تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 39

نام تاپيک: شرایـط گرفتن اقامت آمریکا

پروفشنال matin_vv's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

در مورد هزینه اما کشورهایی مثل مالزی ، سنگاپور ، هند ، اذربایجان ، اروپای شرقی (مثل مجارستان ، اوکراین و...) اسکاندیناوی (سوییس) هزینه ای کمتر دارن (فکر میکنن اغلب اینها حدودا ماهی 1 تومن هزینشون باشه)
    سوئيس يكي از گرون ترين كشورهاي اروپايي هست. ضمناً در منطقه اسكانديناوي هم واقع نيست. تصور ميكنم منظور شما سوئد بوده.
    در پيرو فرمايش ايشون بايد عرض كنم كه اصولاً تحصيل در كشورهاي اروپايي عمدتاً يا رايگانه، يا هزينه بسيار ناچيزي به عنوان شهريه داره. مهم هزينه هاي اقامت در اون كشور هست. با توجه به اين كه اجازه كار نداري، يك مقدار سخته.

موفق باشي.

2. 3 کاربر از matin_vv بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز logos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سوئيس يكي از گرون ترين كشورهاي اروپايي هست. ضمناً در منطقه اسكانديناوي هم واقع نيست. تصور ميكنم منظور شما سوئد بوده.
    در پيرو فرمايش ايشون بايد عرض كنم كه اصولاً تحصيل در كشورهاي اروپايي عمدتاً يا رايگانه، يا هزينه بسيار ناچيزي به عنوان شهريه داره. مهم هزينه هاي اقامت در اون كشور هست. با توجه به اين كه اجازه كار نداري، يك مقدار سخته.

موفق باشي.
    ممنون از تذکرتون ، منظور سوئد بود که چون داشتم پست بعدی رو هم میخوندم اشتباهی زدم سوییس
    البته سوییس دانشگاه هاش رایگانه هزینه زندگیشم تا جایی که من میدونم بسیار مناسب هست
    در مورد هزینه تحصیل در کشور های اروپایی : الان اکثر کشورها دارن دانشگاهاشونو پولی می کننو تو اروپا خیلی ها این کارو کردن
    در مورد اجازه کار هم باید بگم تو کشورهای نطرح اروپایی که من خودم دنبال کردم ! اکثرا اجازه کار می دن (محدود) و همون هم کفاف زندگی رو میده

فقط یه چیزو باید در انتها تکمیل کنم تو اکثر کشورها دوره لیسانس به زبان همون کشور (منطقه) هست و انگلیسی ممکنه نباشه
    Last edited by logos; 25-11-2010 at 18:14.

4. 3 کاربر از logos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    Kurdistan

پيش فرض

اینجا رو هم ببینید:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    ایشون یه آقای وکیل هستند که فکر کنم نه سال هست تو کار مهاجرت به آمریکا از روش سرمایه گذاری کار میکنند.

تو ماهواره هم برنامه دارند و خودشون صحبت میکنند.

منتها حداقل سرمایه برای مهاجرت 500 هزار دلار آمریکا هست.
    خیلی ممنون از کمکتون ... !

من همون راه تحصیل رو انتخاب کردم ولی فکر کنم بدرد دوستان دیگه بخوره !

سوئيس
    اسپانيا
    سوئد
    هامبورگ-آلمان كه كم احساس غربت ميكني
    افغانستان
    به اين 4 تا كشور هم فكر كن و با استفاده از روش حذفي به حذف گزينه ها بپرداز تا در نهايت بعد از USA يه كشور پيداشه
    100% بین این کشور ها افغانستان رو انتخاب میکنم !

ولی خب ، سوئیس که دایی من اونجاست ، میگه هزینه ی زندگی بالاست و آلمان از اون بهتره !

اسپانیا هم کلا خوشم نمیاد !

سوئد رو نمیدونم ، اطلاع زیادی در مورد این کشور ندارم !

آلمان هم که نژاد پرستند ، تا جایی که میدونم !

پس میمونه همون افغانستان ! ( شایدم سوئد )

ممنون حامد جان ! : دی

راستش اين مورد رو كه گفتن براي گرين كارد ثبت نام نكن رو من اطلاع دقيق ندارم، ولي شما يه تحقيق بكن.
    چــشم ... !

اما اون موردي كه گفتن در مورد امتحان GRE، اصلاً درست نيست. هستند دانشگاههايي كه از شما در آمريكا GRE نخوان، (اگر از دانشگاه غير انگليسي زبان براي ادامه تحصيل در آمريكا اقدام ميكنيد). اما اون دانشگاهها ديگه به درد ادامه تحصيل در مقاطع بالا مثل دكترا نميخورند. يا وزارت علوم خودمون مدركش رو قبول نداره.اونجا همه جور دانشگاهي هست؛ ولي هدف اينه كه يه جايي درس بخوني كه بعداً بتوني از مدركت براي استخدام و نهايتاً اقامت استفاده كني. يكي از شروط اين دانشگاه ها هم براي پذيرش در مقاطع بالا، داشتن نمره زبان خوب براي دانشجويان بين الملليه. بنابراين اصلاً فكر نكن كه بدون داشتن نمره GRE خوب، ميتوني از دانشگاههاي متوسط رو به بالاي آمريكا در مقاطع فوق و دكترا پذيرش بگيري.
    اون قسمت رو که گفتم ، فقط جزو جمع بندی بود وگرنه من سعی میکنم با امکانات کامل برم اونجا ، یعنی چیزی کم نداشته باشم !

اول معدل، دوم تافل (يا آيلتس) و GRE، سوم publication هات، يعني مقالاتي كه چاپ كردي. اين سه تا رو در رزومه ات قوي باشي قطعاً از آمريكا پذيرش ميگيري. اما بدون GRE، خيلييي بعيده. من خودم دارم براي دكترا اقدام ميكنم و كاملاً در جريان اين يه مورد هستم.
    میشه در مورد معدل یکم توضیح بدید ؟ چه معدلی رو قبول دارند ( از لیسانس به فوق لیسانس )

بیشتر دوستان روی TOFEL تاکیید دارند ، پس اگه TOFEL توی این شهر ما پیدا شد اون رو میرم !

مقالات هم که سعی میکنیم !

+ GRE !

بسیار جمع بندی خوبی کردید ، امیدوارم شما هم موفق باشید !

در مورد هزينه زندگي در كشورها، و سوالات بيشتر، من به شما پيشنهاد ميكنم كه اين فروم و مطالب ويكيش رو حتماً مطالعه كني، جواب خيلي از سوالات و اما و اگر هات رو پيدا ميكني.
    در مورد دانشگاههاي مالزي هم، دانشگاه UTM‌اش دانشگاه خوبيه. در سطح دانشگاههاي خوب تهران از نظر علمي، و با امكانات چندين برابر بيشتر.
    بسیار ممنون ... این فروم رو یکی از دوستان دیگه هم معرفی کرده بودند !

خــیلی خیلی ممنون دوست عزیز !

من گفتم اگه می خوای بری امریکا از طریق کانادا این کارو نکن وگرنه اینکه بخوای بری کانادا و اونجا اقامت بگیری خوبه (البته سخت داره میشه)
    بله ، منم منظورم همین بود ! ( برای رفتن به آمریکا از کانادا کمک نگیریم )

در مورد امتحان زبان به نظر من بهتره تافل بدی چون همه جا تافل رو قبول دارن ولی خوب هر کدوم مزایایی داره مثلا ielts کمی راحت تر و مشخص تر هست اسپیکینگش اسون تره ، و کلا اگه زبانت خوب باشه راحت تر هستی
    اما تافل به نظر من خیلیش شانس و اینه که موضوعات مزخرف بهت نیوفته و چون مباحثش روتین نیست کمی به نظر من مشکل ساز هست
    همانطور که بالا گفتم ، تافل اگه پیدا شد ، دوره ی تافل رو میگذرونم ، اگه نه که مجبورم با همون IELTS بسازم !

GRE رو هم اگه وقت شد و دیدی خوب بلدی بده (مسلما هرچی مدارم بیشتری داشته باشی بهتره) اما نیازی بهش نداری
    کلی وقت دارم ، پس 100% این مدرک رو هم میگرم !

در زمینه جای پیشرفت همه کشورها جای پیشرفت دارن بستگی داره به خودت و نوع پیشرفتی که میخوای (مثلا الان ایران ، عراق ، افغانستان بولیوی ، مالی و ...و این جور کشورها جای پیشرفت عالی ای از نظر مالی هستند)
    پیشرفت از نظر انسانی و مالی و فکری و ... !

در مورد امکانات هم مسلما کشور های جهان اولی و پیشرفته نظرتو جلب می کنن
    100% !

تعصبات دینی و نژاد پرستانه عموما تو کشورهایی مثل امریکا ، کانادا ، استرالیا ، مالزی و... کمتر هست چون مهاجرت به این جاها زیاد هست و کلا تعصبی نیستن اما کشورهای اروپایی به خصوص المان و اطرافیانش (مثل اتریش) بسیار شدید هست و اگه این مسدله شمارو اذیت می کنه پیشنهاد میکنم به اروپا اصلا فکر نکنید (به جز کشورهای اسکاندیناوی که اغلب بهترند و البته فرانسه)
    بسیار این موضوع برای من مهمه !
    من که تصمیم اصلیم اقامت آمریکاست ولی برای رفتن به آمریکا باید از کشور دیگه ای استفاده کرد !
    که شما زحمت کشیدید چندتا پایین معرفی کردید :

در مورد هزینه اما کشورهایی مثل مالزی ، سنگاپور ، هند ، اذربایجان ، اروپای شرقی (مثل مجارستان ، اوکراین و...) اسکاندیناوی (سوئد) هزینه ای کمتر دارن (فکر میکنن اغلب اینها حدودا ماهی 1 تومن هزینشون باشه)
    هزینه اش که خوبه !
    بین این کشورها ، سوئد فکر کنم بهتر از بقیه باشه ! ( شاید بخاطر کم بودن اطلاعاتم هست )

در این مورد هیچ جا به صورت رسمی اعلام نمیشه اما نکته ای که هست طریقه ویزا دادن هست ! عموما وقتی یک کشور مثل امریکا یا کانادا می خواد ویزا بده (تفریحی ، تحصیلی یا ویزای کار) یکی از مواردی که چک می کنه اینه که طرف می خواد برگرده کشورش یا نه !!! و کسایی که می خوان تلپ بشن تو اون کشور رو بهشون ویزا نمیده این مسدله به عینه مشهود هست و این باعث میشه اکثر کسانی که تو لاتاری شرکت می کنن یا قبلا پرونده اقامت داشتن ویزا نگیرند (این یه قانون کلی نیست و مطمئنا بر اساس خیلی مسائل تصمیم گیری میشه)
    ممنون ، اطلاعات خوبی بود و بـــسیار زحمت کشیدید !

اجازه ی کار نیست ؟ چه عجیب !

هیچکدام از کشورها همچین اجازه ای نمیدن ؟

در مورد هزینه تحصیل در کشور های اروپایی : الان اکثر کشورها دارن دانشگاهاشونو پولی می کننو تو اروپا خیلی ها این کارو کردن
    در مورد اجازه کار هم باید بگم تو کشورهای نطرح اروپایی که من خودم دنبال کردم ! اکثرا اجازه کار می دن (محدود) و همون هم کفاف زندگی رو میده
    میشه اسم بعضی از اون کشور ها رو بفرمایید ؟

فقط یه چیزو باید در انتها تکمیل کنم تو اکثر کشورها دوره لیسانس به زبان همون کشور (منطقه) هست و انگلیسی ممکنه نباشه
    خب ، اینم از مشکل جدید !

حالا باید کشوری پیدا کرد که زبان تدریس انگلیسی باشه !

=-=-=-=-=

نتیجه گیری کلی :

1- دوستانی که از طریق سرمایه میخوانند مهاجرت کنند ، باید حداقل 500 هزار دلار سرمایه داشته باشند !
    2- از لیست کشورها مالزی و سوئد فکر کنم بهترین مکان برای تحصیل و رسیدن به آمریکا باشه ! ( هزینه ، ماهانه یک میلیون تومان )
    3- اگر از راه تحصیل قصد مهاجرت داریم باید این سه مورد رو داشته باشیم : اول معدل، دوم تافل (يا آيلتس) و GRE، سوم publication ( مقالات چاپ شده توسط شما )
    4- برای تحصیل در مقاطع بالا باید حتما مدرک GRE داشته باشیم !
    5- در مقطع لیسانس بیشتر کشورها به زبان خودشون تدریس میکنند !

=-=-=-=-=

باز همه از همه ی دوستان ( robert ، حامد ، متین ، LOGOS ) تشکر میکنم !
    واقعا شرمنده کردین !

6. 3 کاربر از M i L @ D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز .:HAMED:.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    حامد

پيش فرض

اي داده بيداد عجب زندگي شده :خخخخ
    بچه ها پست شماره ي 20 رو ببينيد تو صفحه ي قبل .در آخر از من نقل و قول گرفته شده كه تا حالا اونو نگفتم :خخخخخ
    logo جون خودتم يه بررسي بكنش فدات
    در اصل اون نوشته ي متين هستش چرا به اسم من زده شده؟

8. این کاربر از .:HAMED:. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال matin_vv's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

میشه در مورد معدل یکم توضیح بدید ؟ چه معدلی رو قبول دارند ( از لیسانس به فوق لیسانس )

بیشتر دوستان روی TOFEL تاکیید دارند ، پس اگه TOFEL توی این شهر ما پیدا شد اون رو میرم !

+ GRE
    ببينيد كلاً دانشگاههاي آمريكا شرايط انعطاف پذيري دارند (البته به استثناي چند دانشگاه اولشون كه انقدر متقاضي دارند كه اصلاً جاي انعطاف وجود نداره) مثلاً شما معدل پايين رو ميتونيد با مقالات ارائه شده تون جبران كنيد. يا اگر مقاله نداريد با يه نمره خوب GRE‌ كه بسته به رشته تحصيليتون محدوده متغيري داره ميتونيد اين نقيصه رو برطرف كنيد. اين يك امتياز مثبت براي آمريكاست، در حالي كه مثلاً كانادا شديداً گير به معدل هست و اگر معدلتون از اون حدي كه دانشگاه اعلام ميكنه پايينتر باشه، اصلاً درخواست شما براي پذيرش در دانشگاه رو بررسي هم نميكنند. در حالي كه در آمريكا اصلاً اينطور نيست.
    اما به طور كلي، شما سعي كنيد كه يه حد خوب از تمام اين موارد رو داشته باشيد.
    مثلاً براي رشته هاي فني، معدل 13-15 خوبه، 16-17 خيلي خوبه و 18 به بالا كه ديگه عاليه.
    به طور كلي نمره تافل iBT بالاي 100 بسيار خوبه.
    نمره GRE براي رشته هاي فني 1100 به بالا خوبه، ولي مثلاً براي رشته هاي علوم انساني نمره هاي بسيار بالاتري خصوصاً در بخش واژگان مورد نياز هست.
    و مقاله هم كه هر چه بيشتر بهتر
    در مورد آمادگي براي تافل هم، نيازي به كلاس رفتن نيست. شما يك مقدار همت كنيد، تو منزل هم با مطالعه منابعش ميتونيد به نتايج بسيار خوبي برسيد.
    موفق باشي.

10. این کاربر از matin_vv بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز logos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

ولی خب ، سوئیس که دایی من اونجاست ، میگه هزینه ی زندگی بالاست و آلمان از اون بهتره !

+ GRE !

بسیار جمع بندی خوبی کردید ، امیدوارم شما هم موفق باشید !

اجازه ی کار نیست ؟ چه عجیب !

هیچکدام از کشورها همچین اجازه ای نمیدن ؟

میشه اسم بعضی از اون کشور ها رو بفرمایید ؟

خب ، اینم از مشکل جدید !

حالا باید کشوری پیدا کرد که زبان تدریس انگلیسی باشه !

=-=-=-=-=

نتیجه گیری کلی :

1- دوستانی که از طریق سرمایه میخوانند مهاجرت کنند ، باید حداقل 500 هزار دلار سرمایه داشته باشند !
    2- از لیست کشورها مالزی و سوئد فکر کنم بهترین مکان برای تحصیل و رسیدن به آمریکا باشه ! ( هزینه ، ماهانه یک میلیون تومان )
    3- اگر از راه تحصیل قصد مهاجرت داریم باید این سه مورد رو داشته باشیم : اول معدل، دوم تافل (يا آيلتس) و GRE، سوم publication ( مقالات چاپ شده توسط شما )
    4- برای تحصیل در مقاطع بالا باید حتما مدرک GRE داشته باشیم !
    5- در مقطع لیسانس بیشتر کشورها به زبان خودشون تدریس میکنند !

=-=-=-=-=

باز همه از همه ی دوستان ( robert ، حامد ، متین ، LOGOS ) تشکر میکنم !
    واقعا شرمنده کردین !

1: در زمینه هزینه زندگی تو سوییس باید بگم تو شهری مثل زوریخ هزینه حدودا 1700 فرانک میشه و تو شهرهای کوچکتر به مراتب کمتر (نه اینکه بشه مثلا 500 تومن اما در حدود قابل قبول )
    2:نمره معدل ، تافل ، GRE و این چیزها بسیار متفاوت هست و اصلا بر اساس رنک دانشگاه و کشور و این چیزها نمیشه حدود معلوم کرد من دانشگاه زیر رنک 50 دنیا تو امریکا سراغ دارم که تافل زیر 80 میخواد و دانشگاه داغون تو کانادا می شناسم که بالای 90 می خواد
    در مورد GRE هم تو امریکا دانشگاه خوب زیاد هست که نخواد بقیه جاها هم که واضحه نمی خواد

در مورد اجازه کار بسیار متفاوت هستند کشورها و قوانینشون ، مثلا سوییس اگه اشتباه نکنم هفته ای 20 ساعت اجازه کار میده که میشه ماهی 800 فرانک درامد تقریبا !!!! تو خیلی کشورها اجازه کار محدود هست اما خوب همون محدود هم به اندازه کافی خوب هست در ثانی شما میتونید تو خود دانشگاه هم کار کنید و درامد کسب کنید
    مقالات هم برای پذیرش در مقطع فوق و دکتری کاربرد داره (البته اجباری نیست) من کسی رو میشناسم بدون مقاله و البته معدل نه چندان بالا از دانشگاه تورنتو پذیرش گرفته !!! البته مقاله در اوردن کاری نداره و راحت میشه از حرکت پشه هم مقاله در اورد نگران نباشید

اي داده بيداد عجب زندگي شده :خخخخ
    بچه ها پست شماره ي 20 رو ببينيد تو صفحه ي قبل .در آخر از من نقل و قول گرفته شده كه تا حالا اونو نگفتم :خخخخخ
    logo جون خودتم يه بررسي بكنش فدات
    در اصل اون نوشته ي متين هستش چرا به اسم من زده شده؟
    بررسی شد حالا چرا میزنید اشتباه میشه دیگه ! logos درست هست نه logo

12. 2 کاربر از logos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال fouad-pes's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

مقالات هم برای پذیرش در مقطع فوق و دکتری کاربرد داره (البته اجباری نیست) من کسی رو میشناسم بدون مقاله و البته معدل نه چندان بالا از دانشگاه تورنتو پذیرش گرفته !!! البته مقاله در اوردن کاری نداره و راحت میشه از حرکت پشه هم مقاله در اورد نگران نباشید
    تالار مقالات p30world رو واسه همین کارا گذاشتن

14. 2 کاربر از fouad-pes بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز .:HAMED:.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    حامد

پيش فرض

دوست عزيز مقاله در اينجا به معني مقاله اي است كه خودتون بر پايه ي تحصيلاتتون از خودتون در كنيد
    يادآوري بود البته

16. 2 کاربر از .:HAMED:. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه amir_oyama's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    sbr

پيش فرض

برو سوئد فكر كن
    يه زماني روش فكر ميكردم

پروفشنال fouad-pes's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

دوست عزيز مقاله در اينجا به معني مقاله اي است كه خودتون بر پايه ي تحصيلاتتون از خودتون در كنيد
    يادآوري بود البته
    میدونم... حرفم کنایه بود

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •