تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 16 از 16

نام تاپيک: کول پد های Cooler Master

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

حالا اینو بیخیال کسی از این مدل سراغ داره تو تهران؟ zalman zm-nc2000
    یکی از دوستای من براش از اروپا یکی آورن خیلی چیز ردیفیه خداییش . انگار نه انگار روشنه و فنش داره میچرخه!!! حسابی هم خنک میکنه.

محصولات زالمن را عقیق رایانه میفروشه.

2. این کاربر از Mortezi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

خیلی ممنون که به مشکل ما توجه می کنید
    من اگر گوشم را به پشت لب تاپ در قسمت روزنه فن بچسبانم صدای فن را می شنوم ولی حتی اگر دستمال کاغذی نازک را جلوی روزنه فن قرار دهم دستمال کاغذی نازک هیچ حرکتی نمی کند ( آیا این طبیعی است؟) یعنی دستمال کاغذی نازک در مقابل روزنه فن لب تاپ هیچ حرکتی نمی کنند که بیانگر این است که هیچ هوایی به شکل تحت فشار از روزنه فن لب تاپ خارج نمی شود ،
    آیا این مسأله طبیعی است؟ من با دقت روزنه پشت لب تاپ را نگاه کرده ام به نظر نمی رسد که مقابل روزنه پنکه ای در حال چرخیدن باشد
    آیا فن لب تاپ به شکل پنکه در پشت دستگاه است ( که هوای تحت فشار را بیرون بدهد) یا در داخل دستگاه قرار دارد؟ راهی برای اطمینان از صحت عملکرد فن دستگاه وجود دارد؟

سؤال دیگر اینکه:
    بر فرض صحت کارکرد فن لب تاپ جهت باد آن به سمت داخل است یا بیرون؟ و برای تشخیص اینکه جهت باد به سمت بیرون است یا داخل چکار باید کرد ( طبق نوشته مقاله زیر برخی فن ها باد گرم را بیرون می دهند و برخی فن ها هوای تازه را به داخل می کشند )

روی این لینک زیر کلیک کنید لینک مقاله مربوط به فن لب تاپ
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

لب تاپ من فقط در سمت یک سمت اش یعنی پهلوی چپ هشت عدد روزنه دارد آیا این به این معنی است که فن پشت لب هوای تازه را به داخل می کشد و هوای گرم را از پهلو خارج می کند و من باید کول پدی بخرم که جهت پنکه های آن باد تازه به سمت لب تاپ هدایت می کند؟
    (یعنی آیا تمام لب تاپ هایی که در یک سمت پهلوی خود دارای روزنه هایی هستند همگی سیستم فن آنها مکش هوای تازه به داخل لب تاپ است؟ و هوای گرم را از پهلو خارج می کنند؟)

من کول پد خریداری کرده ام ولی کول پد هوا را به بیرون هدایت می کند ( دستمال کاغذی به فن کول پد می چسبد) بنابراین دیگر نباید از این نوع کول پد استفاده کنم؟
    با تشکر

آخر فروم باز Xilevens's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

خیلی ممنون که به مشکل ما توجه می کنید
    من اگر گوشم را به پشت لب تاپ در قسمت روزنه فن بچسبانم صدای فن را می شنوم ولی حتی اگر دستمال کاغذی نازک را جلوی روزنه فن قرار دهم دستمال کاغذی نازک هیچ حرکتی نمی کند ( آیا این طبیعی است؟) یعنی دستمال کاغذی نازک در مقابل روزنه فن لب تاپ هیچ حرکتی نمی کنند که بیانگر این است که هیچ هوایی به شکل تحت فشار از روزنه فن لب تاپ خارج نمی شود ،
    آیا این مسأله طبیعی است؟ من با دقت روزنه پشت لب تاپ را نگاه کرده ام به نظر نمی رسد که مقابل روزنه پنکه ای در حال چرخیدن باشد
    آیا فن لب تاپ به شکل پنکه در پشت دستگاه است ( که هوای تحت فشار را بیرون بدهد) یا در داخل دستگاه قرار دارد؟ راهی برای اطمینان از صحت عملکرد فن دستگاه وجود دارد؟

سؤال دیگر اینکه:
    بر فرض صحت کارکرد فن لب تاپ جهت باد آن به سمت داخل است یا بیرون؟ و برای تشخیص اینکه جهت باد به سمت بیرون است یا داخل چکار باید کرد ( طبق نوشته مقاله زیر برخی فن ها باد گرم را بیرون می دهند و برخی فن ها هوای تازه را به داخل می کشند )

روی این لینک زیر کلیک کنید لینک مقاله مربوط به فن لب تاپ
    کد:
    لب تاپ من فقط در سمت یک سمت اش یعنی پهلوی چپ هشت عدد روزنه دارد آیا این به این معنی است که فن پشت لب هوای تازه را به داخل می کشد و هوای گرم را از پهلو خارج می کند و من باید کول پدی بخرم که جهت پنکه های آن باد تازه به سمت لب تاپ هدایت می کند؟
    (یعنی آیا تمام لب تاپ هایی که در یک سمت پهلوی خود دارای روزنه هایی هستند همگی سیستم فن آنها مکش هوای تازه به داخل لب تاپ است؟ و هوای گرم را از پهلو خارج می کنند؟)

من کول پد خریداری کرده ام ولی کول پد هوا را به بیرون هدایت می کند ( دستمال کاغذی به فن کول پد می چسبد) بنابراین دیگر نباید از این نوع کول پد استفاده کنم؟
    با تشکر
    1- بله طبیعی هست البته در بضی از مدل لپتاپ ها ولی بعضی اینقدر باد گرم میزنن که کامل متوجه میشی
    احتمالا از نوع مکشی هست فن
    2- نخیر فن رو پشت روزنه نمیزارن مگه کولره؟
    میزارن قسمتهای حساس لپ تاپ مثلا زیر cpu

برای صحت عملکرد از نرم افزارهای مشاهده دمای لپ تاپ استفاده کنید و با تغییر آپشن های کولینگ خود لپ تاپ

3-هم به سمت داخل هست هم به سمت بیرون
    ولی نمیدونم چجوری باید فهمید به کدوم طرفه
    یه پرز قالی بگیر جلوش ببین کدوم طرف میره
    4- نه محل درگاه کولینگ ربطی به نوع فن نداره
    کول پدی که هوای خنک رو به بالا یعنی زیر لپ تاپ میکشونه

شما قبل از هر کاری باید ببینید دستگاهتون بعد از چند ساعت کار مداوم دمای قسمت های مختلفش تا چه اندازه جابجا میشه
    بعد تصمیم بگیرید از کول پدی که دارید استفاده کنید و یا یه کول پد جدید تهیه کنید
    موفق باشید

5. این کاربر از Xilevens بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

1- بله طبیعی هست البته در بضی از مدل لپتاپ ها ولی بعضی اینقدر باد گرم میزنن که کامل متوجه میشی
    احتمالا از نوع مکشی هست فن
    2- نخیر فن رو پشت روزنه نمیزارن مگه کولره؟
    میزارن قسمتهای حساس لپ تاپ مثلا زیر cpu

برای صحت عملکرد از نرم افزارهای مشاهده دمای لپ تاپ استفاده کنید و با تغییر آپشن های کولینگ خود لپ تاپ

3-هم به سمت داخل هست هم به سمت بیرون
    ولی نمیدونم چجوری باید فهمید به کدوم طرفه
    یه پرز قالی بگیر جلوش ببین کدوم طرف میره
    4- نه محل درگاه کولینگ ربطی به نوع فن نداره
    کول پدی که هوای خنک رو به بالا یعنی زیر لپ تاپ میکشونه

شما قبل از هر کاری باید ببینید دستگاهتون بعد از چند ساعت کار مداوم دمای قسمت های مختلفش تا چه اندازه جابجا میشه
    بعد تصمیم بگیرید از کول پدی که دارید استفاده کنید و یا یه کول پد جدید تهیه کنید
    موفق باشید
    خیلی ممنون از توجه شما مشکل این است که
    در این لینک زیر
    کد:
    گفته شده است که اگر فن مکشی است (هوا تازه به داخل کشیده می شود) باید کول پد هم مکشی باشد ( یعنی هوا را به سمت بالا و به سمت لب تاپ بفرستد) در حالی که کول پد فعلی من فن های آن هوا را برعکس به سمت زمین و پایین می فرستد یعنی هوای گرم را بیرون می فرستد (یعنی اگر دستمال کاغذی روی فن کول پد قرار دهید دستمال کاغذی به فن می چسبد نه اینکه دستمال کاغذی به سمت بالا برود )
    دمای سی پی یو در زمانی که فیلم ویدئو پیش فرض ویندوز سون را اجرا می کنم 48 درجه سانتی گراد است ،
    مشکل من با جهت چرخش فن لب تاپ این است که حتی وقتی دستمال کاغذی نازک هم مقابل روزنه فن قرار می دهم دستمال کاغذی نازک اصلاً حرکتی نمی کند که بفهمم جهت حرکت باد فن لب تاپ به سمت بیرون است یا داخل ( البته کار زیادی هم از سی پی یو لب تاپ نمی کشم)

لذا نمی توانم بفهمم جهت چرخش فن لب تاپ کدام سمت است که کول پد مناسبی هم برای آن بخرم

آخر فروم باز Xilevens's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

در این لینک زیر
    کد:
    گفته شده است که اگر فن مکشی است (هوا تازه به داخل کشیده می شود) باید کول پد هم مکشی باشد ( یعنی هوا را به سمت بالا و به سمت لب تاپ بفرستد) در حالی که کول پد فعلی من فن های آن هوا را برعکس به سمت زمین و پایین می فرستد یعنی هوای گرم را بیرون می فرستد (یعنی اگر دستمال کاغذی روی فن کول پد قرار دهید دستمال کاغذی به فن می چسبد نه اینکه دستمال کاغذی به سمت بالا برود )
    دمای سی پی یو در زمانی که فیلم ویدئو پیش فرض ویندوز سون را اجرا می کنم 48 درجه سانتی گراد است ،
    مشکل من با جهت چرخش فن لب تاپ این است که حتی وقتی دستمال کاغذی نازک هم مقابل روزنه فن قرار می دهم دستمال کاغذی نازک اصلاً حرکتی نمی کند که بفهمم جهت حرکت باد فن لب تاپ به سمت بیرون است یا داخل ( البته کار زیادی هم از سی پی یو لب تاپ نمی کشم)

لذا نمی توانم بفهمم جهت چرخش فن لب تاپ کدام سمت است که کول پد مناسبی هم برای آن بخرم
    بله درست گفته ولی معمولا و در کل بهتره فن کول پد شما جهت باد به سمت بالا باشه یعنی زیر لپ تاپ چه فن خود لپ تاپتون مکشی باشه چه نباشه
    دستمال کاغذی هم لابد سنگینه با یه چیزی امتحان کنید که ببینید به داخل کشیده میشه یا نه
    اصلا چرا دارید اینکارا رو میکنید مدل لپ تاپتون رو تو اینترنت سرچ کنید ریوییوهاشو بخونید اگه زیاد قدیمی نباشه ریوییوهاش هست و بعضی هم حتما در مورد فن و سیستم کولینگش توضیح دادن
    دمای 48 درجه خیلی خوبه مشکلی نیست اصلا

8. این کاربر از Xilevens بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

در این لینک زیر
    کد:

خب سی پی یو شما داغ نمیشه که فن بخواد دورش بالا بره وباد بزنهً شما ی نرم افزار سنگین یا ی بازی اجرا کن چند دقیقه وقتی حرارت سی پی یو بالا بره فن هم باد بیشتری میزنه اونوقت میتونی بفهمی جهت باد زدن رو.اگر بازی نصب نداری میتونی از نرم افزارهای تست سی پی یو استفاده کنی.کم حجمن و عرق سیستمتو در میارن!!!

درضمن باتوجه به کار فنی من و البته سرچ هایی که توی نت کردم اساس کار کول پدها اینه که لپ تاپ حرارتو بده به بدنه آلمینیومی کول پد و فنها حرارت رو از کول پد دور کنن.پس کول پدهای ارزون ک اکثرا پلاستیکی هستن ثنار نمی ارزن.فکر نکنم خود فن مستقیم لپ تاپ رو خنگ گنه.چون اینکار باعث اختلال توی خنک کننده وفن های خود لپ تاپ میشه بنظر من باید کول پد المینیومی باشه و فنش هم ربظی نداره مکشی هست یا ....

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •