تبلیغات :
فروشگاه کیف و گارد موبایل
تعمیر هارد
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
دستگاه جوجه کشی
[ سفارش آگهی متنی ]

+ جواب دادن به اين بحث
نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: آموزش گام به گام باز کردن XBOX 360 Slim

 1. #1
  آخر فروم باز
  تاريخ عضويت
  Aug 2008
  محل سكونت
  اصفهون نصف جهون اسم : شهاب
  پست ها
  2,110

  پيش فرض آموزش گام به گام باز کردن XBOX 360 Slim

  به نام خدا

  سلام بر و بچز (دوستان)

  همونطور که میدونید چند وقتی میشه که XBOX 360s یا همون XBOX 360 Slim خودمون عرضه شده و چند صباحی هم هست که وارد ایران شده! اما هنوز تا حدودی مشکل ه ک شدن و ... داره که در آینده انشالله حل میشه.
  اما در این تاپیک قصد دارم آموزش باز کردن X360 Slim و مادربورد اون و ... رو برای شما با عکس و گام به گامب به تصویر بکشم! امیدوارم که مفید باشه.

  (جا داره این رو هم اضافه کنم که قبلا آموزش باز کردن XBOX 360 Fat توسط سعید عزیز ( samgun) در انجمن قرار داده شده)

  مقدمه :

  جا داره قبل شروع آموزش یه سری نکات رو بگم تا بعدا دوستان دچار مشکل نشن.
  اول اینکه آموزش باز کردن XBOX 360 Slim سخت تر و زمان بر تر از XBOX 360 Fat هست.
  دوم اینکه اگر خدایی نکرده قصد باز کردن قاب رو دارید ابتدا آموزش رو به طور کامل مطالعه کنید و بعد اقدام به انجام این عملیات طاقت فرسا بنمایید!
  مورد سوم اینه که در هنگام باز کردن قاب هیچ گونه عجله و ... به خرج ندین چون قاب این کنسول ظریف هست و به راحتی ممکنه دچار آسیب بشه!
  و مورد آخر اینکه این آموزش یک ترجمه از یک منبع انگلیسی زبان بیش نیست و تصور نکنید که من اینقدر فنی و حرفه ای هستم که کنسول رو خودم باز کنم و ...

  اما بریم برای آموزش :


  آموزش باز کردن کامل قاب XBOX 360 Slim

  مواد لازم :

  پیچ گوشتی 1.5mm Flathead

  Spudger فلزی

  Spudger معمولی به مقدار لازم

  پیچ گوشتی T9 Torx

  پیچ گوشتی T10 Torx


  شرح عملیات :

  مرحله اول :

  ابتدا مانند عکس کنسول رو بر روی یک میز یا یک سطح صاف قرار داده.سپس با انگشت خود ضامن مربوط به درب جایگاه هارد کنسول را به طرف چپ فشار داده تا باز شود.  مرحله دوم :

  پس از باز کردن درب هارد ، هارد را با استفاده از نوار باریک پارچه ای که به آن متصل است به طرف خود کشیده و از جایگاهش به آرامی خارج کنید.  مرحله سوم :

  سپس شما میبایست در ادامه صفحه دریچه ای که در کنار جایگاه هارد میباشد رو باز کنید.
  همانطور که در عکس هم مشاهده میکنیداین صفحه با 7 گیره که بر روی خود دارد به کنسول متصل شده است و شما باید با آزاد کردن این گیره ها دریچه را باز کنید.  مرحله چهارم :

  کنسول را به صورت عمودی و به حالتی قرار دهید که جایگاه هارد به سمت بالا و و قسمت جلویی یا در اصطلاح Faceplate کنسول در سمت چپ شما قرار گیرد.
  اکنون Spudger فلزی ( یا هر وسیله باریک لبه دار) را بین قسمت زیرین مشکی رنگ دریچه و حاشیه نقره ای رنگ در گوشه سمت راست دریچه قرار دهید.سپس Spudger فلزی رو به سمت بیرون بچرخانید تا با اهرم شدن به وسیله حاشیه نقره ای رنگ ( Bezel) اولین گیره آزاد شود.  مرحله پنجم :

  با روشی که در بالا گفته شد ما بقی گیره هارو هم آزاد کنید و دریچه رو از کنسول جدا کنید.  مرحله ششم :

  حال نوبت به جدا کردن Bezel پایین هست.این قسمت دارای 6 گیره میباشد. گیره هایی که با رنگ قرمز در عکس مشخص شده اند رو باید با فرو بردن Spudger فلزی در زیر گیره و اهرم کردن آنها به سمت بالا از قاب آزاد کنید.  مرحله هفتم :

  طبق عکس Spudger فلزی رو در شکاف نزدیک گوشه سمت چپ Bezel قرار دهید.سپس Spudger فلزی را به سمت بیرون بچرخانید و با دست دیگر Bezel را بلند کنید.  مرحله هشتم :

  پس از آزاد کردن گیره های یک طرف Bazal ( به صورتی که Faceplate در سمت چپ شما باشد) حال کنسول را بچرخانید تا Faceplate در سمت راست و قاب سمت راست کنسول به طرف شما قرار گیرد. سپس Spudger را در شکاف لبه سمت راست Bezel فرو کرده و قسمت نوک تیز Spudger رو به سمت مخالف قاب سمت راست کنسول فشار دهید.  مرحله نهم :

  اما گیره بعدی که در عکس هم مشخص شده شکافی در کنار Bezel برای آزاد کردنش به طور دقیق نمیشه مشخص کرد و آدرس داد ولی همانطور که مشخصه در نزدیکی هارد قرار داره. برای آزاد کردن این گیره Spudger فلزی را بین حاشیه نقره ای رنگ و Bezel قرار دهید و مانند قبل زمانی که گیره آزاد شد Bezel رو هم به سمت بالا بکشید.  مرحله دهم :

  این گیره نسبت به گیره های قبلی کوچکتره و روش آزاد کردنش با بقیه فرق فوکوله!
  ابتدا به آرامی لبه Bazel را به حد کافی بلند کنید. سپس Spudger فلزی را در محل اخرین گیره قرار داده و آن را هم آزاد کنید و Bezel پایین رو از کنسول جدا کنید.  مرحله یازدهم :

  خوب حالا نوبت به جدا کردن پنل بالایی قاب کنسول رسیده.همانطور که در عکس هم مشخص شده پنل بالایی دارای 13 گیره میباشد

  ( نکته : هنگام آزاد کردن گیره های این پنل مواظب باشید که به گیره ها فشار زیاد نیاورید که یک موقع آسیب ببینند.)  مرحله دوازدهم :

  ابتدا کنسول را در حالت عمودی به نحوی که Faceplate در سمت چپ باشد قرار دهید.
  حال Spudger فلزی را بین پنل و Bezel ( بالایی) قرار داده و با اهرم نمودن به سمت بیرون گیره را آزاد کنید.
  به همین ترتیب بقیه گیره ها رو هم آزاد کنید و پنل را از کنسول جدا کنید.  مرحله سینزدهم :

  حال شما باید Bezel بالایی رو هم همچون Bezel پایینی از کنسول جدا کنید.
  برای این امر شما باید 6 گیره مشخص شده با رنگ قرمز را آزاد کنید.  مرحله چهاردهم :

  آزاد کردن گیره های Bezel بالایی همانند آزاد کردن گیره های Bezel پایینی هست و نیازه به توضیح خاصی نداره.  مرحله پانزدهم :

  پس از باز کردن Bezel بالایی کنسول را مانند تصویر به صورت عمودی و به نحوی که Faceplate آن به سمت شما باشد قرار دهید.دو گیره در قسمت لبه بالایی قاب و در پشت Wi-Fi Card قرار دارند که دو قاب سمت راست و چپ کنسول را به هم متصل کرده اند.برای آزاد کردن این دو گیره ابتدا با یک دست مانند تصویر قاب سمت چپ و راست را به سمت بیرون فشار داده و با دست دیگر و با دست دیگر و با استفاده از Spudger گیره ها رو با اهرم نمودن به سمت بیرون آزاد کنید.  مرحله شانزدهم :

  دراین مرحله پس از آزاد کردن این دو گیره میبایست یک Spudger ( یا هر وسیله دیگر مانند پیچ گوشتی یا چاقو یا ...) را مانند شکل بین دو لبه باز شده قاب سمت چپ و راست قرار دهید تا دوباره گیره ها به هم متصل و بسته نشوند.  مرحله هفدهم :

  حال کنسول را یک دور بچرخانید تا جایگاه هارد مانند عکس در بالا قرار و Faceplate در سمت چپ شما قرار گیرد. مانند عکس Spudger را در کنار جایگاه هارد قرار داده و گیره آن قسمت را با فشار آوردن دو قاب سمت چپ و راست به بیرون و اهرم نمودن به سمت بیرون آزاد کنید.  مرحله هجدهم :

  در این مرحله نیز مانند مرحله شانزدهم میبایست یک Spudger ( یا هر وسیله دیگر مانند پیچ گوشتی یا چاقو یا ...) بین دو قاب سمت چپ و راست قرار دهده تا گیره ها دوباره به هم متصل نشوند.  مرحله نوزدهم :

  حال با استفاده از قسمت لبه دار Spudger گیره ای را که در محل برچسب Warranty کنسول قرار دارد را آزاد کنید. بدین صورت که Spudger را در شکاف بین دو قسمت قاب قرار داده و قاب سمت چپ کنسول را به سمت بالا اهرم نموده تا گیره آزاد شود.  مرحله بیستم :

  با توجه به عکس گیره دیگری را که در گوشه سمت چپ لبه بالایی قاب و در سمت چپ Faceplate قرار دارد را نیز میبایست آزاد کنید.  مرحله بیست و یکم :

  پس از آزاد کردن گیره ها کنسول را یک دور در حالت عمودی بچرخانید.و گیره ای را که در قسمت گوشه سمت چپ لبه پایینی قاب و در سمت چپ Faceplate میباشد را نیز آزاد کنید. پس از آزاد کردن این گیره قاب سمت چپ کنسول را به آرامی سمت بیرون بچرخانید تا دو گیره داخلی نیز آزاد شده تا قاب سمت چپ به کلی از کنسول جدا شود.  مرحله بیست و دوم :

  کنسول را مانند عکس به حالت عمودی قرار داده به نحوی که قاب سمت راست در طرف راست شما و Faceplate به سمت شما باشد. به وسیله Spudger گیره ای که در نزدیکی گوشه سمت راست لبه بالایی قرار دارد را آزاد کنید.  مرحله بیست و سوم :

  کنسول را چرخانده به صورتی که قاب سمت راست در سمت چپ شما و Faceplate به سمت شما باشد. حال مانند مرحله قبل گیره موجود در گوشه سمت راست لبه بالایی نیز آزاد کنید.  مرحله بیست و چهارم :

  طبق عکس لبه سمت چپ Faceplate را بلند کرده تا دوگیره از قاب سمت راست آزاد شوند.

  ( تذکر بسیاز مهم : توجه داشته باشید که Faceplate هنوز به طور کامل از کنسول جدا نشده است و یک مرحله دیگر برای جدا سازی آن باقی مانده است )  مرحله بیست و پنجم :

  با استفاده از Spudger یا ناخن خود ابتدا نوار آبی رنگ دور محل اتصال رابط را بالا آورید و سپس رابط را به سمت راست بیرون بکشید.

  اکنون Faceplate به طور کامل از کنسول جدا شده است.  مرحله بیست و پنجم :

  اکنون نوبت به جدا کردن RF Module رسیده! برای این امر ابتدا دو پیچ 5.6mm T9 را که در عکس هم مشخص شده اند را باز کنید.  مرحله بیست و ششم :

  پس از باز کردن پیچ ها به آرامی RF Module را به سمت بیرون کشیده و آن را از کنسول خارج کنید.  مرحله بیست و ششم :

  حال نوبت به خارج کردن Wi-Fi Board رسیده. ابتدا پیچ T10 را که در عکس هم مشخصه باز کنید و سپس Wi-Fi Board را از جایگاهش خارج کنید.  مرحله بیست و هفتم :

  حال کنسول را مانند عکس بر روی زمین بخوابانید. همانطور که در عکس هم مشخصه بر چسب Warranty بر روی قاب فلزی کنسول قرار دارد که در زیر آن پیچی نهفته است شما ابتدا باید بر چسب را بکنید تا پیچ نمایان شود.  مرحله بیست و هشتم :

  همانطور که در عکس میبینید 5 پیچ از نوع 55.5mm T10 بر روی قاب فلزی کنسول قرار دارد که شما باید آنهارو باز کنید.  مرحله بیست و نهم :

  پس از باز کردن پیچ ها کنسول را بر گردانید به طوری که قاب سمت راست به طرف بالا باشد. اکنون قاب سمت راست را به وسله لبه زیرین فلزی آن بلند کنید.
  خوب در پایان تمام قاب های پلاستیکی از کنسول جدا شده و شما اکنون مادربورد و درایو و ... کنسول میتونین ببینید!

  به زودی در هیمن تاپیک و در پستی دیگر آموزش باز کردن مادربورد و درایو و هارد و ... رو هم به صورت گام به گام قرار خواهم داد.

  راستی اینو یادم رفت بگم! ---- هر گونه کپی برداری ازین اثر هنری به هر نحوی مجاز است! ( برید کپ بزنید حالشو ببرید!)
  یا حق!

  شهاب
  Last edited by shab_2008; 31-10-2010 at 13:46. 2. #2
  Banned
  تاريخ عضويت
  Sep 2010
  محل سكونت
  شهریار
  پست ها
  128

  پيش فرض

  عجب روده و دلی داشته ما خبر نداشتیم...


  دستت طلا داش شهاب...

 3. 4 کاربر از Quantum2012 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند


 4. #3
  حـــــرفـه ای sonixax's Avatar
  تاريخ عضويت
  Sep 2006
  محل سكونت
  آلمان
  پست ها
  3,926

  پيش فرض

  این طراح های اینها آخر اند اوج بیکار هستند .
  این همه قرتی بازی که چی بشه آخه ؟

 5. 3 کاربر از sonixax بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند


 6. #4
  آخر فروم باز
  تاريخ عضويت
  Aug 2008
  محل سكونت
  اصفهون نصف جهون اسم : شهاب
  پست ها
  2,110

  پيش فرض

  این طراح های اینها آخر اند اوج بیکار هستند .
  این همه قرتی بازی که چی بشه آخه ؟
  واقعا برا منم جای سوال داره که این هم دنگ و فنگ آخه برای چیه!!؟

  انگار محموله اتمی توشه!

 7. 3 کاربر از shab_2008 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند


 8. #5
  کاربر فعال انجمن موبایل A.N.A.P's Avatar
  تاريخ عضويت
  Jan 2010
  محل سكونت
  Clouds
  پست ها
  3,025

  پيش فرض

  گاو صندوق بانک مرکزی اینقدر دنگ و فنگ نداره به خدا !

  ای کاش مثل باز کردن در پشت گوشی بود !

 9. 4 کاربر از A.N.A.P بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند


 10. #6
  حـــــرفـه ای SamGun's Avatar
  تاريخ عضويت
  Aug 2005
  محل سكونت
  تهـــــــــــــــــران
  پست ها
  3,442

  پيش فرض

  آموزش شهاب جان به زودی در یک فایل PDF در سرور سایت UP خواهد شد.

 11. 3 کاربر از SamGun بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند


 12. #7
  اگه نباشه جاش خالی می مونه pouya_1631's Avatar
  تاريخ عضويت
  May 2010
  محل سكونت
  PC و دیگر هیچ
  پست ها
  207

  پيش فرض

  و مورد آخر اینکه این آموزش یک ترجمه از یک منبع انگلیسی زبان بیش نیست و تصور نکنید که من اینقدر فنی و حرفه ای هستم که کنسول رو خودم باز کنم و ...
  چرا شکسته نفسی میکنید شما استاد مایید .

+ جواب دادن به اين بحث

جواب سريع جواب سريع


* چنانچه از قبل در انجمن ثبت نام کرده اید و دارای نام کاربری هستید ، ابتدا وارد سایت شوید ( این فرم مخصوص ارسال پاسخ توسط کاربران میهمان است )
همچنین با داشتن اکانت گوگل ( جی میل ) میتوانید از لینک بالای سایت استفاده کنید و سریعا در سایت وارد شوید

پایتخت ایران چه نام دارد ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

 • شما می توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
 • شما می توانید پاسخ ارسال کنید
 • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
 • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
 •