تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 22

نام تاپيک: راهنمايي براي خير لپ تاپ با وزن زير 1.5 كيلو گرم

داره خودمونی میشه نيما7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت
    دور از خونه یه جای افتضاح :(

پيش فرض راهنمايي براي خريد لپ تاپ با وزن زير 1.5 كيلو گرم

سلام بچه ها من ميخواستم واسه خريد لپ تاپ راهنماييم كنيد من مشخصات لپ تاپي رو كه ميخوام ميگم شماها مدل هاي مورد نظرتون رو بگيدقبل از همه بگم من يه چيز جمع و جور ميخوام كه باهاش كاراي دانشجويي رو بشه راه انداخت و بيشتر كارم با اينترنت و آفيس و پخش فيلم هاي با كيفيت بالا هست تبديل فرمت فايل تصويري هم تقريبآ زياد انجام ميدم 1. قيمت زير 700 تومن 2. من اول جوني ديسك كمر خفن دارم پس لطفآ وزن لپ تاپ بيپتر از 1.5 نباشه كه بدردم نميخوره 3. صفحه نمايش زير 10 اينج نباشه به نظر خودم 12 اينچ يا 13 اينچ ايده آله 4. سي پي يو رو سعي كنين برام بالا ترين رو انتخاب كنيد چون قابل تعويض نيست 5. كارت گرافيك مدلش فرقي نداره چون كار گرافيكي و بازي ازش نميخوام ايكس باكس دارم اما حتي الامكان كارت گرافيكش قابل تعويض باشه 6. رم حداقل 2 گيگ ddr3 باشه 7. هادر هم حداقل 150 باشه 8. باتري كه خيلي برام مهمه عمر باتري و مدت زمان كاركردش خيلي برام مهمه چون ممكنه دسترسي به برق نداشته باشم 9.امكانات جانبي به ترتيب اهميت: پشتيباني از امكانات اتصال به اينترنت ( ديال آپ و wifi و واي مكس و adsl )درايو نوري و بلوتوث و وبكم راستي برند خاصي مد نظرم نيست مهم كاركرد خود دستگاهه برام تازه فكر كنم اگه ويندوز اورجينال روش نباشه ارزون تر در بياد
    Last edited by نيما7; 16-11-2010 at 01:25.

تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت

پيش فرض

خوب از اونجايي كه نظرات زياد بود خودم يه نظر بدم كه از غافله عقب نمونم : دي من از اين دو مدل خوشم اومده اما 1. از نظر سي پي يو نميدونم در چه حدي ميشه ازشون توقع داشت و 2. آيا رم و كارت گرافيكشون فابل تعويض و ارتقا هست يا نه؟ مینی لپ تاپ آی بی ام لنوو S10-3s و مینی لپ تاپ ایسوس 1015PED حالا كسي مدل بهتر سراغ داره لطفآ معرفي كنه

تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت

پيش فرض

من نميفهمم اينا چه پدر كشتگي با اين ميني لپ تاپ ها دارن كه اينقدر كارت گرافيك و سي پي يو رو پايين زدن !!!! بابا اينا كه وزني ندارن :( راستي اين وزني لپ تاپ هايي كه زدن 2.7 وزن خود دستگاه هست يا نه وزن دستگاه + متعلقاتش هست؟ مثل شارژر و ...

پروفشنال rozysara's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

تو این رنج قیمت بهتره قید وزن زیر 1.5 رو بزنی چون چیز بدرد بخوری گیرت نمیاد
    هر چند که پیشنهاد من از سری nw سونی هستش ولی شاید بهتر باشه انتخابت رو از برند dell انجام بدی چون با پول کمتر میتونی سیستم دلخواهت رو خریداری کنی راستی به این نکته هم توجه کن در صورت خرید دل حتما دارای گارانتی باشه جدیدا میزان خرابی دل زیاد بوده چون یکی دو سال هستش که مونتاژ چینه

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    مشخصات کلی :
    مشخصات کلی: لپ تاپ نوع سبک وزن - وزن 2.4 کیلوگرم
    پردازنده: Intel Core i3 2.26 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHz
    حافظه: 2 GB DDR3
    هارد دیسک: 250 GB 7200 RPM
    کارت گرافیک: Intel GMA HD Graphics - MB UpTo 1740 MB
    صفحه نمایش: 15.6" - Bright LED
    امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port

مشخصات کلی :
    مشخصات کلی: لپ تاپ نوع سبک وزن - وزن 2.1 کیلوگرم - ساخت آلمان
    پردازنده: Intel Core i3 2.26 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHz
    حافظه: 3 GB DDR3
    هارد دیسک: 320 GB 5400RPM
    کارت گرافیک: Intel HD Graphics - MB UpTo 1695 MB
    صفحه نمایش: 14.1" - Bright LED
    امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - VGA Port
    سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - DOS

5. این کاربر از rozysara بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Abismo Negro's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    Tehran , Iran

پيش فرض

ببین نیما جان این ویژگیهایی که تو همرو با هم میخوای یه مقدار سخت پیدا میشه.
    من الان میتونم 30 تا مدل با کانفیگ از سایت یکی از این فروشگاههای اینترنتی لیست کنم کپی کنم واست ولی خودت بهتر میتونی اینکارو انجام بدی و ببینی چه سیستمی به نیازها و بودجت بیشتر میخوره.

معمولن سیستم های 13-14 اینچ جزو Ultraportable ها به شمار میان که از سایر سیستم های بزرگتر 15 به بالا یا همون desktop replacement و سیستم های زیر 10-11 اینچ یعنی Netbook ها معمولن به طور متوسط قیمت بالاتری دارن.
    و با توجه سطح بودجه ای که میخوای برای خرید لپتاپ اختصاص بدی و این معیار که وزنش باید و باید زیر 1.5 کیلو باشه و این کانفیگ بالا تصور نمیکنم بشه سیستم خوبی پیدا کرد که تمام این ویژگیهارو داشته باشه.

درباره وزن لپ تاپ که سوال پرسیدید معمولن وزن لپ تاپ با باتری هست. یا اگر Without Battery قید شده باشه که بدون باتری هست. هر دوی این موارد رو دیدم در سایت ها استفاده بشه ولی تا به حال وزن همراه با شارژر و سایر متعلقات رو ندیدم بزنن و تصور نمیکنم زیاد معمول باشه.

توصیه میکنم قبل از خرید یک مقدار هم روی انتخاب ها و مدل هایی که نظرتون رو جلب کرده بیشتر فکر کنین چون به نظر میرسه هنوز مطمئن نیستین که چه نوع سیستمی میخواین.اولین پستتون گفتین بالای 12 اینچ باشه و بعد در پست سومتون سیستمهای 10 اینچی چشمتون رو گرفته.
    درباره این مساله دیسک کمر هم راستش به نظرم بهتره اگر یک سیستم خوب و قابل اعتماد و با قیمت پایین تر میخواید یه تغییر نظری روی این شرط وزن زیر 1.5 کیلو داشته باشید
    درباره کارت گرافیک قابل تعویض واقعن چیزی ندارم بگم.. ولی رم رو در بیشتر سیستم ها میشه ارتقا داد تا یه سطحی.که بستگی به سیستم و همینطور سیستم عامل (32 یا 64 بودن)و... داره.
    درباره وایمکس هم اگر مودم وایمکس داخلی میخواید باید خیلی دقت کنید. که البته در ایران زیاد ندیدم ازینجور چیزها و قیمت نهایی سیستم رو زیاد میبره بالا افزودن همچین چیزی،البته تا جایی که اطلاعات ناقص من میگه.

در کل به نظر من بهتر هست شما اول مواردی که توجهتون رو جلب کرده مشخص کنید و مشخص کنید که دقیقن دنبال چی هستید در اونصورت خیلی بهتر میشه از نظر بقیه استفاده کرد.

اگر زیاد دنبال کانفیگ بالا و افسانه ای نیستید و همونطور که گفتید گیمر هم نیستید سیستم های Thinkpad Edge رو به شما پیشنهاد میکنم که 14 و 13 اینچش تصور میکنم برای شما مناسب تر باشه که 14 اینچ نسبت به قیمت از کانفیگ و قطعات بالاتری برخوردار هست و کیفیت ساختش هم نسبتن خوب هست.
    این سیستم Ideapad s10-3s که مد نظرتون هست به نظر من سیستم بدی نیست ولی باید در نظر داشته باشید که در هر صورت یک Netbook هست و هرچند از نظر کیفیت ساخت و مواردی مثل کیفیت صدا،راحتی صفحه کلید(که اکثر سیستم های این سایز باهاش مشکل دارند) و.. از خیلی از سیستم های این رنج مناسب تر هست ولی در هر حال سی پی یوهای Intel Atom اونقدر ها هم قوی نیستند.
    در این رنج قیمت تصور میکنم برند های Acer , Asus و Lenovo بتونن انتخاب های بیشتر و به صرفه تری رو ارائه بدهند.
    Last edited by Abismo Negro; 16-11-2010 at 17:31. دليل: افزودن نظرم درباره مساله وزن لپ تاپ

7. این کاربر از Abismo Negro بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای H@mid-Vista's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

در این رنج وزنی نت بوكها هستند.
    بهترین گزینه در این رنج وزنی مك بوك ایر هست. اما قیمتش حدود 1300 اقلا" میشه
    به نظرم روی سری 13 اینچ در حد 1700 گرم هم فكر كن
    گزینه های خوبی در سری CW وایو از شركت سونی هست.

9. این کاربر از H@mid-Vista بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت

پيش فرض

مرسي دوستاي عزيز از لطف همتون ممنونم كه با حوصله جواب دادين راستش rozysara جان اين دو مدلي رو كه معرفي كردي ديدم توي ديجي كالاهم تبليغشون بود والا موندم چي بگم خودمم دارم كم كم به اين نتيجه ميرسم كه بايد قيد محدوديت وزن رو بزنم چون با اين وزن كم اصلآ سي پي يو خوب گير نمياد در حالي كه با 600 يا 700 تومن ميشه يه لپ تاپ core i3 خوب خريد تا حالا توي چند تا مدلي كه ديدم اينا چشمم رو گرفته البته بازم ته دلم با وزنشون مشكل دارم كه بايد يه جوري حلش كرد ديگه :( مدل اولي HP Pavilion G62-a11SEهست قيمت اينترنتيش 640 تومنه كه به نظر خيلي مناسبه البته از كارت گرافيكش زياد مطمئن نيستم و يكي هم Fujitsu LifeBook LH-530-A هست كه rozysara عزيز پيشنهاد دادن كه وزنش مناسب تره و مورد آخري كه خودم كشفش كردم و برام از همه جالبتره و هيچي راجع به قيمت و كاركردش نميدونمP Pavilion DV3-2360 Touch هست كه يه جا وزنش رو 2.2 زد و يه جاي ديگه نوشتن وزنش 1.8 هست و تاچ اسكرين هم هست كه اين خيلي عاليه كسي راجع به قيمت و وزن واقعي اين مدل اطلاعي نداره؟مشخصات کلیش هم اينه :
    مشخصات کلی: لپ تاپ نوع سبک وزن - وزن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کیلوگرمپردازنده: Intel Core i3 2.13 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHzحافظه: 3 GB DDR2 هارد دیسک: 320 GB 5400RPM کارت گرافیک: ATI Radeon HD 4550 512 MB UpTo 1790 MBصفحه نمایش: 13.3&quot; - Bright LED امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - Finger Print - LAN - WiFi - HDMI - VGA Portسایر مشخصات: باتری 6 سلولی - Microsoft Windows 7</p> البته اين مورد آخري كه گفتم فكر كنم قيمتش بيشتر بودجه من باشه كاش بدون تاچ اسكرينش هم بود كه ارزون ميشد :(
    Last edited by نيما7; 16-11-2010 at 20:42.

آخر فروم باز kiuq's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

دوست عزیز لطفا به طور خلاصه و جمع و جور انتظارات و قیمتی که میتونید پرداخت کنید رو بگید...
    تا بهتر رانمایی کنیم شما رو

12. این کاربر از kiuq بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت

پيش فرض

دوست عزیز لطفا به طور خلاصه و جمع و جور انتظارات و قیمتی که میتونید پرداخت کنید رو بگید...
    تا بهتر رانمایی کنیم شما رو
    kiuq عزيزخوب توي اولين پستم يه سري موارد رو گفتم اما با نظرات دوستان به اين نتيجه رسيدم كه يه سري تغيرات توي نظرم بدم 1. ميخوام تا جاي ممكنه سبك باشه وزنش نبايد بيشتر از 2.5 كيلو گرم باشه 2. core i3 باشه 3. گرافيك بالا نميخوام اما گرافيكش قابل تعويض باشه 4. هارد برام مهم نيست 5. چون بيشتر كارم با اينترنت هست ميخوام پشتيباني از امكانات اتصال به اينترنت ( ديال آپ و wifi و واي مكس و adsl )و بلوتوث رو داشته باشه توي مدل هايي كه ديدم و دوستان گفتن چند مورد رو خوشم اومده مدل اولي HP Pavilion G62-a11SE مدل دوم dell ins 5010 هست مدل سوم هم Fujitsu LifeBook LH-530-A هست در آخر يه سوال dell ins 5010 يه مدل core i5 داره با قيمت 880 تومنم به نظرتون اين مدا واقعآ 4 هسته اي هست؟

آخر فروم باز kiuq's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

خب...
    حالا بهتر شد..
    نظر من هم رو HP g62 هستش...جدیدتر ، زیباتر و همچنین با توجه به کارای شما مناسب هستش.

کلیه ی لپتاپهای موجود با پردازنده ی core i5 در بازار دو هسته ای هستند

15. این کاربر از kiuq بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •