تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 14 از 14

نام تاپيک: كم شدن آب رادياتور

داره خودمونی میشه H..P's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    MSH

پيش فرض

یه اصطلاح هست به اسم اینکه میگن ماشین واشر ترسونده!!
    یعنی اینکه واشر تا اندازه ای آسیب دیده که آب و روغن قاطی نمی کنه و موقعی که گرمه هم مورد خاصی نداره اما تو مسافت آب کم می کنه و بعضی وقتا که سرده یا بهش فشار میاد ریپ یا یه نیمچه ریپ می زنه.
    اگه دقیقا بعد اون مورد جوش آوردن این مشکل پیش اومده احتمال این امر زیاده که مشکل از واشر باشه. به خصوص RD روی این مورد خیلی حساسه.
    البته حتما سالم بودن شیلنگ و درب منبع کمکی و درب رادیاتور رو از نظر نشتی و هوا کشیدن تست کن.
    ضمن تایید گفته های دوستمون .

منم چند نکته بگم بعد از تست تمامی موارد فوق شما یک بار آب رادیتور رو کاملا خالی کنید . از پیچ تخلیه البته بعد ببنید مخزن آردی چند لیتریه 1 به 3 باید آب و ضد یخ باشه !! بعد پیچ هواگیری موتور رو کمی بچرخونید صدای سوت که قطع شد سفتش کنید !!! برید دور بزنید باید حل شده باشه !! ضمنا هنگام تخلیه ببینید آب رنگش طبیعی یا کرم رنگه !!! اگه نبود مشکلی ندارد !!! اگر بود ( برید واشر سر سیلندر رو عوض کنید ) خلاص !!!!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2013
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

سلام به اساتید محترم
    من یه پراید مدل 86 دوگانه کارخونه دارم که چند وقته اب رادیاتور کم میکنه در حالی که توی مخزن کمکی اب هست و اصلا ازش پمپ نمیشه به رادیاتور
    رادیاتور هم عوض کردم مخزن کمکی هم عوض کردم بازم خوب نشد

در آغاز فعالیت absharezo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2015

پيش فرض

دوست عزیز
    کم شدن اب برای منم پیش اومده بود که بعد از کلی هزینه و تعویض قطعات توسط یکی تعمیرکار نه چندان معروف متوجه شدم که ایراد از واشر سر سیلندر است با تعویض مشکل حل شد

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام به اساتید محترم من یه پراید مدل 86 دوگانه کارخونه دارم که چند وقته اب رادیاتور کم میکنه در حالی که توی مخزن کمکی اب هست و اصلا ازش پمپ نمیشه به رادیاتور رادیاتور هم عوض کردم مخزن کمکی هم عوض کردم بازم خوب نشد
    سلام
    مخزن کمکی (منبع انبساط) رو فقط وقتی تعویض میکنند که سوراخ بشه یا بشکنه
    تازه اگر سوراخ بشه هم با چسب دوقلو درجه یک یا چسب مخصوص پلاستیک و وصله قابل تعمیره
    درب منبع استاندارد هم دو تا سوپاپ داره برای هواکشیدن از بیرون در وقتی که فشار خیلی کم بشه توی سیستم و راندن بخار آب به بیرون وقتی فشار خیلی بالا بره به علت گرمای بیش از حد موتور
    در سیستم خنک کننده ی استاندارد که اصولی ساخته شده باشه , امکان نداره آب سیستم خنک کننده کم بشه اما از منبع انبساط (مخزن کمکی) آب نگیره
    یعنی تا وقتی آب هست توی منبع انبساط معنیش اینه که سیستم خنک کننده آب کم نداره
    روی منبع هم دو علامت HOT ,COLD يا MAX ,MIN هست که نشون میده آب زیاد هست یا کم
    وقتی موتور کاملا سرده نباید آب رادیاتور کمتر COLD يا MIN باشه و وقتی موتور کاملاً گرم شدن نباید بیشتر از علامتِ HOT با COLD باشه
    منبع انبساطِ استاندارد همیشه بالاتر از موتور و رادیاتور نصب شده تا اگر آب سیستم کم شد با کمک جاذله آب از منبع انبساط میره توی سیستم خنک کننده

این دو تاپیک هم مطالبی داره که شاید به دردتون بخوره
    http://forum.p30world.com/showthread.php?t=210679&page=349

http://forum.p30world.com/showthread.php?t=684173
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 03-04-2015 at 14:56.

5. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •