تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 23

نام تاپيک: یه سوال:چرا با این همه سیستم عامل ایده آل ویندوز هنوز بهترینه؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

اگر اپل سیستم عاملشو قابل نصب بر روی PC ها ارائه بده درصد بسیار بزرگی رو مایکروسافت از دست میده .
    البته فراموش نکنیم مایکروسافت تو ویندوز 7 خیلی از مشکلاتشو حل کرد اگر همان ویندوز ویستا مونده بود باید با ویندوز خدا حافظی می کردیم

آخر فروم باز anon85's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    here & there

پيش فرض

یه سوال : چرا با این همه سیستم عامل ایده آل ویندوز هنوز بهترینه؟
    به نظرم اين سوال، سوال درستي نيست؛
    يه بار ديگه بخونين...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

به نظرم چون تا الان هیچ شرکت دیگه ای نبوده که یه رقیب جدی باشه برای مایکروسافت ,ولی الان اپل می تونه رقابت کنه با هاش !

داره خودمونی میشه babrdala's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

آريا درست ميگه كه ويندوز پشتيباني سياسي داره. منبعمم علاوه بر مقاله اي كه چند سال پيش تو يكي از همين مجلات ايراني خوندم كه خودش دوبله از مصاحبه با يكي از كله گنده هاي صنعت نرم افزار ژاپن بود كه هنگام كار بر روي يه پروژه با هدف ساخت يه سيستم عامل چگونه توسط فشار آمريكاييها به سران دولتشون متوقف شدن كه البته ميتونه واقعا درست نباشه ؟؟
    اما از ديد عقلي: چگونه اين صنعت بزرگ ميتونه از سياست دور بمونه!؟ دنيا داره روز به روز كامپوتري تر ميشه و دولت مسلط رو اين صنعت، دولت مسلط آينده نيز خواهد بود.
    من راجع به گيتس بسيار مطالعه نمودم و ايشان را بسيار زيرك و مكار يافتم خصوصا در تبليغات و حتي قالب نمودن خودش به مردم بعنوان فردي كه ميتوان به آن اعتماد كرد و بعنوان مثال همين موسسه خيريه اي كه راه انداخته.
    و اينكه چقدر نابغه است و بارشه و چقدر كار درسته مش زره! او خداي دروغگويي حيله گري و دزدي و تبليغاته!!
    ببينيد گيتس يه تاجره و بسيار هم تاجره! و محصول يه تاجر بسيار تاجر دقيقا ويندوزه با روح و ساختاري انحصارطلبانه و غير قابل دستيابي و دنگ و فنگها و استانداردها و شركاء و تبليغات بيش از حد چنبره رو بازار و مشكلات و ناامني هاش.
    اگه ويندوز محصول گروهي بود كه يه دانشمند ادارش ميكرد اونوقت روحي منعطف داشت. ميشد با آن ارتباط برقرار كرد. ميشد تغييرش داد و لمسش كرد.
    سالها كار با ويندوز فقط واسه بازي و عادت و جنون نرم افزار! جنون آنتي ويروس و آپتيمايزر و آت آشغالايي كه الان وقتي بهشون فكر مي كنم حسرت هزاران ساعت وقت بيهوده رفته و بدتر از آن عادت به سيستمي نادرست و شكل گيري فرهنگي نادرستتر سرخم مينمايد! آزارم مي دهد....

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    ایران - تهران

پيش فرض

سلام به همه دوستان

به نظر من دلیل اصلی پیشرفت مکروسافت اینه که تونسته خودش رو در تمام نقاط دنیا جای بده به طور مثال اپل رو نگاه کنید تقریبا نصف کره زمین رو تحریم کرده خوب مسلما نمی تونه پیشرفت کنه مسئله دوم هم اینه که جسارت داره و میتونه به راحتی از تمام امکانات به نفع خودش استفاده کنه به طور مثال مکروسافت یکی از مخالفان بلوری بود طرفدار HD و اپل به شدت از بلوری حمایت میکرد زمانی که پروژه HD به شکست خورد مکروسافت سریعا به بلوری روی آورد ولی هنوز اپل نتونسته بلوری رو تو محصولاتش ارزه کنه برای همین هستش که در تبلیغات جدید مکروسافت همین مسئله رو کوبیده تو سره اپل
    در مورد مابقی شرکت ها هم از این گونه مسائل وجود داره

در ضمن من حرفای دوستان رو هم رد نمی کنم که ماکروسافت بهترین نیست

=============
    موفق و پیروز باشید

6. این کاربر از lsaman3al بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

چراش بخاطر تبلیغات بازار یابی اولیش هست که به شدت اولش ویندوز رو بابا کرد و بعد که سیل نرم افزار های ویندوزی اومدن حدود 7-8 سال فقط نشست و تماشا کرد که چقدر ویندوز داره فرا گیر میشه!

ولی همه کسایی که تو کامپیوتر حرفه ای ان یا کارای خاص حرفه های می کنن میدونن سیستم عامل Mac یه سر و گردن بالاتره!

در حدی که مثلا برنامه آهنگسازیش Apple Logic Pro اولا روی ویندوز میومد بعد دیدن ویندوز این برنامه توپ رو نمی کشه و برای حیثیت برنامه که نشون بدن برنماه مشکلی نداره و اشکال از ویندوزه ازون به بعد اون نرم افزار رو فقط برای Mac عرض کردن

تو مک به جای MP3 از فرمت های AAC و M4A استفاده میشه که نصف MP3 حجم داره با همون کیفیت ولی مثل سیستم عاملش فراگیر نیست!

ویندوز هم با کدک این فرمت ها رو می تونه پخش کنه!

اگه نباشه جاش خالی می مونه s_sarvi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    FC Barcelona

پيش فرض

چراش بخاطر تبلیغات بازار یابی اولیش هست که به شدت اولش ویندوز رو بابا کرد و بعد که سیل نرم افزار های ویندوزی اومدن حدود 7-8 سال فقط نشست و تماشا کرد که چقدر ویندوز داره فرا گیر میشه!

ولی همه کسایی که تو کامپیوتر حرفه ای ان یا کارای خاص حرفه های می کنن میدونن سیستم عامل Mac یه سر و گردن بالاتره!

در حدی که مثلا برنامه آهنگسازیش Apple Logic Pro اولا روی ویندوز میومد بعد دیدن ویندوز این برنامه توپ رو نمی کشه و برای حیثیت برنامه که نشون بدن برنماه مشکلی نداره و اشکال از ویندوزه ازون به بعد اون نرم افزار رو فقط برای Mac عرض کردن

تو مک به جای MP3 از فرمت های AAC و M4A استفاده میشه که نصف MP3 حجم داره با همون کیفیت ولی مثل سیستم عاملش فراگیر نیست!

ویندوز هم با کدک این فرمت ها رو می تونه پخش کنه!
    من هم معتقدم مايكروسافت بهترين نيست ولي نظر شما رو قبول ندارم كه mac از ويندوز بالاتره چون به هيچ وجه اينطوري نيست نمونش اينكه اكثر نرم افزارهاي روز دنيا تحت ويندوز كار ميكنن ولي تحت مك همشون نيستن...
    اون نرم افزاري هم كه شما گفتي روي نسخه اصلي ويندوز مشكلي نداشته....

حالا ور‍‍ژنهاي بعد از اون ورژني كه شما گفتي اگه اشتباه نكنم همه اختصاصي تحت مك هستند اون هم بدليل مسائل رقابتي
    Last edited by s_sarvi; 14-02-2011 at 22:29.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

من تا اينجا نظر همه دوستان رو خوندم. بعضي ها عقيده دارن كه مك بهتر از ويندوز هستش و بعضي ها هم متاسف هستند كه مدتي با ويندوز كار كردند.
    من خودم آشنايي مختصري با چند نمونه لينوكس دارم و چند بار براي تنوع هم كه شده مدتي يه نسخه از لينوكس رو رو كامپيوترم ريختم و كار كردم. ولي آخرش باز به ويندوز برگشتم.
    علت برگشتم به ويندوز محيط ساده و قشنگ ويندوز بود. پس در اينجا ماكروسافت مسائل روانشناسي افراد را در نظر گرفته و اين يعني احترام به مشتري كه خيلي مهم هستش.
    از طرفي اجازه داده هر كسي مايل بود اين سيستم عامل رو استفاده كنه و روي كامپيوترش بريزه كه متاسفنه اپل اين كار رو نكرده و خواسته كه سخت افزار رو هم خودش به مشتري بفروشه كه از نظر اخلاقي كارش درست نيست.
    درضمن در كشورهايي مثل ايران و چين و جاهايي كه كپي رايت وجود نداره مردم از نسخه هاي قفل شكسته استفاده ميكنند كه اگر ماكروسافت بخواد ميتونه كاري كنه كه با اولين كانكت شدن به اينترنت فوري ويندوز از كار بيوفته ولي اين كار رو هم نكرده كه باز اين سياست بر ميگرده به احترام به مشتري (حتي اگه مشتري هم دزد باشه) و تشكر از اينكه مشتري از ويندوز استفاده ميكنه كه اين موضوع خيلي با سياست انحصار طلبي اپل فرق ميكنه.
    پس ويندوز حقشه كه محبوب باشه و اگر هم پولي بشه خيلي ها باز از ويندوز استفاده خواهند كرد.
    از طرفي در دنياي شبكه و كامپيوتر ويندوز و لينوكس مكمل همديگه هستند و نميشه گفت كدام از اون يكي بهتره.
    درست مثل همين انجمن كه از هاستينگ لينوكس استفاده كرده و خيلي از ما هم با ويندوزهامون داريم از اين انجمن استفاده ميكنيم.
    همين طور كه در كامپيوترهاي شخصي ويندوز اوله در دنياي شبكه لينوكس برنده هستش و اصلاً ويندوز به گرد لينوكس در شبكه نميرسه.

با پوزش از اينكه مطلبم طولاني شد و خيلي ساده طوري كه همه از 10 ساله به بالا بفهمند نوشتم

10. این کاربر از nikaien بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه meisam_629's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    همه جای ایران سرای من است

پيش فرض

خوب منم تا حدودی با عرایض دوستان موافقم. فکر کنم بد نباشه که چند نکته را منم بگم:

1- این روزا فکر می کنم که دیگه همه می دونیم که امنیت در کامپیوتر حرف اولو می زنه. حالا خودتون قضاوت کنید که امنیت ویندوز بیشتره یا مک و لینوکس؟ والا خسته شدیم بسکه دنبال آنتی ویروس واسه ویندوز بودیم. هر روز هی دنبال آپدیت های نود32 یا کاسپر گشتن واقعا آدمو داغون می کنه. ولی اپل امنیت مکو تضمین کرده و از اون با نام rock-solid نام برده...

2- یکی از دوستان در مورد احترام به مشتری مایکروسافت گفت. من شخصا این مسئله رو صد در صد قبول ندارم. این که مایکروسافت ویندوز های کپی را از کار نمی اندازه دو دلیل داره:

2-1- اولا چه جوری از کار بنداره؟؟ مثلا همین ویندوز سون رو در نظر بگیرید که مایکروسافت ادعا کرده بود که دیگه کرک نمیشه.!! ولی فرتی کرک شد؟؟
    2-2- چند سال پیش یه جایی خوندم که مایکروسافت خودش جایی گفته که استفاده از نسخه های غیر اریجینال ویندوز ( که تو دنیای کانپیوتر به آن piracy می گویند.) باعث گسترش و علاقه مندی مردم بیشتری به این سیستم عامل میشه. و سود بیشتری هم نصیبش می شه.

3- گرافیک اینترفیس(interface) مک به مراتب جذابیت بیش تری نسبت به ویندوز داره. لینوکس هم که بد جوری از این قافله عقب مونده. همون جور که یکی از دوستان گفتن، لینوکس اساسا برای کار با شبکه است و عمدتا برنامه نویسان از آن لذت می برند.!!

4- اینکه اپل سیستم عامل مک رو فقط واسه سخت افزارهای خودش ارائه داده، یه حسن خیلی بزرگ داره و اون اینه که دیگه کاربر از شر نصب درایور بعد از هر بار نصب مک راحت می شه. در واقع سخت افزار توسط کرنل سیستم عامل شناخته می شه (قبل از بوت). شاید واژه EFI به گوشتون خورده باشه. یه جورایی می شه ازش به عنوان بایوس پیشرفته نام برد. حالا تصور کنید که یه نسخه جدید از مک رو می خرید و نصب می کنید. آیا باید دنبال درایور در اینترنت بگردید؟ خیر. همه چیز به صورت اتوماتیک شناسایی شده است. به نظر من این یکی از امتیازات بسیار بزرگ سیستم های اپل است.

5- به شخصه اگه بودجه لازم را داشتم یه سیستم مک می گرفتم. ولی در حال حاضر ویندوز ایکس پی رو به کار گرفتم. بعد از کار با ویندوز سون هم دیدم چنگی به دل نمی زنه. برگشتم به همون ویندوز ایکس پی. نکته آخر اینکه تو همین ویندوز xp هم خیلی از قابلیت های الکی ویندوز مثل system restore رو از کار انداختم. چون واقعا فکر می کنم بدرد نمی خوره.

ببخشید یه مقدار زیاد شد...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

من هم معتقدم مايكروسافت بهترين نيست ولي نظر شما رو قبول ندارم كه mac از ويندوز بالاتره چون به هيچ وجه اينطوري نيست نمونش اينكه اكثر نرم افزارهاي روز دنيا تحت ويندوز كار ميكنن ولي تحت مك همشون نيستن...
    اون نرم افزاري هم كه شما گفتي روي نسخه اصلي ويندوز مشكلي نداشته....

حالا ور‍‍ژنهاي بعد از اون ورژني كه شما گفتي اگه اشتباه نكنم همه اختصاصي تحت مك هستند اون هم بدليل مسائل رقابتي
    من اینو خونده بودم

شما کافیه نرم افزارهای مشترک رو روی 2 سیستم عامل مقایسه کنید فقط

خیلی جالبه مک یه نرم افزاری رو با امکانات سخت افزاری کمتر با همون روونی ویندوز با قدرت سخت افزاری یه خورده بیشتر اجرا می کنه!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •