تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمايش نتايج 21 به 28 از 28

نام تاپيک: آیا تمامی کنسرو ها را باید قبل از مصرف جوشاند ؟

داره خودمونی میشه SAEED 120's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2014
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خوب اگر مسموم باشه بجوشونیم از کجا معلوم میشه؟
    تاریخشو ( انقضا) نگاه کن نگذشته باشه.. بعدش به قوطیش نگاه کن سرش برآمده نباشه. بعدش هم طبق دستورش 20 دقیقه بجوشون و با خیال راحت استفاده کن.

داره خودمونی میشه SAEED 120's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2014
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ولی برای راحت شد خیال همه ..روی کنسرو ماهی بعد از همه کارایی که کردین . موقع میل کردن 1 عدد لیموترش روش بریزید هم مزش خوب میکنه هم لیموترش اگر موردی داشته باشه رفعش میکنه.

لیموترش تریاک با اون عظمت که طرف رو نئشه میکنه در 3 سوت خمار میکنه طرف برو. لیموترش بریزید رو تن ماهی .بعد از جوشوندن

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2014

پيش فرض

بعد از جوشوندن یه کمی دره کنسرو برجسته میشه ایرادی نداره؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

دوستان سلام. راستش بوتولیسم واقعا سم خطرناکیه. یک سوالی برام پیش اومد و اون اینکه منظور شما از جوشاندن در 20 دقیقه از کدام مرحله است؟ ایا به این صورت که اجازه بدیم ظرفی مثل کتری که توش اب ریختیم بذاریم به نقطه جوش برسه و وقتی از کتری بخار اومد تن ماهی رو به صورت 20 دقیقه در کتری قرار بدیم؟
    و یا اینکه از همون مرحله اول که زیر کتری رو روشن کردیم تن ماهی رو بذاریم تو کتری و 20 دقیقه ای بجوشه؟

ممنون.

کـاربـر بـاسـابـقـه EHSANRF's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

بنده تا الان هر چی تن ماهی مصرف کردم بدون جوشوندن بوده!
    آخه وقتی میجوشونی، مزه اش از بین میره
    سردش خوشمزه تره!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

جوشاندن 15 دقیقه کافیه... اون بنده خدایی که روی قوطی رو نوشته حواسش جمع بوده و فرض بر این گزاشته که 5 دقیقه طول میکشه آب شما جوش بیاد و برای همین روی قوطی زده 20 دقیقه.
    آب جوش لازم نیست حتما... 15 دقیقه دمای 85 درجه هم کافیه برای از بین بردن سم احتمالی. توی 5 دقیقه هم آب راحت به 85 میرسه. آبی که میزاریم جوش بیاد مدت زیادی روی دمای 98 و 99 میمونه و کلی حرارت دریافت میکنه تا شروع کنه به قل خوردن. شما وقتی دیدی آب داغ شد, قوطی رو بنداز توش و 15 دقیقه زمان بگیر. آب که داغ باشه بین 80 تا صد درجه هست و نمیخواد حتما صبر کنی جوش بیاد.

به عزیزی که میگه من باید 1000 بار میمردم:
    من ماشینم 8 سال تخفیف بیمه داره، توی این هشت سال هم تصادف نکردم... هزار بار هم نزدیک بوده هزار نفر رو زیر کنم ولی شکر خدا نشده. آیا اینا دلیل میشه من دیگه سالی 700 تومن بی خودی ندم برای بیمه؟ اگه زدم چی؟ اگه نقص عضو شد و کلی دیش و خرج درمانش شد چی؟ جوشوندن کنسرو هم دقیقا همین طوره.

کنسرو که ساخته میشه، غذای داخلش رو میپزن تا میکروباش کشته بشه و بعد کنسرو میکنن. کنسرو درست شده رو 20 روز یه جایی نگه میدارن که اگر باد کرد (یعنی میکروبی توش جا مونده بود و کشته نشده بود) میندازن دور و بعد میدن به بازار. اما باز هم میکروب پدر سوخته ممکنه کشته نشده باشه. این میکروب بدون اکسیژن زندگی میکنه و میکروبهایی که بدون اکسیژن زندگی میکنن بسیار خطرناکتر هستن. خود این میکروب هیچ عرضه ای نداره ولی یه سم پروتئینی بسیار بسیار خطرناک از نوع هیستامین تولید میکنه که مقدار بسیار کمش هم انسان رو راحت میکشه. خوردن خود این میکروب موردی نداره در اصل جوشوندن به خاطر این انجام میشه که سم هیستامین به وجود اومده، در اثر حرارت ساختار پروتنینیش بشکنه و تغییر ماهیت بده و بی خطر بشه. یعنی جوشوندن برای نابود کردن سم هست نه میکروب.

این میکروب فقط توی کنسرو های حاوی پروتئیین به وجود میاد. کنسرو های حاوی پروتئیین به ترتیب اولویت خطر اینها هستن:
    1) ماهی
    2) خورش قیمه و سبزی حاوی گوشت
    3) لازانیا حاوی گوشت
    4) کله پاچه
    5) لوبیا
    6) عدس
    7) قارچ
    8) نخود فرنگی
    9) ذرت

کنسرو های میوه (کمپوت) هیچ خطری ندارن و نیاز به جوشوندن ندارن.

من دو نفر جوان رو که اتفاقا کنسرو هم کم میخوردن میشناسم که در اثر کنسرو ماهی فوت شدن.
    سالی 50 نفر در ایران در اثر کنسرو ماهی مسموم میشن و می میرن.
    مثلا توی گوگل سرچ کنید: "مرگ زيبا مهيني". این خانم عضو تیم ملی دوچرخه سواری بودن با یه کنسرو ماهی که از دانشگاه خریدن و خوردن راحت فوت شدن.

زمانی که این باکتری مقدارش زیاد باشه همون داخل کارخونه یا نهایت داخل سوپر مارکت قوطی باد میکنه و میفهمن و میندازنش دور. مشکل وقتی هست که باکتری کمه و قوطی سریع باد نمی کنه. این سم هم در مراحل اولیه ایجادش هیچ راهی برای نشخیص نداره و در جایی که دیگه فعالیت باکتری خیلی زیاد شه قوطی رنگ و طعم و بوش عوض میشه و در نهایت باد میکنه. پس مسمومیت زمانی هست که هیچ چیزی در ظاهر غذای داخل قوطی تغییر نکرده چون هیستامین در مراحل اولیه تولید کاملا بی رنگ و طعم و بو هست.

99 درصد قوطی ها سالمن. ولی اگر اون یه درصد, اون یک در هزار قوطی خراب به شما افتاد چی؟ حاضری بابتش کشته بشی؟ برادر عزیزم،، خواهر گلم،، بجوشون،، جدی بگیر؛؛
    Last edited by afn.gig; 12-10-2015 at 14:30.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

دوستان حتما باید هر کنسروی جوشیده شود من یکی از دوستان دور هنگام کوهنوردی کنسرو ماهی بدون جوشاندن در ماهیتابه با تخم مرغ داغ کرد ولی متاسفانه سم بوتولیسم باعث فلج شدن شد درجا تازه خیلی فوری اقدام کردن نمرد در هرصورت به ریسکش نمی ارزه من خودم کنسرو سرد دوست دارم ولی از وقتی این مورد رو ملموس شنیدم همیشه میجوشم کار یک دفعه است ریسک نکنید

8. این کاربر از mehrsp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

دوستان حتما باید هر کنسروی جوشیده شود
    .
    من یکی از دوستان دور هنگام کوهنوردی کنسرو ماهی بدون جوشاندن در ماهیتابه با تخم مرغ داغ کرد ولی متاسفانه سم بوتولیسم باعث فلج شدن شد درجا
    تازه خیلی فوری اقدام کردند نمرد
    در هرصورت به ریسکش نمی ارزه
    .

من خودم کنسرو سرد دوست دارم
    ولی از وقتی این مورد رو ملموس شنیدم همیشه میجوشونم

.
    کار یک دفعه است
    .
    ریسک نکنید
    سلام
    .
    حتی اگر کنسرو سرد دوست دارین هم میتونین بجوشچنینش و بعدش بذارید کنار تا سرد بشه و مصرف کنین
    .
    یک بار هم بخوشه کافیه
    یعنی میتونید چند کنسرو رو با هم بجوشونید و در روزهای دیگه بدونِ جوشاندنِ دوباره مصرف کنید
    .

===================================
    .
    میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و زندگی
    .
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    .

.

یک بار دیگه ماهِ مبارکِ رمضان از راه رسیده و ما هنوز زنده ایم و "فرصت" باقی
    .
    جسارتاً و با عرض معذرت , آموزش توبه (علاقمندان, پیام خصوصی بدند برای دریافت لینک)

.

قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر
    .

صفحه 3 از 3 اولاول 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •