تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: مشکل فلش

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2020

پيش فرض مشکل فلش

باسلام من یه فلش64 گیگ ADATA مدل UV 150/USB 3.2 دارم که چند روز پیش یه سری فایل از گوشی با OTG ریختم توش اما دیروز ک خواستم فایلارو با کامپیوتر بردارم دیدم فلشه RAW شده و همه راه ها اعم از Check Disk ( هم از طریق My computer و هم از طریق CMD) امتحان کردم و هر کاری کردم درست نشد و همونطور ک میدونین آخرین راه فرمت کردن فلش هست; ولی اومدم فرمت کنم دیدم اصلاً فرمت هم نمیشه (ارور Windows can't format the disk رو میده!), والان یه جورایی فلشه قفل شده نه میتونم تعمیرش کنم و نه میتونم فرمتش کنم, همه راه هارو امتحان کردم; حتی با CMD و برنامه های جانبی نیز فرمت کردم و نشد, برداشتن رایت پروتکت رو هم امتحان کردم و فلشه رایت پروتکت نیست;تا جایی یادم میاد اصلاً از دستم نیوفتاده مثلاً به علت ضربه و سخت افزاری باشه;لطفا کمک کنین این فایلا مهمه که من بردارم; باتشکر!.

....ویندوزم هم 7 عه....

كاربر فعال انجمن نرم افزار shabnam1986's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

Minitool Partition Wizard

سلام با این برنامه پارتیشن فلش رو ریکاوری کنین ببینین درست میشه...

3. این کاربر از shabnam1986 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2020

پيش فرض

ممنون ولی نشد

آخر فروم باز mehr1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    هر جایی که یاد خدا باشد

پيش فرض

باسلام من یه فلش64 گیگ ADATA مدل UV 150/USB 3.2 دارم که چند روز پیش یه سری فایل از گوشی با OTG ریختم توش اما دیروز ک خواستم فایلارو با کامپیوتر بردارم دیدم فلشه RAW شده و همه راه ها اعم از Check Disk ( هم از طریق My computer و هم از طریق CMD) امتحان کردم و هر کاری کردم درست نشد و همونطور ک میدونین آخرین راه فرمت کردن فلش هست; ولی اومدم فرمت کنم دیدم اصلاً فرمت هم نمیشه (ارور Windows can't format the disk رو میده!), والان یه جورایی فلشه قفل شده نه میتونم تعمیرش کنم و نه میتونم فرمتش کنم, همه راه هارو امتحان کردم; حتی با CMD و برنامه های جانبی نیز فرمت کردم و نشد, برداشتن رایت پروتکت رو هم امتحان کردم و فلشه رایت پروتکت نیست;تا جایی یادم میاد اصلاً از دستم نیوفتاده مثلاً به علت ضربه و سخت افزاری باشه;لطفا کمک کنین این فایلا مهمه که من بردارم; باتشکر!.

....ویندوزم هم 7 عه....
    درود
    مشکلات این مدلی به خاطر آسیب دیدن درایو فلش و یا مالویر زیاد پیش میاد
    اگر قصد دارید ( در صورت امکان ) فایل هاتون را ریکاوری کنید با نرم افزاری که در تاپیک زیر معرفی کردم ؛ امتحان کنید
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    و در مرحله ی بعد برای فرمت کردن از نرم افزار paragon partition manager استفاده کنید

شاید نتونید فایل هاتون را ریکاوری کنید ولی فلش را میتونید فرمت کنید ، فقط باید با برنامه های مختلف تست کنید
    بعضی از برندها برنامه ای برای تعمیر فلش مموری دارند ( مثلا ترنسند ) ، سایت سازنده ببینید برنامه ای برای تعمیر فلش داره یا نه

آپدیت : اگه نتیجه نگرفتید لینک دانلود چند تا برنامه ی دیگه را خصوصی میفرستم ، ضمنا برنامه ای برای تعمیر فلش مموری در سایت ADATA نیافتم
    Last edited by mehr1362; 19-03-2024 at 04:22.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2020

پيش فرض

سلام خیلی ممنون برنامه PARAGON PARTITION MANAGER رو نصب کردم ولی نه فرمت شد و نه پارتیشن حذف شد که بتونم بعد حذف پارتیشن یه پارتیشن جدید بسازم.برنامه ای هم که واسه ریکاوری گفته بودین عالیه فقط مشکل اینجاس که این برنامه از فرمت های NTFS و FAT پشتیبانی میکنه و فلشه RAW شده و قابل شناسایی نیست باید فلش فرمت شه به یکی از فرمت های مذکور ک بتونم بعد فرمت ریکاوری کنم.اصلا فلشه انگار غیرقابل دسترس شده! برنامه قوی نمیشناسید ک به اجبار بتونم فلش رو فرمت کنم؟

- - - Updated - - -

سلام خیلی ممنون برنامه PARAGON PARTITION MANAGER رو نصب کردم ولی نه فرمت شد و نه پارتیشن حذف شد که بتونم بعد حذف پارتیشن یه پارتیشن جدید بسازم.برنامه ای هم که واسه ریکاوری گفته بودین عالیه فقط مشکل اینجاس که این برنامه از فرمت های NTFS و FAT پشتیبانی میکنه و فلشه RAW شده و قابل شناسایی نیست باید فلش فرمت شه به یکی از فرمت های مذکور ک بتونم بعد فرمت ریکاوری کنم.اصلا فلشه انگار غیرقابل دسترس شده! برنامه قوی نمیشناسید ک به اجبار بتونم فلش رو فرمت کنم؟

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    هر جایی که یاد خدا باشد

پيش فرض

- - - Updated - - -

درود
    در برنامه ی Paragon اصلا فضای فلش قابل نمایش هست ؟ منظورم خط گرافیکی مربوط به فلش هست ، تونستید یه شات بزارید
    تعجب میکنم با این برنامه فرمت نشده ! نمیتونم راهکار خاصی توصیه کنم جز اینکه خودتون با برنامه های مختلف تست بزنید ، مثلا rufus قبل از عملیات ریختن ویندوز روی فلش فرمت میکنه یا اینکه از طریق مبدل otg به گوشی وصل کنید ببینید از طریق گوشی میتونید فرمت کنید یا نه
    یه لینک خصوصی میفرستم ، ببینید با اون برنامه میتونید فرمت کنید یا نه

آپدیت : در برنامه ی paragon بعد از انجام هر کاری ( مثلا فرمت پارتیشن که اینجا مورد بحثمون هست ) باید از بالای برنامه apply کنید تا دستورات را انجام بده ، اینکار را کردید ؟

Last edited by mehr1362; 21-03-2024 at 23:30.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2020

پيش فرض

درود
    در برنامه ی Paragon اصلا فضای فلش قابل نمایش هست ؟ منظورم خط گرافیکی مربوط به فلش هست ، تونستید یه شات بزارید
    تعجب میکنم با این برنامه فرمت نشده ! نمیتونم راهکار خاصی توصیه کنم جز اینکه خودتون با برنامه های مختلف تست بزنید ، مثلا rufus قبل از عملیات ریختن ویندوز روی فلش فرمت میکنه یا اینکه از طریق مبدل otg به گوشی وصل کنید ببینید از طریق گوشی میتونید فرمت کنید یا نه

آپدیت : در برنامه ی paragon بعد از انجام هر کاری ( مثلا فرمت پارتیشن که اینجا مورد بحثمون هست ) باید از بالای برنامه apply کنید تا دستورات را انجام بده ، اینکار را کردید ؟

سلام ممنون بابت برنامه ها و راهنمایی ها تو برنامه PARAGON بله APPLY رو زده بودم و اینکه بله خط گرافیکی میاره و مینویسه unformatted بعد که فرمت میزنم تیک میزنه و وضعیت خط گرافیکی (پارتیشن ) تغییری نمیکنه.در رابطه با برنامه ای هم که داده بودین تشکر ولی برنامه رو باز میکنم میگه no usb drive flash attached! که فک کنم به این معنیه که نمیشناسه فلش رو ولی تو خود مای کامپیوتر درایو فلش رو میاره ولی فرمت اضضضللن نمیشه.چند بارم گفتم حالا اطلاعاتم فدای سرم و فرمت سطح پاینن کردم و erase ولی نمیشه که نمیشه.انگاری هم RAW شده ئ هم رایت پروتکت(تمامی راه های رایت پروتکت رو هم رفتم) که فرمت هم نمیشه فک کنم باید بیخیالش بشم گارانتیشم ک تموم شده.به حرحال ممنون بابت کمک.و اینکه امکان داره ویروس یا تروجان این کارو کرده باشه که مثلا هم RAW بشه هم غیر قابل فرمت؟

- - - Updated - - -

درود

سلام ممنون بابت برنامه ها و راهنمایی ها تو برنامه PARAGON بله APPLY رو زده بودم و اینکه بله خط گرافیکی میاره و مینویسه unformatted بعد که فرمت میزنم تیک میزنه و وضعیت خط گرافیکی (پارتیشن ) تغییری نمیکنه.در رابطه با برنامه ای هم که داده بودین تشکر ولی برنامه رو باز میکنم میگه no usb drive flash attached! که فک کنم به این معنیه که نمیشناسه فلش رو ولی تو خود مای کامپیوتر درایو فلش رو میاره ولی فرمت اضضضللن نمیشه.چند بارم گفتم حالا اطلاعاتم فدای سرم و فرمت سطح پاینن کردم و erase ولی نمیشه که نمیشه.انگاری هم RAW شده ئ هم رایت پروتکت(تمامی راه های رایت پروتکت رو هم رفتم) که فرمت هم نمیشه فک کنم باید بیخیالش بشم گارانتیشم ک تموم شده.به حرحال ممنون بابت کمک.و اینکه امکان داره ویروس یا تروجان این کارو کرده باشه که مثلا هم RAW بشه هم غیر قابل فرمت؟

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    هر جایی که یاد خدا باشد

پيش فرض

- - - Updated - - -

درود ، خواهش . بله malware یه دلیل میتونه باشه
    من هنوز معتقدم این فلش قابل درست شدنه ، به این دلیل که ویندوز فلش را میشناسه ، قبلا این مشکل را تجربه کردم و بعد از کار کردن با نرم افزارهای بیشمار بالاخره درستش کردم . حتی یکبار فلش ویروسی شده بود و بعد از اتصال مدام خاموش روشن میشد به صورتی که اصلا مجال نمیداد برای فرمت کردن ولی بعد از چند روز کلنجار رفتن بالاخره درستش کردم
    اگر میتونید فلش را متصل کنید و از قسمت Disk Management ویندوز یه شات بگیرید بفرستید بتونم ببینم فضای فلش به چه رنگ و چه عنوانی هست

آپدیت : لینک یک برنامه را خصوصی فرستادم که با اون هم تست بزنید ولی در پیام خصوصی هم لینک خراب شد !!!
    در گوگل سرچ کنید : برنامه low level format و از سایت سافت 98 دانلود بزنید ، این برنامه فلش را به صورت خام یعنی unallocated در میاره و بعد میتونید پارتیشن بندی و فرمت کنید
    تست بزنید ، ضرر که نداره
    Last edited by mehr1362; 22-03-2024 at 22:17.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •