تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 50

نام تاپيک: مشکل پوسته پوسته شدن و چربی موی سر

آخر فروم باز Greedy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    ؟?

پيش فرض

همه این مشکلو دارن ولی هیشکی راه حلی نداره براش

آخر فروم باز GiggleClub's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

جاییکه شوره از پوست جدا میشه قرمز رنگه درسته!!! (البته ممکنه قرمز نباشه چون ادمی تحریکش میکنه قرمز میشه)
    جاهای دیگه هم میزنه ابرو نواحی ریش و سبیل اطرف و داخل بینی (نه اون ته دماغ !!!) پشت (بین کتف)
    بله درسته قرمز میشه منم

یه جای دیگه که خیلی خیلی بده تو لاله گوشه
    همش باید بشورم که خیلی ضایع نباشه

خلاصه جدیدا خیلی کلافم کرده

آخر فروم باز majid_sd2009's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    کارتشارژ.com

پيش فرض

یکی میگه سیر پرژک بدرد نمیخوره یکی میگه خوبه اخر نفهمیدیم
    من خودم دو سال پیش یه بار سیر پرژک رو گرفتم اون موقع سرم خیلی شوره میزد فرق چندانی با شامپوهای دیگه نداشت بیخیالش شدم
    خوب بستگی داره به موهات بسازه یا نه!
    من که این خیلی خوب جواب داده برام. ولی یکی از دوستام همون کریستال رو میزنه و تعریف هم میکنه! ولی من زدم بدتر شد

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

شوره سر به دو صورت مي باشد. شوره چرب و شوره خشك. و درمان متفاوتي دارد. شوره چرب بيشتر بدليل حساسيت پوست سر به مواد تخميري يك نوع مخمر كه در پوست همه وجود دارد مي باشد و بصورت مزمن است و با درمان خوب و با قطع آن دوباره برميگردد. شوره خشك نيز بيشتر بدليل خشك بودن پوست سر مي باشد و استفاده كردن ازشامپوهاي موي خشك و چرب كردن با روغن بادام و يا زيتون بخصوص بعد از حمام كمك كننده است

وجود خارش سرمی تواند بدلیل وجود پوست چرب و یا درماتیت سبوره باشد رعایت نکات بهداشتی این مشکل را تا حدی کنترل می کند .استفاده از شامپوهای کتوکنازول پریتیون زینک و سلنیوم سولفاید ممکن است مفید باشد ولی بهتر است به پزشک متخصص پوست مراجعه نمائید تا درمان لازم ارائه شود.
    خارش می تواند بدلیل شستشوی ناکافی و یا ناقص سر باشد . برای شستن موها سعی کنید پوست سر را با استفاده از شامپو با نوک انگشتان ماساژ دهید . دفعات شستشو باید به اندازه ای باشد که موها چرب نباشند . شستن بیش از اندازه هم می تواند سبب خشک و زبر شدن موها شود . در صورتی که خارش موها زیاد است و موهایتان هم بیش از اندازه چرب می شوند ممکن است لازم باشد برای یک دوره از شامپوهای درمانی مانند کتوکونازول و سلنیوم سولفاید تحت نظر پزشک استفاده نمایید.
    می توان گفت كه علت این خارش گهگاهی پوست سرتان بدلیل تجمع چربی و آلودگی است . بنابراین بهتر است با توجه به اینكه موهای چربی هم دارید دفعات شستشو را در حدی تنظیم نمایید كه خارش سر نداشته باشید و البته از شستن زیاد موهایتان با مواد شوینده بپرهیزید . از شامپوی مناسب با پوست خود استفاده نمایید . در هنگام شست سر سعی كنید با
    انگشتان خود به خوبی پوست سر را باشامپو بشویید .بعد از شستشوی موها از نرم كننده هم استفاده نمایید

دوستان بهترین راه رعایت بهداشت و حمام رفتن حداقل 3بار در هفته اس (برای کسانی که موهای چرب دارن)

استفاده از روغن های گیاهی برای ماساژ پوست سر( نارگیل ،زیتون ،بادام)(برای موهای خشک)

به هیج وجه زمان خارش پوست سرتون دست بهش نزنید چون خاروندنش فقط باعث التهاب بیشتر و حساسیت وزخم شدن پوست سرتون میشه ( یا پوست سر رو مستعد آلودگی قارچی میکنه )

کلا به پوست سرتون زیاد دست نزنید

همیشه ناخن هارو کوتاه نگه دارین و همیشه دستاتون رو بشورین و زیر ناخن ها تون همیشه تمیز باشه

دوستان شامپوی سلنیوم سولفاید 2.5 % تاثیر خیلی خوبی در کاهش خارش و پوسته سر داره البته باید طبق نظر پزشک استفاده شه
    اگه هفته ای 3بار بعد از استفاده از شامپوی مخصوص موهاتون که با پوست سرتون سازگاری داره ( شامپو

مخصوص موهای چرب برای موهای چرب و شامپو مخصوص موهای خشک برای موهای خشک) از سلنیوم

سولفاید 2.5% به مدت 5دقیقه روی پوست سرتون ماساژ بدین نتیجه خوبی میگیرین بهتره امتحان کنید با روش درست ...

حتما قبل از خارج شدن از حمام از یه نرم کننده خوب استفاده کنید مثل نرم کننده پن تن که واقعا عالیه و پوست و موی سر رو لطیف و نرم میکنه ..

در ضمن اگه ممحل کارتون تو محیط های با هوای آلودس به نظر من از یه کلاه برای مراقبت از پوست سرتون استفاده کنید.

امیدوارم مشکلتون حل شه

5. 4 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان گفتم که این خوب شدنی نیست
    فقط باید کنترلش کرد
    مثلا استرس نداشته باشید
    شامپو هم که گفتم!!

داره خودمونی میشه PeN$ive's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

دوستان من پوست سرم خیلی چربه طوری که وقتی با ناخن روی پوست سرم میکشم زیر ناخنم پر چربی میشه
    ۲-۳ روز یه بارم حموم میرم ریزش مو هم زیاد دارم و تارهای موهام خیلی نازک شدند در صورتی که تا یک ساله پیش موهام هم پرپشت بودن هم ضخیم ولی الان
    چند ماه پیش دکتر رفتم برام شامپو آیروکس ضد شوره برا چربی پوست سر و سرم vital ker برا ریزش مو تجویز کرد
    ولی هیچ فایده ای نداشتن
    ممنون میشم راهنماییم کنید

آخر فروم باز officer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    ایران - گیلان

پيش فرض

روی سر همه انسان ها نوعی قارچ زندگی میکنه که اگه شرایط رشد و گسترشش محیا بشه منجر به پوسته پوسته شدن

و قرمزی پوست میشه که اسم بیماریش درماتیت سبورئیک هست اگه اشتباه نکنم ...

شستشوی سر با شامپو نیزورال که همون کتوکونازول هست میتونه موثر باشه ...

البته حتما با یه متخصص پوست و مو مشورت کنین .

9. این کاربر از officer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Greedy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    ؟?

پيش فرض

دوستان گفتم که این خوب شدنی نیست
    فقط باید کنترلش کرد
    مثلا استرس نداشته باشید
    شامپو هم که گفتم!!
    مگه ایدزه که خوبی شدنی نباشه ؟!

پروفشنال greena's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زیر نور زیبای خدا

پيش فرض

من هم این مشکلو داشتمکه دکترم برام شامپو کتوکونازل 2 درصد رو تجویز کرد گفت یه مدت چند ماه با تجویز خاص شستنش انجام بده خوب میشه اما نشد ولی هربار که خوب استفاده میکنم تا مدت چند هفته خوبه ولی بعد بازم باید تکرار کنم.............
    الان هم از پیرتیون زنیک 2 درصد استفاده میکنم.........

پروفشنال BEHZAD2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

سلام دوستان بنده هم مشکل شما رو داشتم بعضی وقتا حموم که میرفتم فقط آب خالی بهش میخورد 100 تا 100مثل برف میریخت پایین موهام شوره میزد خیلی حساس شده بود تا وقتی که یه بنده خدا شامپوی کریستال فرانسه(سیر ) رو پیشنهاد داد اولش که استفاده میکردم ریزش موهام بهتر نشد که هیچ بدتر شد ولی به مرور زمان تاثیر خودشو نشون داد یه نکته که خیلی موثره از استرس دوری کنید و این شامپو رو استفاده کنید فقط با موهاتون با ملایمت رفتار کنید و بزارید یه 4 دقیقه رو سرتون بمونه واسه من که درست شد امیدوارم برای شما هم درست بشه فقط مشکل بعدی من اینه که کل صورتم چربی بیش از حد داره کسی برای صورت راه حلی داره

13. این کاربر از BEHZAD2007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •