بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای *Alucard*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    A Town Called Hypocrisy

پيش فرض

زیر نور زیاد چون رنگ فیلمی که بر روی LCD ـها هست مشکی رنگ ساخته شده شما موقع نمایش رنگ مشکی فقط رنگ فیلم رو میبینید ولی در اتاق تاریک به دلیل اینکه نور بک لایت کاملا بلاک نمیشه رنگ مشکی دیده نمیشه میتونید این قضیه رو با LCD کامپیوتر تست کنید یک صفحع کاملا مشکی رو نمایش بدین بعد برق اتاق رو خاموش کنید برای جلوگیری از عملکرد کنتراست داینامیک یا کنتراست داینامیک رو خاموش کنید یا اینکه یک صفحه مشکی با یک دایره سفید در مرکز بین 5 تا 10 درصد اندازه صفحه نمایش بدین.
    این لینک رو هم ببینید بد نیست:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

10. 6 کاربر از *Alucard* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

آره مشکی تر میشه اون دودی شدن تصویر واسه خاطر شیشه هست چون انعکاس زیادی داره جلوی نور خود تی ویو میگیره ولی v20 خیلی خوبه من ندیدم زیر نور دودی بشه توی جمهوری بعضیاشون تو روز نزدیک پنجره مغازه آفتاب حتی مستقیم به شیشه تی وی میخوره ولی تصویرشون کاملا براقه توی مدلای 2011 که درخشش 30 درصد دیگه بالا رفته و لایه ضد انعکاسم بهتر شده پس باید خیلی بهتر شده باشن خیلی دوس دارم زودتر یکی از این مدلای 2011 ببینم.

12. 2 کاربر از die my darling بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه koh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

پاناسونیک در نمایشگاه2010 CES با معرفی تلویزیون های سری TC-PVT25 یکی از بهترین تلویزیون های دنیا را به نمایش گذاشت بسیاری معتقد بودند PVT25 بهترین کیفیت تصویر را بین تلویزیون های HDTV دارد. امسال در CES 2011 نیز پاناسونیک با معرفی PVT30 موفقیت PVT25 را تکرار کرد.

شرکت پاناسونیک مدل VT30 را Infinite Black Pro 2 Panel نام گذاری کرده است. پاناسونیک اعلام کرده است که نسل جدید پنل های پلاسما که در سری VT30 از آنها استفاده شده است تصاویر را درخشان تر از قبل نمایش می دهد و سفید را سفید تر و سیاه را سیاه تر نمایش می دهد.

VT30 همانند GT30 دارای تاییده THX است اما هنوز مشخص نیست که این تاییده برای نمایش تصاویر سه بعدی نیز گرفته شده است یا فقط برای صدا و تصویر در حالت دو بعدی اخذ شده است.پاناسونیک برخلاف GT30 به همراه تلویزیون های سری VT30 یک عینک سه بعدی نیز ارائه می دهد.

پنل پلاسمای VT30 کمی باریکتر شده و در نتیجه شاسی تلویزیون نیز باریکتر شده است یک صفحه شیشه ای همچون سری V10 در جلوی تلویزیون قرار داده شده است.

سری VT30 پاناسونیک در سایز های 55 اینچ (TC-P55VT30) و 65 اینچ (TC-P65VT30) تولید می شود.

تغییرات اصلی در سری VT30 پاناسونیک
    کاهش Crosstalk در تصاویر سه بعدی با تغییر در روند پردازش تصاویر
    نمایش تصاویر مشکی تر با استفاده از نسل جدید پنل های Infinite Black Pro 2 که علاوه بر نمایش تصاویر مشکی تر مصرف کمتری هم دارند.

افزایش 30 درصدی روشنایی نور برای مقابله با تاثیر تیرگی عینک های اکتیوشاتر در زمان پخش تصاویر سه بعدی

14. 4 کاربر از koh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

پاناسونیک در نمایشگاه2010 CES با معرفی تلویزیون های سری TC-PVT25 یکی از بهترین تلویزیون های دنیا را به نمایش گذاشت بسیاری معتقد بودند PVT25 بهترین کیفیت تصویر را بین تلویزیون های HDTV دارد. امسال در CES 2011 نیز پاناسونیک با معرفی PVT30 موفقیت PVT25 را تکرار کرد.

شرکت پاناسونیک مدل VT30 را Infinite Black Pro 2 Panel نام گذاری کرده است. پاناسونیک اعلام کرده است که نسل جدید پنل های پلاسما که در سری VT30 از آنها استفاده شده است تصاویر را درخشان تر از قبل نمایش می دهد و سفید را سفید تر و سیاه را سیاه تر نمایش می دهد.

VT30 همانند GT30 دارای تاییده THX است اما هنوز مشخص نیست که این تاییده برای نمایش تصاویر سه بعدی نیز گرفته شده است یا فقط برای صدا و تصویر در حالت دو بعدی اخذ شده است.پاناسونیک برخلاف GT30 به همراه تلویزیون های سری VT30 یک عینک سه بعدی نیز ارائه می دهد.

پنل پلاسمای VT30 کمی باریکتر شده و در نتیجه شاسی تلویزیون نیز باریکتر شده است یک صفحه شیشه ای همچون سری V10 در جلوی تلویزیون قرار داده شده است.

سری VT30 پاناسونیک در سایز های 55 اینچ (TC-P55VT30) و 65 اینچ (TC-P65VT30) تولید می شود.

تغییرات اصلی در سری VT30 پاناسونیک
    کاهش Crosstalk در تصاویر سه بعدی با تغییر در روند پردازش تصاویر
    نمایش تصاویر مشکی تر با استفاده از نسل جدید پنل های Infinite Black Pro 2 که علاوه بر نمایش تصاویر مشکی تر مصرف کمتری هم دارند.

افزایش 30 درصدی روشنایی نور برای مقابله با تاثیر تیرگی عینک های اکتیوشاتر در زمان پخش تصاویر سه بعدی
    یعنی این صفحه شیشه ای اضافه مثل v10 باعث نمیشه انعکاسش بیشتر بشه؟

16. 2 کاربر از die my darling بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن های سخت افزار و لپ تاپ afshin b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

یعنی این صفحه شیشه ای اضافه مثل v10 باعث نمیشه انعکاسش بیشتر بشه؟
    الان V20 دورش قاب داره ولی توی V10 و VT30 همون شیشه ی تصویر رو روی قابش هم ادامه دادن( the one-sheet-of-glass design). یعنی روی انعکاس نباید تاثیری داشته باشه.

18. 2 کاربر از afshin b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه love021's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

توی یکی از پستهای alucard تو تاپیک v10 ایشون نوشته بودن که این one sheet glass باعث میشه تصویر از بقل دو تایی دیده بشه که دلیلش انعکاس نور تی وی روی شیشه دوم هست حالا امیدوارم توی vt30 درستش کرده باشن

20. این کاربر از love021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •