تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 10 اولاول ... 2345678910 آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 94

نام تاپيک: تجربیاتی که در مورد کامپیوتر کسب کرده ایم!

آخر فروم باز Ghaioom's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    ترکمن صحرا

پيش فرض

سلام

منم یه چیزی به نظرم رسید که بد نباشه بگم.

به نظرم باید دوتا هارد داشت. یکیشو باید استفاده کرد یکیشو نه.
    اون یکی که استفاده نمیکنیم رو گاهی وقتا با اون هارد ، هارد به هارد کنیم و فایلهایی که تو این هارد هست رو کپی کنیم تو اون هارد.
    این یعنی خیلی خوبه چون وقتی خدایی نکرده برای این هاردی که در حال استفاده هستی مشکلی پیش بیاد یه هارد دیگه داری که اطلاعات اون هارد رو میتونی سریع بدست بیاری و هاردی که مشکل پیدا کرده رو نمیخواد باهاش ور بری تا اطلاعاتت رو دوباره بدست بیاری.

پول داشته باشی مشکلی نیست ما که نداریم باید از یکی استفاده کنیم!
    چون هارد ما یه مشکلی پیدا کرده که نمیدونم چرا تو نصب ویندوز شناسایی نمیشه ولی تو بایوس شناسایی میشه!
    چون اولش بد سکتور داشت که بدسکتور یابی کردیم حل نشد منم داشتم یه بار با شبکه کردن دو تا کامپیوتر اطلاعاتشو کپی میکردم که یهو ویندوزش پرید و یه خطایی عجیب اومد که هارد رو نمیتونه بخونه!
    از اینجا به بعد مشکلات ما شروع شد برای اینکه همه اطلاعات رو کپی نکرده بودم همش میخواستم هارد رو درست کنم الانم درست نشده. به احتمال زیاد باید ببرم بیرون. در ضمن Low level format هم کردم درست نشد! انگار مشکل هارد ما سخت افزاریه. این هارد از وقتی که اینطوری شد خیلی وقت منو تلف کرد!

2. 6 کاربر از Ghaioom بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه mehdiko's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    Esfahan

پيش فرض

از تجربه کردن پنل ها و قسمت های کامپیوتر جهت آموزش به هیچ عنوان نترسید و به هرجای ویندوز و تنظیمات هر نرم افزاری که خواستید وارد شوید و به دنبال تجربه باشید برای یک بار هم که شده در کیس خودتون رو باز کنید و هرقطعه رو جدا باز و بسته کنید و هر بار بدون یه وسیله سیتم رو راه اندازی کنید به صدای بوق و تعداد آن توجه کنید
    فقط دو نکته رو رعایت کنید
    1-برای مورد اولی یعنی دستکاری سیستم عامل و نرم افزار ها چیز با ارزشی در درایو مادر (اصلی ) قرار ندهید تا بتوانید دست کم با یه ویندوز عوض کردن همه موارد به حالت اولیه برگرده
    2-هنگام کار کردن با قطعات سخت افزاری برق و کابل رو قطع کنید و الکتریسیته ساکن در بدنتون رو با دست زدن به وسیله فلزی که به زمین تماس داره تخلیه کنید

4. 4 کاربر از mehdiko بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن گنولینوکس Ali_RNT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

هیچ وقت سعی نکنید چیزی رو تنهایی یاد بگیرید یا اگه میخواین تو یه کار ریسک نید حتما با یک متخصص در میان بذارید.اصلا چرا متخصص؟همین پی سی ورلد عالیه!
    1 میلیون کاربر داریم د هر زمینه ای هم بخواین توش متخصص پیدا میشه.
    من خودم هم خیلی تجربه ها داشتم.تجربه های شیرین مثل کشف چند تا کلید در رجیستری و ذخیره کردنشون در یک فایل تا فرمت شدن هارد و پاک شدن همشون.

6. 2 کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال ویندوز milad.xp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    I.R.IRAN

پيش فرض

با سلام
    همیشه سعی کنین تو کافینت و سایر اماکن عمومی، ایمیل و حساب های شخصی دیگه مثل حساب بانکی رو تو حالت private مرورگرتون چک کنین.
    اینجوری امنیتون بالاتر میره.

8. 2 کاربر از milad.xp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    I.R.IRAN

پيش فرض

هر وقت دیدین هاردتون وسط کار یک مرتبه خاموش و بعدش روشن میشه، قبل از هر چیز کابل برقشو چک کنین و در درجه ی بعدی کابل دیتاشو(مثلا کابل ساتا).معمولا خاموش و روشن شدن ناگهانی هارد علتش اشکال تو سیستم برق رسانی و تغذیه هست.

10. 2 کاربر از milad.xp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    I.R.IRAN

پيش فرض

اگه دیدن سیستم سه چهار دقیقه بعد اینکه بالا اومد، ری استارت شد و این کار چند مرتبه تکرار شد،تجربه ی من نشون میده که 90 درصد مشکل تو فن یا سیستم خنک کننده ی CPU هست.فن CPU رو چک کنین و در صورت لزوم و البته به شرط تخصص، پایه های CPU رو باز کنین و خمیرشو یه نگاه بندازین.
    البته همونطور که دوستان تو پست های قبل گفتن، گردگیری فراموش نشه.

12. 2 کاربر از milad.xp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    I.R.IRAN

پيش فرض

همیشه موقع نصب نرم افزارها، سعی کنین پیغام ها رو بخونین.یکسری از نرم افزارا موقع نصب علاوه بر خود برنامه یکسری برنامه های جانبی و اکثرا تبلیغاتیم با خودشون نصب میکنن.موقع نصب به منو ها دقت کنین و برنامه های جانبی رو نصب نکنین.(اکثرا چک باکس دارن که باید تیکشونو برداشت.)
    این کار مانع نصب برنامه های نا خواسته می شه و به کند و سنگین نشدن سیستم کمک زیادی می کنه.
    متاسفانه خیلی از کاربرا نصب یک نرم افزارو مساوی با زدن چندتا next و در آخر finish میدونن.

14. این کاربر از milad.xp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز roya.rashidi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2014
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درباره مشکل و رفع مشکل بخام بگم خیلی تجربه دارم البته تعریف از خود نباشه
    ولی
    مهمترین تجربه ایی که من بدست اوردم . این بود که هیچ وقت نترسم از اینکه بدتر خرابش کنم.
    همیشه لپتاب یا سی دی رام کیس و .... هر ایرادی داشته باشه اگه نرم افزاری درس نشه سریع بازش میکنم .

16. این کاربر از roya.rashidi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

سلام به برادران و خواهران انجمن ، تشکر میکنم از گرد آورنده ی این تاپیک

اگه خواستید سیستم تونو بفروشید ، مانیتور و موس و صفحه کلید و هارد تون رو نگه دارید که بعد ها اگه سیستم جدید گرفتید خیلی توی خرج نیفتید !
    من یه مانیتور ال سی دی دارم که 100 تومن ناقابل گرفتم و اگه بفروشمش فکر نکنم با هفتصد تومن هم بتونم بخرمش !
    Last edited by pc-game; 04-09-2014 at 23:56.

18. 2 کاربر از pc-game بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    I.R.IRAN

پيش فرض

با سلام مجدد
    من امروز با استرس زیاد به یه تجربه ی جدید رسیدم.
    جدیدترین فایله آپدیت بایوسو از سایت مادربورد دانلود کردمو و با توکل به خدا و اطمینان از همه جنبه ها شروع به آپدیت کردم.
    بعد اولین ریست سیستم بالا نیومد.با یه سیستم دیگه رفتم و روش های دانگریدو خوندم.اونم اجرا کردم ولی بازم نشد.
    ولی قبل اینکه بزنم تو سرم و اعلام بدبختی کنم به صورت خداخواهی به ذهنم رسید که دوباره بایوسو با جدیدترین آپدیت،آپدیت کنم.
    ناگهان ورق برگشت و دیدم بعد ریست سیستم بالا اومد.
    رو این حساب این تجربه رو ازمن داشته باشین که اولا سعی کنین اصلا طرف آپدیت کردن بایوس نرین و دوم اینکه اگه بایوسو آپدیت کردین و ارور داد دوباره تلاش کنین.
    تجربه پر استرسی بود.

20. 6 کاربر از milad.xp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •