تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 125 اولاول 123456781454104 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 1249

نام تاپيک: طرفداران Dell XPS L501

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

kodom drave ha???
    mmkene befrmaid chetor ba laptop farsi type konam?????
    اول بايد تو كنترل پنل تو قسمت regional and language فارسي يا persian رو نصب كنيد و يك سري فونت فارسي (مثل فونتهاي ويندوزxp) تو پوشه فونتهاي اينستال كنيد. در صورتي كه با حروف مشكل داري، يك سري ليبل فارسي هم بچسبوني بد نيست.

2. این کاربر از aryan1356 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Saleh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

من این لپ تاپ رو 2 روز پیش خریدم.
    از نمایندگی زیگورات. قیمتش هم در سایت zigorat.com قابل رویته.
    فقط اینو بگم که من تا قبل از این در مورد لپ تاپهای دل خیلی بد شنیده بودم و قبل از خرید این لپ تاپ خیلی در موردش تحقیق کردم.
    و حالا با صداقت کامل می گم که این لپ تاپ با توجه به مشخصات بالا و قیمت پایین تر از لپ تاپ های مشابه برندهای دیگه، بهترین انتخابه.
    لپ تاپ من 2 تا پورت usb3 و blueray هم داره. یه ویندوز اوریجینال هم از نوع 7 home premium همراهش هست.
    سرعت لپ تاپ فوق العادست و کارت گرافیک 2 گیگابایتی اون که من به شخصه تا امروز مشابهش رو در ایران ندیدم قدرت دستگاه رو دو چندان کرده.
    cpu core i7 740 qm و رم 6 گیگابایتی با فرکانس منحصر به فرد 1333 مگاهرتز و هارد با سرعت 7200 دور در دقیقه از مشخصه های اصلی دستگاه هستن.
    این دستگاه دارای باتری 9 سلولی هست و اسپیکرهای اون از نوع jbl هستن که در واقع یه سیستم صوتی منحصر به فرد ایجاد می کنه و خیلی راحت، صدا رو بدون نویز و با وضوح کامل پخش می کنه. بلندی و وضوح صدا عالیه و ضمناً یه ساب ووفر هم در قسمت پایین لپ تاپ تعبیه شده. دیگه از این کاملتر چی می خواین؟
    کیفیت بدنه فوق العادست ولی صفحه نمایش در حد عالی نیست ولی کیفیت قابل قبولی داره.
    دستگاه به هیچ وجه دمای بالایی نداره و کارهای سنگین محاسباتی و گرافیکی رو به راحتی انجام می ده.
    فقط صدای فن یکمی زیاده که البته در دور بالا بیشتر شنیده می شه ولی آزار دهنده نیست.
    مشکلی که با این لپ تاپ تا به امروز داشتم این بود که موقع خرید،هارد دیسکش فقط یه درایو داشت و شما باید با نرم افزار آکرونیس اونو پارتیشن بندی کنید. مشکل دوم این بود که اگر چه دی وی دی درایورهای لپ تاپ همراه خود دستگاه بود ولی درایوراش کامل نبودن و من مجبور شدم اونا رو تک تک از سایت دل بگیرم که حقیقتاً خیلی وقتمو گرفت. (یه چیزی حدود 900 مگابایت)
    کلاً اگر من بخوام از 100 به این لپ تاپ امتیاز بدم، امتیاز 95 رو بهش می دم و یک ذره هم تردید ندارم.
    واقعاً انتخاب درستیه.
    فقط یه چیزی به دوستان بگم که هیچوقت برندها رو با هم مقایسه نکنید و سعی در تخریب یه برند خاص نداشته باشید، چون هر کدوم خط مشی خودشو داره و واقعاً نمیشه گفت کدوم برند از دیگری برتره.
    سلام دوست عزیز
    به خاطر توضیحات کاملتون تشکر میکنم دو تا سوال:
    کیبردش backlit داره؟
    با کانفیگی که خریدید WiMAX هم داره؟
    یه خواهش دیگه هم داشتم میتونید با نرم افزار [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یه ریپورت بگیرید و آپلود کنید؟ البته اگه مقدور باشه.

5. این کاربر از patriot1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه 1120's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    CPU

پيش فرض

سلام دوستان عزیز .

من برای خرید لپ تاپ خیلی تحقیق کردم ، تقریبا با تمام مدل های جدید HP و SONY آشنا شدم . اصلا هم تمایلی به خرید لپ تاپ های Dell نداشتم .
    تا 3 روز پیش قصد خرید HP DV6 3190ee رو داشتم،اما به صورت اتفاقی با مدل Dell XPS L501 آشنا شدم و به طور کلی نظرم در مورده Dell و انتخابم عوض شد!
    حالا تصمیم گرفتم این لپ تاپ رو بخرم، کانفیگ فوق العاده قوی داره و همچنین ظاهر بسیار عالی...
    دوستانی که این مدل رو دارند لطفا محاسن و معایبش رو اعلام کنند .

با تشکر

7. این کاربر از 1120 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Moh3nB's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

9

سلام به همگی

من از یه دوستی شنیدم که ایشون از این سری XPS داشت منتها مدل 1330 . اون لپ تاپش 3 بار سوخت.

از اونایی که این لپ تاپو خریدن خواهش میکنم که هر بلایی که بعدا میخواید سرش بیارید همین الان بیارید که اگه مشکلی بهم زد هم بتونید از وارانتیش استفاده کنید و هم ما و بقیه رو در جریان بزارید تا دنبال این مدل نریم .

چه بلایی؟

مثلا قویترین بازی هارو روش بازی کنید ،

نرم افزارایی که به محاسبات بالایی نیاز دارن رو روش امتحان کنید ،
    مدت زیادی روشنش بزارید ،
    و...

به نفع خودتونم خیلی هست .

چرا؟
    چون بیشتر گارانتی ها ، گارنتی یکماه تعویضن ، یعنی اگر تو یک ماه اول اتفاقی براشون افتاد براتون عوزضش میکنن و در بقیه ماهها هم فقط تعمیر میکنن و بقیشم بیخ ریش صاحبشه .

پس هر چه زودتر اقدام کنین بهتره

ما رو هم از نگرانی خریدش بیارید بیرون

راستی اونایی که خریدن لپ تاپشونو ساخت کجا زده؟

لطفا با نام فروشگاه بگین.

9. این کاربر از Moh3nB بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

salam be hame.mikham dell xps l501 bekharam aMa be in sait bar khordam va yekam mano be shak andakhte.bache ha ino bebinido nazar bedid:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تاريخ عضويت
    Sep 2009

9

salam be hame.mikham dell xps l501 bekharam aMa be in sait bar khordam va yekam mano be shak andakhte.bache ha ino bebinido nazar bedid:
    کد:
    سلام

یه توضیح میدم برا اونا که نمیدونن :

ما دو نوع خازن داریم نو اول و قدیمی تر خازن الکترولیت هست
    اینم عکسش

و اینم یه نمونه که رو برد استفاده شده :

این نمونه اشکالات زیادی داره مثلا عمر پایینی داره برا اینکه اون دی الکتریت ( همون صفحه کاغذی روغنی ) درونش در اثر گرمای طولانی خراب میشه و خلاصه خازن رو خراب میکنه و به همون روزی در میاره که تو عکس لینک دوستمونم بود .

در مقابل این خازنها یک نوع خازنهای دیگه وجود دارن با نام خازن حالت جامد ( یا خازن جامد ) که مزیتی که نسبت به خازنای الکترولیت دارن اینه که توشون جامده و مثل بالایی از یه نوع مایع ( یا همون روغن توشون ) استفاده نشده در نتیجه عمر بالاتری دارن و نسبت به گرما کمتر حساسن .

اگه تو مادربردای یکم خوب نگاه کنید تمام خازنای اطراف سی پی یو از این نوع خازنا هستن چون اطراف سی پی یو حرارت زیادی نسبت به جاهای دیگه وجود داره . و در مادر بردای نسبتا خوب به بالا تمام خازنها از نوع جامد هستن .

اینم یه عکس از خازن جامد :

و اینم چندتا نمونه که رو برد هستن :

تو مدلای قدیمی سری XPS دل مثل اینکه از خازنهای الکترولیت استفاده کردن .

حالا یه نفر که این لپ تاپ رو خریده یه جوون مردی بکنه ببینه می تونه نگاه کنه که مادربرد این لپ تاپ از کدوم خازنها استفاده کرده .

شاید تقاضای خیلی زیاد و دور از ذهنی باشه : اگه نمیشه از بیرون توشو نگاه کرد . کسی میتونه بازش کنه ببینه؟ اگه هم بلد نیستید و تا حالا لپ تاپ باز نکرده باشین خودم براتون میگم چجوری باز میشه.

12. این کاربر از Moh3nB بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

این rewiew ها رو ببنید

کد:
    کد:
    کد:
    کد:
    کد:
    کد:
    کد:

اساتید لطفا نظراتشون رو بفرمایند به نظر میرسه که لپ تاپ ردیفی باشه

تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

این rewiew ها رو ببنید
    اساتید لطفا نظراتشون رو بفرمایند به نظر میرسه که لپ تاپ ردیفی باشه
    با سلام

من به همه لینکهایی که داده بودین نگاه کردم :

تو همشون هیچکدوم مشخصاتی که ما میگیم رو نداشتن ، مثلا بیشترشون سی پی یوشون Cori5 بود و یا باطریشون 6 سل و یا مشون 4 گیگ و ...

تو همشون اکثریت ازش تعریف کردن .

یجایی هم میگفت حتی موقع دیدن فیلم بعد از 15 دقیقه تاچ پد گرم می شه و همچین خوشایند نیست .

باید بیشتر تحقیق کنیم .

یکی از عزیزانی که این لپ تاپ رو خریده لا اقل بگه که :

آیا گرم میشه؟
    زمان نگهداری شارژش چقدره؟
    امتیاز ویندوز ویزتا یا سونش چقدره؟
    آیا فیلم سه بعدی هم روش امتحان کردین؟
    چند وقته گرفتین؟
    آیا تابحال مشکلی هم براش پیش اومده؟

صواب داره جواب بدین

داره خودمونی میشه miladjd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

با سلام

من به همه لینکهایی که داده بودین نگاه کردم :

تو همشون هیچکدوم مشخصاتی که ما میگیم رو نداشتن ، مثلا بیشترشون سی پی یوشون Cori5 بود و یا باطریشون 6 سل و یا مشون 4 گیگ و ...

تو همشون اکثریت ازش تعریف کردن .

یجایی هم میگفت حتی موقع دیدن فیلم بعد از 15 دقیقه تاچ پد گرم می شه و همچین خوشایند نیست .

باید بیشتر تحقیق کنیم .

یکی از عزیزانی که این لپ تاپ رو خریده لا اقل بگه که :

آیا گرم میشه؟
    زمان نگهداری شارژش چقدره؟
    امتیاز ویندوز ویزتا یا سونش چقدره؟
    آیا فیلم سه بعدی هم روش امتحان کردین؟
    چند وقته گرفتین؟
    آیا تابحال مشکلی هم براش پیش اومده؟

صواب داره جواب بدین
    دوست عزیز من که در مورد این لپ تاپ به اندازه کافی توضیح دادم. آدم نباید اینقدر نسبت به گفته دیگران بی اعتماد باشه. من الان حدود 1 هفته می شه که خریدمش و سنگین ترین تستها رو ازش گرفتم و 2 بار هم سی پی یو رو اورکلاک کردم. هیچ مشکلی باش نداشتم و در صفحه قبلی بصورت مفید و مختصر توضیح دادم.
    لپ تاپ در قسمت کیبورد و تاچ پد گرم نمیشه چون یه فن قوی داره که حرارت سی پی یو و کارت گرافیک رو کاملاً تخلیه می کنه.حتی در کارهای سنگین تر فن لپ تاپ با سرعت بالاتری می چرخه. پس از بابت گرما نگران نباشید. میانگین دمای هسته های سی پی یو و کارت گرافیک در حالت عادی برابر 50 درجه (توجه کنید که گفتم میانگین دمای سی پی یو و گرافیک نه دمای میانگین بدنه لپ تاپ) و در حالت اورکلاک برابر 65 درجه بود.
    زمان نگهداری شارژ که خودم به عینه دیدم در حالت حدود نیم ساعت تماشای فیلم و 40 دقیقه موسیقی و نیم ساعت اینترنت و حدود 3 ساعت مطالعه کتاب الکترونیکی که بعضی از کارهای فوق بطور همزمان انجام شد و همچنین در حالت power boost یکمی بیشتر از 3.5 ساعت بود و تازه باتری هنوز 10 درصد شارژ داشت.
    امتیاز ویندوز سون:
    processor: 7.1
    ram: 7.3
    graphic: 6.6
    hard disk: 5.9
    البته امتیاز ویندوز معیار مناسبی برای سنجش عملکرد دستگاه نیست.
    من فیلم سه بعدی امتحان نکردم چون نمایشگر این لپ تاپ همچین قابلیتی نداره.
    باز هم می گم که هیچ مشکلی با لپ تاپم ندارم.
    در حالت اور کلاک، عدد نمایش داده شده توسط نرم افزارهای cpuz و prime95 برابر 2918.9 مگاهرتز بود.
    وقت کافی ندارم وگرنه تصاویرش رو هم آپلود می کردم.
    دوستان، من برای این لپ تاپ تبلیغ نمی کنم و تازه از خدامه که کسی این لپ تاپ رو نخره چون در این صورت من یه لپ تاپ تک و منحصر به فرد دارم که همه نسبت به اون حسادت خواهند کرد ولی چون دوستان خواسته بودن، صادقانه و بدون اغراق در مورد لپ تاپ و تستهایی که ازش گرفتم و تجربیات خودم گفتم.
    من زیاد وقت ندارم و ممکنه دیگه نتونم به سوالات شما جواب بدم.
    Last edited by miladjd; 01-01-2011 at 21:46.

16. 5 کاربر از miladjd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •