تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: تقسیم عکس به چند قسمت مساوی

آخر فروم باز nelahe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض تقسیم عکس به چند قسمت مساوی

سلام دوستان عزیز

می خواستم بپرسم که چطور یک عکس مثلا سایز A4 را به چند قسمت مساوی تقسیم و پرینت بگیریم

مثلاً من می خواهم یک عکس A4 را به دو قسمت مساوی تقسیم و هر قسمت را سایز A3 پرینت بگیرم

یا مثلاً به قسمت های حتی بیشتر

اگه نباشه جاش خالی می مونه valas's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

سلام دوستان عزیز

می خواستم بپرسم که چطور یک عکس مثلا سایز A4 را به چند قسمت مساوی تقسیم و پرینت بگیریم

مثلاً من می خواهم یک عکس A4 را به دو قسمت مساوی تقسیم و هر قسمت را سایز A3 پرینت بگیرم

با سلام

یه روشی بود قدیما من کار می کردم:

1- ابزار انتخاب مستطیلی رو انتخاب کن.

2- کل عکس رو انتخاب کن(حالا یا معمولی یا با Ctrl+A)

3- روی عکس کلیک راست و بزن Trasform Selection

4- حالا با کادرهای طول و عرض در نوار بالای صفحه(اگه جابجاش نکرده باشی)، مثلا عرض یا طول رو بزن 50 %

5- حالا بدون اینکه ابزار رو عوض کنی با ماوس بیا وسطش و بکشش تا از یه طرف به دیواره بچسبه.

نکته: تا حالا فقط کادر selection جابجا یا کوچک شده و تصویر هیچ تغییری نباید داشته باشه، والا اشتباه انجام دادین.

6- حالا دقیقا نصف عکس انتخاب شده. به ترتیب copy ، بازکردن فایل جدید (و احیانا انتخاب سایز A3) و بعد paste

برای قسمت بعدی هم مثلا از شماره 4 به بعد رو دوباره اجرا کنید(اگه می خواین هم سایز بشن) و یا از ابزار crop استفاده کنید.

موفق باشید.

3. 2 کاربر از valas بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

با سلام

یه روشی بود قدیما من کار می کردم:

1- ابزار انتخاب مستطیلی رو انتخاب کن.

2- کل عکس رو انتخاب کن(حالا یا معمولی یا با Ctrl+A)

3- روی عکس کلیک راست و بزن Trasform Selection

4- حالا با کادرهای طول و عرض در نوار بالای صفحه(اگه جابجاش نکرده باشی)، مثلا عرض یا طول رو بزن 50 %

5- حالا بدون اینکه ابزار رو عوض کنی با ماوس بیا وسطش و بکشش تا از یه طرف به دیواره بچسبه.

نکته: تا حالا فقط کادر selection جابجا یا کوچک شده و تصویر هیچ تغییری نباید داشته باشه، والا اشتباه انجام دادین.

6- حالا دقیقا نصف عکس انتخاب شده. به ترتیب copy ، بازکردن فایل جدید (و احیانا انتخاب سایز A3) و بعد paste

برای قسمت بعدی هم مثلا از شماره 4 به بعد رو دوباره اجرا کنید(اگه می خواین هم سایز بشن) و یا از ابزار crop استفاده کنید.

موفق باشید.

سلام دوست عزیز ممنون زحمت کشیدید

دو تا سوال داشتم با اجازه تان

میخواستم این گزینه هایی که مشخص شده اند هر کدام برای چه هستند

و سوال دوم اینکه کدام یک را عوض کنم

وسوال بعدی اینکه من گزینه ای را 50 درصد دادم که در عکس مشخص کرده ام،

و همانطور که می بینید به این صورت درآمده است (اما راستش احساس می کنم واقعاً نصفش انتخاب نشده و کمی بیشتر از نصف انتخاب شده است نظر شما چیه، شاید من اشتباه می بینم

و انشاا... سوال آخر

و راستش را بخواهید گزینه پنجم را زیاد متوجه نشدم چکار کنم، میشه با عکس نشان دهید یا یک بار دیگر توضیح بدهید

آهان راستی یه سوال دیگه

روش های دیگه ای هم وجود دارد؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه ferij's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان عزیز

سلام دوست عزيز:
    وقتي پيغام دادي به اين تاپيك سر بزنم فكر ميكردم تا حالا كارت راه افتاده به هر حال
    من از خط كش استفاده ميكنم (Ctrl+R) ميدوني كه چطوري"" از خطكش بالا"افقي" هر چند تا كه ميخواي ميگيري درگ ميكني مياري پايين از روي سايز اعداد دقيق و از خطكش سمت راست"عمودي" همينطور .
    به هر چند قسمتي كه ميخواي تقسيم ميكني. و حالا با ابزار Rectangular marquee (Mدقيق از روي كادر هاييكه با خطكش در آوردي ميكشي و كپي ميكني.
    بهتر هست روي لايه كپي شده راست كليك كني وگزينه convert to smart object را كليك كني و حالا كليد Ctrl+Tرا بزن ميبيني علامت ضربدروسط كادر مياد يعني اجازه نده پيكسلها موقع تعغيير سايز بهم بريزن.
    حالا سند جديد به سايزي كه ميخواي باز ميكني واين لايه كپي اسمارت شده را درگ ميكني تو سند جديد.وسيو ميكني اينطوري هر قسمت از عكس در يك سند جدا قرار ميگيره.
    من همين و بلدوم وديگر هيچ.........
    موفق باشي.
    Last edited by ferij; 18-11-2010 at 13:34.

6. 2 کاربر از ferij بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

سلام دوستان عزیز

سلام
    من از برنامه Poster-Printery v4.5 Full قبلا استفاده کرده ام کار این برنامه چاپ عکس بزرگتر در چند برگ است،برنامه بدی نبود.
    موفق باشید

8. 3 کاربر از gmd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

سلام دوست عزیز

میخواستم بپرسم چطور کپی کنم، من وقتی قسمتی رو که میخواستم با ابزار روش کشیدم، سپس روش کلیک راست کردم و کلید layer via copy رو زدم درسته؟

بهتر هست روي لايه كپي شده راست كليك كني وگزينه convert to smart object را كليك كني و حالا كليد Ctrl+Tرا بزن ميبيني علامت ضربدروسط كادر مياد يعني اجازه نده پيكسلها موقع تعغيير سايز بهم بريزن.
    حالا سند جديد به سايزي كه ميخواي باز ميكني واين لايه كپي اسمارت شده را درگ ميكني تو سند جديد.وسيو ميكني اينطوري هر قسمت از عكس در يك سند جدا قرار ميگيره.
    من همين و بلدوم وديگر هيچ.........
    موفق باشي.

با ابزار Move tools درگ کردم به فایل جدید درسته با همین ابزار باید درگ می کردم دیگه؟

ولی وقتی به سند جدید بردم سایز کوچک شد خیلی و دوباره بزرگش کردم، چرا بعضی اوقات وقتی عکسی رو می بریم به سند چدید تغییر سایز می دهد علت خاصی دارد؟

و آیا میشه مثلا قسمتی از عکس را انتخاب کنیم و گزینه ای وجود دارد که این قسمت را در یک سند جدید (نه لایه جدید )باز کند؟

و دیگه اینکه چطور وقتی یک عکسی را درگ می کنیم وبه یک سندجدید، این عکس تغییر سایز ندهد

چطور یک عکسی که داریم در همان سایزی که هست(*) در یک سند جدید چند بار آن را تکرار کنیم و صفحه را با آن پر کنیم

اگه نباشه جاش خالی می مونه ferij's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوست عزیز

میخواستم بپرسم چطور کپی کنم، من وقتی قسمتی رو که میخواستم با ابزار روش کشیدم، سپس روش کلیک راست کردم و کلید layer via copy رو زدم درسته؟ بله
    با ابزار Move tools درگ کردم به فایل جدید درسته با همین ابزار باید درگ می کردم دیگه؟ بله
    ولی وقتی به سند جدید بردم سایز کوچک شد خیلی و دوباره بزرگش کردم، چرا بعضی اوقات وقتی عکسی رو می بریم به سند چدید تغییر سایز می دهد علت خاصی دارد؟
    و آیا میشه مثلا قسمتی از عکس را انتخاب کنیم و گزینه ای وجود دارد که این قسمت را در یک سند جدید (نه لایه جدید )باز کند؟وقتي قسمت مورد نظرتو كپي كردي روي لايه كپي شده راست كليك كن وگزينه Duplicate layer را كليك كن و از فلش افتادني گزينه new را بزن. .ولي به سايز سند اصلي برات سند باز ميكنه نه هر سايزي

و دیگه اینکه چطور وقتی یک عکسی را درگ می کنیم وبه یک سندجدید، این عکس تغییر سایز ندهد ؟ تا اونجا كه من ميدونم نميشه
    ولي اين روش را هم بگم ببين به كارت مياد يا نه: روي لايه كپي شده در پانل layer راست كليك كن وگزينه convert to smart object را بزن تا به اسمارت تبديل بشه حالا دوباره روي همين لايه راست كليك كن و گزينهduplicate layer را بزن در پنجره اي كه باز ميشه گزينه new را بزن وok كن(مثل عكس بالا).تا لايه كپي وارد سند جديد بشه .
    حالا روي لايه اسمارت كپي شده در سند جديدراست كليك كن و گزينهEditcontents را كليك كن پنجره اي باز ميشه اونم ok كن. . ميبيني تمام سند باه اندازه عكست در مياد.
    چطور یک عکسی که داریم در همان سایزی که هست(*) در یک سند جدید چند بار آن را تکرار کنیم و صفحه را با آن پر کنیم ؟از منوي 3D--->new tiled painting اگر درست گفته باشم.
    Last edited by ferij; 20-11-2010 at 16:08.

11. 2 کاربر از ferij بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه valas's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

سلام دوست عزیز ممنون زحمت کشیدید

دو تا سوال داشتم با اجازه تان

میخواستم این گزینه هایی که مشخص شده اند هر کدام برای چه هستند

و سوال دوم اینکه کدام یک را عوض کنم

وسوال بعدی اینکه من گزینه ای را 50 درصد دادم که در عکس مشخص کرده ام،

و همانطور که می بینید به این صورت درآمده است (اما راستش احساس می کنم واقعاً نصفش انتخاب نشده و کمی بیشتر از نصف انتخاب شده است نظر شما چیه، شاید من اشتباه می بینم

و انشاا... سوال آخر

و راستش را بخواهید گزینه پنجم را زیاد متوجه نشدم چکار کنم، میشه با عکس نشان دهید یا یک بار دیگر توضیح بدهید

آهان راستی یه سوال دیگه

روش های دیگه ای هم وجود دارد؟

با سلام

اولا چون من دیر به دیر به این سایت سر می زنم، الان که نگاه کردم تصاویری که شما گذاشتین دیگه تو صفحه لود نمی شن.

اما سوالات:

1- اینکه گزینه ها هرکدام برای چه هستند رو چی بگم؟! فکر کنم مشخصه دیگه.

2- اون 50% درسته. اگه شک دارین خط کش رو فعال کنید و اندازه بگیرید.

3- در مورد گزینه پنجم اگه عکس هم بذارم چیزی رو مشخص نمی کنه. مگه اینکه فیلم بذارم که زمان بره!

اونم با این سرعت اینترنت که امثال ما داریم.

اما منظورم این بوده که برای جابجایی selection از ابزار Move نباید استفاده بشه چون قطعه ای از عکس رو از جا می کنه.

بلکه با همون ابزار Selection وقتی بریدروی کادر،به شکل یه فلش کوچیک مایل می شه و با اون می شه

کادر انتخاب رو مستقل از عکس زیرش حرکت داد.

4- بله، حتما روشهای دیگه ای وجود داره. اصلا فتوشاپ کارها عموما سلیقه ای کار می کنن.

یعنی هر کی از هر ابزاری خوشش بیاد و باهاش راحت باشه استفاده می کنه و درستشم همینه.

من روش رایجم این بوده. روشهای دیگه هست مثلا استفاده از خطوط راهنما به این صورت:

الف) عرض فایل عکس رو به اینچ به دست بیارید: Image/Image Size

ب) اون رو تقسیم بر دو کنید و عدد حاصل رو یادداشت یا حفظ کنید.

ج) View/New Guide

د) وارد کردن عدد نصف شده به اینج در کادر مربوط و انتخاب دکمه رادیویی Horizontal

ه) حالا یه خط راهنما درست وسط صفحه از بالا به پایین ترسیم می شه.

و) بقیشم راحته. در حالی که Snap To Gudie فعال باشه(قابل دسترسی از طریق منوی View)

با ابزار انتخاب مستطیلی، ابتدا چپ و سپس راست رو انتخاب، کپی و در فایل جدید بچسبانید.

در مورد تقسیم عکس به دو قسمت بالایی و پایینی همین تنظیمات رو برای Vertical باید انجام بدید.

موفق باشید.

Last edited by valas; 12-12-2010 at 13:38.

13. این کاربر از valas بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •