تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 476 از 506 اولاول ... 376426466472473474475476477478479480486 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,751 به 4,760 از 5059

نام تاپيک: تجربیاتی که داشتید و می تونه به بقیه توی زندگی کمک کنه اینجا بیان کنید(نقل قول ممنوع)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2018

پيش فرض

اجازه می خوام از بزرگواران بحث رو از ازدواج به مورد دیگه ای تغییر بدم.

این هم همین اول اضافه کنم که خود ما هم اجاره نشین هستیم، منزل مون حدود 60 متر هست.

یک سال و نیم قبل به یک مشکل مالی برخورد کردم به طوری که حتی باور کنید اون موقع 1000 تومن هم تو جیبم نبود از سر ناچاری یه انباری 2 در 2 متر (کلا 4 متر مربع) رو برای یکسال اجاره داده بودم. این انباری کوچیک رو ماهی 100 اجاره داده بودم. بعد قرارداد رو هم در املاک بستیم که کد پیگیری بده و کلی هم هزینه بنگاه شد. مهر ماه 98 موعد سررسید اجاره بود یعنی باید طرف انباری رو بهم تحویل می داد. (اجاره 6 ماه رو هم نداده بود) هر بار هم که زنگ می زدم می گفت جلسه دارم و فلان و بهمان و نمی دونم 100 تومن که پولی نیست می گم برات واریز کنند تا ماه آخر که کلا گوشیش رو خاموش کرد. هیچی انباری ما هم همینطور بسته مونده بود و رفتم دفتر خدمات قضایی فرم شکایت پر کردم. از طرف هم کلا هیچ خبری نبود. نه شماره هاش رو جواب می داد نه آدرس خونه صحیح بود نه آدرس مغازش.

تا نوبت به روز دادگاه در شورای حل اختلاف رسید. جلسه اول قاضی گفت 3 ماه فرصت بهش بدید (خود طرف هم حضور پیدا نکرد) شاید بنده خدا در بیمارستان بستری هست و از این داستان ها....
    با این حرکت نگو شکایت من و حدود 350 تومن هزینه شکایت باطل شد.
    بعد 3 ماه که مراجعه کردم گفتن دوباره باید بری شکایت ثبت کنی هیچی دیگه 350 تومن دیگه برای شکایت جدید دادم. 3 هفته بعدش شورای حل اختلاف بهم وقت داد. اینبار گیر دادن که چنین شماره ملی با اسم طرف مطابقت نداره. (در حالی که در بنگاه کارت ملی و کپی شو چک کرده بودم) (خود دفاتر خدمات قضایی هم وقتی می خوای شکایت کنی باید اسم و فامیل و شماره ملی طرف رو بدی وگرنه اصلا ثبت نمی شه شکایت) خلاصه قاضی در این جلسه گفت باید دوباره بری محل سکونت و کارش هر چی هم گفتم که الکی هست آدرس ها با لحن بدی گفت پرونده بعدی.
    هفته بعد مراجعه کردم قاضی گفت باید از املاکی شکایت کنی. گفتم آقای قاضی من کلا 600 تومن اجاره گرفتم تا حالا که حدود 120 تومنش هم پول بنگاه شده جدای از این مسائل تا الان بیش از 700 تومن خرج شکایت و رفت و آمد کردم جدای از اینکه از کار و زندگیم عقب موندم. گفت تا یاد بگیری همینطوری اجاره ندی ..... خلاصه با کلی خواهش و تمنا گفت 2 هفته دیگه بیا ببینم چی کار می تونم بکنم.
    خلاصه خورد به عید و کرونا و این داستان ها... تا اردیبهشت. برام اس ام اس اومد و تو سایت عدل دیدم که نوبت دادن برای مرداد ماه. مرداد قاضی کس دیگه ای بود این بار هم باز 3 هفته بهش مهلت دادن. خلاصه دردسرتون ندم این یکی قاضی می گفت تا پایان کرونا باید انباری در اختیارش باشه تا اینکه من گفتم بابا این طرف همه چیزش تقلبی هست نه آدرس هاش درسته نه اسم و کارت ملیش و .... بالاخره حکم تخلیه داد.

الان (صبح زود) رفتم کلانتری گفت باید کلید ساز هماهنگ کنی من هم مامور ندارم اگر تونستم خودم میام (طرف سرهنگ بود) خلاصه همون صبح زود کلید ساز رو پیدا کردم و یه اسنپ گرفتم مامور و کلیدساز رو از کلانتری آوردم و 4 تا قفل رو باز کردن. یه سری عرق سگی و لاستیک های کهنه و یه دونه ریسور و 2 تا دیش و یه تلفن داخل انباری بود که همه رو خود کلانتری گرفت و گفت برای خودت هم جرم داره برای همین ثبت نمی کنم که تو دردسر بیفتی (خیلی سرهنگ خوبی بودن واقعا کار من رو راه انداخت) گفت فقط جلوی خودم این عرق و دیش و ریسیور رو منهدم کن، من هم انداختم همه رو تو یه سطل. ریسیور هم از این قدیمیا بود اینم بگم. لاستیک و تلفن رو هم گفت اگر می خوای باید ببریم کلانتری تو انبار پلیس بمونه از دادگاه حکم بگیری بیای ببری شون گفتم جناب سرهنگ بیخیال. ضمنا هزینه کلید ساز 300 تومن شد. اسنپ با رفت و برگشت و صبر کردن حدود 60 تومن.

یعنی برای اجاره یه انباری ساده ما یه چیزی هم از جیب دادیم. کلی هم دوندگی و سختی تو این کرونا

والا من نمی دونم این طرح اجاره خانه های خالی خوب هست یا بد. ولی با این شرایط و قوانین اجاره من خودم بودم اجاره نمی دادم. بعد یه مورد دیگه هم تلویزیون اعلام کرد حداکثر افزایش اجاره بها باید 20% باشه. صاحبخونه ما به 70 تومن پیش ماهی 1.5 میلیون راضی بود برای تمدید تا تلویزیون این رو گفت اجاره رو کرد 1.8 میلیون. این هم از داستان زندگی ما در این چند ماهه.

2. 16 کاربر از Angel4 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال m.b.z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

برادری که طلاق گرفته رو نباید دوباره توی خونه راه داد
    باید بفرستش برای خودش خونه مجزا بگیره
    بزرگوار میخواد جلوی همه هر غلطی که قبلا تو زندگی خوش پیاده کرده رو روی شما پیاده کنه
    و هفته ای 2 بار جر و بحث دارید
    تازه خرجی هم نمیکنه برای خونه طلبکار هم هست

4. 10 کاربر از m.b.z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2018

پيش فرض

سلام به دوستان عزیزم

حالا من اینجا زیاد مطلب می ذارم فکر نکنید پیرمرد هستم نه اینطور نیست من هم هم سن خودتون هستم فقط انقدر مشکلات در زندگیم داشتم که در همین سه دهه زندگی کلا فقط زخم خوردم.

اما تجربه این بار خیلی آموزنده هست.

یه رفیقی داریم دایی این بنده خدا یه زمینی تو ناکجا آباد شمال داره توی کوچه پس کوچه ها هست. این رفیق ما زن و بچه هم داره و بی کار شده (الان اسنپ کار می کنه ولی راضی نیست) سال 97 همین موقع ها داییش بهش اجازه داد که توی زمینش در ازای مبلغ خیلی کمی یه مغازه بزنه. خلاصه رفت دنبال جواز ساخت و ... با 150 میلیون بهش جواز ساخت دادن بعد می خواست یه مغازه 24 متری بزنه (یعنی کلا 4 تا ستون و 4 تا دیوار ساده بدون هرگونه امکانات فقط برق داشته باشه دیگه گاز و آب و ... نگرفت) اون سال یعنی 97 بنا بهش قیمت داد 60 میلیون و گفت 3 ماهه هم تحویل می ده. این بنده خدا دخترش مریض شد یه بیماری به نام ام اس گرفت و درگیر شد و نتونست بسازه. امسال رفته پیش همون بنا بهش قیمت داده 240 میلیون!!!!!!!!

یعنی در عرض دو سال هزینه ساخت یه 4 دیواری واقعا بدون هیچ لوله کشی و امکاناتی 4 برابر شده.

سال 97 ---- هزینه هر متر مربع ساخت بدون تاسیسات ******* 2.5 میلیون

سال 99---- هزینه هر متر مربع ساخت بدون تاسیسات ******* 10 میلیون

تو همون محله و حتی شهر های اطراف بزرگ مثل نور و ساری هم پیش چند نفر رفته و قیمت ها همه در همین حدود بوده و بعضا حتی بیشتر کمترین قیمتی که گرفته 190 تومن بوده ولی چون بناش ناآشنا بوده و محلی ها گفتن این دبه می کنه بیخیال طرف شده.

خلاصه اگر حوصله خوندن متن بالا رو نداشتید

سعی کنید کار ساخت رو سریع و با قرارداد محکم انجام بدید هرچه هم سریعتر قیمت ها یهو رشد 4 برابری می کنه.

اینجا هم اگر کسی سازنده هست لطفا بیاد قیمت هر مترمربع ساختمان و مغازه رو قیمت بده ببینیم اوضاع از چه قرار هست. (منظورم فقط هزینه ساخت هست نه زمین و مدت تحویل رو هم بگه)

6. 5 کاربر از Angel4 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2018

پيش فرض

حذف------------تکراری

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2018

پيش فرض

فکر کنم کلا خودم فقط باید براتون پست بذارم.

امشب رفتم از مغازه ای که ده سالی تو محل بود و مرغ سوخاری و بریونی و... می زد غذا بگیرم، این مغازه مشتری های بسیاری داشت چون هم قیمت خوب بود هم کیفیت حتی تو همین ایام کرونایی کلی سفارش داشت، خودتون حساب کنید تو یه مغازه کوچیک 6 نفر کار می کردن، بعد مرغ رو برات نصف می کرد اگر پولت کم بود و خلاصه خیلی کار درست بودن، امشب در کمال تعجب دیدم مغازه رو خالی کرده، از مغازه های اطراف جویا شدم گفتن انقدری مرغ گرون شده بود و اجاره مغازه زیاد کار رو تعطیل کردن برگشتن شهرستان.

یه دوستی حرف عجیبی بهم زد که الان درکش می کنم، بهش گفتم مشغول چه کاری بشم گفت فعلا بهترین کار انجام ندادن هیچ کاری هست، اشاره ای به دیالوگ پاتریک در باب اسفنجی، امشب فهمیدم چی می گه.

9. 14 کاربر از Angel4 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز sasan.69's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

فکر کنم کلا خودم فقط باید براتون پست بذارم.

امشب رفتم از مغازه ای که ده سالی تو محل بود و مرغ سوخاری و بریونی و... می زد غذا بگیرم، این مغازه مشتری های بسیاری داشت چون هم قیمت خوب بود هم کیفیت حتی تو همین ایام کرونایی کلی سفارش داشت، خودتون حساب کنید تو یه مغازه کوچیک 6 نفر کار می کردن، بعد مرغ رو برات نصف می کرد اگر پولت کم بود و خلاصه خیلی کار درست بودن، امشب در کمال تعجب دیدم مغازه رو خالی کرده، از مغازه های اطراف جویا شدم گفتن انقدری مرغ گرون شده بود و اجاره مغازه زیاد کار رو تعطیل کردن برگشتن شهرستان.

یه دوستی حرف عجیبی بهم زد که الان درکش می کنم، بهش گفتم مشغول چه کاری بشم گفت فعلا بهترین کار انجام ندادن هیچ کاری هست، اشاره ای به دیالوگ پاتریک در باب اسفنجی، امشب فهمیدم چی می گه.
    متاسفانه اوضاع خیلی خراب هست و رفیق من ک ی فست فود داشت و مشتری هم خوب می اومد براش بخاطر کرونا مجبور شد بعد عید جمع کنه و الان بیکار شده

11. 6 کاربر از sasan.69 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2019

پيش فرض

سلام .متاسفانه در دوره ایی زندگی رو فقط نظاره گریم که به نظر من کم عقل شبیه تیم ورزشی که سرمربی خودش داره تازه با بازیکنها این ورزش رو با قانون ازمون وخطا یاد میگیره ولی به علت نا معلومی باز دچار خطا وفول میشه .بیچاره من بازیگر////؟؟؟؟؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2019

8

سلام .متاسفانه در دوره ایی زندگی رو فقط نظاره گریم که به نظر من کم عقل شبیه تیم ورزشی که سرمربی خودش داره تازه با بازیکنها این ورزش رو با قانون ازمون وخطا یاد میگیره ولی به علت نا معلومی باز دچار خطا وفول میشه .بیچاره من بازیگر////؟؟؟؟؟

آخر فروم باز Nocturne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

در هیچ چیز افراط نکنید حتی در عذرخواهی!

اگر فکر میکنید کاری کردید که طرف مقابلتون رو ناراحت کرده، میتونید محترمانه و بالغانه بهش بگید «احساس میکنم از رفتارم ناراحت شدی، اما من منظوری نداشتم و میخواستم من رو ببخشی» توجه کنید عذرخواهی شما باید متناسب باشه، نه زیاد نه کم! هرچیزی با افراط نتایج منفی میده و معذرت خواهی هم از این مستثنا نیست!

من دوبار این رو توی زندگیم تجربه کردم. در واقع سه بار اما یکیش که در مورد استاد پایان نامه م بود، اون آدم از این قضیه سوء برداشت و سوء استفاده نکرد. اما دو بار دیگه نتیجه واقعا بدی داشت.

وقتی شما در عذرخواهی افراط میکنید، به التماس میفتید، به صورتی احساسی و خلاف واقع دارید تقصیرتون رو حتی بیش از اونچه هست نشون می دید. طرف مقابل ممکنه فکر کنه شما پایین تر از اون هستید، چه بسا کارای دیگه ای هم کردید اون خبر نداشته، یا اگر آدم نااهلی و یا با شخصیت نامناسبی باشه میتونه در این شرایط (و یا حتی بعدا مثلا در دعوای بعدی!) تا میتونه به شما بتازه و شما رو سرزنش کنه یا حتی جلوی دیگران آبروتون رو سعی کنه ببره.

حالا متوجه میشم باید انسان در هر حال بالغانه رفتار کنه و از رفتار احساسی پرهیز کنه. التماس کردن رو کنار بذارید! اما نکته خیلی مهم؛
    امکان داره شما خیلی منطقی از رفتاری که کردید و فکر میکنید مناسب نبوده غذرخواهی کنید، اما طرف مقابل عذرخواهی شما رو نمی پذیره! یعنی همچنان به شما حمله میکنه، و یا اینکه بازی روانی درست میکنه و میخواد با قهر کردن ناز بکنه.. اونم برای رفتاری که هیچ صدمه مالی، جانی نداشته و مثلا یک دلخوری و سوء تفاهم ایجاد کرده صرفا..

اینجا دیگه شما کارتون رو کردید! مبادا رفتار طرف مقابل به شما درکی غیرواقعی از موضوع رو القاء کنه. مبادا فکر کنید که حقیقتا حق با اونه که داره بی رحمانه به شما حمله میکنه، تهمت میزنه و ... . خیر حق با اون نیست. مجزای از رفتار اون باید بتونید مساله را منطقی تحلیل کنید. به همون اندازه ای که باید بایستی از رفتارتون خوشحال یا شرمنده باشید. اجازه ندید با بازی روانی شما رو به سمت رفتار احساسی ببرند! اگرم توی رابطه دوستی یا عاطفی هستید احتمالا خیلی رابطه سالمی نیست!..

با نمایش التماس و رفتار احساسی طرف مقابل دفعه بعد شدیدتر برخورد میکنه. حالا یا سوء برداشت داره و خودش رو بر حق و شما رو نالایق میدونه با اون رفتاری که نشون دادید، یا عمدی داره و آگاهانه یا ناآگاهانه از این بازی ناز کردن و سرزنش و تاختن به طرف مقابل لذت میبره..

این اصلا سالم نیست.
    در هر چیزی رفتار متعادل و بالغانه داشته باشید، حتی عذرخواهی کردن و دلجویی. اگرم مطمئن نیستید رفتار متعادل چیه با افرادی که عقلشون سرجاشه و متعادل هستند مشورتی بکنید (تاکید میکنم نه با هر کسی! حتی پدر یا مادر شما هم ممکنه گزینه مناسبی نباشند ولو اینکه دلسوز شما هم باشند) با آدم متعادل. از افراد متعادل، آگاه و پخته نظر بخواید یا مشاهده کنید و ببینید اونها چطور رفتار میکنند. از خودتون بپرسید اگر فلانی جای من بود چطور رفتار میکرد!؟

15. 6 کاربر از Nocturne بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

اگه اهل شهر های کوچیک هستین در اینستاگرام زیاد حاشیه ساز نشین سریع میرین تو چشم و اذیت خواهین شد

17. 5 کاربر از hamid3369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •