تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 8 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 73

نام تاپيک: راهنمای تغییر فریمور LG Arena و دیگر گوشی های S-Class + آخرین نسخه ها

اگه نباشه جاش خالی می مونه moslem-visual's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    کارمانیا

10 راهنمای تغییر فریمور LG Arena و دیگر گوشی های S-Class + آخرین نسخه ها

فریمور (Firmware) همون نرم افزاری هست که روی گوشی شما به عنوان رابط کاربری نصب شده و کلیه ی تعاملاتی که با امکانات گوشی دارید از طریق اون انجام میشه. به خاطر اینکه فریمور نصب شده روی گوشی KM900 دارای اشکالات زیادی هست تقریبا تعویض این فریمور کاری اجتناب ناپذیر به نطر میاد چون عملا کارآیی گوشی خیلی پایین میاد...

این روش برای همه ی گوشی های سری S-Class قابل اجرا هست اما فریمورهای هر گوشی فرق داره - برای گوشی های غیر از Arena نسخه های جدیدی توسط خود الجی عرضه شده که ممکنه بهبود در عملکرد رو به همراه داشته باشه اما فریمورهای سفارشی رو کابران فعال Arena ایجاد کردن. همچنین من فقط این عملیات رو روی گوشی Arena اجرا کردم و در مورد دیگر گوشی ها اطلاع زیادی ندارم (هر چند مراحل باید یکسان باشه).

بعد از مدت زیادی که از تلاش برای تغییر دادن فریمورهای این گوشی گذشته امروز میتونید با صرف کمتر از یک ساعت وقت یک فریمور مناسب رو روی گوشی آرنای خودتون جایگزین کنید. حدود پنج یا شش فریمور دستکاری شده (Custom firmware) توسط کاربران این گوشی تهیه شده که علاوه بر کارآیی بسیار بهتر، ظاهری به مراتب شیک تر و جذاب تر هم دارن.

با توجه به درخواست برخی دوستان و برای کمک به شما که ممکنه مثل روز اول من از ایرادهای مختلف گوشی شاکی شده و به زمین و زمان فحش بدید (!) تصمیم گرفتم این راهنما رو بنویسم. اصل تکنیک و همینطور جمع اوری برنامه ها توسط سایت handy-faq.de بوده... من یکسری تصاویر و توضیحات رو اضافه کردم و بصورت فارسی اینجا میارم.

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــ

قبل از ادامه به آدرس زیر برید و ورژن فریمور خودتون رو چک کنید (توی گوشی):

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    هر فریمور اسمی داره که فریمورهای اصلی خود الجی بصورت V10j یا مثلا V10f و از این قبیل هست که میبینید اون حرف اخرش عوض میشه - اما فریمورهای دستکاری شده میتونن هر اسمی داشته باشن مثل iRena، Crystal و... که اینها با تغییر فریمورهای اصلی بوجود اومده ان. اگر نسخه ی V10f رو دارید یعنی باید آپدیت کنید تا دنیایی جدید به روتون باز بشه! تنها ورژن هایی که تایپ و منوی فارسی رو پشتیبانی میکنن V10f و V10j هستن که دومی جدیدتره اما باز هم گلی به سر گوشی نزده چندان... اگه میخوایید اکثر مشکلاتتون حل بشه باید قید منوی فارسی و تایپ با زبان فارسی رو بزنید، اما میتونید فارسی بخونید، یعنی مسیج یا ایمیل فارسی رو درست نشون میده - اما نمیتونید صفحات وب فارسی رو ببینید. فریمورهای خوب هیچکدوم فارسی رو پشتیبانی نمیکنن.

توجه کنید با اینکه این عملیات از نظر من امن و بدون نقص میاد اما هر گونه تغییری که بوسیله ی این روش در تلفنتون ایجاد بشه مسئولیتش بطور مستقیم به عهده ی خودتون هست و من در این مورد پاسخگو نیستم، هر چند که برای راهنمایی شما اینجا حضور خواهم داشت.

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــ

خب قراره یک فریمور جدید نصب کنیم، پس اول باید دانلودش کنیم! هر فریمور در یک پکیج حدودا 250 مگابایتی با پسوند kdz تهیه شده که اگه اینترنت پر سرعت ندارید باید از کافی نت برای دانلودش استفاده کنید در پست های بعدی تعدادی از این فریمورها رو برای دانلود معرفی میکنم. فعلا برای نمونه یکی از بهترین و جدیدترین فریمورهای سفارشی رو در این مراحل براتون گذاشتم که گوشی رو تا درصد خیلی زیادی شبیه به آیفون میکنه - فریمور با نام iRena نسخه 0.7... میتونید پیشنمایشش رو از پست rozysara ببینید که قبلا در تاپیک اصلی آرنا هم در این مورد خیلی راهنمایی کردن و حتما اینجا هم میتونن کمک کنن چون از من در این زمینه وارد تر هستن:

کد:
    ویرایش: در انتهای همین صفحه میتونید اطلاعات بیشتری از این فریمور مشاهده کنید.
    خب دیگه، مثل هر کار فنی دیگه ای چندتا ابزار نیاز داریم...

مواد لازم (فایلهایی که باید دانلود بشه!):

UpTestEX_1.0.4.8.rar
    کد:
    windows_enabler.rar
    کد:
    iRena OS 7.0 Pre N°2.rar
    کد:

با اجرای این عملیات همه ی برنامه های جاوای روی گوشی پاک میشه، همچنین ممکنه مخاطبین روی سیمکارت هم حذف بشن بنابراین توصیه میکنم اگر روی سیم کارت مخاطب ذخیره کردید قبل از شروع سیم کارت رو در بیارید.

مراحل عملیات (!):

0- باید نرم افزار همراه گوشی (LG PC Suite III) رو حتما نصب و سیستم رو ریست کرده باشید.

1- یک پوشه در هر جایی از کامپیوتر که حداقل 700 مگابایت فضای خالی داشته باشه ایجاد کنید.

1.5 - فایل سوم رو جایی extract کنید - توش دو تا پوشه و یک فایل با نام V10P_00.kdz هست. فایل رو توی پوشه ای که ساخته بودیم و پوشه ی New رو توی حافظه ی گوشی کپی کنید - لازمه برای اینکار مثل موقعی که قصد ریختن آهنگ یا عکس دارید از حالت Mass storage برای اتصال استفاده کنید - پوشه ی New رو باید در ریشه ی حافظه (کنار پوشه های اصلی، مثل sounds، videos و...) کپی کنید و بعد از تموم شدن کابل رو از گوشی جدا کنید.

2- دو فایل اولی که دانلود کردیم رو در پوشه ای که در مرحله ی یک ساختیم، در کنار اون فایلی که کپی کردیم extract کنید (فایلها فشرده هستند) طوری که همه فایلها در یکجا و کنار هم باشن. تصویر رو ببینید (بعضی از فایلهای من در اینجا اضافی بودن).

کد:
    3- Windows Enabler رو نصب و اجرا کنید - بعد از اون کنار ساعت ویندوز آیکونش نمایش داده میشه، با یکبار کلیک ماوس باید عبارت "on" روی آیکون نشون داده بشه - تصویر رو ببینید.

کد:
    4- گوشی رو با کابل USB به کامپیوتر نصب کنید و حالت PC Suite رو روی گوشی انتخاب کنید. باید PC Suite اجرا بشه و با کابل USB متصل شده باشید. اگر اینطور نشد دقت کنید بلافاصله بعد از اتصال گوشی و انتخاب حالت، یک پنجره (مثل وقتی فلش وضل میکنید) ظاهر میشه - اونجا فایل LGAutoRun رو که اجرا کنید باید همه چیز درست پیش بره... تصویر رو ببینید.

کد:
    5- فایل UptestEX.exe رو اجرا کنید. بنظر میاد که همه چیز غیر فعاله، اما وقتی کلیک کنید میبینید که فقط ظاهرا اینطوره!

6- در سمت راست، در کادر "Model" مقدار KM900 رو وارد کنید و در کادر پایین تر روی علامت پوشه کلیک کنید، حالا باید فایل فریمور که دانلود کرده بودیم رو انتخاب کنیم، با هر اسمی که باشه اما باید پسوندش kdz باشه تا بتونید انتخابش کنید. در مورد فایلی که ما دانلود کردیم، بعد از extract کردن با نام V10P_00.kdz میتونید پیداش کنید اما در موارد دیگه ممکنه هر نامی داشته باشه.

7- کار خاص دیگه ای نیاز نیست، فقط نگاهی به تصویر بندازید و همه چیز را چک کنید، باید کادرهایی که در تصویر میبینید پر شده باشن. اما لازم نیست مقادیر همون چیزهایی باشه که در تصویر میبینید، برخی از اینها (مثل Version) بعد از انتخاب فریمور بطور خودکار عوض میشه.

کد:
    8- روی دکمه ی "Start Upgrade" کلیک کنید (در سمت راست، اواسط پنجره) به نظر میاد که این دکمه هم غیر فعاله اما وقتی روش کلیک کنید میبینید که کار میکنه! ممکنه در ابتدای کار یا در حین عملیات به نظر بیاد برنامه قفل کرده - اما کافیه صبر کنید تا همه چیز خودش روبراه بشه... مگر اینکه مشکلی در کار باشه، در اون صورت حتما ارور دریافت میکنید یا برنامه به طور خودکار بسته میشه - پس در حین عملیات به چیزی دست نزنید تا خدایی نکرده مشکلی پیش نیاد.

9- اگه همه چیز رو درست انجام داده باشید باید یکسری متن رو ببینید که در کادر زیر دکمه نوشته میشه و نوار درصد بالای دکمه هم کم کم پر میشه تا به 100% برسه - حدود 15 الی 30 دقیقه پروسه ی تغییر فریمور طول میکشه و چندبار هم این نوار پر و خالی میشه اگر خطایی دریافت کردید یکبار گوشی رو خاموش و روشن کنید، بعد همه برنامه ها رو ببندید و از اول باز کنید - بعضی اوقات این برنامه خطاهایی میده که خودش درست میشه! (باگ زیاد داره چون ابزار تست هست).

10- بعد از اتمام کار گوشی بطور خودکار ریست میشه و بعد از اون باید آیفون... ببخشید، آرنا رو با ظاهر جدید ببینید

11- در صورتی که مشکلی باشه معمولا تغییری در گوشی ایجاد نمیشه و برنامه متوقف میشه، شاید هم قفل کنه - اما تا جایی که من دیدم نباید نگران باشید! مشکلتون رو همینجا مطرح کنید

خب تموم شد
    در ادامه حتما فریمورهای خوب و جدید رو سعی میکنم معرفی کنم، اما فعلا به نظر من همینکه در بالا اشاره شد (iRena) از همه بهتره...

مرجع برای فریمورهای رسمی الجی:

Arena
    کد:
    viewty Smart
    کد:
    منابع و مراجع (!) جهت کند و کاو:

کد:
    کد:
    با آرزوی موفقیت در امر خطیر آپدیت فریمور
    کپی رایت وجدانی - پی سی ورلد!
    Last edited by moslem-visual; 03-12-2010 at 20:26. دليل: تغییرات ظاهری!

2. 8 کاربر از moslem-visual بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه نيما7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت
    دور از خونه یه جای افتضاح :(

پيش فرض

مسلم جان واقعآ خسته نباشي خيلييييييييييي خيليييييييييييي ممنون آموزشت عالي و تميز بود مسلم جان با نسب اين فريمور iRena OS 7.0 Pre N°2 اون محدوديت نسب 4 مگ برداشته ميشه؟ اگه نه آيا راهي هست كه از شر اين محدوديت نجات پيدا كنيم؟ :(

4. 4 کاربر از نيما7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    کارمانیا

پيش فرض

والا من خودم هنوز تست نکردم برنامه ی حجم بالا رو...
    اما توی ورژن های قبلیش هم حتی نوشته بود که این مشکل حل میشه.
    الان موقع نصب برنامه یک دم و دستگاهی میادش که من دقیقا سر در نمیارم!
    اُمیدوارم rozysara بیاد و اینو توضیح بده.

6. 4 کاربر از moslem-visual بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال rozysara's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

سلام به بچه های گل سایت
    در مورد محدودیت جاوا که فکر نکنم برداشته شده باشه ورژن قبلیش که محدودیت داشت این یکی رون میدونم
    متاسفانه km900 هم در دست رس نیست که تست کنم ( یعنی هستش ها ولی فعلا بی خیال ارنا شدم و از zn5 استفاده میکنم بیشتر حال میده بیشتر منتظر تا ورژن نهای ارائه بشه و اون موقع دانلود کنم چون این ورژن همچنان با contact , media مشکل داره تا جایی که من میدونم
    ماشالله حجم فریمور ها هم اونقدر کمه اد رو از دانلودش منصرف میکنه
    در مورد دم و دستگاه موقع نصب هم من اطلاعی ندارم ( دقیقا چی میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟)

8. 4 کاربر از rozysara بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    کارمانیا

پيش فرض

علیک سلام
    یعنی درستش نکردن؟!... پس شرمنده ی آقا نیما... البته خب موقع نصب (تازگیا نصب نکردم چیزی!) یک منوی جدیدی میاد که توی ورژن اصلی نبود - اونجا گزینه های مختلفی داشت. حالا بعدا تست میکنم میگم! حجم فریمور هم که... دست رو دلم نزار. قبلی رو با ایرانسل طوی 3 روز دانلود کردم!

10. 3 کاربر از moslem-visual بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    langroud

پيش فرض

خسته نباشيد. مرسي.
    دوتا مشكل...
    UpTestEX_1.0.4.8.rar رو دان كردم.
    Windows Enabler دانلود نميشه. مشكل داره.
    iRena OS 7.0 Pre N°2.rar كه توي مگا اپلود اپ كردي واسه ما فيلتره. ميشه اين دوتا رو توي فورشيرد اپ كني؟

12. 2 کاربر از S_ALI_A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

14. 3 کاربر از rozysara بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    کارمانیا

پيش فرض

با تشکر از rozysara - منم enabler رو جای دیگه آپلود کردم براتون.

16. 2 کاربر از moslem-visual بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    langroud

پيش فرض

مرسي ولي جسارتا بايد بگم كه مشكلم بابت دان windows_enabler حل شد ولي درباره iRena OS 7.0 Pre N°2.rar بايد بگم كه مولتي اپلود رو كه مسلم جان توش واسم اپ كردن هم واسه من پيلتره. rozysara هم توي hotfile اپ كردن كه اين يكي موقع دان ميگه كه فايل جابجا شده.........
    Last edited by S_ALI_A; 03-12-2010 at 13:07.

18. 2 کاربر از S_ALI_A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    کارمانیا

پيش فرض iRena 0.7 pre - 2

این فریمور رو در جریان آموزش نحوه ی تعویض بهتون معرفی کردم (در پست اولی این تاپیک) - در این نسخه میتونید ببینید که شباهت زیادی به آیفون پیدا کرده - البته خب فقط شبیه هستن! دو سه تا از دوستام که تا حالا دیدن اولش گفتن "اِ؟! چرا روش os اپل داره؟!" اما بعدش فهمیدن که فقط ظاهرشه این عکس بالا هم مال گوشی خودمه

در این نسخه میتونید بوسیله ی کابل usb تصویر پس زمینه، کیوب و زمینه ی منو رو عوض کنید که در فریمورهای دیگه و نسخه های قبلی همین فریمور باید فایلهای اصلی ادیت میشد - الان به راحتی میشه اینکار رو کرد - اگر کسی خواست بعدا میتونم بگم چطوری - هر چند با سرچ کردن در گوگل و تاپیکهایی که ذیل پست اول معرفی کردم هم به نتیجه میرسید.

همچنین فرم Unlock شدن گوشی خیلی شبیه آیفون شده - همون دکمه ی معروفی که باید به سمت راست بکشید - جالبه! آیکن ها سعی شده تماما شبیه اپل باشه، نسخه ی پایه هم V10P هست که ادیت شده و تبدیل شده به این که کار بچه های بالاست این نسخه ی V10P بنا به شهادت خیلی ها بهترین و کم مشکل ترین هست - فقط مقداری اجرای جاواش آهسته به نظر میاد.

دانلود (از لینکهای پست اول و پست rozysara):
    کد:
    لینک مستقیم:
    کد:
    کد:
    سوالی بود بفرمائید.
    Last edited by moslem-visual; 03-12-2010 at 20:23. دليل: چیز شد

20. 2 کاربر از moslem-visual بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 8 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •