تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 4 اولاول 1234
نمايش نتايج 31 به 39 از 39

نام تاپيک: شرایـط گرفتن اقامت آمریکا

آخر فروم باز dimah2005's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    پا منقل

پيش فرض

بازم یه تاپیکه دیگه که ما رو هوایی کرد ،

بابا ولمون کنید ترو خدا ، هی هر 2 3 هفته یه بار یکی میاد ما رو هوایی می کنه ، هر سری گیر یه کشور میشم ، فرانسه ، کانادا ، استرالیا ، مالزی ، هند ، سویس همه اینا رو من یه سری هواییشون شدم

که اخرش یادم میاد که نه پولشو دارم نه مخشو،

فعلا مالزی از همه بهتره برا ادامه تحصیل ، هزینه زندگیش خوبه (به مراتب از ایران بعد از یارانه ها پایین تره) ، دانشگاهاش هم خوبیش اینه که انگیلیسی درس میدن
    (یه زمانی فرانسه عالی بود، هم مجبور بودی یه زبون دیگه هم یاد بگیری و هم اینه فقط مجبور بودی هزینه زندگی رو فقط پرداخت کنی )

تا باد تو کلمه برم این یه قرون دو قرون رو چنچ کنم که فکر نکنم قیمت دلار و یرو تا 2 3 سال دیگه همین بمونه ، مخصوصا بعد از یارانه
    حاج یانگوم ، منم مثل خودت تا 2 سالی گیر این خاک و بومم ، بعدش اگه وثیقه بزارم ، می تونم برم، فقط می مونه پیچوندن وثیقه اون ور دنیا ، که بعد تحصیل بپیچیم به دنیای ازاد

یه سربازی دارم ، کسی خریدار نیست؟ ارزون می فروشم مشتری شیدا
    Last edited by dimah2005; 26-11-2010 at 23:24.

2. 2 کاربر از dimah2005 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    Kurdistan

پيش فرض

ببينيد كلاً دانشگاههاي آمريكا شرايط انعطاف پذيري دارند (البته به استثناي چند دانشگاه اولشون كه انقدر متقاضي دارند كه اصلاً جاي انعطاف وجود نداره) مثلاً شما معدل پايين رو ميتونيد با مقالات ارائه شده تون جبران كنيد. يا اگر مقاله نداريد با يه نمره خوب GRE‌ كه بسته به رشته تحصيليتون محدوده متغيري داره ميتونيد اين نقيصه رو برطرف كنيد. اين يك امتياز مثبت براي آمريكاست، در حالي كه مثلاً كانادا شديداً گير به معدل هست و اگر معدلتون از اون حدي كه دانشگاه اعلام ميكنه پايينتر باشه، اصلاً درخواست شما براي پذيرش در دانشگاه رو بررسي هم نميكنند. در حالي كه در آمريكا اصلاً اينطور نيست.
    اینجوری فکر کنم کارمون راحت تر میشه !

اما به طور كلي، شما سعي كنيد كه يه حد خوب از تمام اين موارد رو داشته باشيد.
    مثلاً براي رشته هاي فني، معدل 13-15 خوبه، 16-17 خيلي خوبه و 18 به بالا كه ديگه عاليه.
    به طور كلي نمره تافل iBT بالاي 100 بسيار خوبه.
    نمره GRE براي رشته هاي فني 1100 به بالا خوبه، ولي مثلاً براي رشته هاي علوم انساني نمره هاي بسيار بالاتري خصوصاً در بخش واژگان مورد نياز هست.
    و مقاله هم كه هر چه بيشتر بهتر
    سعی میکنم در همه ی موارد بهترین حد رو داشته باشم ! ( و فکر نکنم زیاد سخت ... )

در مورد آمادگي براي تافل هم، نيازي به كلاس رفتن نيست. شما يك مقدار همت كنيد، تو منزل هم با مطالعه منابعش ميتونيد به نتايج بسيار خوبي برسيد.
    راستش فعلا دارم روی برنامه نویسی کار میکنم واسه همین فکر نکنم بکشم تافل رو هم خودم بخونم !

اگه برم کلاس که بهتر اگه نشد شاید اینم مجبور بشم !

متین جان واقعا اطلاعاتتون عالیه ... نمیدونم چطور ازتون تشکر کنم !

1: در زمینه هزینه زندگی تو سوییس باید بگم تو شهری مثل زوریخ هزینه حدودا 1700 فرانک میشه و تو شهرهای کوچکتر به مراتب کمتر (نه اینکه بشه مثلا 500 تومن اما در حدود قابل قبول )
    1: در زمینه هزینه زندگی تو سوییس باید بگم تو شهری مثل زوریخ هزینه حدودا 1700 فرانک میشه و تو شهرهای کوچکتر به مراتب کمتر (نه اینکه بشه مثلا 500 تومن اما در حدود قابل قبول )
    پس تو زوریخ تقریبا ماهی میشه 1700 تومان ... !

اگه خودم ماهی 800 فرانک درآمد داشته باشم ، 900 فرانک میمونه که اونم به عهده ی بزرگان ! : دی
    ( اگه اینجوری باشه که سوئیس هم با توجه به اینکه داییم اونجاست ، میتونه گزینه ی مناسبی باشه )

2:نمره معدل ، تافل ، GRE و این چیزها بسیار متفاوت هست و اصلا بر اساس رنک دانشگاه و کشور و این چیزها نمیشه حدود معلوم کرد من دانشگاه زیر رنک 50 دنیا تو امریکا سراغ دارم که تافل زیر 80 میخواد و دانشگاه داغون تو کانادا می شناسم که بالای 90 می خواد
    در مورد GRE هم تو امریکا دانشگاه خوب زیاد هست که نخواد بقیه جاها هم که واضحه نمی خواد
    مقالات هم برای پذیرش در مقطع فوق و دکتری کاربرد داره (البته اجباری نیست) من کسی رو میشناسم بدون مقاله و البته معدل نه چندان بالا از دانشگاه تورنتو پذیرش گرفته !!! البته مقاله در اوردن کاری نداره و راحت میشه از حرکت پشه هم مقاله در اورد نگران نباشید
    من سعی میکنیم تمامی موارد رو داشته باشیم که این قوانین اذیتمون نکنه !

( LOGOS جان ... )

برو سوئد فكر كن
    يه زماني روش فكر ميكردم
    ممنون دوست عزیز از راهنمایی ... کشورهای مورد نظر برای رسیدن به آمریکا --> سوئد و سویس هستند !

پس بهش فکر میکنم !

بابا ولمون کنید ترو خدا ، هی هر 2 3 هفته یه بار یکی میاد ما رو هوایی می کنه ، هر سری گیر یه کشور میشم ، فرانسه ، کانادا ، استرالیا ، مالزی ، هند ، سویس همه اینا رو من یه سری هواییشون شدم

که اخرش یادم میاد که نه پولشو دارم نه مخشو،
    زیاد ناامید نباشید !

فعلا مالزی از همه بهتره برا ادامه تحصیل ، هزینه زندگیش خوبه (به مراتب از ایران بعد از یارانه ها پایین تره) ، دانشگاهاش هم خوبیش اینه که انگیلیسی درس میدن
    زیاد از این کشورهای آسیایی خوشم نمیاد واسه همین سویس یا سوئد مورد نظرم هستند ! ( بهر حال خیلی ممنون از پیشنهادتون )

حاج یانگوم ، منم مثل خودت تا 2 سالی گیر این خاک و بومم ، بعدش اگه وثیقه بزارم ، می تونم برم، فقط می مونه پیچوندن وثیقه اون ور دنیا ، که بعد تحصیل بپیچیم به دنیای ازاد
    یکی دیگه از دوستان به مهاجرین عزیز اضافه شد !
    امیدوارم شما هم به آرزوتون برسید !

یه سربازی دارم ، کسی خریدار نیست؟ ارزون می فروشم مشتری شیدا
    سربازی فروختنی شده ؟ قبلا خریدنی بود ، حالا شده فروختنی ؟ عجب ! : دی

=-=-=-=-=

جمع بندی :

1- برای پذیرش دانشگاه های آمریکایی حدودا باید موارد زیر را داشته باشید :
    • براي رشته هاي فني، معدل 13-15 خوبه، 16-17 خيلي خوبه و 18 به بالا كه ديگه عاليه.
    • نمره تافل iBT بالاي 100 بسيار خوبه
    • نمره GRE براي رشته هاي فني 1100 به بالا خوبه، ولی برای رشته های انسانی نمره های بالاتری نیاز است !
    • مقالات هم هرچه بیشتر بهتر !
    2- البته شرایط بالا فقط حدود هستند و کلا دانشگاه های آمریکا انعطاف زیادی دارند . مثلا میشه مقاله های زیادتر و مفیدتر داشته باشید و نمره ی معدل پایین تر !

3- هستند دانشگاه هایی که مدرک GRE نخواند !

4- محدود بودن کار در کشورها هم زیاد مشکلی نخواهد داشت ، شما میتوانید در دانشگاه کار کنید و یا در کشوری مثل سویس هفته ای 20 ساعت به شما اجازه ی کار میدند که میشه ماهی 800 فرانک !

=-=-=-=-=

فقط یک سوال دیگه برام مونده :

1- سویس یا سوئد ؟ ( زبان تدریس در دانشگاه ها انگلیسی هستند ؟ )

=-=-=-=-=

از تمام دوستان ( حامد ، متین ، LOGOS , امیر ، dimah ) ممنونم که وقت گرانبهای خودشون صرف جواب دادن به سوالات و درخواست ها کردند ! ( واقعا ممنونم )

4. این کاربر از M i L @ D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    پا منقل

پيش فرض

زیاد از این کشورهای آسیایی خوشم نمیاد واسه همین سویس یا سوئد مورد نظرم هستند ! ( بهر حال خیلی ممنون از پیشنهادتون )
    ما هم دوست نداریم ، چه کنیم که جیبمون خالیه ، وگرنه دوست داشتم برم استرالیا ، ولی یکم هزینه هاش ناجور بود ،

همین الان اروپا خیلی خوبه چون تحصیل رایگانه ، ولی تا دو سال اینده خدا داند (با این شرایط اقتصادی) _ البته من فرانس رو بیشتر ترجیح میدم

---
    منم یه سوال داشتم ، بعد اینکه از مالزی مدرک فوق رو بگیرم، اقامت گرفتن برا کشورهای اروپایی یا امریکایی یا استرالیا ، چه جوری میشه ؟ راحت میشه یا اینکه این ایرانی بودنمون کار دستمون میده ؟

6. 2 کاربر از dimah2005 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز logos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

ا

ممنون دوست عزیز از راهنمایی ... کشورهای مورد نظر برای رسیدن به آمریکا --> سوئد و سویس هستند !

پس بهش فکر میکنم !

1- برای پذیرش دانشگاه های آمریکایی حدودا باید موارد زیر را داشته باشید :
    • براي رشته هاي فني، معدل 13-15 خوبه، 16-17 خيلي خوبه و 18 به بالا كه ديگه عاليه.
    • نمره تافل iBT بالاي 100 بسيار خوبه
    • نمره GRE براي رشته هاي فني 1100 به بالا خوبه، ولی برای رشته های انسانی نمره های بالاتری نیاز است !
    • مقالات هم هرچه بیشتر بهتر !

2- البته شرایط بالا فقط حدود هستند و کلا دانشگاه های آمریکا انعطاف زیادی دارند . مثلا میشه مقاله های زیادتر و مفیدتر داشته باشید و نمره ی معدل پایین تر !

3- هستند دانشگاه هایی که مدرک GRE نخواند !

4- محدود بودن کار در کشورها هم زیاد مشکلی نخواهد داشت ، شما میتوانید در دانشگاه کار کنید و یا در کشوری مثل سویس هفته ای 20 ساعت به شما اجازه ی کار میدند که میشه ماهی 800 فرانک !

=-=-=-=-=

فقط یک سوال دیگه برام مونده :

1- سویس یا سوئد ؟ ( زبان تدریس در دانشگاه ها انگلیسی هستند ؟ )

=-=-=-=-=

از تمام دوستان ( حامد ، متین ، LOGOS , امیر ، dimah ) ممنونم که وقت گرانبهای خودشون صرف جواب دادن به سوالات و درخواست ها کردند ! ( واقعا ممنونم )
    شما بالاخره برنامتون اینه واسه لیسانس برید یا فوق ؟
    و حتما می خواید برید امریکا ؟

البته سوال دوم رو نمی شه قطعی گفت چون خیلی ها که رفتن کشورهای اروپایی ، از نوع زندگی اونجا خوششون اومده و موندگار شدن

نمره تافل بالای 100 خیلی خوب هست اما شما با تافل بالای 70-80 هم کارت راه میوفته
    GRE هم که فقط واسه امریکا هست
    مقاله هم که فقط بدرد دوره فوق می خوره (البته واقعا اگه کسی در دوره دانش اموزی مقاله درست حسابی بده خوب خیلی کارش درسته )
    در زمیته کار کردن فقط اینو یادتون باشه عموما جایی که می خواین کار کنید به زبان اون کشور کار می کنن یعنی زبان اون کشور رو باید بلد باشید مثلا سوییس زبان قسمتیش فرانسه هست قسمتیش المانی

سوئد هم راستی دانشگاهاش از ترم گذشته پولی شدن اما هزینه زندگیش بسیار کم هست (میشه با حدود 500 هم زندگی رو تو خوابگاه گذروند)

شما در کل چقدر توانایی پرداخت هزینه ماهیانه دارید ؟ برای لیسانس می خواید اقدام کنید ؟ برای چه سالی (چون زمان اقدام کردن برای ترم پاییز سال اینئه الان هست)

به استرلیا فکر نمی کنید ؟

راستش من اگه جای شما بودم می رفتم فرانسوی یاد میگرفتم و واسه دانشگاه های فرانسه یا فرانسوی زبان اقدام میکردم که نتیجه بهتری میده دولت فرانسه برای گسترش زبان و فرهنگش امکاناتی در اختیار دیگران قرار میده که خیلی مفید هست

8. 2 کاربر از logos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    Kurdistan

پيش فرض

شما بالاخره برنامتون اینه واسه لیسانس برید یا فوق ؟
    و حتما می خواید برید امریکا ؟
    من میخوام برای لیسانس به یه کشور اروپایی برم و برای فوق به آمریکا !
    ( دلیلش اینه که نمیشه برای لیسانس از آمریکا پذریش گرفت )

بله ... حتما میخوام برم ! ( حالا نباید در مورد آینده قطعی تصمیم گرفت ولی تصمیم الانم اینه که میخوام برم آمریکا )

نمره تافل بالای 100 خیلی خوب هست اما شما با تافل بالای 70-80 هم کارت راه میوفته
    GRE هم که فقط واسه امریکا هست
    مقاله هم که فقط بدرد دوره فوق می خوره (البته واقعا اگه کسی در دوره دانش اموزی مقاله درست حسابی بده خوب خیلی کارش درسته )
    سعی و تلاش خودم رو میکنم همه ی موارد رو داشته باشم !

در زمیته کار کردن فقط اینو یادتون باشه عموما جایی که می خواین کار کنید به زبان اون کشور کار می کنن یعنی زبان اون کشور رو باید بلد باشید مثلا سوییس زبان قسمتیش فرانسه هست قسمتیش المانی
    این زبان هم شده بلای جون ما ... ! ( دو تا زبان سخت )

سوئد هم راستی دانشگاهاش از ترم گذشته پولی شدن اما هزینه زندگیش بسیار کم هست (میشه با حدود 500 هم زندگی رو تو خوابگاه گذروند)
    با پول دانشگاه فکر کنم بشه همون ماهیانه 1 تومان !

شما در کل چقدر توانایی پرداخت هزینه ماهیانه دارید ؟ برای لیسانس می خواید اقدام کنید ؟ برای چه سالی (چون زمان اقدام کردن برای ترم پاییز سال اینئه الان هست)
    ماهیانه 1 ، 1.5 تومان !
    بله ، برای لیسانس !
    1.5 یا 2 سال آینده !

به استرلیا فکر نمی کنید ؟
    فکر کنم هزینه خیلی بیشتر از 1.5 میشه ! ( نمیشه ؟ )

راستش من اگه جای شما بودم می رفتم فرانسوی یاد میگرفتم و واسه دانشگاه های فرانسه یا فرانسوی زبان اقدام میکردم که نتیجه بهتری میده دولت فرانسه برای گسترش زبان و فرهنگش امکاناتی در اختیار دیگران قرار میده که خیلی مفید هست
    راستش من تصمیم فعلیم برای کشور آمریکاست واسه همین بنظرم بهتره همون انگلیسی رو یاد بگیرم !
    بهرحال ممنون از پیشنهاد !

=-=-=-=

دو سوال :

برای دوره ی لیسانس بغیر از معدل و هزینه و نمره ی IELTS یا TOFEL چیز دیگه ای نیاز هست ؟
    تدریس در دانشگاه های سوئیس انگلیسی هست ؟ ( برای دوره ی لیسانس ؟ )

=-=-=-=

LOGOS جان بسی تشکر !
    Last edited by M i L @ D; 27-11-2010 at 13:56.

10. این کاربر از M i L @ D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز logos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

من میخوام برای لیسانس به یه کشور اروپایی برم و برای فوق به آمریکا !
    ( دلیلش اینه که نمیشه برای لیسانس از آمریکا پذریش گرفت )

بله ... حتما میخوام برم ! ( حالا نباید در مورد آینده قطعی تصمیم گرفت ولی تصمیم الانم اینه که میخوام برم آمریکا )

این زبان هم شده بلای جون ما ... ! ( دو تا زبان سخت )

ماهیانه 1 ، 1.5 تومان !
    بله ، برای لیسانس !
    1.5 یا 2 سال آینده !

فکر کنم هزینه خیلی بیشتر از 1.5 میشه ! ( نمیشه ؟ )

راستش من تصمیم فعلیم برای کشور آمریکاست واسه همین بنظرم بهتره همون انگلیسی رو یاد بگیرم !
    بهرحال ممنون از پیشنهاد !

=-=-=-=

دو سوال :

برای دوره ی لیسانس بغیر از معدل و هزینه و نمره ی IELTS یا TOFEL چیز دیگه ای نیاز هست ؟
    تدریس در دانشگاه های سوئیس انگلیسی هست ؟ ( برای دوره ی لیسانس ؟ )

=-=-=-=

LOGOS جان بسی تشکر !
    اگه اشتباه نکنم دلیلی که شما متمایل شدید به دانشگاه های غیر امریکا سخت بودن گرفتن اقامت بود (که یکی از دوستان پیشنهاد داد تو یه کشور دیگه بگیری و ...)
    که من مخالف این روش هستم
    برای دانشگاه های امریکا شما مشکلی در زمینه گرفتن پزیرش نخواهی داشت (اینقدر دانشگاه دارن که یکیشون به شما پزیرش بده) فقط 2 مشکل هست 1 :هزینه زندگی (که بر اساس ایالت و نوع دانشگاه متفاوت هست) 2 قضیه ویزا و کلییرنس (فارسیش چه بیریخت شد )

من که پیشنهادم اینه اگه بتونی دانشگاهی مناسب پیدا کنی که هزینش زیاد نباشه بری امریکا چون اجازه کار هم داری و کار سیاه هم میشه کرد می تونی هزینه زندگیتو هم در بیاری (البته ای قسمت دیگه به خودت بر میگرده)

اما در مورد کشورهای دیگه اکثر کشرهای اروپایی لیساس رو به زبون خودشون برگذار می کنن ( 100% نمی تونم بگم چون من خودم تو فوق و دکتری گشتم تا حالا) واسه همینم شما بیشتر باید بری سمت کشور های انگلیسی زبان یا اینکه وقت زیادی بزاری و بگردی تا دانشگاه تو کشورهای مختلف به زبان انگلیسی پیدا کنی

واسه لیسانس رفتن یه سری از کشورها کنکور دارن مثل ایران که اگه بخوای بری اونجا باید کنکور بدی اما اکثر کشورها فقط معدل و پول و زبان می خوان

تو سوییس هم من الان یه 6-7 تا دانشگاه رو چک کردم هیچ کدوم تو لیسانس انگلیسی نبودن اما شاید بگردی پیدا کنی

12. 2 کاربر از logos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز .:HAMED:.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    حامد

پيش فرض

خدا اون روزو بياره كه كسي از فرط مشكلات از اين كشور نره
    سوئيس يا سوئد؟
    سوئيس

14. این کاربر از .:HAMED:. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    پا منقل

پيش فرض

به قول یکی از دوستان تو ...هم عروسیه ،اگه پاشی بری اونجا درس بخونی ، یه زبون فرانسوی هم می کنن تو پاچت

ولی بعدش برا اقامت گرفتم تو کانادا کار خیلی راحت میشه ، چون فرانسه و انگیلسی بلد بودن خیلی امتیاز داره

منم یه زمانی تو فکر فرانسه بودم ، چون بغیر از پاریس میشه یه جوری هزینه تو رو ماهی 500 یرو ببندی ، دانشگاهاشون هم رایگانه ، یکم هم از المان و اینا هم راحت تر پذیرش میدن

فقط این بحران اقتصادی گذاشت تو دامن مون که معلوم نیست تا 2 3 سال دیگه همین جوری بمونه

16. این کاربر از dimah2005 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

نمیدونم آقا میلاد رفتی یا هنوز هستی

مالزی هم دانشگاه های خوبی داره ارزونم هستش به نسبت

میتونی بری از این دانشگاه های 2+2 که 2 سال مالزی 2 سال بعدش استرالیا از اون جا هم بری آمریکا من شنیده بودم یه ویزایی هستش که آمریکا میده مخصوص شهروندهای استرالیایی

الان دو تا از آشنایان رفتند سوئد اما دیگه نمیتونن برگردند اما خوب واسه اونا از ایران بهتر بودش دیگه .

صفحه 4 از 4 اولاول 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •