تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 502 از 639 اولاول ... 2402452492498499500501502503504505506512552602 ... آخرآخر
نمايش نتايج 5,011 به 5,020 از 6382

نام تاپيک: | گفتگو درباره بانک‌ها و امور بانکی |

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

بحثم از حق و باطل چیز دیگری بود اصلا ربطی به بحث این موسسات نداشت!
    خیلیا از دست این موسسات دچار حمله قلبی و امراض روحی روانی شدن و تعدادی نیز به خاطر بدهکاری رفتن زندان متاسفانه. سپرده گزاری که 100 تومان گذاشته حاضره 50 تومان الان بگیره بره کنار چون میدونه اونقدر لفت میدن که عملا دچار سردرگمی میشه.
    ببینید شما وقتی رفتید در میانی مردمی که پولشون رو هواست اون موقع میبینید که نوشتن پشت نت همراه با نوشیدن چایی با فضای واقعی فرق داره

پ.ن: از ما گفتن بود و ما نه کارمند جایی نه سرمایه داری هستیم و نه تبلیغ میکنیم و مثل یه انسان شرافت مندانه داریم زندگی میکنیم. هر کسی برای خودش نظری داره و تجربیاتش رو منتقل میکنه.
    Last edited by shangil; 03-03-2017 at 18:12.

کاربر فعال انجمن پزشکی M.R.S.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

ولي اگه بخوايم واقعا حق رو در نظر بگيريم موسسه هاي ميزان و ثامن الحجج مجوز نداشتند ولي العان دارن بهشون پول سپرده گذارا رو ميدن ممكنه يه خورده طول بكشه ولي سپرده گذار به پولش ميرسه
    صندوق‌ ضمانت سپرده ها قانونا الزام به بازپسدهی سپرده ها تا سقف مشخص شده دارد؛درست مثل یک شرکت بیمه که الزام به بازپرداخت خسارت دارد؛پس تا ۱۰۰میلیون در هر بانک و موسسه مجاز صدردصد تضمین هست چون این را قانون میگوید؛
    این مثالی که شما زدید نشون میده که نتنها مجاز ها بلکه غیر مجاز ها هم به پول خود میرسند؛پس جای نگرانی نیست؛
    تا بحال سابقه نداشته که موسسه مجاز یا بانک مجاز پول مردم رو ندهد؛
    در مثال کاسپین تعاونی های ادغام شده براحتی کار میکنند و پول پس میدهند حتی وقتی بدنبال بحزان فرشتگان به کاسپین هجوم برده شد؛
    قضیه فرشتگان هم سواستفاده از تابلو کاسپین چ جعل برگه سپرده کاسپین هست که به اسم کاسپین پول گرفت اما در حساب خودش نگه داشت!
    در مثال یک بانک:وقتی بانک تات منحل شد و بعد در آینده بلوک شد،بعد از طی چند ماه فرایند ادغام،پول سپرده گذاران با سودش برگردانده شد!

عقل حکم میکند که همه پول رو در یک جا نگذارید اما وقتی یک بانک مجوز دارد دارد سود ۲۴ درصد و ۲۲ درصد میدهد میشود از فرصت استفاده کرد و با درنظر گرفتن مبلغ ضمانت شده تا ۱۰۰میلیچن رو با خیال راحت سپرده کرد؛
    اما در نهایت هر کس باید با عقل خودش تصمیم بگیرد؛در اینجا نه کسی را مجبور به سپرده گذاری میکنم و نه مجبور به پرهیز از سپرده گذاری!
    مسلما چون هدف از یک انجمن عمومی به اشتراک گذاشتن اطلاعات هست،در اینجا هم با معرفی فرصت های سپرده گذاری سعی در کمک کردن به هموطنان داریم؛

3. این کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

در ادامه بانک آینده حساب آینده ساز با سود ۲۳% افتتاح میکند؛
    سپه هم برای ۱۰۰میلیون ۲۰% میده که با توجه به دولتی بودنش برای افراد کمتر ریسک پذیر گزینه مناسبیه
    Last edited by M.R.S.; 03-03-2017 at 19:05.

5. این کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

دوستان مراقب موسسات و حتی بانکهایی که سود نامتعارف میدهند باشید و بسیار با احتیاط عمل کنید. خیلیا به مشکل برخوردن تجمعات مختلفی داشتیم در شهرهای مختلف در مورد موسساتی که اسمشون رو شنیدیم به خصوص در ماههای اخیر که مردم بسیار نگران هستن از اینکه سپرده هاشون در نهایت چه میشه. حتی افرادی هستن بیش از یک ساله منتظرن تا پولشون رو برگردونن و وعده وعید های مختلف میدن هر بار.
    حتی بانکهای اینده سرمایه تات دی و این تیپ بانکها رو هم با احتیاط عمل کنید. این بانکها با این همه تبلیغ سود و ... نتونستن پول خوبی کسب کنن معلومه مردم خودشون میدونن چی به چیه! الان مثلا میگم برید در سایت بانکهای پارسیان یا شهر صندوقهای لوتوس و ارمانشهر (هر دو صندوق بانکی هستن) تازه فقط صندوقهاشونه ببینید چقدر سرمایه دارن در حالی که حدود 20 درصد روزشمار سود میدن. حالا بعضی بانکها و موسسات میان 24 درصد میگن سود میدیم ولی خیلی نمیتونن به اندازه تازه اون صندوق ها سرمایه جذب کنن این همون رو میرسونه که اکثر مردم در جریان هستن چی به چیه و گول سودهای نامتعارف رو نمیخورن.
    فک نکنید خود این بانک شهر و اینا هم برای جذب سرمایه مردم رو گول نمیزننا نه! مثلا بانک شهر اعلام کرده 22 درصد روزشمار سود میده برا اسفند و سرمایه خوبی کسب کرده در این 3 هفته. مطمینا دوباره از سال بعد سودها رو کاهش میده و همونطور که میدونین مردم خیلیاشون دیگه حوصله اینور اونور کردن پول رو ندارن و در همون بانک میمونه. کاری ک هاین بانک دو سال متوالی اواخر سال انجام داد.
    سری به گروههای تلگرامی بزنید تا ببینید نظرات مردم در موردشون چی هست و در مورد بعضی موسسات هم ببینین چه بر سرشون اومده و چقدر بیخوابی دارن میکشن تا پولشون برگرده و استرس دارن. ببینید چه راحت شرط و شروط برای پول مردم میزارن اینجا هم نوشتم:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    باز هم تکرار میکنم برید از کسایی که حساب دارن اون جاها از خودشون بپرسید تا ببینید اون چیزی که در فضای مجازی به عنوان نگران نباشید میگن با حقیقت فرسنگها فاصله داره.
    تا زمانی که در اون فضا نباشین درک نمیکنید چی به چیه.
    Last edited by shangil; 03-03-2017 at 19:54.

تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

بله این حرفی که گفتید رو کارمند هم گفت هر سودی بیش یا متفاوت با حتی کمتر از مصوب در هر صورت به عنوان طرح هست. این رو بانک به من گفت. الان همون مثلا طرح بانک سرمایه یا ....
    کف تعیین کردن و مسددودی و اینها به عنوان عادی حساب نمیشه حتی بانک قوامین یه جورایی اینو گفت.
    در ضمن من جای دوستان باشم از خیر بانکهای سرمایه و ایران زمین و موسسه ها میگذرم. این نظر منه. تازه هنوز مرکب گند بعضیاش خشک نشده!
    اینا رو اون کاربری که با شما حرفش شد هم گفت حالا نمیدونم چرا دعوا شد.
    به هر حال بگذریم. در مورد صندوقها. به نظر من صندوق با درامد ثابت خوبه. واقعا یکساله ارزش نداره. من روزشمار 20 رو به یکساله 22 ترجیح میدم.
    موفق باشید
    واقعا ممنونم از پیگیریتون در مورد بانکها در زمانی که من خلع قلم شده بودم!
    من رو هم به خاطر گفتن حقیقت و حقیقتی که قبولش برا بعضیا سخت بود (شبیه گالیله شدم چی بگیم واللا) ...
    همانطور که شما هم اشاره کردید و حتی پرسیدید سطر به سطر حرفهای من درست و منطبق بر حقیقت بود وگرنه بنده نه کارمند بانک خاصی هستم نه برای این دولت ها کار میکنم.
    نتیجه گیری که کردیم همون بود که
    1- بانکها در قالب طرح های مختلف قوانین رو دور میزنن (جالبه قوانینی که خودشون پیشنهاد وضعش رو داده بودن)
    2- باید مواظب بعضی بانکهایی که سود نامتعارف میدن بود.

با تشکر
    Last edited by shangil; 03-03-2017 at 20:12.

8. این کاربر از shangil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

به هرحال هنوز هبچ بانک مجوز دار یا موسسه مجاز ورشکست نشده؛صندوق ضمانت هم تا ۱۰۰میلیون رو بیمه کرده؛
    همیشه انتخاب با خود شخص هست اما موردی از ورشکستگی بانک و موسسه مجاز رو نداریم!
    سود خوب با تضمین تا ۱۰۰ میلیون؛چرا که نه!
    البته هرکس نظری داره و بهترین کمک برای دیگران برای راهنمایی در تصمیم گیری شنیدن دیدگاه های متضاد هست

بازگشت دوست عزیزمون رو هم تبریک میگم؛کاش کاربر Bizow هم به جمع بازگردند مدتی هست که غایبند
    Last edited by M.R.S.; 03-03-2017 at 21:50.

10. 3 کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز روانپریش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

2- باید مواظب بعضی بانکهایی که سود نامتعارف میدن بود.
    دوست عزيز همين العان بانك ملي هم 18 درصد روزشمار ميده در صورتي كه مصوبه بانك مركزي 10 درصد هست ديگه از بانك ملي معتبر تر سراغ داريم مگه؟
    كلا قضيه بانك با موسسه غير مجاز زمين تا اسمون فرق داره

12. 2 کاربر از روانپریش بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز روانپریش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

دوستان من يه سوال دارم قبلا يه حساب بانك ملي داشتم كه العان فقط دفترچشو دارم ميشه روش كارت بگيرم و دوباره فعالش كنم؟

14. این کاربر از روانپریش بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

به هرحال هنوز هبچ بانک مجوز دار یا موسسه مجاز ورشکست نشده؛صندوق ضمانت هم تا ۱۰۰میلیون رو بیمه کرده؛
    همیشه انتخاب با خود شخص هست اما موردی از ورشکستگی بانک و موسسه مجاز رو نداریم!
    سود خوب با تضمین تا ۱۰۰ میلیون؛چرا که نه!
    البته هرکس نظری داره و بهترین کمک برای دیگران برای راهنمایی در تصمیم گیری شنیدن دیدگاه های متضاد هست

بازگشت دوست عزیزمون رو هم تبریک میگم؛کاش کاربر Bizow هم به جمع بازگردند مدتی هست که غایبند
    صندوق ضمانت سپرده صندوق تازه تاسیسی هست و با این اوضاع بانکها فکر میکنم خیلی هاشون هنوز حق عضویت رو پرداخت نمیکنند درست (اینطور شنیدم از منابعی که اطلاعاتشون بیشتر از منه) و الان هم در حدی نیست که مثلا بتونه ورشکستگی بانک های بزرگ رو کاملا بدون مشکل جبران بکنه ...

دوستان من يه سوال دارم قبلا يه حساب بانك ملي داشتم كه العان فقط دفترچشو دارم ميشه روش كارت بگيرم و دوباره فعالش كنم؟
    بله میشه.

16. این کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

صندوق ضمانت سپرده صندوق تازه تاسیسی هست و با این اوضاع بانکها فکر میکنم خیلی هاشون هنوز حق عضویت رو پرداخت نمیکنند درست (اینطور شنیدم از منابعی که اطلاعاتشون بیشتر از منه) و الان هم در حدی نیست که مثلا بتونه ورشکستگی بانک های بزرگ رو کاملا بدون مشکل جبران بکنه ...

بله میشه.
    عضویت همه بانک ها و موسسات مجاز الزامیست و اگر‌ به سایت صندوق مراجعه کنین،اسم بانک ها و موسسات عضو وجود دارد:

و اینکه صندوق جبران همه سپرده ها رو بعهده ندارد بلکه هر کدملی در هر بانک تا سقف ۱۰۰میلیون؛
    دوست عزيز همين العان بانك ملي هم 18 درصد روزشمار ميده در صورتي كه مصوبه بانك مركزي 10 درصد هست ديگه از بانك ملي معتبر تر سراغ داريم مگه؟
    كلا قضيه بانك با موسسه غير مجاز زمين تا اسمون فرق داره
    ملی بالای ۵۰۰ میلیون رو ۲۲% میده!
    بلی؛تشریف ببرید هر شعبه و درخواست بدین

18. 2 کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •