تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 57

نام تاپيک: ..:: راه اندازی تنظیمات کابل Hdmi از PC به تلویزیون LCD در ویندوز 7 چگونه است؟ ::..

آخر فروم باز 9vin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    اهــــواز

13

دوست عزیز عذر میخوام کی گفته کارت گرافیکی که خروجیه HDMI داره صدارو نمیتونه بدون هیچ وسیله خاصی منتقل کنه!!؟

کارت گرافیک من همین الان با استفاده از خروجیه HDMI به LCD وصل هست و صدا هم بدون هیچ کابل اضافه ای منتقل میشه!

در ضمن زمانی که بخوایم از خروجی HDMI استفاده کنیم نیاز نیست که دوباره درایور کارت گرافیک رو نصب کنیم.

__________________________________________________ ________________________________________________

برای اینکه بخواین کابل HDMI رو از PC به LCD وصل کنید اول از همه تمام کابل های متصل به کارت گرافیک رو جدا کنید و تنها کابل HDMI به کارت وصل باشه

بعد باید در تنظیمات درایور کارت گرافیک گزینه Multi Display رو روی Single Display قرار بدید.

بعدش دیگه تصویر میاد!! ( احتمالا)

دوست عزیز لطفا راهنمایی رو همراه با عکس بزارید که دقیقا مشخص بشه کجا باید رفت و تنظیماتو تغییر داد!!
    چرا با لپ تاب که باید راحتتر این کار صورت بگیره ، باز هم انجام نمیشه؟! هیچ تصویری من روی تی وی ندارم ! تصویر تی وی کاملا سیاه هست !!
    رزولوشن چقدر باید باشه؟ استانداردش چند باید باشه ؟
    Last edited by 9vin; 18-01-2011 at 01:21.

2. این کاربر از 9vin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای ebicross's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

دوست عزیز عذر میخوام کی گفته کارت گرافیکی که خروجیه HDMI داره صدارو نمیتونه بدون هیچ وسیله خاصی منتقل کنه!!؟

کارت گرافیک من همین الان با استفاده از خروجیه HDMI به LCD وصل هست و صدا هم بدون هیچ کابل اضافه ای منتقل میشه!

در ضمن زمانی که بخوایم از خروجی HDMI استفاده کنیم نیاز نیست که دوباره درایور کارت گرافیک رو نصب کنیم.
    این کابل به خود کارت گرافیک متصله و از سیستم بیرون نمیاد. یعنی قرار نیست به LCD کابلی غیر از HDMI متصل بشه.
    شاید کارت گرافیکهای خیلی جدید! نیازی به این اتصال ندارند.
    ببینید اگر کارت گرافیک خروجی مستقیم HDMI داشته باشه نیازی به SPDIF نیست ولی اگر از آداپتور DVI به HDMI استفاده کنید حتما باید SPDIF روی کارت گرافیک به مادربرد متصل باشه.
    در مورد نصب کردن مجدد درایور هم من چیزی نگفتم ولی اگر درایور قدیمی باشه قابلیتهای HDMI رو Default نصب نمیکنه. باید دوباره نصب کنید تا اونها رو هم نصب کنه.

موفق باشید.

ببینید با این تفاصیر نباید مشکلی داشته باشید مخصوصا با لپتاب.
    از کابل HDMI و تنظیم گیرنده ی LCD بروی HDMI مطمئن هستید؟
    من چند تا فروم گشتم خیلی ها مشکل HDMI دارند ولی همگی مشکل صدا بوده و هیچکس مشکل تصویر نداشته.
    رزولیشین خودکار تنظیم میشه ولی اگر کمکی میکنه LCD 42 اینچ دیدم روی رزولیشین 1024 در 768 کار میکرد.

4. 3 کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    اهــــواز

9

این کابل به خود کارت گرافیک متصله و از سیستم بیرون نمیاد. یعنی قرار نیست به LCD کابلی غیر از HDMI متصل بشه.
    شاید کارت گرافیکهای خیلی جدید! نیازی به این اتصال ندارند.
    ببینید اگر کارت گرافیک خروجی مستقیم HDMI داشته باشه نیازی به SPDIF نیست ولی اگر از آداپتور DVI به HDMI استفاده کنید حتما باید SPDIF روی کارت گرافیک به مادربرد متصل باشه.
    در مورد نصب کردن مجدد درایور هم من چیزی نگفتم ولی اگر درایور قدیمی باشه قابلیتهای HDMI رو Default نصب نمیکنه. باید دوباره نصب کنید تا اونها رو هم نصب کنه.

موفق باشید.

ببینید با این تفاصیر نباید مشکلی داشته باشید مخصوصا با لپتاب.
    از کابل HDMI و تنظیم گیرنده ی LCD بروی HDMI مطمئن هستید؟
    من چند تا فروم گشتم خیلی ها مشکل HDMI دارند ولی همگی مشکل صدا بوده و هیچکس مشکل تصویر نداشته.
    رزولیشین خودکار تنظیم میشه ولی اگر کمکی میکنه LCD 42 اینچ دیدم روی رزولیشین 1024 در 768 کار میکرد.
    آره دوست عزیز کابل HDMI رو نو خریدیم هیچ مشکلی نداره!! در ضمن تو تنظیمات HDMI تلویزیون هم بارها مراجعه کردم تنظیمات خاصی نداره!! اصلا تنظیماتی توش نیست!!
    حالا من هم مشکل تصویر رو دارم هم صدا . الان نزدیک دو ماه هست که مشکلم حل نشده. باید چکاری انجام بدم؟ برم کسی رو از بیرون بیارم تا درستش کنه ؟!
    ال سی دی من مدلش پاناسونیک 42 اینچ هست.
    مانیتورم سامسونگ ال سی دی هست.
    کارت گرافیکم : Core 2 cpu Q6600 intel
    RAM : 2

* دوست عزیز، میتونید تصویری از آداپتور DVI به HDMI ( که به عنوان مبدل استفاده میشه) را قرار بدید؟! * ( تصویر آداپتور رو بزارید اینجا ببینم) ممنون میشم. از جلوی آداپتور هم عکس بگیرید که مشخص کنه چند تا پین داره!!

اینم تصویری از محتویات و قطعات داخل رایانه من. لطفا بگید که کدام کابل برای SPDIF هست و در کجا قرار میگیره ؟ (شکل زیر)*

Last edited by 9vin; 18-01-2011 at 08:44.

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

کارت گرافیکتون رو نزاشتید مدلش رو تا برای اون هم عکس بزارم. ولی عکس زیر قسمتی از برد مادربرد شماست. ببینید. کابلش هم توی جعبه ی کارت گرافیک حتما هست.

اینم دو عکس از آداپتور. البته تعداد پینها مهم نیست چون همشون استفاده نمیشن و بعضی رابط ها تمم پینها رو دارند و بعضیها ضروری هاشو.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    شما Xbox یا PS3 کسی دور و برت نداره با این LCD و کابل تست کنی؟
    آخه تنظیمات سیستمتون درسته.
    در ضمن کارهایی که دوستمون گفتند در تنظیمات کارت گرافیک (Multiple Display) رو هم حتما انجام بدین.

7. این کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    اصفهون نصف جهون اسم : شهاب

پيش فرض

دوست عزیز ممنون بابت راهنمایی جالبتون.
    ولی باز هم یک سوال میمونه :
    آیا لازم هست سی دی کارت گرافیک رو نصب کنم؟ آخه ویندوزم سون هست. فکر نکنم لازم باشه!! نظر شما چیه؟

بعد ، یک کابل از پشت به کارت گرافیک وصل شده اونو در بیارم، یعنی هیچ کابلی بهش وصل نباشه. درسته؟!

خب من این روشو هم با لپ تابم انجام دادم . آخه لپ تابم مستقیم کابل HDMI ساپورت میکنه و نیازی به مبدل نیست . همین کارو کردم ولی باز تصویری نشون داده نشد!!!
    آخه به لپ تاب که دیگه کابلی وصل نمیشه که من بخوام درش بیارم!!! درست میگم؟! خب اینجا مشکل از کجاست؟!
    آیا لازم هست که روی لپ تابم سی دی کارت گرافیکشو نصب کنم؟ واقعا ضروریه؟
    نه نیازی نیست که درایور رو دوباره نصب کنید.

شما الان مشکلتون لپ تاپ هست یا PC؟

اگر PC هست که اول از همه وارد تنظیمات کنترل پنل کارت گرافیکتون بشید و تنظیمات زیر رو طبق عکس اعمال کنید ( البته این مربوط به کارت های انویدیا هست)

کد:
    سپس :

بعد هم در بعضی از کارت های گرافیک مخصوصا انویدیا در بعضی مواقع زمانی که از خروجیه HDMI استفاده میکنید تصویر زمانی که وارد محیط ویندوز میشه نمایش داده میشه و تا قبل از اینکه وارد محیط ویندوز بشه انگار سیگنالی وجود نداره!

من پیشنهاد میکنم زمانی که از خروجی HDMI استفاده میکنید با توجه به مطلب بالا کمی صبر کنید ( حدود 4-3 دقیقه ) تا سیستم وارد ویندوز بشه و بعد از این زمان اگر دیدید تصویر باز هم نیست باید راه کارهای دیگه رو امتحان کرد.

9. 2 کاربر از shab_2008 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    اهــــواز

13

نه نیازی نیست که درایور رو دوباره نصب کنید.

شما الان مشکلتون لپ تاپ هست یا PC؟

اگر PC هست که اول از همه وارد تنظیمات کنترل پنل کارت گرافیکتون بشید و تنظیمات زیر رو طبق عکس اعمال کنید ( البته این مربوط به کارت های انویدیا هست)

کد:
    سپس :

بعد هم در بعضی از کارت های گرافیک مخصوصا انویدیا در بعضی مواقع زمانی که از خروجیه HDMI استفاده میکنید تصویر زمانی که وارد محیط ویندوز میشه نمایش داده میشه و تا قبل از اینکه وارد محیط ویندوز بشه انگار سیگنالی وجود نداره!

من پیشنهاد میکنم زمانی که از خروجی HDMI استفاده میکنید با توجه به مطلب بالا کمی صبر کنید ( حدود 4-3 دقیقه ) تا سیستم وارد ویندوز بشه و بعد از این زمان اگر دیدید تصویر باز هم نیست باید راه کارهای دیگه رو امتحان کرد.
    باز هم ممنون از شما...

اول میخوام PC رو راه بندازم بعدش لپ تاب .
    مدل کارت گرافیک من اینه -----> ATI Radeon HD 4800 Series
    پس لازم نیست سی دی کارت گرافیک رو نصب کنم؟ درسته؟

------> تنظیمات مال من با کارت گرافیک شما کلی فرق میکنه!!! در ضمن شما توی تصویر مشخص نکردید کدام قسمت رو باید تغییر داد!! آیا قابلیت ویرایش شدن دارند؟!
    Last edited by 9vin; 18-01-2011 at 13:48.

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    اهــــواز

9

کارت گرافیکتون رو نزاشتید مدلش رو تا برای اون هم عکس بزارم. ولی عکس زیر قسمتی از برد مادربرد شماست. ببینید. کابلش هم توی جعبه ی کارت گرافیک حتما هست.

اینم دو عکس از آداپتور. البته تعداد پینها مهم نیست چون همشون استفاده نمیشن و بعضی رابط ها تمم پینها رو دارند و بعضیها ضروری هاشو.
    کد:
    کد:
    شما Xbox یا PS3 کسی دور و برت نداره با این LCD و کابل تست کنی؟
    آخه تنظیمات سیستمتون درسته.
    در ضمن کارهایی که دوستمون گفتند در تنظیمات کارت گرافیک (Multiple Display) رو هم حتما انجام بدین.
    دوست عزیز و ارجمند :
    لطفا در این مورد کارت گرافیک اگه تنظیماتی داره که باید انجام بدم عکسی قرار دهید. ممنون میشم.

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

دوست عزیز و ارجمند :
    لطفا در این مورد کارت گرافیک اگه تنظیماتی داره که باید انجام بدم عکسی قرار دهید. ممنون میشم.
    من چند عکس از کارتهای ATI در این سری دیدم و روش ورودی SPDIF ندیدم. احتمالا خودش اینو دریافت میکنه ولی اگر دریافت نکنه مشکل صدا دارید و بعضی تلویزیون ها تصویر بدون صدا رو پخش نمیکنند. چون صدای ورودی به صورت دیجیتال هستش و توسط کارت صدا پردازش نشده و باید توی تلویزیون پردازش و هماهنگ بشه.
    حالا به هر صورت من توی یک فروم که مشکل شما رو با کارت 4870 داشتند دیدم که با آپدیت بایوس مادربرد مشکل حل شده بود.
    همچنین؛
    صفحه ی تنظیمات در ATI Catalyst به این صورته:

13. 2 کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    اهــــواز

11

من چند عکس از کارتهای ATI در این سری دیدم و روش ورودی SPDIF ندیدم. احتمالا خودش اینو دریافت میکنه ولی اگر دریافت نکنه مشکل صدا دارید و بعضی تلویزیون ها تصویر بدون صدا رو پخش نمیکنند. چون صدای ورودی به صورت دیجیتال هستش و توسط کارت صدا پردازش نشده و باید توی تلویزیون پردازش و هماهنگ بشه.
    حالا به هر صورت من توی یک فروم که مشکل شما رو با کارت 4870 داشتند دیدم که با آپدیت بایوس مادربرد مشکل حل شده بود.
    همچنین؛
    صفحه ی تنظیمات در ATI Catalyst به این صورته:

دوست عزیز من کارت گرافیکو نصب کردم ولی حالا که نصبش کردم نمیدونم چرا اجرا نمیشه که وارد تنظیماتش بشم؟! توی منوی راست کلیک هم اضافه شده ولی وقتی روش کلیک میکنم اجرا نمیشه و بالا نمیاد!!! دقیقا کارت گرافیکم تنظیماتش همینه و هیچ فرقی نمیکنه با عکسی که گذاشتید. ولی حالا چرا بالا نمیاد ؟!
    سوال دیگه اینه که : چطور باید بایوس مادربردمو آپدیت کنم ؟ شاید مشکل منم مثل اون دوستمون حل شدنی باشه. درست میگم؟ لطفا اگه لینک دانلودی در مورد آپدیت مادربرد این سری پیدا کردید واسه من در این تاپیک قرار بدید. تشکر و ممنون.
    یه دنیا ممنون از دوستان زحمت کش پی سی ورد .
    Last edited by 9vin; 18-01-2011 at 19:57.

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

ببینید مادربرد شما Rev 1.1 هستش اینطور که فکر میکنم. از روی سفید بودن PCI-Eها اینطوری به نظر میاد. اما مطمئن بشید. ولی خب تقریبا خودم مطمئنم.
    شما نرم افزار زیر رو بگیرید:
    کد:
    و این هم آخرین ورژن بایوس شما که در 2010/01/18 عرضه شده:
    کد:
    فایل دوم رو از حالت فشرده خارج کنید. بعدش با نرم افزار اول فایل ROM رو باز کنید و بزنید آپدیت کنه. بعدش سیستم ریست میشه. در حین کار سیستم رو دست نزنید و خاموش نکنید.

16. این کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •