تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4066 از 4105 اولاول ... 306635663966401640564062406340644065406640674068406940704076 ... آخرآخر
نمايش نتايج 40,651 به 40,660 از 41044

نام تاپيک: | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

پروفشنال silvermanhhh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

سلام
    دوستان اینی که سازمانهای امریه پذیر میگن باید برای اعزامت حد اقل 3 ماه مونده باشه چطوری باید اینکارو بکنیم؟ وقتی دفترچه رو پر میکنیم جایی هست که درخواست بدیم سه ماه عقب بندازن؟؟
    مطمئن باشید که بیشتر ۳ ماه بعد تاریخ اعزامتونو میزنن،من مهر ماه دفتچن پست کردم ۱۹بهمن اعزامم بود حالا اگه زودترم شد،درخواست تمدید بزنید

2. این کاربر از silvermanhhh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

مبل بادی خخخخخخخ،حتما طرف فکر کرده اومده پیک نیک
    باید تو نیرو انسانی پادگان های آموزشی باشی ببینین چیا از ملت میگیرن یکی بود چادر مسافرتی آورده بود می گفت شاید جا گیرم نیومد!! یکی مثل دخترها عروسک خرسی آورده بود رادیو ضبط آورده بود می گفت این mp3 پخش نمی کنه مشکلی نداره که تو تابستون چندتاشون پنکه آورده بودن از این چاقو سوییسی ها که چند تا ابزار دارن آورده بودن. ماشین اسباب بازی آورده بودن

راستی شما چقدر نظرت نسبت به اون موقع عوض شده؟
    با سلام بنده خودم تا چند ماه دیگه میرم سربازی تاریخ اعزامم ۱۱/۱۹ هست
    حرفی که الان دارم اینه که افرادی که میان اینجا و سوال میکنن هم هیچکدومشون سربازی نرفتن،خواهش میکنم اینقد سربازی رو بزرگ نکنید.
    هی نیاین بگین واااای بیچارمون کردن وااای اذیتمون کردنو واای حمله ی عصبی بمون دست داد و از این حرفا،،،سختی سربازی بستگی به ظرفیت و تحمل فرد سرباز داره،مثلا برادر من که رفته میگفت یه سری روزای اول اموزشی گریه میکردن زیر پتو یه سری هم بودن میخندیدن به اونایی که گریه میکردن!یعنی براشون عجیب بود!و اینکه یکی میاد میگه منو تحقیر کردن تو سربازی ،همش بستگی به خوده طرف داره،یکی هست تحقیرش میکنن جواب نمیده تو خودش نگه میداره یکی هم هست با طرف مقابل یقه به یقه میشه به دعوا هم منجر میشه،این وسطم دماغ اقای کادری صاف میشه،این سربازم اضاف یا زندانی میخوره اما بعد از اون دیگه کسی به این اقای کله خر نمیاد بگه بالا چشمت ابرو!یا اینکه ادم خودش پوست کلفت باشه و تحقیرای درجه بالاتر شو به ...شم نگیره!
    خلاصه سختی سربازی همونطور که همه میدونن تو اموزشیشه که تمرین بدنی سنگین داره واینجور چیزا،فقط میخام بگم که افرادو علکی از یه چیزی نترسونید ،سربازی سربازیه قراره به مدت ۲سال مثل سرباز بات رفتار کنن چیزی خارج از این چارچوب نیست!

4. 2 کاربر از mgh345 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

باید تو نیرو انسانی پادگان های آموزشی باشی ببینین چیا از ملت میگیرن یکی بود چادر مسافرتی آورده بود می گفت شاید جا گیرم نیومد!! یکی مثل دخترها عروسک خرسی آورده بود رادیو ضبط آورده بود می گفت این mp3 پخش نمی کنه مشکلی نداره که تو تابستون چندتاشون پنکه آورده بودن از این چاقو سوییسی ها که چند تا ابزار دارن آورده بودن. ماشین اسباب بازی آورده بودن

راستی شما چقدر نظرت نسبت به اون موقع عوض شده؟
    هعی یادش بخیر،چطور این پستو پیدا کردی؟؟؟خخخخ
    نظرم عوض شده ولی نه انچنان ،البته شاید بخاطر یگانیه که الان داخلشم،الان نیرو انتظامی ام تو پاسگاه خدمت میکنم،الانم با گوشی که چ عرض کنم تبلت دارم پست میدم و این پیامو میفرستم،ولا مهم ترین چیزی که از سربازی حالمو خراب میکنه دوری هست،چون الان کل خدمتم غیر بومی ام و مرخصی هم خیلی کمه پست ها سنگینه و اکثر مواقع سر پست از بی خوابی انگاری رو هوایی،این از این،در مورد کادری ها باید عرض کنم که هیچ کادری ای دوباره میگم هیچ کادری ای تو این نیروی افتضاحی سالم نیست و خیر سربازو نمیخاد همش دورویی و خایمالی زیر اب زنی و رییس بازی و عقده ای بازی،بدبختی میخای باشون در بیوفتی،فکر پاپوشو صورت جلسه و اتو گرفتن اونا میاد به فکرت بیخیال میشی،وگرنه اگه خودم کادری بودم جوری میرفتم تو مخشون تا دق کنن،از اون راننده گشتش بگیر تا فرماندش،ولی خب کادری بشی ۳۰سال عمرتو تلف این نظام کنی برای اینکه عقدتو خالی کنی؟؟به درک بزار تموم بشه ببینمشون تفم حوالشون نمیکنم،نبود ۱۸روز دیگه....

6. این کاربر از silvermanhhh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

پادگان احمد بن موسی (معروف به احمد گدا بخاطر غذاهای بدش) یه جای معمولی هست. خودم اونجا هم آموزشیم بود هم یگان تو نیرو انسانیش بودم.
    غذاهاش تعریفی نداره. ناهار بهتون غذای خوب میدن ولی توقع غذای خونه یا رستوران رو نداشته باشن. روزهای سه شنبه رو یادمه چلوکباب میدادن. باقلا پلو با مرغ هم میدادن. خورشت قورمه سبزی هم میدادن. عدس پلو (بدون کشمش) و استامبولی پلو (بدون گوشت با یه تیکه سویا) هم روزای دیگه میدن. جمعه ها هم خورشت وحشت (کرفس) میدن.
    برادر عزیز میشه یه لطفی بکنی اسم فرمانده پادگان (احمد بن موسی(ع)) و جانشینش و فرمانده گردان 4 رو برام خصوصی کنی؟؟؟ برای پاره ای از توضیحات احتیاجشون دارم.

راستی اینکه من برای معاف از رزم اقدام نکردم ولی چندتا مورد دارم مثل عرق شدید کف دست و کمر درد که ممکنه بتونم باهاشون معاف از رزم بگیرم، به نظرت اونجا رفتم برای معاف از رزم اقدام کنم؟؟؟ معاف از رزمها رو اذیت نمیکنن؟؟؟ و اینکه فرآیندش اونجا چطوریاس؟؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

هعی یادش بخیر،چطور این پستو پیدا کردی؟؟؟خخخخ
    نظرم عوض شده ولی نه انچنان ،البته شاید بخاطر یگانیه که الان داخلشم،الان نیرو انتظامی ام تو پاسگاه خدمت میکنم،الانم با گوشی که چ عرض کنم تبلت دارم پست میدم و این پیامو میفرستم،ولا مهم ترین چیزی که از سربازی حالمو خراب میکنه دوری هست،چون الان کل خدمتم غیر بومی ام و مرخصی هم خیلی کمه پست ها سنگینه و اکثر مواقع سر پست از بی خوابی انگاری رو هوایی،این از این،در مورد کادری ها باید عرض کنم که هیچ کادری ای دوباره میگم هیچ کادری ای تو این نیروی افتضاحی سالم نیست و خیر سربازو نمیخاد همش دورویی و خایمالی زیر اب زنی و رییس بازی و عقده ای بازی،بدبختی میخای باشون در بیوفتی،فکر پاپوشو صورت جلسه و اتو گرفتن اونا میاد به فکرت بیخیال میشی،وگرنه اگه خودم کادری بودم جوری میرفتم تو مخشون تا دق کنن،از اون راننده گشتش بگیر تا فرماندش،ولی خب کادری بشی ۳۰سال عمرتو تلف این نظام کنی برای اینکه عقدتو خالی کنی؟؟به درک بزار تموم بشه ببینمشون تفم حوالشون نمیکنم،نبود ۱۸روز دیگه....
    موقع جواب دادن به اون دوستمون که احمد بن موسی افتاده بود، داشتم پست های قدیمیم رو می خوندم که چشمم افتاد به این
    در مورد کادری ها کامل موافقم باهات خیلی بیشعورن. یه کادری داشتیم میومد به سربازا میگفت اگه دیدین کسی داره خلاف می کنه به من بگین که به فرمانده پادگان خبرشو بدم! انگار خودمون نمی تونستیم به فرمانده پادگان بگیم!
    چند بار فقط سر لج و لجباریشون رفتم بازداشت! یه کادری بود خیلی سربازا رو سرپست اذیت می کرد، مثلا مسیری که حالت عادیش نیم ساعت طول میکشید رو میگفت با دوربین چک می کنم باید ده دقیقه ای بری مگه نه ترک پست میزد!! ولی دم بچه هامون گرم، بیرون پادگان با ماشین رفتن روش دیگه تا آخر عمر پاش لنگ میزنه.
    اینا فقط تو پادگان خوب هارت و پورت دارن بیرون پادگان تو خیابون ببینیشون مثل موش میشن!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

برادر عزیز میشه یه لطفی بکنی اسم فرمانده پادگان (احمد بن موسی(ع)) و جانشینش و فرمانده گردان 4 رو برام خصوصی کنی؟؟؟ برای پاره ای از توضیحات احتیاجشون دارم.

راستی اینکه من برای معاف از رزم اقدام نکردم ولی چندتا مورد دارم مثل عرق شدید کف دست و کمر درد که ممکنه بتونم باهاشون معاف از رزم بگیرم، به نظرت اونجا رفتم برای معاف از رزم اقدام کنم؟؟؟ معاف از رزمها رو اذیت نمیکنن؟؟؟ و اینکه فرآیندش اونجا چطوریاس؟؟
    متاسفانه تو این مدت فرمانده ش عوض شده، جانشینش به جاش اومد که اونم بازنشست شد رفت. آخرین خبری که داشتم تو دی پارسال موقتا یه فرمانده از شمال کشور آورده بودن تا تکلیفشون مشخص بشه. فرمانده گردان 4 هم بلافاصله بعد از ما عوض شد و تو این مدت نمی دونم کی فرمانده هست. تو تل بزن گروه سربازان پادگان احمد بن موسی، عضو شو از اعضاش بپرس.
    اینم بگم اونجا شدیدا باندبازی هست. هر کسی یه پستی تو فرماندهی، قرارگاه یا نیرو انسانی داشته باشه یه باندی برای خودش داره. اینا هم به جز باندهای بازرسی و عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعاتشونه. از هر کدوم از این قسمت ها آشنا پیدا کردی بهش وصل شو
    حدس میزنم پارتیت می خواد باهاشون صحبت کنه. بهرحال صحبت تلفنی و مکاتبه ای فایده ای نداره. روزی 7-8 تا تلفن و نامه برای همین سفارشا داشتیم تو نیرو انسانی که همش هم بایگانی میشد. اگه پارتی کلفت داری اون پاره ای از توضیحات رو رو کاغذ بنویس بده برات مهر و امضا کنه روز اول ببر بده نیرو انسانی، ببین اینقدر برد داره اونجا پیگیری کنن یا نه. ما مورد داشتیم که طرف رو همینجوری بخاطر یه تیکه کاغذ روز اول بدون گذروندن آموزشی فرستادن یگان!
    نمی خوام ناامیدت کنم ولی این پارتیت اگه زوری داشت اول که نیرو دریایی نمیفتادی و الان نیرو زمینی شهر خودت بودی، دوم خودش اسم اینا رو بلد بود (نیرو دریایی سپاه کلا دو تا پادگان آموزشی بیشتر نداره، یکیش همینه، یکیش هم آباده هست. بلاخره کسی که تو این کاره همین تا بگی کدوم شهر افتادم خودش اسم ها رو یادش میاد). من تو اون پادگان آدم پارتی دار زیاد دیدم؛ آدم دیدم پارتیش فرمانده کل نیرو دریایی سپاه بود (همین که بدون آموزشی رفت یگان)، آدم بوده پارتیش سازمان نظام وظیفه بوده، آدم دیدم پارتیش خود فرمانده پادگان بوده و ... منظورم اینه که تو سپاه با آدم پارتی کلفت دار زیاد برخورد می کنی. امیدی به کسی که حتی اسم فرمانده پادگان رو نمی دونه نداشته باش. راستی تو پادگان اگه ازت پرسیدن عموت کیه منظورشون اینه پارتیت کیه؟

معاف از رزم تو سربازی راحتتر میدن. اوایل آموزشی یه روز بهتون میگن هر کسی می خواد بره برای معافیت پزشکی اقدام کنه بیاد اسمش رو بنویسه. می ترسوننتون که اگه پرونده اتون رد شد یا طول کشید تجدید دوره میشین ولی همچین چیزی نیست. از اون فرصت استفاده کن برو برای پیگیری معافیت پزشکی. پیش دکتر هم که رفتی نگو تازه اومدم خدمت، بگو سرباز چند ماه خدمتم.
    برای عرق شدید دستت رو با حوله خشک می کنن کامل، بعد کف دست یه برگه میذارن کف دستت یه ثانیه نگه می دارن اگه خیس شد و چسبید معاف میشی. کمردرد هم به خودی خود معاف از رزم نداره مگه بخاطر بیماری دیگه ای مثل دیسک کمر باشه

معاف از رزم ها هم کلاس باید برن ولی برای برنامه های عملی مثل رژه و اردو و تیراندازی بیکارن. اگه سر و صدا نکنن و آروم باشن میگن تو همون آسایشگاه بمونین مگه نه کارهایی مثل جارو کردن محوطه یا تمیز کردن جوب های اطراف رو بهشون میدن. یه بارم دیدم یه بطری آب معدنی بهشون دادن فرستادنشون مورچه جمع کنن!! تو یگان هم تنها فرقشون اینه که پست فضای سبز دارن یعنی مثل بقیه سربازها نگهبانی دارن ولی باید به فضای سبز رسیدگی کنن (باغبونی و نظافت و ...)
    اونایی که به دلایل بیماری روانی معافیت گرفتن رو هم ماهی یه بار میفرستن پیش روانشناس بهداری که تایید کنه هنوز مشکل روانی دارن

تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

موقع جواب دادن به اون دوستمون که احمد بن موسی افتاده بود، داشتم پست های قدیمیم رو می خوندم که چشمم افتاد به این
    در مورد کادری ها کامل موافقم باهات خیلی بیشعورن. یه کادری داشتیم میومد به سربازا میگفت اگه دیدین کسی داره خلاف می کنه به من بگین که به فرمانده پادگان خبرشو بدم! انگار خودمون نمی تونستیم به فرمانده پادگان بگیم!
    چند بار فقط سر لج و لجباریشون رفتم بازداشت! یه کادری بود خیلی سربازا رو سرپست اذیت می کرد، مثلا مسیری که حالت عادیش نیم ساعت طول میکشید رو میگفت با دوربین چک می کنم باید ده دقیقه ای بری مگه نه ترک پست میزد!! ولی دم بچه هامون گرم، بیرون پادگان با ماشین رفتن روش دیگه تا آخر عمر پاش لنگ میزنه.
    اینا فقط تو پادگان خوب هارت و پورت دارن بیرون پادگان تو خیابون ببینیشون مثل موش میشن!
    بله البته بدی شما این بود که پادگانی خدمت میکردید و کلا اون کادریا رو بیرون نمیدیدید،اگه نیرو افتضاحی خدمت میکردید میفهمیدید چقد بی خ.ایه ان،به این قرآن کادری داریم دستاشو عین این لاتا باز میکنه راه میره راننده گشته،رفتیم روستایی خواهر و برادر دعواشون شده بود سنشون بالا بود برادره گفت برو گمشو داخل الان میگیرم میکشمت خلاصه صداش بلند شد ما اومدیم جلو طرف که نزنه ابروریزی بسچشه برا خودشون کادریه تو ماشین بود شیشه ها رو برد بالا درو از داخل قفل کرد ،بعد که فهمیدم چنان ضایه شد که نگو

11. این کاربر از silvermanhhh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

متاسفانه تو این مدت فرمانده ش عوض شده، جانشینش به جاش اومد که اونم بازنشست شد رفت. آخرین خبری که داشتم تو دی پارسال موقتا یه فرمانده از شمال کشور آورده بودن تا تکلیفشون مشخص بشه. فرمانده گردان 4 هم بلافاصله بعد از ما عوض شد و تو این مدت نمی دونم کی فرمانده هست. تو تل بزن گروه سربازان پادگان احمد بن موسی، عضو شو از اعضاش بپرس.
    اینم بگم اونجا شدیدا باندبازی هست. هر کسی یه پستی تو فرماندهی، قرارگاه یا نیرو انسانی داشته باشه یه باندی برای خودش داره. اینا هم به جز باندهای بازرسی و عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعاتشونه. از هر کدوم از این قسمت ها آشنا پیدا کردی بهش وصل شو
    برای پیدا کردن پارتی یکم دیر اقدام کردم...حالا که پادگانش جای خوبیه دیگه سفارشو گذاشتم برای تقسیمات یگان...

خودم شخصا دوست ندارم بیوفتم تو پروسه ی گرفتن معافت از رزم... این همه آدم معاف از رزم نیستن من یکیشون، سخت یا آسون بالاخره میگذره...

راستی شما که تو نیرو انسانی بودی آیا به بردن سوزن سنجاق گیر میدن؟؟ و اینکه لیوان حتما باید پلاستیکی ببرم یا فلزی هم میشه؟؟

تو تل هم اسم گروه رو جستجو زدم چیزی پیدا نکردم، لینکشو نداری برام بفرستی؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه behnamlider's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

سلام دوستان
    بلاخره نامه اومد و افتادم 01 نزاجا
    هر اطلاعاتی لازمه بدونم بهم بگید(چطوریه؟با معاف از رزم ها چطور برخورد می کنن؟چیا ببرم؟چیا میدن؟اصلاح صورت به چه نحو هست؟و...)
    البته لیسانس کامپیوتر هستم و معاف از رزم
    با تشکر
    من که اونجا بودم احساس نمیکردم سربازم اصلا همون روز اعزام یک هفته مرخصی دادن برا لباس و اینچیزا (شهرستانی ها میتونستن بمونن)

هفته اول همه رو نگه میدارن از هفته دوم اگه نگهبان نباشی هر روز میتونی بری خونه

اگر پارتی داری که بندازتت جای خوب که هیچ ولی اگه نداری هواست باشه روزای آخر از ستاد و اینجور جاها میان برای انتخاب سرباز حتما برو شرکت کن

وگرنه میوفتی جاهای پرتو داغون وچون تو اموزش بهت سخت نگرفتن بری یگان مخوصا شهرستان بدجور اذیت میشی.

14. این کاربر از behnamlider بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2018
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    با تشکر از دوستانی که اطلاعات دادن و مفید واقع شد
    از روز اول پادگان 01 براتون بگم
    1-گفته بودن از درب شمال بعد از ساعت 8 تردد کنید ولی رفت و آمد ما از درب جنوب انجام شد(فقط گوشی نگه میدارن با یه کارت شناسایی باقی رو میگن میریزن دور دیگه دروغ و راستش گردن خودشون)
    2- بعد از گشتن دژبان ها بعضا سرسری(مثل من که فقط پرسید گوشی و تبلت و قیچی و چاقو داری؟)و کامل لباس و لوازم میفرستن راهرو انتظار
    3-مارو بردن یجا نشوندن و توجیه کردن کی بیاید کی برید و چطور تردد کنید و... ولی دژبان بودن و بعد متوجه شدیم حرفشون نسبتا بی ارزش بود
    4- مارو بردن سالن آمفی تئاتر (البته اول دکترا و ارشد و معاف از رزم و خدمت دار هارو)بعد سرباز های سالم و بعد از صحبت فرمانده نیروی زمینی ارتش (کمی شوخی و کمی خشن) ومقدار زیادی الافی به صورت رندوم پخشمون کردن بین گردان ها و گروهان ها
    نکته:
    - پارکینگ داره 1500 ورودی موتور و 2000 تومن ورودی ماشین و شبی 1000 تومن هزینه داره (ورود از درب پارکینگ فقط برای راننده مجازه)
    - میگن تا 10 شب آموزشه(از نظر منطقی چرت میگن(اولین دروغ))
    - 2.5 روز غیبت غیر موجه و 5.5 روز غیبت موجه مجازه در غیر این صورت دستور دارن که تجدید دوره کنن
    - میگن محل خدمت(یا19 ماه بعدی یا یگان یا...) حداقل تا منزل 300 کیلومتر فاصله داره مگه به 3شرط :1-متاهل و2 -فرزند ارتشی چه در خدمت چه بازنشسته یا... و 3- خدای نکرده پدر یا مادر فوتی
    - میگن آرم و... رو بعد از جلسه از بوفه تهیه کنید که سرباز ها گفت اینجا گرونه(11000) و بیرون بگیرید بهتره منتها لباس ها فقط چنتا آرم کم دارن
    - میگن بعد اینجا لباس میگیری میری ولی گهی خیال باطل(مگه 90 درصد ارشد و 95 درصد دکترا)
    - ...(یادم نیست یسری توجیهات که دژبانی گفت اول)
    5-مارو بردن جلو گردان و 2تافرم که یکیشو اونجا میفهمید چیه و تغریبا مهم نیست و دومی اطلاعات شخصی با شماره حساب بانک سپه(حتما قبلش باز کنید و پرینت شماره حساب با اطلاعات کامل از بانک دریافت کنید) هست
    6- نوبتی میری داخل و ثبت دستی و سیستمی میشه اطلاعاتت و برگه مرخصی یا بدشانس(شایدم خوش شانس) باشی نگهبانی بهت میدن
    7- میرید برای لباس و توجیهی لوازم مجاز و غیر مجاز و آرم لباس
    8- قرص و دوا اصلا نبرید و اگر ببرید با نامه پزشک مجازه
    9- مرخص باشید خونه و نگهبان باشید پادگان می مونید
    این کلیات بود
    جزییات خودم:
    -ساک نبرید که اشتباهه و با لباس و... و ساک برمیگردید خونه(کیسه سربازی بهتون نمیدن و ساک رو نمیبرید تو آسایشگاه)
    -خانواده داخل راه میدن ولی بهتره مرخصوش کنین برن به دو دلیل 1- جاپارک نیست و 2- تا آخر که مرخص بشید نمیتونید باهاشون تماس بگیرید که برن
    -با هیچ کس خشن برخورد نکنید حتی سرباز جز که ریش و قیچی دسته همه هست به جز شما(بهترین دوست و کمک همین سرباز ها هستن تو همین چند ساعت اول متوجه میشید)
    - متاهل ها ، هم نزدیک میوفتن هم کسری میخورن اگر 3 فرزند داشته باشه کلا معافه و گفتن قراره کلا سربازی فروشی هم بشه (راست و دروغ گردن خودشون)
    - کلاه و کمربند نظامی(فانسقه یه شکل دیگه هست) تک سایزه و بهتره زمان پروو پیراهن(اسمش یادم رفته)و شلوار رو جوری انتخواب کنید که یکی اندازه و دیگری بزرگ باشه
    - کلا پیراهن و شلوار و کمربند و جوراب و کفش(خیلی آشغال و سنگینه) و کلاه میدن فعلا تمام
    - اصلاح سر حداکثر 4 و صورت کوتاه (ماشین مناسب) و آنکادر(؟)
    - وسایل مورد نیاز به گفته گردان:
    1- قاشق و چنگال
    2- مسواک و خمیردندان
    3- لیوان شیشه ای دسته دار
    4- لباس متعارف برای خروج و ورود (در زمان آموزشی لباس سربازی فقط داخل پادگان مجازه!)
    5-لباس زیر و زیرپوش آستین دار
    6- لباس گرم و...
    7- شلوار بلند و راحتی فقط برای خواب (کردی و شلوارک ممنوعه)
    8- در محوطه پادگان لباس متعارف در تایم استراحت
    9- لباس رنگش دیجیتالی هست و شبیه خاکی آمریکایی شده(من که خیلی حال کردم)
    من همین امروز نگهبانی خوردم (البته خوشحال بودم و مشکلی نداشتم)ولی چون لباس گیرم نیومد از نظر من حیف شد و مرخصی دادن بهم تا شنبه(چون امروز نیم وقت بود و پادگان خلوت و به راحتی میشد با محیط بی دردسر اخت شد(نظر منه)یه نگهبانی ام رفته بودی اول کار)
    امیدوارم مورد قبول و فایده باشه شرمنده اگر چیزی یادم رفته بود(تا اینجای کار که از دید من سربازی لذت بخش خواهد بود کاش سالم بودم)
    حالا سه تا سوال:
    1- آنکادر صورت دقیقن چطوریه(قابل توجه که ریش من مستشاری در اومده
    2- لباس رو کجاببرم هم منصفانه برداره هم وهم منصفانه آرم بفروشه و هم تمیز باشه کارش؟(تهرانم)
    3- کجا برم دکتر برای گرفتن نامه برای اسپری آسم؟
    Last edited by MrezaMoradi; 23-10-2018 at 18:34.

16. این کاربر از MrezaMoradi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 6 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 6 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •