تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 13

نام تاپيک: درمان فلج خواب ( sleep paralysis)

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض درمان فلج خواب ( sleep paralysis)

با سلام
    من در چند سال گذشته مشکل فلج خواب داشتم ولی سالی دو یا سه بار این اتفاق میوفتاد. الان شب هفتم هست که هر شب این اتفاق برام میوفته. نصفه های شب از خواب پا میشم و احساس خفگی می کنم و یه سری داستان و توهم که احتمالا ادامه خوابم هست میبینم ولی هر چی سعی می کنم نمی تونم تکون بخورم.
    دفعه های اولی که اینجوری میشدم می ترسیدم ولی کم کم فهمیدم که جای ترس نداره و باهاش کنار اومده بودم. هر وقت هم اینجوری میشدم تا الان، سعی می کردم نفس عمیق بکشم و تکون نخورم تا تموم شه، ولی تو چند شب اخیر مشکل حاد شده و در طول یک شب چند بار و با مدت بیشتر اتفاق میوفته.

اگر کسی تجربه شخصی ای یا پیشنهاد یا روش درمان علمی در این مورد داره لطفا کمک کنین.
    ممنون

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام
    خوابی که میبینیم به خیلی چیزها ربط داره
    به اعتقادات , وضعیت خانوادگی و میزان آرامش و احساس امنیت در خانه
    وضعیت کار و فشارهای روحی و عصبی در کار
    نوع غذا
    شرایط محل خوابیدن (بهتره شمالی جنوبی بخوابیم , دور از سیمهای برق , دور از وای فای و موبایل روشن )
    بنده چند سال پیش, یک بار اینجوری شدم و این خواب رو دیدم . یه نفر اومد طرفم و خواست گردنم رو بگیره , خواستم دور بشم ازش اما پاهام تکوم نمیخورد , به زور دستهام رو تکون دادم و دو تا دستش رو محکم گرفتم وسوره ی قل أعوذ برب الفلق رو در خواب خوندم , در نیمه های سوره از خواب بیدار شدم
    خوبه که شما راهی برای برخورد با این حالت پیدا کردین اما زیاد بودن این خوابها طبیعی نیست .
    علتش یقیناً با اعتقادات و مسائل روزمره ربط داره

3. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

البته این مشکل تو خواب اتفاق نمیوفته و تو بیداریه

در مورد اعتقادات بیشتر توضیح میدین؟
    ممنون

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام
    اعتقاد انسان تاثیر زیادی داره بر خوابهایی که میبینه و افکارش و گفتارش و رفتارش
    ================================
    اگر در بیداری اینجوری میشید بنده در این مورد چیزی نمیدونم
    اما شما میگین ادامه خوابتون هست پس ممکنه کامل بیدار نمیشین و فقط میشینید اما خوابید خصوصاً اگر که چشمهاتون هم بسته باشه

6. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2016

پيش فرض

با سلام
    من در چند سال گذشته مشکل فلج خواب داشتم ولی سالی دو یا سه بار این اتفاق میوفتاد. الان شب هفتم هست که هر شب این اتفاق برام میوفته. نصفه های شب از خواب پا میشم و احساس خفگی می کنم و یه سری داستان و توهم که احتمالا ادامه خوابم هست میبینم ولی هر چی سعی می کنم نمی تونم تکون بخورم.
    دفعه های اولی که اینجوری میشدم می ترسیدم ولی کم کم فهمیدم که جای ترس نداره و باهاش کنار اومده بودم. هر وقت هم اینجوری میشدم تا الان، سعی می کردم نفس عمیق بکشم و تکون نخورم تا تموم شه، ولی تو چند شب اخیر مشکل حاد شده و در طول یک شب چند بار و با مدت بیشتر اتفاق میوفته.

اگر کسی تجربه شخصی ای یا پیشنهاد یا روش درمان علمی در این مورد داره لطفا کمک کنین.
    ممنون
    دلیلش افسردگی و بیشتر تو نوجونی تا سن 22 سال ادامه پیدا میکنه ولی بعد از این سن معمولا نباید ادامه پیدا کنه.
    من قبلا چندین بار اینجوری شدم به این صورت که چیزی مثل فرفره و فن به سرعت شروع به چرخیدن میکرد تو سرم و بعدش وارد مرحله فلج چند لحظه ای میشدم. تو این لحظات توهم میاد سراغ آدم مثلا یکی پاهات رو گرفته یا ... وقتی بترسی این توهم میاد سراغت اما چندین بار که اینجوری بشی و عادت کنی دیگه توهمی نمیشی و میتونی کنترلش کنی.

من تا 22 سالگی گاهی این مشکل پیش میومد واسم ولی بعدش حل شد و خیلی وقته همچین مشکلی ندارم.
    من معمولا قبل از اینکه خوابم ببره (بین خواب و بیداری) دچار این حالت میشدم. یه جوری انگار تداخل پیش میاد بین خواب و بیداری یعنی یه قسمت از مغز خوابش می بره و غیره فعال میشه اما قسمت دیگه مغز هنوز هوشیار هست. یا برعکس وقتی از خواب بیدار میشی یه قسمت از مغز هنوز وارد مدار نشده واسه همین بیداری اما حتی توان 1 میلی سانت تکون خوردن هم نداری. به خاطر حالت ترسی که بهت دست میده گاهی توهم هم میاد سراغت.
    Last edited by تانکر; 22-02-2017 at 16:06.

8. این کاربر از تانکر بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

یه توضیحی بدم در مورد فلج خواب

یکی از مراحل خواب، مرحله حرکت سریع چشم (REM) هست که در این مرحله آدم خواب و رویا می بینه. توی این مرحله بیشتر ماهیچه های بدن به اصطلاح فلج هستن و نمی تونن حرکت کنن به جز چندتا از ماهیچه های حیاتی. حالا اگه وقتی که عضلات و ماهیچه های بدن مون در حالت فلجی هستن چشمامون باز بشن و بیدار بشیم، مشکل "فلج خواب" اتفاق میوفته. در این حالت از خواب بیدار شدیم ولی هنوز نمی تونیم بدنمونو تکون بدیم. همراه با بیداری و عدم توانایی حرکت ماهیچه ها، معمولا یه سری چیزا احساس یا دیده میشه؛ مثلا احساس می شه که یکی می خواد حمله کنه به آدم یا خفه اش کنه یا..... در نتیجه چیزی که اتفاق میوفته اینه که آدم از خواب بیدار می شه و احساس خفگی می کنه ولی نمیتونه حرف بزنه یا خودشو تکون بده.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

سلام
    اعتقاد انسان تاثیر زیادی داره بر خوابهایی که میبینه و افکارش و گفتارش و رفتارش
    ================================
    اگر در بیداری اینجوری میشید بنده در این مورد چیزی نمیدونم
    اما شما میگین ادامه خوابتون هست پس ممکنه کامل بیدار نمیشین و فقط میشینید اما خوابید خصوصاً اگر که چشمهاتون هم بسته باشه
    سلام

من به چه چیز خاصی باید اعتقاد داشته باشم تا دچار این مشکل بشم؟

تو پست بالا توضیح دادم که این مشکل تو بیداری اتفاق میوفته

ممنون

دلیلش افسردگی و بیشتر تو نوجونی تا سن 22 سال ادامه پیدا میکنه ولی بعد از این سن معمولا نباید ادامه پیدا کنه.
    من قبلا چندین بار اینجوری شدم به این صورت که چیزی مثل فرفره و فن به سرعت شروع به چرخیدن میکرد تو سرم و بعدش وارد مرحله فلج چند لحظه ای میشدم. تو این لحظات توهم میاد سراغ آدم مثلا یکی پاهات رو گرفته یا .... وقتی بترسی این توهم میاد سراغت اما چندین بار که اینجوری بشی و عادت کنی دیگه توهمی نمیشی و میتونی کنترلش کنی.

من تا 22 سالگی گاهی این مشکل پیش میومد واسم ولی بعدش حل شد و خیلی وقته همچین مشکلی ندارم.
    من معمولا قبل از اینکه خوابم ببره (بین خواب و بیداری) دچار این حالت میشدم. یه جوری انگار تداخل پیش میاد بین خواب و بیداری یعنی یه قسمت از مغز خوابش می بره و غیره فعال میشه اما قسمت دیگه مغز هنوز هوشیار هست. یا برعکس وقتی از خواب بیدار میشی یه قسمت از مغز هنوز وارد مدار نشده واسه همین بیداری اما حتی توان 1 میلی سانت تکون خوردن هم نداری. به خاطر حالت ترسی که بهت دست میده گاهی توهم هم میاد سراغت.
    من ترسی ندارم از این اتفاق و ترسم ریخته و یه جورایی راحتیم با هم ولی مشکلم اینه که تعداد دفعات و مدت زمانش خیلی بیشتر از قبل شده.

ممنون

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2016

پيش فرض

من ترسی ندارم از این اتفاق و ترسم ریخته و یه جورایی راحتیم با هم ولی مشکلم اینه که تعداد دفعات و مدت زمانش خیلی بیشتر از قبل شده.

ممنون
    تنظیم نبودن خواب یا استفاده زیاد از کامپیوتر و موبایل هم میتونه دلیل این اختلال باشه. چند سالته؟ چون من از 22 سالگی به بعد مشکلم حل شد.

12. این کاربر از تانکر بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن پزشکی M.R.S.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام

ممنون

ممنون
    دوست عزیز،همانطور که گفتین و مشاهده شد،اطلاعات شما نسبت به مشکلتان بالاست؛همانطور که میدانید این مشکل یک پاراسومنیای مرتبط با مرحله REM خواب هست و هیچ ربطی به اعتقادات شما ندارد؛حرف های کسانی که اطلاعات مناسب ندارد و با تفسیر شخصی به مسائل میپردازند رو مورد توجه قرار ندهید؛بخصوص که شما دنبال راه کار علمی هستید
    همانطور که خودتان میدانید راه کار اولیه رعایت بهداشت خواب و دریافت خواب کافی و آگاهی از مشکل برای جلوگیری از ترس و مشکلات همراه با ان هست؛
    اما اهکار های دارویی نوشته شده در منابع پزشکی بیشتر بوسیله تجویز داروهای ضد افسردگی هست؛
    اما مساله ای که در اینجا نیاز به توجه دارد،افزایش حملات در شماست؛گفته شده اگه این اتفاق با تکرار زیاد و مدت طولانی اتفاق بیافتد،فرد باید از نظر سایر اختلالات خواب هم بررسی شود تا کشف شوند و درمان مورد نیاز انجام بشه

اختلالات خواب در تخصص روانپزشکان هست،هرچند رویکرد فوق تخصصی به اختلالات خواب در کشور ما چندان رایج نیست اما پیشنهاد من پیگیری جدی از طریق یک روانپزشک با تخصص در اختلالات خواب هست؛بخصوص که بنظر میرسد این اتفاق جدیدا برای شما ناراحت کننده شده است؛
    موفق باشید و به امید درمان

Sent from my E5823 using Tapatalk
    Last edited by M.R.S.; 22-02-2017 at 18:58.

14. 4 کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام
    ممنون
    سلام
    اگر در بیداری هست بنده اطلاعی از علتش ندارم
    اما معمولاً میگن علت یکی از اینهاست
    • مواد مخدر شیمیائی
    • صدمه دیدن مغز با ضربه مثل تصادف و اینها
    • بیماری . همین چند روز پیش در یکی از کانالها گفته شد که ویروسها و باکتریها و انگلها میتونند باعث رفتارهای غیرعادی در قربانی میشه . لارو یک انگل بلائی به سر یک حلزون آورد که برای پرنده ها جذاب بشه و بره نزدیک پرندگان !!!! چون لارو باید بره توی بدن یک پرنده تا بتونه به زندگیش ادامه بده و تولید مثل کنه
    یک لارو دیگه باعث شد موش از بوی گربه بدش نیاد بلکه بره جاهایی که بوی گربه زیاده چون لارو باید برگرده به بدن یک گربه برای ادامه ی نسل

در بدن انسان هم انگلها باعث رفتارهای گوناگون میشند . حتماً شنیده اید که خوردن گوشت فلان حیوان باعث بی غیرتی در فرد میشه چون علاوه برای نقش انگلها و میکروبها و ویروسها , پروتئینها و هورمونهای موجود در گوشت هم تاثیر میذاره بر بدن کسی که میخوردش
    • وراثت و ژنها
    • سحر و جادو
    • مخلوقات ماوراء الطبیعه مثل جن
    • داروها
    • هیپنوتیزم و تلقین
    البته بنده دلیل قاطعی ندارم که همه ی اینها صحت داشته باشه .
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 23-02-2017 at 17:21.

16. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •