تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 10 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 94

نام تاپيک: تجربیاتی که در مورد کامپیوتر کسب کرده ایم!

حـــــرفـه ای Jalal's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    تهران و حومه

پيش فرض

بنده همین امروز داشتم برای کسی ویندوز نصب میکردم که اون گزینه press any key to boot from the CD رو نشون نمیداد

دیدم بله کابل برق حارد از نوع 4 تایی هست ، و باید از نوع 5 تایی باشه و مجبور به تعوض پاور شدم ،

چرا ؟ رجوع کنید به این خبر

خطر استفاده از مبدل‌های تبدیل برق SATA برای هارد دیسک !

امروزه تقریبا همه‌ی قطعات سخت افزاری معمول که تا قبل ، از طریق کابل‌های بزرگی با نام IDE به درگاهی به همین نام در مادربرد متصل می‌شدند هم‌اکنون از طریق درگاه SATA با مادربرد ارتباط برقرار می‌کنند .
    با توجه به استفاده روزافزون از قطعاتی چون سی دی رایترها و دی‌وی‌دی رایترها و هارددیسک‌های ساتا ، امروزه در داخل هر کامپیوتر خانگی یک یا چند وسیله که از درگاه SATA برای ارتباط استفاده میکنند به چشم می‌خورد .
    در این مقاله اصلا قصد نداریم در مورد مزایای SATA صحبت کنیم .
    اما نکته ظریفی در این بین مطرح هست که تقریباٌ اکثر کاربران بدان دقت نمیکنند .
    همان طور که می‌دانید علاوه بر کابل اطلاعاتی (DATA) که تفاوت زیادی با نوع IDE خود دارد ، کابل برق قطعاتی که از طریق ساتا به مادربرد وصل می‌شوند هم متفاوت از حالت معمول است .
    تصویر زیر نمایی از کابل های برق مورد استفاده برای قطعاتی که از طریق IDE , SATA به مادربرد وصل می‌شوند را نمایش میدهد .

کابل‌های برق ساتا با رنگ مشکی و کابل‌های برق IDE به رنگ سفید به راحتی از همدیگر قابل تشخیص‌اند
    اما مشکلی که همیشه وجود داشته است کمبود و یا عدم وجود کابل برق ساتا در پاورِ سیستم است – چرا که پاورهای قدیمی کامپیوتر فاقد این نوع کابل و پاورهای جدید هم معمولا تنها شامل یک الی ۲ کابل برق از نوع ساتا هستند .
    خوب به ظاهر این هم مشکلی نیست – چرا که با یک کابل تبدیل برق می‌توان به راحتی برق نوع اول را به نوع ساتا تبدیل کرد.
    تصویر زیر یک تبدیل برق ساتا معمول را نمایش میدهد :

اما بیایبد نگاه دقیقتری به کابل استاندارد SATA پاور رایانه و کابلی که از طریق مبدل، به ساتا تبدیل کرده‌ایم بیاندازیم :
    بله کابل استاندارد ساتا خروجی از پاور کامپیوترتان یک رشته سیم نارنجی رنگ اضافه دارد ! در واقع کابل استاندارد ساتا ۵ رشته‌ای است اما کابلی که ما از طریق مبدل معمولی ساتا ساخته ایم ۴ رشته ای است !

بر خلاف کابل برق‌های معمول ۴رشته ‌ای که تنها حاوی دو ولتاژ ۵ولت و ۱۲ولت هستند ، سیم نارنجی رنگ دارای ولتاژ +۳٫۳ ولتی است که که مورد استفاده قطعات سخت افزاری SATA (خصوصاً هارددیسک) است .
    شما باید خیلی مراقب کابل برق ساتا باشید چون بعضی از آنها سیم ۳٫۳ volt ندارند، افراد ناشی اغلب از این گونه مبدل ها استفاده می کنند که ۴ پین را به ساتا تبدیل می کند اما کانکتور ۴ پین فقط ۱۲ ولت و ۵ ولت دارد و سیم نارنجی که ۳٫۳ ولت را دارد همراه ندارد.
    شاید به ظاهر استفاده از کابل ۴ رشته‌ای و فاقد ولتاژ ۳٫۳ ولتی مشکلی نداشته باشد و هارددیسک به راحتی کار کند ، اما این موضوع باعث عدم کارکرد صحیح قطعات سخت‌افزاری SATA خصوصا هاردیسک ها میشوند و طول عمر مفید آنها را کاهش میدهد .
    اگر سری به تعمیرکاران تخصصی رایانه بزنید آنها هم به شما پیشنهاد میکنند که مبدل‌های معمول که برای تبدیل برق IDE به SATA استفاده میشوند را تنها برای درایو نوری خود (مثل CD/RW یا DVD/RW) استفاده کنید و آنها را به هارددیسک متصل نکیند و از کابل استاندارد Power سیستم برای تغذیه برق هارددیسک استفاده کنید .
    شاید بد نباشه که نگاهی به داخل کیس خود بیاندازید – بسیاری کابل استاندارد پاور را به دیسک نوری و کابل مبدل برق را به هارددیسک متصل کرده ‌اند . سیستم را خاموش و جای این ۲ را عوض کنید .
    اگر هم پاور رایانه‌تان فاقد کابل‌ استاندارد برق SATA است فکر کنم اطلاعات روی هارددیسکتون ارزشش رو داشته باشه که بخواهید هزینه‌ای حدود ۲۰ هزار تومان رو برای خرید یک پاور جدید که به همراه خود چندین کابل استاندارد ساتا داره رو متقبل بشید .
    کافی است کمی جستجو کنید تا ببینید افراد بیشماری تنها به خاطر استفاده از همین مبدل‌ها هارددیسک‌ها و اطلاعات مهم خود را به کل از دست داده اند … یا شاید هم هیچ گاه متوجه علت خرابی هارددیسک خود نشدند و باز هم از این مبدل‌ها برای تغذیه برق هارددیسک خود استفاده میکنند .

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض دانلود AddOn های موزیلا فایرفاکس و دیگر مرورگرها

نمیدونم تا حالا براتون پیش اومده بعد از نصب فایرفاکس یا هرکدوم از محصولات بنیاد موزیلا اعصابتون از سرچ ونصب یا سینک تک تک اَدآن‏ها(افزونه‏ها) ی مورد نیاز و علاقه‏تون سر بره؟ بخصوص از طریق منیجرش که همیشه سرورش درگیره!

گاهی پیش میاد که یک افزونه تا ماه‏ها آپ نمیشه و حتا آپ شده‏ش ویژگی یا اصلاح خاصی که بدرد شما بخوره نداره،یا میخاهید به کسی که نمیتونه پیداش کنه بفرستیدش،پس ارزش یه دانلود چند کیلو بایتی رو که داره؟...

به هر حال من از طریق خود فایرفاکس برای دانلدوشون به جایی نرسیدم. دانلود منیجرها هم گرفتن و دادن آدرس بهشون مشکلتر از این روشی است که بهتون میگم:

1-با یک مرور گر دیگه سراغ بخش ادآن‏های فایرفاکس بروید مثلن اینترنت اکسپلورر

2-بعد پیدا کردن افزونه مورد نظر روی دانلود کلیک کنید ، این پنجره باز میشود،روی Download anyway کنید
    (توی عکس هایلایتش کردم)

3-افزونه در اختیار شماست ! چه جوری نصبش کنیم. با معرفی FF به عنوان برنامه دیفالت باز کننده این فایل (پسوند فایل معمولن XPI هست)

***نکته جالب:اون کلمات fx+mz+tb+...در نام افزونه میبنید؟ مخفف نام محصولات موزیلا هستند،یعنی این افزونه روی آنها هم نصب میشود مثلن TB مخفف تاندبرد هست،یا SM مخفف سی مانکی ؛پس این افزونه به غیر از فایرفاکس روی آن هم نصب میشود. این خیلی بدرد خوره.

این بهترین کاری بود که برای save یک افزونه به ذهنم رسید, راه‏های بهتری هست دوستان ذکر کنند.

این ترفند روی تم ها هم جواب میداد, روی پرسوناها خیر .

روی اکستنشن های اپرا هم تست میکنم اگه جواب داد پست رو ویرایش میکنم:
    تست شد،جواب میده،از اون هم ساده تر چون پیغام رو هم نداره؛ پسوند فایلها : OEX.

روی تم های گوگل هم جواب میده. پسوندفایلها: CRX
    یکی از مفیدترین جاها،به چند دلیل :مدیریت تم اکثر بروزر ها ندارند/ تمها آپ نمیشوند، ورژن متفاوت میدن / کروم اکستنشها و دیگر ملحقاتش رو برای ایران تحریم کرده

_________________________*

روش دانلود افزونه(extension)های کروم هم در این پست اضافه کردم:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by Arash4484; 03-04-2012 at 18:57. دليل: *

3. 17 کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز pooriya_hp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

من تجربیاتم رو در رابطه با لپ تاپ در این تاپیک ایجاد کردم ......

نکاتی برای نگهداری بهتر از لپ تاپ:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

5. 9 کاربر از pooriya_hp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه Amir Hossein's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    ذهن فــــــاســــــد محل تحصیل:              ...Wrong Floor

پيش فرض

1-همیشه اولین گذینه برای سلامت سیستم پاوره!

2-سیستمو آور کلاک نکنید

3-از اطلاعاتتون هر چند وقت یک بار بک آپ بگیرین چون هیچ اطمینانی به قطعات الیکتریکی نیست(من خودم ماهی یک بار این کارو میکنم)

4-بذارین سیستم ریستور روشن باشه ممکنه یه زمانی بهش احتیاج شدید داشته باشین که دیگه دیره

5-سیستمو خنک نگه دارین اما فن زیادی تآثیر معکوس داره

7. 8 کاربر از Amir Hossein بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای malkemid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

زیاد به این برنامه هایی که به قول خودشون registery رو بهینه می کنن و آدرس های اضافی رو پاک می کنن اعتماد نکنین....بالاخره گند می زنن تو برنامه های نصب شدتون...

9. 9 کاربر از malkemid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    آران و بیدگل

پيش فرض system restor

خب یکی از مشکلاتی که کاربران دارند اینه که وقتی سیستمشون را روشن می کنند و با یه پیغام جدید که نشان دهنده ویروس هست از اون می گذرند و میزارند هرسری با همون پیام مواجهه شوند تا ویندوز انها پر از ویروس شود ولی یه راهی هست که در بیشتر مواقع بدرد می خوره ؟( ما که تل حالا خیلی بدردمان خورده) وقتی کلاً دیدید سیستمتون مشکلا پیدا کرده
    اگه ویندوز بالا میاد شما باید از منوی start بعد قسمت all programs>accessoriss>system tools>system restor را انتخاب کرده و بعد next را زده تا یه صفحه مربوط به تاریخ میلادی باز میشه که شما باید سیستم خود را به آخرین حالتی که فعال هست برگردونید تا مشکل eror هاتون باز بشه در ضمن اگه سیستم شما اصلا بالا نمیاد وقتی خواستید با ویندوز بیاد بالا f8 را میزنید تا از safe mode بیایید بالا و همین کار را انجام دهید

یادآوری: در این روش اگه شما سیستم را به حالت 3 روز قبل برگردونید تمام برنامه های که توی این سه روز نصب کرده اید پاک می شوند.

موفق باشید.

11. 4 کاربر از mohsensada بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

13 ساده ترین ترفند برای دیدن برخی پسوردهای فراموش شده

شاید خاطرتون باشه زمان ویندوز98 برنامه های متعددی بود که با درگ کردن روی پسوردها محتویاتشون رو نشون میداد(بخصوص در مورد کانکشن دایال آپ و پسوردش استفاده میشد)،این حجم بالا از امنیت در ایکس پی برطرف شد : )
    حالا بطور اتفاقی برنامه ای رو پیدا کردم هست که دست برنامه های ضعیف رو رو میکنه : )

دیکشنری لینگوز امکان ترجمه در همون محل داره(مثل بابیلون)
    منتها برای جاهای که امکان داره OCR جواب نده گزینه ای داره که با سلکت متن ترجمه میکنه، لابد انتظارش رو ندارید که روی رمزی کلیک کنید و بجای ستاره ها داخلش نشون داده بشه ولی این روی برخی برنامه ها جواب میده
    و مهمترین کاراییش یاد آوری پسوردهای فراموش شده میتونه باشه

دانلود و اشنایی با لینگوز: forum.p30world.com/showthread.php?t=462924

طریقه کار هم که مشخصه، توجه کنید که فقط روی برخی برنامه ها کار میکنه، من برخی برنامه های معروفی که پیدا کردم رو میزارم، البه که گوگل و مایکروسافت هم توشون هستن : )

برنامه ها همگی آخرین ورژنهاشون هست و پسوردها هم نمایشین، ضمنن اگر با مورد معروفی باز مواجه شدم پست رو ادیت میکنم، برنامه های متفرقه زیادی هم وجود دارد

محتوای مخفی: بارها اینجا کمکم کرده در مورد پسورد سایتهای مختلف : (IDM (internet download manager 

محتوای مخفی: برنامه عمومی مدیریت ایمیل مایکروسافت، اینجا هم خیلی بدرد میخوره : Windows Live Mail 

محتوای مخفی: : Google Picasa 

ویرایش نخست: اینم از مسنجر یاهو ! اینجا هم راهگشاست ، اما همیشه جواب نمیده...
      محتوای مخفی: Yahoo! Messenger 
    Last edited by Arash4484; 23-04-2011 at 18:45.

13. 8 کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    خوزستان

پيش فرض

هر وقت با IDM چیزی دالنلود میکنید ؛ در پایان دانلود که این پنجره باز میشه

ـــــهیچ وقت از گزینه ...OPEN WITH استفاده نکنیدـــ

وگرنه به این مشکل ها دچار میشید:

کد:
    کد:
    Last edited by behzad74; 13-05-2011 at 22:57.

15. 2 کاربر از behzad74 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Netw0rks's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Matrix

پيش فرض

سعی کنید حتی الامکان اسم فایل ها و پوشه هاتون رو لاتین بنویسید
    مواقعی پیش میاد که فارسی بودنشون واستون دردسر میشه !
    چون بعضی جاها ، ویندوز فارسی رو ساپورت نمی کنه !

17. 10 کاربر از Netw0rks بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Sayam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض تجربه ی من بعد از خرید adsl

اگر adsl گرفتید، مواضب حجمش باشید.
    automatic update رو غیر فعال کنید
    من فک کنم به خاطر همین اشتباه ظرف همون 10 روز اول، حدود 800 مگابایت از بین رفت..
    +
    هر چیزی رو می بینید برای دانلودش وسوسه نشین!
    Last edited by Sayam; 10-08-2011 at 13:18.

19. 16 کاربر از Sayam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •