تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 14

نام تاپيک: بانکداری موبایلی در ایران و طریقه استفاده از آن

آخر فروم باز amini_bio's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اصفهان (ايران سبز)

پيش فرض بانکداری موبایلی در ایران و طریقه استفاده از آن

دلیل استارت این موضوع در این بخش جذابیت شدید این موضوع و فوق العاده کاربردی بودن انها است مخصوصا مال بانک پارسیان که خودم ازش استفاده میکنم و عالی است
    پیش از این در پستی به بررسی مختصر بانکداری الکترونیکی در ایران و بانک های پیشنهادی پرداختیم . در این پست در ادامه مبحث بانکداری الکترونیکی درباره بانکداری موبایلی یا به اصطلاح M-Banking می پردازیم . شاید شما هم بارها با شعار ” موبایل شما نزدیک ترین شعبه بانک همراهتان” در تبلیغات بانک های دولتی و خصوصی برخورد کرده اید . مدتی است که M-Banking در اکثر بانک های ایرانی راه افتاده که البته هنوز به صورت کامل در ایران جا نیفتاده که دلیل آن را می توان آشنا نبودن مردم با طریقه استفاده از این سرویس ها و مسئله مهم تر عدم اعتماد کافی به سیستم های الکترونیکی و غیرحضوری نام برد. در این پست به معرفی نرم افزار چند بانک و طریقه استفاده و مزایای آنها خواهیم پرداخت.

همینک بانک های دولتی صادرات , ملت , تجارت , رفاه , ملی , مسکن و سپه و همچنین بانک های خصوصی پارسیان , پاسارگاد , سرمایه و سامان این امکان را فراهم آورده اند که مشتریان , برخی از امور بانکی را از طریق تلفن همراه انجام دهند. بزرگترین مشکل پیش روی بانکداری موبایلی این است که استانداردهای تکنولوژیکی مشترک برای بانکداری موبایل وجود ندارد و همینک پروتکل های زیادی نظیر XML , SOAP , WAP و HTML برای این منظور در حال استفاده هستند. بانکداری موبایل به نرم افزاری نیازمند هست که از چندین پروتکل یا از یک سری پروتکل های رایج و قابل قبول برای تبادل اطلاعات پشتیبانی کند . الان معمولا بانک ها نرم افزارهای خود را بر اساس پلتفرم جاوا عرضه میکنند تا اکثر گوشی های تلفن همراه این نرم افزار را ساپورت کنند.حفظ امنیت پروسه عملیات بانکداری موبایل هم جای تامل دارد . امنیت عملیات بانکی از یک نقطه دور انجام میگردد و انتقال اطلاعات مالی به صورت وایرلس و بی سیم , پیچیده ترین چالش هایی است که باید بطور مشترک توسط سازندگان نرم افزارهای موبایل , تامین کنندگان خدمات شبکه ای بیسیم و بخش های IT در بانک ها به آن پرداخته شود.

اما بانکداری موبایلی به سبک ایرانی حدودا ۳ سال هست که در ایران راه اندازی شده و همکنون بیشتر بانک های خصوصی و دولتی به این سیستم مجهز هستند. عموما توسط این نرم افزارها شما می توانید دریافت مانده حساب و گردش های آخر , انتقال وجه بین حساب خود و دیگران و پرداخت قبوض آب , برق , گار و …. را از طریق موبایل و در کمترین زمان انجام دهید.

نرم افزار همراه بانک ملت برای مشتریان این بانک تهیه شده که شما می توانید به وسیله آن موجودی حساب خود را مشاهده , آگاهی از سه گردش آخر , به روز رسانی حساب , تایید چک , پرداخت تمامی قبوض و انجام عملیات حواله را انجام دهید . برای راه اندازی و استفاده از این نرم افزار ابتدا باید در شعبه افتتاح کننده حساب متمرکز خود درخواست استفاده از محصول همراه بانک ملت را تکمیل نموده و رمز استفاده از همراه بانک را دریافت نمایید. سپس با دریافت نرم افزار و نصب روی گوشی و دادن رمزی که بانک در اختیارتان قرار داده از امکانات آن استفاده کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نرم افزار می توانید به
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    مراجعه کنید.

نرم افزار همراه بانک پارسیان را بدون شک یکی از کامل ترین نرم افزارهای M-Banking در ایران می توان نام برد . این نرم افزار علاوه بر سرویس دهی به مشتریان بانک پارسیان به بانک های دیگر عضو شتاب (پارسیان، ملت، کشاورزی، سامان، اقتصاد نوین و پاسارگاد)، خدماتی را ارایه می کند که بتوانند عملیات مالی و تراکنشهای پرداختی را با استفاده از تلفن همراه خود انجام دهند. این خدمات شامل پرداخت تمامی قبوض , خرید از فروشگاه ها با استفاده از تمامی کارت های پارسیان و بانک های نامبرده از داخل موبایل , خرید شارژ سیم کارت‌های اعتباری همراه اول، ایرانسل و تالیا و همچنین خرید شارژ اعتبار انواع کارت‌های اینترنت و تلفن بین‌المللی از طریق موبایل و …. برای مثال شما با داشتن این نرم افزار و یکی از کارت های بانک های نامبرده به راحتی از داخل موبایلتان می توانید شارژ کارت سیم کارت خود را بخرید و سریعا کدشارژ را دریافت کنید. جهت دریافت این نرم افزار و کسب اطلاعات بیشتر به
    کد:
    مراجعه کنید.

نرم افزار همراه بانک صادرات منحصرا برای مشتریان این بانک که دارای حساب سپهر و جاری می باشند ارائه شده است . از امکانات این نرم افزار انتقال وجه بین حسابهای یک مشتری , اطلاع از سه گردش آخر و مانده حساب , استعلام چک و پرداخت قبوض که ارندگان کارت بانکهای عضو شتاب می توانند قبوض خدماتی ( آب ، برق ، گاز و تلفن ) خود را از طریق این سیستم پرداخت نمایند. شما می توانید برای دریافت این نرم افزار و کسب اطلاعات بیشتر به
    کد:
    مراجعه کنید .

استفاده از این خدمات به طور محسوسی باعث صرفه جویی در زمان شما می شود . مثال ساده آن پرداخت قبوض هست که هنوز هم عده ای متاسفانه برای این کار به بانک ها مراجعه می کنند و حداقل یک ساعت برای یک پرداخت قبض معطل می شوند که شما می توانید با استفاده از موبایل خود پرداختتان را در کمتر از یک دقیقه انجام دهید. مثال دیگر خرید کارت شارژهای ایرانسل و یا همراه اول هست که شما می توانید برای مثال با استفاده از نرم افزار بانک پارسیان این خرید را در کمتر از چند دقیقه و در ۲۴ ساعت شبانه روز از موبایل خود انجام دهید.در پایان امیدوارم که این مبحث گویا باشد و شما را استفاده از این سرویس ها مجاب کند.

2. 2 کاربر از amini_bio بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اصفهان (ايران سبز)

پيش فرض خريد شارژ سيم كارت‌هاي اعتباري همراه اول، ايرانسل و تاليا

کارت های قابل استفاده شتاب

بانک پارسیان
    براي استفاده از اين خدمت، لازم است شماره شناسه سرويس‌دهنده (Provider Id) و مبلغ (Amount) در برنامه وارد شود. شناسه سرويس‌دهنده، شماره‌اي است كه براي هر شركت صادر كننده كارت درنظر گرفته مي شود و براي شناسايي شركت موردنظر بكار مي رود. مبلغ، نشاندهنده نوع كارت مورد درخواست است.پس از ارسال اطلاعات و انجام عمليات، در پاسخ، يك sms براي مشتري ارسال مي‌شود كه شامل اطلاعات موردنياز براي شارژ نمودن كارت مي‌باشد.

1- خريد شارژ سيم كارت همراه اول:

فقط امكان خريد شارژ 100000 ريالي وجود دارد. براي اين منظور، مطابق شكل روبرو، مي بايست در قسمت شماره شناسه سرويس‌دهنده (Provider Id) عدد 919 و در قسمت مبلغ (Amount) فقط مبلغ 100000 ريال وارد شود.

2- خريد شارژ سيم كارت ايرانسل:

فقط امكان خريد شارژهاي 20000 ، 50000 و 100000 ريالي وجود دارد. براي اين منظور، مطابق شكل زير، مي بايست در قسمت شماره شناسه سرويس‌دهنده (Provider Id) عدد 935 و در قسمت مبلغ (Amount) فقط يكي از مبالغ 20000 ، 50000 و يا 100000 ريال وارد شود.

3- خريد شارژ سيم كارت تاليا:

امكان خريد شارژهاي 53000 و 106000 ريالي وجود دارد. براي اين منظور، مطابق شكل روبرو، مي بايست در قسمت شماره شناسه سرويس‌دهنده (Provider Id) عدد 932 و در قسمت مبلغ (Amount) مبالغ53000 و 106000 ريال وارد شود.

پس از ارسال اطلاعات و انجام عمليات، در پاسخ، يك sms براي شما ارسال مي‌شود كه شامل اطلاعات موردنياز براي شارژ نمودن كارت مي‌باشد.

4. این کاربر از amini_bio بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اصفهان (ايران سبز)

پيش فرض نرم افزار پارسیان

اگر کارت های عضو شتاب دارید شدیدا و اکیدا توصیه میکنم از نرم افزار بانک پارسیان استفاده کنید تا از تعحب و خوشحالی ....
    من خودم خیلی باهاش حال کردم در نوع خود عالی است

تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اصفهان (ايران سبز)

پيش فرض

قابل توجه دوستانی که از نرم افزار پارسیان استفاده میکنند.

با توجه به اینکه جدیدا بانکها برای دریافت قبض موبایل مبلغ 200 تومان دریافت میکنندوپرداخت اینترنتی هم مبلغ 100 تومان هزینه دارد.
    با پرداخت قبض موبایل با این نرم افزار هیچ هزینه اضافی نخواهید پرداخت.

اگه نباشه جاش خالی می مونه mndst's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

من کارت سیبا دارم... میتونم از برنامه بانک پارسیان استفاده کنم؟

آخه بانک ملی رو ننوشته بود. اگر نمی شه از کدوم برنامه ‌ها میتونم استفاده کنم؟

سوال دیگه اینکه: آیا قبلش باید برم بانک خدمات خاصی رو فعال کنم؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه mndst's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

یه چیز دیکه: توی قوانین دانلود برنامه بانک پارسیان نوشته:

5- شركت مجاز است در صورت استفاده مشتري از خدمات پرداخت، مبلغي را بعنوان كارمزد از حساب او كسر نمايد. جهت كسب اطلاع از مبالغ كارمزد بايستي به وب سايت
    کد:
    مراجعه شود.
    نکنه فردا برنامشون عوض بشه، بدون اطلاع تمام حسابمونو drain کنن.

تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اصفهان (ايران سبز)

پيش فرض

من کارت سیبا دارم... میتونم از برنامه بانک پارسیان استفاده کنم؟

آخه بانک ملی رو ننوشته بود. اگر نمی شه از کدوم برنامه ‌ها میتونم استفاده کنم؟

سوال دیگه اینکه: آیا قبلش باید برم بانک خدمات خاصی رو فعال کنم؟
    ظاهرا بانک ملی را ساپورت نمی کنه و این به دلیل مشکل خود سیستم بانک ملی و رمز دوم این بانکه.

نه شما با داشتن رمز دوم کارتتون که تو خود پرداز همون بانک می تونید ایجادش کنید و تغییرش بدید، می تونید از خدمات این برنامه و خدمات اینترنتی بانک مورد نظرتون استفاده کنید.
    ضمن این که نرم افزار بقیه بانک ها فقط حساب ها و کارت های بانک های خودشون را ساپورت می کنند.
    ولی پارسیان بقیه بانک های عضو شتاب را هم ساپورت می کنه/

یه چیز دیکه: توی قوانین دانلود برنامه بانک پارسیان نوشته:

نکنه فردا برنامشون عوض بشه، بدون اطلاع تمام حسابمونو drain کنن.
    نه.
    فکر کنم تو pdf ش بود که توضیح داده بود که فعلا جهت این عملیات مبلغی از حساب کم نمیشه.
    شاید در آینده هزینه ای داشته باشه.
    ولی فعلا رایگانه. پس با خیال راحت استفاده کنید.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام برا بانک سامان برنامش هست؟

تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اصفهان (ايران سبز)

پيش فرض

خود بانك سامان نداره.
    ولي كارت همه بانك ها از جمله پاررسيان را هم مي تونيد با اين چك كنيد.
    بانك ملي را هم جواب ميده.

پروفشنال dampayi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    همین دور و ورا

پيش فرض

ولی فعلا رایگانه. پس با خیال راحت استفاده کنید
    سلام
    همه چیز رایگانه؟
    یعنی اگه انتقال وجه هم بدیم 500 تومن کم نمی کنه؟
    فکر می کنم منظورشون از رایگان این بوده که مازاد بر اون چیزی که atm ها به عنوان کارمزد می کیرند چیزی به عنوان کارمزد اینترنتی نمی گیره!

یعنی اگه من یه شارژ 2000 تومنی ایرانسل بگیرم دقیقا 2000 تومن از اعتبارم کم می شه؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •