تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: مشكلات هارد اضافه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض مشكلات هارد اضافه

سلام دوستان

من يه هارد 60 گيگ كه مال كامپيوتر قديمي ام بود به كامپيوتر جديدم وصل كردم. با اين كابلهاي قديمي كه نميدونم اسمش چي هست.

الان يه هفته است كه موقع روشن شدن كامپيوتر برنامه اسكن ديسك اجرا ميشه و شروع ميكنه به اسكن يكي از درايوهاي اين هارد قديمي و تا 36% ميره جلو بعد هنگ ميكنه

اگه اين عمل رو ناديده بگيرم ميره تو سيستم و مشكلي نداره اما اگه برم داخل اون درايو سيستم هنگ ميكنه

اگه ويروس يابي بكنم اون درايو را بازم هنگ ميكنه. اگه اون درايو رو باز كنم و سريع خارج بشم اتفاق جالبتري رخ ميده. هر چند ثانيه موس و كيبورد از كار ميافتن و دوباره فعال ميشن. همه برنامه يا از كار ميافتن يا خيلي كند ميشن

اين هارد و اين درايو براي من خيلي حياتي هست چون فيلمهاي دخترم رو از روز تولدش تا چند وقت قبل روي اون نگهداري ميكردم و از خيلي از اين فيلمها كپي ندارم!

لطفا كمكم كنيد
    آنتي ويروسم نود32 بود(اسمارت سكيوريتي) و آپديت بود. عوضش كردم و كسپر نصب كردم. اوضاعم بدتر شد. يعني كسپر اسكن اوليه اش رو كه شروع كرد بعد از 10 دقيقه هنگ كرد و استپ زد. چند بار دكمه ريست رو زدم ولي فرقي نكرد و مجبور شدم اسكن رو متوقف كنم.

خلاصه الان يه هفته هست كه زندگي ام تيره و تار شده. لطفا كمك كنيد.

جالبه كه از اون درايو تونستم يه فيلم كوچيك كپي كنم تو يكي از درايوهاي هارد جديدم. از اون به بعد هر وقت ميرم تو اون فولدري كه فيلم توشه كامپيوتر به همون درد مبتلا ميشه و هي موس و كيبورد غير فعال ميشه و بعد از جند لحظه فعال ميشه

نميدونم مشكل از هارده يا ويروس افتاده توش يا چيز ديگه اي هست!!!

كمك

پروفشنال Dariushtanha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

روی درایو مربوطه برو راست کلیک و پروپرتیس بگیر.از سربرگ Tools اولین قسمت(Erorr- Checking) روی
    Check Now کلیک کن.در پنجره باز شده هر دو گزینه را تیک بزن و Start همین.نتیجه را اعلام کنید
    Last edited by Dariushtanha; 15-12-2010 at 22:34.

3. این کاربر از Dariushtanha بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

اینکارو کردم ولی بعد از اینکه 10% کار انجام میشه سیستم هنگ میکنه

دفرگ هم خواستم بکنم نتیجه اش هنگ کردن سیستم بود

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

اینکارو کردم ولی بعد از اینکه 10% کار انجام میشه سیستم هنگ میکنه

دفرگ هم خواستم بکنم نتیجه اش هنگ کردن سیستم بود
    متاسفانه بنظر من چاره‌ای جز فرمت این درایو نیست...
    که اینم یعنی از دست رفتن اطلاعات اون درایو...
    وبایست دلتونو خوش کنید به اینکه نرم‌افزارهای ریکاوری بلافاصله بعد فرمت بتونن بعضی از فایلها را برگردونن...
    منتها یه پیشنهاد دارم شاید اگه ویندوز جدید خصوصا ویندوز 7 نصب کنی با اون مشکلت حل بشه!
    میدونم خیلی ظاهرا بی‌ربطه ولی ریگ مفت و گنجشک مفت..یه تستی بکن و نتیجه را اعلام کن

6. این کاربر از Dariushtanha بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

راستش من تا حالا با سون كار نكردم
    يه دوستي بهم گفت هارد اصلي ام را از كامپيوتر جدا كنم و با همين هارد معيوب كه با كابل ide (درسته؟) سيستم را بوت كنم و روش ويندوز نصب كنم شايد درست بشه... تا چه حدي اين پيشنهاد ميتونه مربوط باشه؟

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

چه کردی دوست عزیز؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

راستش من تا حالا با ويندوز سون كار نكردم و اطلاعاتم خيلي كمه! :(

يه دوستي پيشنهاد داده كه هارد اصلي ام را كه با كابل sata به سيستم وصله جدا كنم و با هارد قديمي ام بوت بشم و يه ويندوز روي اين هارد نصب كنم و اونوقت احتمالا ميتونم فايلها رو بردارم از روي درايو مشكل دار
    تا چه حد اين پيشنهاد درسته؟

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

راستش من تا حالا با ويندوز سون كار نكردم و اطلاعاتم خيلي كمه! :(

يه دوستي پيشنهاد داده كه هارد اصلي ام را كه با كابل sata به سيستم وصله جدا كنم و با هارد قديمي ام بوت بشم و يه ويندوز روي اين هارد نصب كنم و اونوقت احتمالا ميتونم فايلها رو بردارم از روي درايو مشكل دار
    تا چه حد اين پيشنهاد درسته؟
    خوب منم همین پیشنهاد را دادم دیگه!
    فقط پیشنهادم ویندوز 7 بود که قویتره ولی اگه نمیتونی همون کاری را که دوستت پیشنهاد داده را انجام بده ببینیم چی میشه.خبرشو بده

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض سلام

دوست من چند نکته را باید رعایت کنی

1- در هارد قبلی از چه نوع فورمتی در ان استفاده کرده بودی و برنامه داس را داشتی یا نه که این خیلی مهمه

کابل ای دی را چک کن

هارد اصلی را خارج کن نیازی نیست ویندوز سون بریزی حتی اگر ویندوز 98 هم بریز در زمان نصب ویندوز خودش هارد را چک میکنه واگر اروری در سیتم داشته باشی میگه ومن پیشنهادم اینه که حتما از ویندوز 98 استفاده کنی

در نهایت اگر نتوانی درست کنی و فورمت خواستی بکنی حتما از لو لول فورمت استفاده کن

منتظر مشخصات هستم
    موفق باشی

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

دوست من چند نکته را باید رعایت کنی

1- در هارد قبلی از چه نوع فورمتی در ان استفاده کرده بودی و برنامه داس را داشتی یا نه که این خیلی مهمه

کابل ای دی را چک کن

هارد اصلی را خارج کن نیازی نیست ویندوز سون بریزی حتی اگر ویندوز 98 هم بریز در زمان نصب ویندوز خودش هارد را چک میکنه واگر اروری در سیتم داشته باشی میگه ومن پیشنهادم اینه که حتما از ویندوز 98 استفاده کنی

در نهایت اگر نتوانی درست کنی و فورمت خواستی بکنی حتما از لو لول فورمت استفاده کن

منتظر مشخصات هستم
    موفق باشی
    ولی دوست عزیز من با فرمایشات شما موافق نیستم
    چرا که با Low Level Format امکان بازیابی اطلاعاتشون در اون درایو خیلی کم میشه.اتفاقا برعکس باید سطحی‌ترین فرمت ممکن انجام بده تا امکان بازیابی اطلاعاتشون با نرم‌افزارهای مربوطه باقی بمونه.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •