تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 16

نام تاپيک: واردات خودرو از سایر کشورهای همسایه..و همینطور کمک در مورد اطلاعات چند ماشین

کاربر فعال انجمن متفرقه meha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    shiraz

پيش فرض واردات خودرو از سایر کشورهای همسایه..و همینطور کمک در مورد اطلاعات چند ماشین

سلام و خسته نباشید

میخواستم اولا ببینم مثلا بخواهیم یک ماشین از کشورهای همسایه مثل دبی وارد کنیم به صورت گذرموقت که مثلا بعد از 6ماه ماشین رو بگردونم چقدر باید خرج کنم؟

مثلا یک ماشین که 30میلیون تومان قیمتش هست توی دبی وقتی بخوام به این صورت وارد کنم چقدر باید خرج کنم؟

و همینطور مشخصات ماشینهای

فورد شلبی 2010 و کامارو SS و دوج چلنجر و اینتفینیتی های شاسی بلند رو میخواستم...

اگر لینکی در مورد رقابتشون هم باشه عالی هست

قیمتهاشون هم اگر دارید ممنون میشم بزارید

موفق باشید

حـــــرفـه ای farshad bugatti's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

امقایسه این 3 تا رو یه بار فکر کنم تو یکی از مجله های ماشین دیده بودم (فکر کنم چهر چرخ بود!)

فورد شلبی 2010

با نگاه کردن به شلبی GT500 با ورودی های هوای بزرگ تر و چهره ای تهاجمی تر روبرو می شوید . جلوپنجره ی بزرگ و هواکش های روی کاپوت و سپر هوای مورد نیاز موتور 540 اسب بخاری این اسب سرکش را فراهم می کنند .
    نوارهای روی بدنه و بالچه ی عقب نیز از جمله مواردی است که بر روی این خودرو دیده می شود . استفاده از این تجهیزات موجب شده تا هماهنگی بین اجزای بدنه در سرعت های بالا بیشتر گردد و خودرو به تعادل بهتری دست پیدا کند . ضمن این که ضریب پسای اتومبیل نیز به رقم 38/0 CD رسیده است .
    رینگ های 19 اینچی جدیدی که بر روی لاستیک های Eagle F1 گودیر سوار شده اند موجب جذاب تر شدن ظاهر این خودرو می گردد . البته برای هماهنگی فرمان با این لاستیک ها و رینگ های عظیم الجثه سیستم هیدرولیک تقویت شده است .
    با قرار گرفتن 57% از وزن خودرو بر روی چرخ های جلو ; افزایش نوسانات کمک فنرها و همین طور سفت کردن ضریب فنرها ( به میزان 13 درصد جلو و 7 درصد در عقب ) هندلینگ و تعادل خودرو به طرز محسوسی بهبود پیدا کرده است .
    برای کاهش وقوع پدیده ی " کم فرمانی " ( پدیده ای که در صورت داشتن سرعت زیاد در پیچ های تند روی می دهد و خودرو علی رغم چرخیدن فرمان تا آخرین حد از دایره ی پیچ خارج می گردد ) میل ضد غلطش جلو ( همان استرس بار خودمان ) اندکی نرم تر شده است .
    اما شلبی تنها به ایجاد این تغییرات اکتفا نکرده است . مهم ترین تغییری که نسبت به موستانگ های عادی صورت گرفته افزایش قدرت موتور به 540 اسب بخار و حداکثر گشتاور 510 پوند فوت می باشد . این میزان قدرت و گشتاور حتی نسبت به مدل GT500KR که سال پیش معرفی شد افزایشی 40 واحدی در قدرت و 30 واحدی در گشتاور را نشان می دهد .
    در حقیقت موتور این خودرو همان موتور مدل GT500KR است که اندکی تغییر پیدا کرده است . نصب دو حسگر ضربه ( حسگرهایی که مانع از بروز پدیده ی Knock می گردند ; اگر عمل جرقه زنی زودتر از زمانی که پیستون به بالای سیلندر می رسد رخ دهد این پدیده ی مخرب به وجود می آید ) نیز از دیگر تغییرات است .
    گیربکس TR6060 که وظیفه ی انتقال قدرت این موتور را بر عهده دارد علی رغم ضریب اکسل کوتاه تر نسبت به مدل قبل ( 3.55:1 در برابر 3.31:1 ) از ضریب فوق بلند 0.50:1 استفاده می کند تا مصرف سوخت کاهش بیاید .
    با افزایش ابعاد دیسک های کلاچ از 215 به 250 میلی متر میزان جابه جایی پدال کلاچ نیز کاهش پیدا کرده است .
    شلبی GT500 در سه رنگ بدنه ( قرمز - نقره ای - سفید ) به فروش می رسد و برای کابین آن می توان چرم آلکانترا را سفارش داد .
    پیش بینی می شود این خودرو که در ماه ژانویه فروش آن آغاز خواهد شد 45220 دلار قیمت بخورد .

دوج چلنجر SRT8

از اواخر دهه 80 و اوایل دهه نود با هجوم سایر خودروسازان به بازار آمریکا و آمریکای شمالی، خودروسازان آمریکایی مثل جنرال موتورز و یا فورد گویی که دست و پای خود را گم کرده باشند، به سرعت بازار را به آلمانها و ژاپنی ها واگذار می کردند. ظاهرا یانکی ها تمایل بیشتری به خودروهای کم مصرف ژاپنی و یا خودروهای زیبای آلمانی نشان می دادند. اما واقعیت چیز دیگری بود و آن هم دور شدن خودروسازان آمریکایی از اصالت خود بود.
    در همان دوره (مثل همیشه) در آمریکا کلوپ خودروهای 8 سیلندر تقویت شده و کلاسیک وجود داشت و آمریکایی ها عاشقانه خودروهای دهه های پیشین خود را دوست می داشتند و این امر ثابت می کند که هیچگاه این خودروها فراموش نشده بودند بلکه این خودروسازان بودند که دیگر جوابی برای عطش این عاشقان نداشتند. بازار به سرعت به ژاپنی ها واگذار شد و خودروهایی مثل تویوتا (لکسوس)، هوندا (آکورا)، نیسان (اینفینیتی) و ... به سرعت با فروش بالا پیشرفت کردند.
    آمریکایی ها با هدف باز پس گرفتن بازار، شروع به طراحی خودروهایی شبیه به خودروهایی ژاپنی و اروپایی گرفتند که ظاهرا نتیجه ی زیاد خوبی در بر نداشت و فروش خودروهای خارجی به سرعت در حال افزایش بود.
    اما هم اکنون چند سالیست که آمریکایی ها قصد بازگشت به دوران طلایی خودروسازی خود را دارند. طراحی خودروهایی مثل دوج مگنوم (Magnum)، جمس گرافیت (Graphyte)، شورلت اورلندو (Orlando) و ... گواهی بر این واقعیت است. خودروسازی که شاید بیشتر از همه تمایل به زنده کردن نام خودروهای کلاسیک خود (با طراحی خودروهای مدرن اما با نگاه به گذشته) را دارد، دوج (Dodge) است. دوج در سال 2006 در نمایشگاه شیگاگو خودرویی را معرفی کرد که توجه بسیاری از دوستداران خودرو های کلاسیک آمریکایی را به خود جلب کرد. دوج چلنجر کانسپت، یاد آور چلنجر دوست داشتنی 1970 بود. برایان نیلندر (Brian Nielander) مدیر طراحی بدنه و کابین چلنجر، در مورد شباهتهای چلنجر کانسپت 2006 و چلنجر 2008 با چلنجر اولیه (1970-1974) می گوید:" ما با ارائه مدل کانسپت، قصد داشتیم اشاره ای به مدل کلاسیک داشته و چلنجر جدید خود را معرفی کنیم. ما سعی کردیم خودرویی کاملا مدرن را ارائه دهیم اما به طرح اصلی وفادار بمانیم."
    چیزی که مسلم است، دوج از همان اول با ارائه مدل کانسپت، قصد معرفی چلنجر جدید را داشته و بطور قطع تصمیم تولید آن را داشته است. یکی از تفاوتهای کانسپت 2006 با 2008 بزرگتر شدن مدل 2008 است و دلیل آن هم استفاده از پلت فرم LX است که در خودروهایی مثل کرایسلر 300C و دوج چارجر (Charger) استفاده شده است.
    تفاوتهای ظاهری بسیار ناچیز است. در مدل کانسپت، جلو پنجره با یک خط در وسط به دو نیم تقسیم شده اما در مدل 2008 درست شبیه مدل 1970 بصورت یکپارچه طراحی شده است. یکی دیگر از تفاوتها، چراغهای یکپارچه عقب در مدل کانسپت است که در مدل 2008 با تغییر شکل ظاهری به سه قسمت تقسیم شده است.
    یکی دیگر از تغییرات، در باک است که به صورت دایره ای با روکش کروم طراحی شده و در وسط آن کلمه Fuel (به معنای سوخت) نوشته شده است.
    خطوط جانبی عینا از مدل کلاسیک گرفته شده که در انتهای خودرو و قبل گلگیر عقب رو به بالا رفته و حالتی عضلانی را برای آن به ارمغان آورده است. شکل چراغهای جلو نیز بصورت دو جفت دایره باقی مانده و با پنهان شدن قسمتی بالایی چراغهای جلو در پشت قسمت پایین آمده کاپوت، حالتی عصبانی ولی جذاب را به چلنجر می دهد. کاپوت جلو نیز با طراحی خطوطی بسیار زیبا و از جنس فیبر کربن ساخته شده است. یکی از موارد مثبت استفاده از پلت فرم LX، در کابین نمود پیدا کرده است. استفاده از این پلت فرم باعث شده که امکان قرار دادن پنج صندلی برای این خودروی کوپه فراهم آید که یکی از امتیازات آن محسوب می شود.
    یکی دیگر از شباهتها به مدل اصلی استفاده از پیشرانه قدرتمندی است به نام HEMI که قبلا در کرایسلر 300C و دوج چارجر استفاده شده است. این پیشرانه 425 اسب بخار توان و 420 پوند فیت گشتاور را از 6.1 لیتر حجم خود بیرون می کشد. این پیشرانه ویژگی های برجسته ای را برای چلنجر به ارمغان آورده است. چلنجر در 5 ثانیه سرعت خود را به 100 کیلومتر در ساعت رشانده و می تواند در کمتر 11 ثانیه پس از آن سرعت خود را به صفر برساند (0-100-0). همچنین چلنجر مسافت 400 متر را در 14 ثانیه پیشموده و مسافت توقف آن نیز از سرعت 100 کیلومتر 100 فیت است. چلنجر همچنین قابلیت تحمل حداکثر 0.88 جی شتاب جانبی را دارد.
    چلنجر با قیمت 37.995 دلار از بهار سال 2008 در نمایشگاهای دوج در اختیار مشتریان قرار گرفته است. این خودرو در یکی از ایالات مرکزی کانادا (Ontario) ساخته می شود.

شورولت کامارو

مدل پایه یا RS از یك موتور 6/3 V6 با سیستم تزریق مستقیم سوخت استفاده می كند . حداكثر توان تولیدی این موتور 300 اسب بخار است كه می تواند این میزان قدرت را از طریق یك گیربكس 6 سرعته ی دستی با نام Aisin و یا 6 سرعته ی اتوماتیك با نام 6L50 انتقال دهد .
    مدل SS به یك موتور V8 6/2 لیتری مجهز شده كه می تواند قدرتی در محدوده ی 395 تا 420 اسب بخار تولید كند .
    این گونه به یك گیربكس 6060 شش سرعته ی دستی كه از مدل كوروت LS3 به عاریت گرفته شده سود می برد .
    این موتور به سیستم مدیریت فعال سوخت مجهز است كه در مواقع لزوم چهار سیلندر موتور را از كار می اندازد و به كاهش مصرف سوخت كمك می كند .
    مدل LS3 ( كه جزئی از مدل SS است ) می تواند حداكثر 420 اسب بخار قدرت و 408 پوندفوت گشتاور تولید كند . مدل L99 نیز 395 اسب بخار توان و 395 پوندفوت گشتاور ایجاد می كند .
    فاصله ی بین دو محور این خودرو برابر 285 سانتیمتر و طول كامارو برابر 481 سانتیمتر است كه از فورد موستانگ طویل تر و از دوج چلنجر كوتاهتر است .
    همانند موستانگ كامارو یك خودروی چهار نفره است ولی چلنجر برای پنج نفر سرنشین طراحی شده است .
    كامارو بر روی پلاتفرم بهبود داده شده ی هولدن كه " زتا " نام دارد پایه ریزی شده و فنربندی های عقب نیز از نوع مولتی لینك مستقل می باشد .

گونه ی شش سیلندر این خودرو با پكیج FE2 عرضه می شود كه شامل كاهش ارتفاع فنرهای جلو به میزان 2/22 میلی متر و فنرهای عقب به اندازه ی 7/21 میلی متر می گردد . میله ی ضد غلطش برای جرخ های عقب نیز عضوی از این پكیج است . این خودرو با رینگ های استاندارد 18 اینچی عرضه می شود در حالی كه رینگ های 19 و 20 اینچی نیز آپشن هستند . تایر پایه نیز از نوع بی اف گودریچ چهار فصل به ابعاد P245/55R18 است .
    پكیج FE3 نیز شامل كاهش ارتفاع فنرهای جلو به میزان 23 میلیمتر و رینگ های 20 اینچی و میله ی ضد غلطش است . تایر در نظر گرفته شده برای این پكیج كه از نوع پیرلی پی زیرو میباشد دارای ابعاد 45/245 در جلو و 75/245 در عقب می باشد .
    سیستم ترمز مدل RS با SS نیز متفاوت است به طوریكه مدل پایه باتك پیستون و دیسك ترمز 6/12 اینچی در جلو و 4/12 اینچی در عقب عرضه میشود و مدل SS با چهار پیستون و دیسك های ترمز 14 اینچی در جلو 6/13 اینچی در عقب به فروش می رسد .
    شورلت وزن كامارو را به 1700 كیلوگرم رسانده است در حالی كه تقسیم وزن به صورت 48/52 بین دو محور جلو و عقب صورت گرفته است .

Last edited by farshad bugatti; 09-12-2010 at 17:17.

پروفشنال آرشین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

سلام و خسته نباشید

میخواستم اولا ببینم مثلا بخواهیم یک ماشین از کشورهای همسایه مثل دبی وارد کنیم به صورت گذرموقت که مثلا بعد از 6ماه ماشین رو بگردونم چقدر باید خرج کنم؟

مثلا یک ماشین که 30میلیون تومان قیمتش هست توی دبی وقتی بخوام به این صورت وارد کنم چقدر باید خرج کنم؟

و همینطور مشخصات ماشینهای

فورد شلبی 2010 و کامارو SS و دوج چلنجر و اینتفینیتی های شاسی بلند رو میخواستم...

اگر لینکی در مورد رقابتشون هم باشه عالی هست

قیمتهاشون هم اگر دارید ممنون میشم بزارید

موفق باشید
    چرا دبی ؟ تا وقتی کردستان عراق هست
    راحت نزدیک استرس کمتر گزینه های بیشتر قیمت بهتر و ...

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    shiraz

پيش فرض

خب روش کار چطور هست؟!

شرایطش؟

اگر کسی کارنه دوپاساژ نداشته باشه باید چکار کنه؟

پروفشنال آرشین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

خب روش کار چطور هست؟!

شرایطش؟

اگر کسی کارنه دوپاساژ نداشته باشه باید چکار کنه؟
    شرایط دقیقش رو باید از مراجع زیربط بپرسی ولی خیلی راحته
    الان بچه ها همه موستانگ میارن یه ماه سواری بعد برمیگردن میفروشن

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    shiraz

پيش فرض

نه خب اونایی که کارنه دوپاساژه نداشته باشن میتونند 3ماه بیارن ولی باید برگردونند

ولی خب سوال من اینه که مثلا من میتونم برم دبی یا کردستان عراق یا... بعد از 2 روز که اونجا موندم با یدونه مثلا اینفینتی FX37 برگردم؟

خب چه خرجهایی داره؟میدونم که 500 تومان خرج پلاک گذاری و پلاک موقت میشه...

پروفشنال آرشین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

ببین بستگی به ماشین داره
    مثلا بعضیاش هر روز 5 هزار تومن عوارض داره
    شما برو کردستان عراق چند ساعت بعد با ماشین برگرد هیچ کاری نداره !
    ویزا هم که نداره فقط گذرنامه !
    البته شیراز هستی به دبی نزدیک تری

آخر فروم باز AmiRreZA_RAcEr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

تا وقتی آذربایجان هست دیگه چرا عراق و دبی ؟؟
    از کشور عربی نیار بدبختیه
    خرج به اون صورتی نداره زیاد نگران اون نباش
    من خودم میخوام برم بیارم
    کارکردت اگه زیر 25 ؟ هزار باشه کاری بهت ندارن تا 6 ماه (کشور غیر عربی ) بعدشم مرخصی بهت میخوره
    اما کشور عربی 3ماهه
    اگرم زدی بالا 25 هزارتا که باید پولشو بدی ....
    شما اول تکلیفتو با خودت روشن کن لااقل این بقول خودت اینفینیتی های شاسی بلند رو از لیستت حذف کن که بدونی دقیق چی میخوای بیاری
    من بهت کامارو رو پیشنهاد میکنم

پروفشنال vahid0801's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Not In This World

پيش فرض

سلام.
    اقا من بخوام یه کامارو بخرم و بیارم ایران.گمرکیشم حساب کنم که دیگه خرج روزانه نداشته باشه واسم چقدر تموم میشه.؟
    کامارو 2010

آخر فروم باز AmiRreZA_RAcEr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

از تو سایت شوی ببین
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

11. این کاربر از AmiRreZA_RAcEr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •