تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: مشکل در شناسایی هارد SATA

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض مشکل در شناسایی هارد SATA

سلام، من یک مادربورد ASROCK مدل 775v88 دارم که دارای دو پورت کانکتور SATA هست اما بعد از اتصال هارد به آن ها سیستم هیچ هاردی را نمیشناسد ضمن اینکه در بایوس نیز گزینه ای برای تنظیمات SATA وجود ندارد. البته در راهنمای مادربورد توضحاتی برای نصب هارد ساتا داده شده (که شامل ساخت دیسکت RAID هست که کارساز نبود)، اما نمیخواهم ار مبدا هی دی ای به ساتا استفاده کنم. متشکرم می شوم اگر راهنمایی بفرمایید.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام عزیز
    از سوالات مورد علاقه من پرسیدی منم جوابتو میدم ان شا الله...
    1- پشت هارد یه چیز کوچک داره به نام جامپر(jamper) که مشخص کننده اولویت بوت شدن است که از روی کدوم هارد بالا بیاد.
    2- تظیمات بایوس رو کنترل کن
    3- وقتی داره بوت میشه کلید F8 یا F12 یا ... رو(بستگی به مادر بورد داره) بزن و از روی اون هاردی رو که میخواهی سیستم از روی اون بالا بیاد رو انتخاب کن

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

سلام، من یک مادربورد ASROCK مدل 775v88 دارم که دارای دو پورت کانکتور SATA هست اما بعد از اتصال هارد به آن ها سیستم هیچ هاردی را نمیشناسد ضمن اینکه در بایوس نیز گزینه ای برای تنظیمات SATA وجود ندارد. البته در راهنمای مادربورد توضحاتی برای نصب هارد ساتا داده شده (که شامل ساخت دیسکت RAID هست که کارساز نبود)، اما نمیخواهم ار مبدا هی دی ای به ساتا استفاده کنم. متشکرم می شوم اگر راهنمایی بفرمایید.
    سلام
    شما در بایاس تبی دارید به نام boot
    وارد این تب بشید
    فکر کنم سومین یا چارمین گزینه در این تب زیر مجموعه ای داره که یکی از گزینه هاش تنظیمات هاردهای ساتا هست
    این گزینه را روی raid بذارید
    بعدش هر دو هارد را می شناسه
    ولی توجه کنید که موقع نصب ویندوز xp باید حتما هارد را با فلاپی موقع نصب ویندوز براش تعریف کنید وگرنه ارور bs میده

موفق باشید

1- پشت هارد یه چیز کوچک داره به نام جامپر(jamper) که مشخص کننده اولویت بوت شدن است که از روی کدوم هارد بالا بیاد.
    دوست عزیز در هاردهای ساتا اصلا جامپری به نام اولویت یا همون primery و secondary وجود نداره چون برخلاف pata اصلا هاردها موازی بسته نمیشند و هر هارد می تونه مجزا فعالیت کنه

3- وقتی داره بوت میشه کلید F8 یا F12 یا ... رو(بستگی به مادر بورد داره) بزن و از روی اون هاردی رو که میخواهی سیستم از روی اون بالا بیاد رو انتخاب کن
    کنترلر اسمارت بوت در مادربرد های اسراک کلید f11 هست
    این کنترلر خیلی قوی هست و می تونه خودش boot.ini را برای پارتیشن تعریف کنه
    با تستی که من انجام دادم اگر شما boot sector و فایلهای سیستمی مربوطه را از روی درایو سیستم عامل پاک کنید بصورت عادی سیستم عامل دیگه بوت نمیشه ولی با استفاده از کلید اسمارت بوت به راحتی سیستم عامل بالا میاد

4. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

وین ایکس پی نصب نمیشه روی سیستم بدلیل raid! میخوام دیسکت بوت raid درست کنم لطفا در مورد ساخت این دیسکت و تنظیمات بایاس و لحظه بوت با سی دی ایکس پی راهنمائی کنید.
    در ضمن رید رو هم توی ستاپ انتخاب کردم
    با سپاس

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

کابل ستات رو چک کنید از برق مستقیم به جای تبدیل برق استفاده کنید بهتره
    با یه تبدیل برق ساتا ی دیگه امتحان کنید
    جای پورت ساتا رو عوض کنید
    اگه دیسکت رید جواب نداد
    برید تو ستاپ تو قسمت integrated peripherals و برید تو تنظیمات هارد و حالت هارد رو بزارید رو pata&sata
    یا serial port رو بگذارید رو حالت auto
    بایوس مین رو آپدیت کنید
    لازم نیست که از تبدیل ide به ساتا استفاده کنید کارت pci هست که خروجی ساتا میده
    برید تو ستاپ و حالت raid رو هم حتما غیر فعال کنید و بزارید رو حالت ata
    این موارد رو چک کنید

---------- Post added at 04:25 PM ---------- Previous post was at 04:23 PM ----------

وین ایکس پی نصب نمیشه روی سیستم بدلیل raid! میخوام دیسکت بوت raid درست کنم لطفا در مورد ساخت این دیسکت و تنظیمات بایاس و لحظه بوت با سی دی ایکس پی راهنمائی کنید.
    در ضمن رید رو هم توی ستاپ انتخاب کردم
    با سپاس
    دو راه دارید برای ساخت دیسکت رید
    یا برید سی دی مادربوردتون رو بزارید داخل درایو معمولا تو فولدر ide فولدر raid بعد یه فولدر هست نوشته floppy image محتویاتشو بریزید داخل فلاپی و تمومه
    یا باید برید سایت مینتون و درایور رید رو از اونجا دانلود کنید و بریزید رو فلاپی

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

سی دی مادربرد را درون درایو بذارید و سیستم را ریست کنید
    موقع بوت کلید f11 یا همون اسمارت بوت را بزنید
    یک نکته : اگر مادربرد شما هارد را شناخته باشه در این صفحه نام هارد نام سی دی درایو و نام فاپی درایو و کلا تمام درایو های فیزیکی نمایش داده میشه
    از سی دی دریو بوت کنید
    یک فلاپی درون درایو بذارید و طبق دستورالعملی که نمایش میده عمل کنید
    موقع نصب وین xp هم در همون ابتدا کلید f6 را بزنید و رید را تعریف کنید

موفق باشید

8. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه m.j.m.a's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

سلام
    من اومدم گذاشتم روی ata ولی یه دونه ساتا بیشتر ساپورت نمیکنه! وقتی یه ساتا ی دیگه وصل میکنم ارور میده و مینویسه که یه ساتا بیشتر ساپورت نمیشه !
    لطفا راهنماییم کنید!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2017

پيش فرض

سلام
    ببخشید من میخواستم ویندوز نصب کنم بعد موقع نصب پارتیشن بندی رونمیاره وقتی هم که ساتا مود رو عوض میکنم فقط یه هارد با ظرفی0گیگ میاره در صورتی که هاردم 1TB حتی تو تنظیمات بایوس هم هارد رو میشناسه هم حجمش رو 0 گیگ مینویسه توروخدا کمکم کنیید

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

هارد رو به عنوان هارد دوم به سیستم متصل کنید و از دیسک منیجمنت عکس بزارید
    علت های مختلفی داره مشکل شما یکی میتونه از همون تنظیمات بایوس باشه علت بعدی قدیمی بودن بایوس که باید آپدیت بشه ممکنه مین و بایوس این حجم هارد رو حمایت نکنه علت بعدی ضعف پاور. باید هارد روی یک سیستم دیگه به عنوان هارد دوم چک بشه

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

داره خودمونی میشه mpx1386's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام
    ما یه مادربرد combo گیگابایت داریم بامدل ga-8vt880p
    که رایتر ساتا را به راحتی دیتکت میکنه اما هیچ هارد ساتایی رو نمیشناسه
    آیا راهی برای این کار وجود داره ؟
    من تو سایت خود گیگا خوندم که این مادربرد هاردهای ساتا2 رو نمیخونه ایا با اپدیت بایوس میشه درستش کرد ؟ چیپش هم VIA VT8237R هستش ،
    ممنون میشم راهنمایی کنید

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •