تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 10 اولاول 123456789 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 94

نام تاپيک: تجربیاتی که در مورد کامپیوتر کسب کرده ایم!

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

اگر یه دانلودر هستید حتما با تورنت کار کنید.به خصوص تو دانلود شبانه خوب جواب میده.
    من تا حالا فکر میکردم هیچ چیز بهتر از لینک مستقیم اونم از سایتهای دانلود وطنی نیست.بسیاری از کاربرای ISP شاتل و از جمله خودم از محدود شدن سرعت شبانه گله مند بودیم.
    من همزمان از 4 سرور مختلف با لینک مستقیم سرجمع 10 الی 30کیلوبایت در ثانیه دانلود داشتم.یکی از دانلودهام مربوط بود به سیستم عامل فدورا.تصمیم گرفتم ورژن 64 بیتی این سیستم عامل رو از طریق تورنت دانلود کنم(همزمان با سیستم 32 بیتی با لینک مستقیم)
    همزمان با دانلودهای مستقیم که به زور در بهترین حالت به 30 کیلوبایت هم نمیرسیدند،به سرعت باورنکردنی 100 الی 140 کیلوبایت بر ثانیه در دانلود از تورنت رسیدم !!!
    جالب اینجا بود که با واسطه پراکسی از تورنت دانلود میکردم.تو سرزمین گل و بلبل من تورنت ممنوعه و نمیشه مستقیم با اون کار کرد.اما اگر بدونید چه گنجهایی در تورنت نهفته از اون غافل نمیشید.

البته تورنت ریزه کاریهای زیادی داره و برای رسیدن به سرعت مطلوب باید یه کم جستجو و تلاش کرد.اما به زحمتش می ارزه.نرم افزار میکرو تورنت کلاینت خوبی برای تورنته.پراکسی هم از یه نرم افزار بر مبنای Tor استفاده کنید.لینک تورنت رو از سایتهای زیادی میشه بدست آورد.اما توجه داشته باشید بیشترشون غیر قابل دسترسی مستقیم هستند.بعد از اضافه کردن تورنت به نرم افزار باید تو اینترنت به دنبال Tracker هایی خوب که تعداد Seed بالا و leech پایین دارند بگردید و اونها رو به لیست Tracker ها اضافه کنید.tracker هایی که از پورت غیر از 80 استفاده میکنند احتمالا بهتر هستند.

آخر فروم باز AMIR MOHAMMAD . M's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    تهــــــران

پيش فرض

همیشه میگن پیشگیری بهتر از درمان است .
    پس نزارید سیستمتون ویروسی بشه یا اگه شد فورا ویروس کشی کنید که اگه دیر بشه دیگه باید با بعضی از فایلاتون خداحافظی کنید .

این ویروسی شدن هم معمولا از طرف دوستان رخ میده که فلششون ویروسی هست .
    پس تا زمانی که از انتی ویروس خودتون مطمئن نیستید هر فلشی رو بهش وصل نکنید .

یه چیز دیگه ، با گدجت های ویندوز 7 زیاد ور نرید چون میره و بعد از کلی تلاش شاید برگرده .

3. 4 کاربر از AMIR MOHAMMAD . M بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Lamanta's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ™Tehran

پيش فرض

1-آنتی ویروس فقط Kaspersky Internet Security 2012
    2-توی وب گردی هاتون برای باز کردن تب جدید Ctrl+T و برای باز شدن یه لینک در تب جدید روی لینک موردن نظر با Scroll Wheel موس (اسکرول موس) کلیک کنید تا توی تب جدید باز شه....
    3-همیشه اجازه بدین یه تکنولوژی جا بیفته بعد برید به سمتش...
    4-از وسایلتون و کامپیوترتون و....کار بکشید ، بنده ی اونا نشین !
    5-محصولات متفرقه ارزشی ندارن...20-30 تومان بیشتر ارزش داشتن یه برند معروف رو داره....

5. 10 کاربر از Lamanta بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

11 درد دلهای امین ===> هاردی که Dynamic شده بود !

سلام به همگی ، مسئول این تاپیک آقا جلال و دوستان گل دیگه... الان با یک زخم خیلی دردناک میخوام حرفامو بزنم.. همگی جمع شین که مهمون درد و دل های من هستین !

قضیه بر میگرده به آخرین باری که ویندوز 7 نصب کردم روی هارد جدیدم یک ترابایتیه ، که میشه گفت دو یا سه ماه پیش بود.. همه چیز رو آماده کردم و هفت تا پارتیشن روی این هارد سوار کردم و 7 رو نصب... بعد از مدتی فهمیدم که پارتیشن های من روی حالت Dynamic هستن

که اگه بخوام ساده بگم مث این میمونه که هنوز کل هارد یک درایو هست ولی مثلا 7 اون رو به هفت قسمت تقسیم کرده ، اگه میخواستم روش یک XP نصب کنم ، XP کل هاردم رو به صورت یک درایو نشون میداد ، به خاطر همین سخت گشتم به دنبال راهی که بشه بدون از دست دادن اطلاعات بتونم هارد دیسکم رو از حالت Dynamic به حالت Basic برگردونم ، نرم افزاری پیدا کردم به نام Acronis که میگفتن اینکار رو بدون هیچ ریسکی به سادگی انجام میده !

دروغ چرا مام نصبش کردیم و مث همیشه کرکش کردم و.... توکل بخدا ! گفتم بزنم تبدیل کنم و تموم...!

کلید تبدیل رو زدم و کامپیوتر ریستارت شد و این سری از طریق Acronis بالا اومد و یک سری اقدامات انجام داد و گفت حله ! مام گفتیم بابا ایول دمت گرم همینو میخواستم ...

سیستم ریست شد و ویندوز محترم دیگه پاشون درد میکرد و بالا نیومد ! گفتم خیالی نیست باید ویندوز رو فقط تعمیر کنم و درست میشه ، اومدم تعمیر کنم دیدم نمیشه ، گفتم خیالی نیست امین جون یک ویندوز نصب میکنم دوباره بیخیال فایلایی که داخل درایو C اون همه وقت گذاشته بودم دانلود کرده بودم ، اومدم ویندوز نصب کنم بازم نشد، بعد سیستم دوستم رو گرفتم و یک سری اطلاعاتمو تونستم کپی بگیرم داخلش خوشبختانه ، اما این آخر کار نبود.... روی سیستم دوستم

deep freeze نصب بود و فعال هم بود و بعد ازیکبار ریستارت اون ها هم پاک شدن... اومدم از نو پارتیشن بندی کنم باز نشد ! خدای من دیگه گریه کردم به جون خودم...

اینقدر اعصابم خورد بود که دیگه عقلم به هیچ جا قد نمیداد ، خلاصه دوستان مجبور شدم هارد رو یکبار FDISK کنم ، دوباره پارتیشن بندی کنم ( البته کلی دقت کردم که اینبار روی حالت Dynamic نباشه !! ) و حالام یک XP نصبیدم روش و هنوزم راستش دارم کلی غصه اطلاعات از دست رفته رو میخورم

دیگه من غلط بکنم ریسک کنم.. این بود فلاکت بزرگ من...

امیدوارم هیچ وقت هاردتون Dynamic نشه ، اگه شد حتما یکبار از هاردتون بک آپ بگیرین و بعدش هرکاری دوست داشتین بکنین ، من که با این آکرونیس نه تنها مشکلم حل نشد بلکه زد Partition table هاردم رو هم خراب کرد تا دیگه روش ویندوز نصب نشه... بچه ها خیلی بهم سخت گذشت این دو سه روزه..

هاردتان Basic باد....

Take Care
    Last edited by A M ! N; 17-01-2012 at 14:29.

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

9 باز هم ... !!

سلام..

ظاهرا اینجا فقط سر من ازین بلاها میاد : دی این بار هم داستان جالبیه !

من همونطوری که پست قبلی هم گفتم یه هارد یک ترابایتی دارم، دو تا ویندوز هم دارم روش معمولا.. بعد یک درایو 60 گیگی داشتم که میخواستم delete کنم و به 2 درایو تقسیمش کنم تا ازیکیش بتونم برای ویندوز دیگه استفاده کنم..
    خلاصه اون درایو رو دیلت کردم با نرم افزاری به نام O & O partition manager .. خیلی خیلی طول کشید مونده بودم که یک دیلت کردن که اینقدر طول نمیکشه،، بیخیال شدم کنسلش کردم اومدم داخل My computer دیدم فقط درایو سی اونجاس گفتم شوخی نکن بابا حال نداریم !!! حالا اینو داشته باشین تا بگم ،

همونروز داشتم از یک نرم افزار پرااااک+سی جدید استفاده میکردم که شنیده بودم خیلی ضریب امنیتیش بالاس..!
    بعد با خودم فک کردم شاید اون نرم افزاره وقتی باهاش آنلاین میشی میاد درایوها رو لاک میکنه و هاید میشن تا امنیت بیشتری داشته باشیم آخه یکی نیست بگه اینم حدس بود تو زده بودی !!
    بعد اونم غیر فعال کردم اومدم باز دیدم خبری نیست اصن دیگه داشتم میمردم... من بودم یک ویندوزو فقط یک درایو سی !!

اومدم داخل دیسک مینیجمنت ویندوز دیدم که :

توی این مرحله یک سکته ی از نوع خفیف زدم اصن نمیخواستم باور کنم که این اتفاق افتاده !!

دیدم کار از کار گذشته !! توی بوت ویندوز ایکس پی هم به همین شکل بود دقیقا... 900 گیگ فضای خالی !!

این یعنی همه ی درایو هام پریده بودن.. حالا ببین اون همه برنامه ، پروژه ، عکس های شخصی که تموم خاطره هامونه ، آهنگ ، فیلم ها که با بدبختی دان کردمشون و ............ همه از دست رفته بودن..

خیلی برام سخت بود که چرا همش باید سرم ازین بلاها بیاد..

اومدم داخل یاهو ب طور اتفاقی یکی از بچه های فاروم اونجا بود که Pcsoft باشه یا آقا رضای خودمون..

که بهم پی ام داد گفت چه خبر منم گفتم بدبخت شدم !! خلاصه جریانو گفتم بهش ، رضا هم گفت که برای منم پیش اومده دوای دردش آکرونیس دیسک دایرکتور هست.

خلاصه منم که نرم افزارو نداشتم چون هارد پریده بود !! رضا لینک داد دانلود کردمش و شرایط اینطوری بود :

بعد برای ریکاوری پارتیشن ها دست به کار شدیم ، ( البته ریکاوری پارتیشن قضیش با ریکاوری فایل ها فرق میکنه )

بین خودمون باشه اما ، من هیچ امیدی نداشتم دیگه درست بشه و برگردن درایو ها !!

از تقریبا ساعت 11 شب بود که ما زدیم برای اسکن اونم از نوع Fast خیلی طول کشید یکبار دیدم یکی از درایو ها اومد توی لیست :

کلی ذوق کردم...

خلاصه این اسکن ادامه داشت تا ساعت تقریبا 3.30 صبح.. که رسیده بود به اینجا :

خب اینجا دیگه تموم درایوهام اومده بودن ، و فقط باید صبر میکردم تا اسکن تموم بشه ، خیلی خوابم میومد رفتم خوابیدم..
    بعد نگو مامانم نیم ساعت دیگش میاد میبینه سیستم روشنه !!! خلاصه میزنه سیستم رو خاموش میکنه اونم آخرای اسکن !

صبح که از خواب بیدار شدم خیلی عصبانی شدم دیدم اینطوری شده

دوباره از ساعت نه صبح زدم برای اسکن تا ساعت 4 بعدظهر طول کشید و همرو آورد و تموم شد...آکرونیس همرو درست کرد :

اینجا درایو ها به خوبی برگشته بودن و نمیدونی چقدر خوشحال بودم واقعا... از خوشحالی گریه کردم

خیلی سخت گذشت بهم ولی خداروشکر بخیر گذشت..

توی پست قبلی آکرونیس منو بیچاره کرد توی این پست منو نجات داد...

خواستم بگم که اگه این اتفاق براتون افتاد حتما از آکرونیس استفاده کنید و نگران نباشین

خلاصه که فرشته ی نجات من >>>>>>> Acronis Disk director 10

اینجا بازم از راهنمایی دوست خوبم PCSOFT ، رضا جون نهایت تشکر رو دارم ، اگه رضا نبود فک کنم میزدم کل هاردم رو از روی عصبانیت فرمت میکردم !!

موفق باشید..

8. 11 کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای milad_gta's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

منم دقیقا همین موردی که برا امین جان پیش اومده چند سال پیش برام رخ داد و همینAcronis Disk director نجاتم داد ، با Disk management ویندوز Xp گفتم D رو پاک کن لطف کرد همه پارتیشن ها به جز C رو مورد عنایت قرار داد ...

---

دیروز بعد از مدتها و ( فکر کنم سالها ) واقعا بی کار شدم و حوصله هیچ کاری رو نداشتم گفتم به یاد قدیم یک بازی نصب کنیم و چند دقیقه سرگرم شیم ، یک بازی نصب کردم و اجرا شد منتهی مشکل گرافیکی داشت ، در صورتی که من قبلا با بهترین کیفیت همین بازی رو روی همون سیستم اجرا کرده بودم ، یادم اومد که همیشه درایور ها رو آپدیت میکنم و نسخه قبلی رو نصب کردم ، مشکل حل شد ...

در صورتی که در ابتدا اصلا احتمال نمیدادم از درایور باشه چون آخرین نسخه رو سیستمم نصب بود .

10. 4 کاربر از milad_gta بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

منم دقیقا همین موردی که برا امین جان پیش اومده چند سال پیش برام رخ داد و همینAcronis Disk director نجاتم داد ، با Disk management ویندوز Xp گفتم D رو پاک کن لطف کرد همه پارتیشن ها به جز C رو مورد عنایت قرار داد ...

---

دیروز بعد از مدتها و ( فکر کنم سالها ) واقعا بی کار شدم و حوصله هیچ کاری رو نداشتم گفتم به یاد قدیم یک بازی نصب کنیم و چند دقیقه سرگرم شیم ، یک بازی نصب کردم و اجرا شد منتهی مشکل گرافیکی داشت ، در صورتی که من قبلا با بهترین کیفیت همین بازی رو روی همون سیستم اجرا کرده بودم ، یادم اومد که همیشه درایور ها رو آپدیت میکنم و نسخه قبلی رو نصب کردم ، مشکل حل شد ...

در صورتی که در ابتدا اصلا احتمال نمیدادم از درایور باشه چون آخرین نسخه رو سیستمم نصب بود .
    یعنی مشکل از جدید بود درایور ها بود؟

12. این کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای milad_gta's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

ظاهر امر اینطور نشون میده یا اینکه میشه این موضوع رو هم مد نظر قرار داد که نسخه ای که به همراه قطعه ارائه میشه بهترین بازدهی رو داره .

داره خودمونی میشه sasha199098's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری

پيش فرض

من عاشق آرشیو کردن نرم افزار توی هاردم
    اوائل همینطوری فایلها رو کپی پیست می کردم تا اینکه یه روز هاردم ویروسی شد و بدبخت شدم پس از نصب مجدد ویندوز و ویروس کشی کلی از فایلهام چون ویروسی شده بودند مجبور به حذفشان شدم و با بادبختی زیاد نرم افزار ها رو دوباره گیر آوردم
    از اونجا که بسیار کنجکاو و اهل تجزیه تحلیل و به هم ربط دادن مسائل هستم فهمیدم ویروس نمیتونه به فایلهای غیر اجرایی بچسبه و خودشو داخل محفظه ای که ریدآنلی هست مثل سی دی کپی کنه بنابر این داخل یه سی دی مجازی هم نمی تونه (البته الان این مسائل جزو بدیهیاته ولی اون موقع اکتشاف محسوب می شد)
    پس ایندفعه با یه ابتکار جدید شروع به آرشیو کردم
    فایلهام رو با نرم افزار Ultra Iso تبدیل به ایمیج کردم چه کل سی دی چه قسمتی از سی دی چه از روی فلش و غیره
    با اینکار در دفعات بعدی که سیستمم ویروسی می شد بدون هیچ مشکل میرفتم توی درایوها و هر چی exe بود رو با خیال راحت پاک می کردم
    هنوز هم پس از چند سال از همین روش همچنان استفاده می کنم

15. 6 کاربر از sasha199098 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه sasha199098's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری

پيش فرض

آیا تا بحال شده از توی داس و در حالت بوت برید توی هارد و به صورت دستی ویروس کشی کنید
    اگر چه امروزه ویندوزهای لایو و غیره وجود دارند اما هر کدام مشکلی دارند بعضی ها درایو های ntfs رو پشتیبانی نمی کنند بعضی ها هم فقط می تونن بخونن در مجموع مطمئن نیستند چون ممکنه ویروس به اون ها هم بچسبه
    چند سال پیش یکی از رفقا ویندوزی رو بهم معرفی کرد به نام ویندوز double up که عربا ویرایشش کرده بودن و همراه با سی دی اش یه مجموعه نرم افزارای داس داشت که تحت بوت می شد اجراشون کرد
    توی اون کلی گشتم و توی قسمت ntfs اش دیدم برنامه هایی برای پشتیبانی از ntfs داره
    ولی چه فایده ای داشت تا اینکه یادم اومد چند سال پیش توی یه جا با یه مهندس کامپیوتر همکار بودم و ایشون با برنامه ای به نام nc زیاد کار می کرد بنابراین زیاد معطل نکردم و برنامه nc رو گیر آوردم و توی سی دی ریختم و دوباره یه سی دی رایت کردم
    پس از اجرای سی دی وارد همون برنامه شدم که اسمش ntfs for dos بود بعد اینکه درایوهای ntfs رو باهاش لود کردم روی خط فرمان درایو سی دی رو بهش دادم و برنامه ان سی رو اجرا کردم
    c:
    cd nc
    ncmain
    بعدش اینتر و یهو nc باز میشه و توی هر درایو می رفتم و ویروس ها رو دستی پاک می کردم
    با اینکار حتی زمانی که ویروس کظم غیظ تازه اومده بود و هنوز آنتی ویروسی براش وجود نداشت رو از پا درآوردم
    رفیقم که خیلی از من وارد تر بود چند با رویندوز عوض کرده بود ولی ویروس خودبخود اجرا میشد و خرابکاری می کرد با پارتیشن مجیک درایو سی شو فرمت کردم و سایر درایوهاش رو هم با ان سی پاکسازی کردم بعدشم یه ویندوز عوض کردیم و همه مشکلات حل شد
    بعد 15 -20 روز تازه آنتی ویروسش اومد
    در حاتل حاضر هم اکثر مراکز کامپیوتری وقتی ببینن ویروس توی ریشه درایو هست میزنن هارد مشتری بیچاره رو کلا فرمت میکنن و بعدش پارتشین بندی و ...

راستی هنوز که یادم نرفته اسم اون مجموعه hirren boot cd هستش و هر چند وقت داره یه ورژن جدید میده و قابل دانلود رایگان از سایتشه
    Last edited by sasha199098; 09-10-2012 at 17:31.

17. 5 کاربر از sasha199098 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •