تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3515 از 4105 اولاول ... 251530153415346535053511351235133514351535163517351835193525356536154015 ... آخرآخر
نمايش نتايج 35,141 به 35,150 از 41044

نام تاپيک: | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

پروفشنال alex_love's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    URMIA

پيش فرض

دوستانی ک اطلاع دارن راهنمایی کنید.
    رشته من مکانیک هواپیماست. و شاید بتونم از سازمان جهاد خودکفایی ارتش پذیرش بگیرم.
    امکان داره دوره کد بخورم یا نه ربطی ب پذیرش نداره؟
    امکانش هست خودم درخواست دوره کد بدم؟ اخه هم درجه هم سابقه خدمتی میره بالا.
    با سپاس
    پیشا پیش عیدتون رو تبریک و ارزوی سالی خوش و خرم و نیک فرجامی برای همه دوستان گرام ی دارم.
    سلام
    شما از مرحله ی پذیرش رد شدین ! باید قبل از دریافت برگ سبز اقدام میکردید ! اخر اموزشی به شما امریه میدن که اگه تو بخش تقسیم نیروی زمینی ارتش اشنا داشته باشید هر جای که بخواید میتونید انتخاب کنید ، در سایر موارد حق انتخاب ندارید !
    امکان دوره کد شانسیه ! بعضی از رشته ها مثل رشته های شاخه ی پزشکی خیلی خیلی کم دوره کد میخورن برای بقیه ی رشته ها بخصوص مکانیک امکان دوره کد خیلی زیاده ! دوره کد توپ مثلا !!!
    دوره کد به هیچ وجه ارزشی نداره ! یعنی در اصل شما دو ماه تا 45 روز دیگه باید دوره ای کمی شبیه به دوره ی اموزشی رو بگذرونید ، با پاس دادن هاش و ... ! اینکه در طی این دو ماه هم درجه ای ندارید ! و مثل یه سرباز با شما رفتار میشه (البته رفتارها با توجه به یگان اموزش دهنده فرق داره ! ) از طرفی بعد از دوره کد هم ممکنه بیفتید به یه یگانی به عنوان اموزش دهنده و ... ! کلا دوره کد در هر ارگانی مزخرفه ! تو نیروی هوایی که دوره کد باعث افزایش درجه نمیشه ! تو نیروی زمینی هم تا دوسال پیش باعث افزایش درجه نمیشد ! الان رو خبر ندارم ! یکی از دوستان که لیسانس سیالات داشتن دوره کد توپ افتادن و بعد از اون هم اموزش دهنده بودن !درجشون هم مثل بقیه ی لیسانس ها ستوانسومی بود ! سابقه ی خدمت ؟! برادر جان شما باید اون دو ماه رو چه تو دوره باشی چه یگان بگذرونی ! با توجه به اینکه اگه بری دوره دیرتر وارد یگان میشی کمی هم از سابقت کمتر میشه ! چون ارتش بیشتر رو سابقه ی حضور فرد تو یگان توجه داره تا سابقه ی خدمتش !!! مثالا اگه شما شش ماه تو یه یگانی خدمت کنی و برا خودت سابقه و برو بیا داشته باشی و بعدش منتقل بشی به یه یگان دیگه تقریبا باید از صفر شروع کنی و بین سربازای اونجا خط پایینی ! حتی با 8 ماه خدمت !!! به هیچ وجه دنبال دوره نباشید ! کارهای دفتری که به اونایی که دوره نرفتن میدن (اکثرا) لذت و راحتی بیشتر نسبت به کارهایی که اموزش دیدید و باید پس بدید دارن !!
    عید شما هم مبارک ، انشاالله که سال خدمتی راحتی داشته باشید

یه سوال دیگه پیش میاد. البته می دونم ب یگان بستگی داره ولی خو. می خوام ببینم این ک می گین از زیر کار تا جایی ک میشه در برو یعنی چی؟ مگه وقتی ب یکی ی وظیفه ایو میدن می تونه بسپاره ب یکی دیگه؟ بعد گیر نمیدن؟ یا این ک مثلا بخوای استعلاجی بگیری بعد حالا بگی ی جات درد می کنه حالا واقعا یا الکی یعنی میشه استعلاجی گرفت؟ آخه یکی از بچه ها گفت از سوزش چشم و اینا!!! کلا مثلا میشه مسیولیتا رو مثلا با هم عوض کرد؟ هم تو آموزشیشو بگین هم تو یگانشو چون فک کنم فرق دارن.
    مرسی

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk
    مورد اول تو اموزشی و یگان فرق داره ! تو اموزشی میتونی بپیچونی برخی از کارارو ! مثلا پاس سه محوطه هستی از ساعت 12 تا 2 شب ، نیازی نیست که زیاد جدیت از خودت نشون بدی ! چون کسی نیست که پیگیر باشه ! گروهبان نگهبانا هم اکثرا پایه هستن چون از خودتونن ! اما تو یگان فرق داره ! تو یگان بعد از چند ماه خدمت میتونی از خودت زرنگی نشون بدی ! اگه اول خدمتت زرنگی کنی و کاری که مهمه رو بپیچونی و فرمانده متوجه بشه ممکنه تا اخر خدمت به عنوان یه پیچو بهت نگاه کنه بعد از سه چهار ماه خدمت در یگان و بررسی شرایط پیچوندن خودش میاد سراغت ، نیازی به اموزش نیست ! کمی صبور باش !
    استعلاجی قضیش فرق داره ! تو اموزشی میتونی بگی ای شکمم یا فشارم افتاد تا اون لحظه از تنبیه یا رژه راحت بشی ، ولی برای گرفتن استعلاجی یا باید اشنا تو بیمارستان نظام داشته باشی یا اینکه واقعا مشکلی داشته باشی چون به این راحتی ها مرخصی استعلاجی نمیدن (گاها دکترای با مرام هم پیدا میشن ولی به تعداد خیلی کم ) . منظورت از تعویض مسئولیت چیه ؟! شما هنوز با مسئولیت ها اشنا نیستید! مسئولیت یک پاسدار، پاسداری در قسمت فلان هست مثلا ! اگه جاتون رو با یه پاسدار دیگه عوض کنید هردوتون بازداشت و تنبیه میشید ! البته در صورتی که متوجه بشن یا راپورتتون رو بدن ! مسئولیت های دیگه ی یگان کشکه ! کم کم اشنا میشید باهاش ! زیاد فکرتون رو درگیر نکنید ! کم کم راه و چاه یگان میاد دستتون ! تا چند تا پیرهن تو خدمت پاره نکنی و چند بار تنبیه نشی چند و چون کار دستت نمیاد ! راهنمایی هم لباسای خط بالات تو اون یگان به کارت میاد فقط .

2. 2 کاربر از alex_love بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه honeyxp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام
    شما از مرحله ی پذیرش رد شدین ! باید قبل از دریافت برگ سبز اقدام میکردید ! اخر اموزشی به شما امریه میدن که اگه تو بخش تقسیم نیروی زمینی ارتش اشنا داشته باشید هر جای که بخواید میتونید انتخاب کنید ، در سایر موارد حق انتخاب ندارید !
    امکان دوره کد شانسیه ! بعضی از رشته ها مثل رشته های شاخه ی پزشکی خیلی خیلی کم دوره کد میخورن برای بقیه ی رشته ها بخصوص مکانیک امکان دوره کد خیلی زیاده ! دوره کد توپ مثلا !!!
    دوره کد به هیچ وجه ارزشی نداره ! یعنی در اصل شما دو ماه تا 45 روز دیگه باید دوره ای کمی شبیه به دوره ی اموزشی رو بگذرونید ، با پاس دادن هاش و ... ! اینکه در طی این دو ماه هم درجه ای ندارید ! و مثل یه سرباز با شما رفتار میشه (البته رفتارها با توجه به یگان اموزش دهنده فرق داره ! ) از طرفی بعد از دوره کد هم ممکنه بیفتید به یه یگانی به عنوان اموزش دهنده و ... ! کلا دوره کد در هر ارگانی مزخرفه ! تو نیروی هوایی که دوره کد باعث افزایش درجه نمیشه ! تو نیروی زمینی هم تا دوسال پیش باعث افزایش درجه نمیشد ! الان رو خبر ندارم ! یکی از دوستان که لیسانس سیالات داشتن دوره کد توپ افتادن و بعد از اون هم اموزش دهنده بودن !درجشون هم مثل بقیه ی لیسانس ها ستوانسومی بود ! سابقه ی خدمت ؟! برادر جان شما باید اون دو ماه رو چه تو دوره باشی چه یگان بگذرونی ! با توجه به اینکه اگه بری دوره دیرتر وارد یگان میشی کمی هم از سابقت کمتر میشه ! چون ارتش بیشتر رو سابقه ی حضور فرد تو یگان توجه داره تا سابقه ی خدمتش !!! مثالا اگه شما شش ماه تو یه یگانی خدمت کنی و برا خودت سابقه و برو بیا داشته باشی و بعدش منتقل بشی به یه یگان دیگه تقریبا باید از صفر شروع کنی و بین سربازای اونجا خط پایینی ! حتی با 8 ماه خدمت !!! به هیچ وجه دنبال دوره نباشید ! کارهای دفتری که به اونایی که دوره نرفتن میدن (اکثرا) لذت و راحتی بیشتر نسبت به کارهایی که اموزش دیدید و باید پس بدید دارن !!
    عید شما هم مبارک ، انشاالله که سال خدمتی راحتی داشته باشید

مورد اول تو اموزشی و یگان فرق داره ! تو اموزشی میتونی بپیچونی برخی از کارارو ! مثلا پاس سه محوطه هستی از ساعت 12 تا 2 شب ، نیازی نیست که زیاد جدیت از خودت نشون بدی ! چون کسی نیست که پیگیر باشه ! گروهبان نگهبانا هم اکثرا پایه هستن چون از خودتونن ! اما تو یگان فرق داره ! تو یگان بعد از چند ماه خدمت میتونی از خودت زرنگی نشون بدی ! اگه اول خدمتت زرنگی کنی و کاری که مهمه رو بپیچونی و فرمانده متوجه بشه ممکنه تا اخر خدمت به عنوان یه پیچو بهت نگاه کنه بعد از سه چهار ماه خدمت در یگان و بررسی شرایط پیچوندن خودش میاد سراغت ، نیازی به اموزش نیست ! کمی صبور باش !
    استعلاجی قضیش فرق داره ! تو اموزشی میتونی بگی ای شکمم یا فشارم افتاد تا اون لحظه از تنبیه یا رژه راحت بشی ، ولی برای گرفتن استعلاجی یا باید اشنا تو بیمارستان نظام داشته باشی یا اینکه واقعا مشکلی داشته باشی چون به این راحتی ها مرخصی استعلاجی نمیدن (گاها دکترای با مرام هم پیدا میشن ولی به تعداد خیلی کم ) . منظورت از تعویض مسئولیت چیه ؟! شما هنوز با مسئولیت ها اشنا نیستید! مسئولیت یک پاسدار، پاسداری در قسمت فلان هست مثلا ! اگه جاتون رو با یه پاسدار دیگه عوض کنید هردوتون بازداشت و تنبیه میشید ! البته در صورتی که متوجه بشن یا راپورتتون رو بدن ! مسئولیت های دیگه ی یگان کشکه ! کم کم اشنا میشید باهاش ! زیاد فکرتون رو درگیر نکنید ! کم کم راه و چاه یگان میاد دستتون ! تا چند تا پیرهن تو خدمت پاره نکنی و چند بار تنبیه نشی چند و چون کار دستت نمیاد ! راهنمایی هم لباسای خط بالات تو اون یگان به کارت میاد فقط .
    مرسی. ادیتش کردم ی چندتا سوال تهش اضافه شد. اونا رو هم اگه جواب بدین مرسی[emoji16]

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    URMIA

پيش فرض

مرسی. ادیتش کردم ی چندتا سوال تهش اضافه شد. اونا رو هم اگه جواب بدین مرسی
    بعد یه سوال دیگه پیش میاد:
    من آخر نفهمیدم دنبال معاف از رزم برم یا نرم؟ یکی میگه اگه معاف از رزم بگیری میفتی با ی مشت چپه چلاق... یکی میگه اصلا تاثیر نداره و فرمانده میگه ما الان رزم و جنگ نداریم ک معاف از رزم داشته باشیم یا رفتارش باهاشون بدترم میشه و از این داستانا. می دونم بسته ب شرایط متفاوته. ولی من یه چشمم (با آستیگمات البت) به حد معافیت نزدیکه ولی خو قطره صد در صد میارتش پایین و احتمال معاف از رزمم هست (نه معاف دائم چون احتمال قوی میفته زیر آستانه). حالا می خواستم ببینم اگه معاف از رزم بگیرم میشه این طوری کرد که اگه شرایط معاف از رزمیا خوب بود رو کنمش اگه بد بود رو نکنم؟ یا این که این اطلاعات تو پرونده ی هر کسی ارسال میشه و خودشون می دونن کی معاف از رزمه یا شرایط داره یا ن؟
    ۳ اگه قسمت یگان استان خودم نیفتادم و مثلا حین خدمت (البت ب فرض محال خخخ) شرایط دار شدم، یعنی مثلا ازدواج کردم، حین خدمت می تونم درخواست جا ب جایی بدم و در این صورت که شرایط دار بشم احتمال موافقت چقدره؟ تو حالت معمولی یعنی شرایط نداشته باشی هم احتمال درخواست واسه جا ب جایی هست یا اصلا حساب نمی کنن؟ این جا قطعا احتمال موافقت کمتر از حالت قبله دیگه درسته؟
    ۴. من گواهی نامه م تمدید می خواد. از کی می تونم درخواست بدم واس تمدیدش؟ از همون موقعی که آموزشی شروع میشه؟ چون هنوز به یه سال نرسیده جریمه می خوره بش؟ یا نکنه دوباره باید برم کلاس و از اول گواهی بگیرم؟ یا چون گرفتم دیگه فقط تمدید می خواد؟
    ببخشید سوالام زیاده دیگه. شرمنده ب خدا
    [emoji16]

شما دنبال خدمت دولتی هستید ؟! اگه هستید دنبال معاف از رزمی نرید ! اگرم نیستید رفتن یا نرفتن دنبال معاف از رزمی ضرری نداره ! سودش اینه که پاسداری با اسلحه ندارید ! از ورزش میتونید معاف بشید ! از رژه میتونید معاف بشید و ... . برای کارای دولتی هم ضررش گیر دادن بعضی ارگانهای دولتی برای استخدامی هست . اصلاعات تو پرونده اصلی ثبت میشه ولی تو اموزشی یا یگان تا خودتون نگید زیاد توجه نمیکنن به پرونده ! البته یگان به یگان فرق داره ولی 99 درصد مواقع در اموزشی نمیدونن که شما معاف از رزمید . در اموزشی ممکنه فرمانده ها اول اموزشی بگن که شما با توجه به امتیازی که ما میدیم تقسیم بندی میشید و ما به معاف از رزما امتیاز کم میدیم و پس ورزش کنید و رژه برید تا امتیاز زیاد بدیم ! اینا همش چرته ! اگه معاف از رزمی گرفتید و دیدید لازمه که اعلامش کنید ، اعلام کنید ! یه کپی از برگ سبزتون هم همراهتون باشه که صحت این موضوع رو تایید کنه .
    اگه متاهل بشید امکان انتقال بدون جابجایی خیلی زیاده ! تقریبا حتمیه ! نیم درصد شاید مخالفت بشه باهاش ! در حالتی که مجرد باشید ، جابجایی با سرباز دیگه 70 درصد مواقع و بدون جابجایی 30 درصد مواقع جواب میده ! بسته به یگان و شرایط محل خدمت این مورد متغیره .
    وقتی برگه سبزت اومد در خونه برو با همون برگ سبز درخواست تمدید بده ! یه سال نرسیده ؟! تازه گواهینامه گرفتید ؟! اگه تازه گرفتید که 5 سال از زمان دریافت گواهینامه اعتباز داره و نیازی به تعویض نیست تا اون موقع ! پشتش نوشته ! تا یک سال تخلف مهم نداشته باشید خود بخود تعویض میشه نیازی به حضور فیزیکی یا مجازی شما نیست
    Last edited by alex_love; 18-03-2016 at 18:27.

5. این کاربر از alex_love بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه honeyxp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

شما دنبال خدمت دولتی هستید ؟! اگه هستید دنبال معاف از رزمی نرید ! اگرم نیستید رفتن یا نرفتن دنبال معاف از رزمی ضرری نداره ! سودش اینه که پاسداری با اسلحه ندارید ! از ورزش میتونید معاف بشید ! از رژه میتونید معاف بشید و ... . ضررش هم فقط گیر دادن بعضی ارگانهای دولتی برای استخدامی هست . اصلاعات تو پرونده اصلی ثبت میشه ولی تو اموزشی یا یگان تا خودتون نگید زیاد توجه نمیکنن به پرونده ! البته یگان به یگان فرق داره ولی 99 درصد مواقع در اموزشی نمیدونن که شما معاف از رزمید . در اموزشی ممکنه فرمانده ها اول اموزشی بگن که شما با توجه به امتیازی که ما میدیم تقسیم بندی میشید و ما به معاف از رزما امتیاز کم میدیم و پس ورزش کنید و رژه برید تا امتیاز زیاد بدیم ! اینا همش چرته ! اگه معاف از رزمی گرفتید و دیدید لازمه که اعلامش کنید ، اعلام کنید ! یه کپی از برگ سبزتون هم همراهتون باشه که صحت این موضوع رو تایید کنه .
    اگه متاهل بشید امکان انتقال بدون جابجایی خیلی زیاده ! تقریبا حتمیه ! نیم درصد شاید مخالفت بشه باهاش ! در حالتی که مجرد باشید ، جابجایی با سرباز دیگه 70 درصد مواقع و بدون جابجایی 30 درصد مواقع جواب میده ! بسته به یگان و شرایط محل خدمت این مورد متغیره .
    وقتی برگه سبزت اومد در خونه برو با همون برگ سبز درخواست تمدید بده ! یه سال نرسیده ؟! تازه گواهینامه گرفتید ؟! اگه تازه گرفتید که 5 سال از زمان دریافت گواهینامه اعتباز داره و نیازی به تعویض نیست تا اون موقع ! پشتش نوشته ! تا یک سال تخلف مهم نداشته باشید خود بخود تعویض میشه نیازی به حضور فیزیکی یا مجازی شما نیست
    واسه جوابای سوالای قبلی مرسی شایدم در مورد بعضیاش عجله دارم و حق با شماست که برم خودم می فهمم. حالا در مورد سوال آخر:
    من گواهی نامه مو سال 1389 گرفتم و پشتش زده اعتبار تا بهمن 1394. و بهمن 1394، 5 سالش تموم شد. یعنی ماه پیش. چون زیادم پشت ماشین نمیشستم اصلا تو این پنج سال تخلف نکردم تالا خخخخ. حالا با این حساب این خودش تمدید میشه یعنی؟
    Last edited by honeyxp; 18-03-2016 at 18:31.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    URMIA

پيش فرض

واسه جوابای سوالای قبلی مرسی شایدم در مورد بعضیاش عجله دارم و حق با شماست که برم خودم می فهمم. حالا در مورد سوال آخر:
    من گواهی نامه مو سال 1389 گرفتم و پشتش زده اعتبار تا بهمن 1394. و بهمن 1394، 5 سالش تموم شد. یعنی ماه پیش. چون زیادم پشت ماشین نمیشستم اصلا تو این پنج سال تخلف نکردم تالا خخخخ. حالا با این حساب این خودش تمدید میشه یعنی؟
    قربانت
    نه خوب چون گفتید "چون هنوز به یه سال نرسیده جریمه می خوره بش؟ " من فکر کردم یه سال نشده که گواهینامه گرفتید ! خوب چون 5 سال تموم شده باید تمدید کنید . با کارت سبز میتونید تمدیدش کنید و نیازی نیست در هین خدمت تمدید بشه . تمدید هم فقط معاینه چشم داره ، نیازی به امتحان مجدد نیست ! تخلف هم داشتید مشکلی پیش نمی اومد ! مگه اینکه گواهینامتون بیش از دوبار توقیف میشد که گواهینامه شما نشده !

8. این کاربر از alex_love بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mehrabooni's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

یکی از دوستان ما نمیدونم چرا تصمیم گرفته بره خدمت
    میگه واسه شیش ماه کسری بسیجش باید چکار کنه گفتم بیام از اساتید اینجا بپرسم

Sent from my iPhone using Tapatalk

آخر فروم باز Ehsan PCbase's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

خدمت واقعا چیز مضخرفیه (حداقل تو ایران).. الان که اومدم مرخصی از خودم میپرسم آیا واقعا لازم بود دفترچه پست کنم؟! کارت پایان خدمت رو میخوام چکار؟! کلا یه جورایی نمی دونم از زندگی چی میخوام!

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    URMIA

پيش فرض

خدمت واقعا چیز مضخرفیه (حداقل تو ایران).. الان که اومدم مرخصی از خودم میپرسم آیا واقعا لازم بود دفترچه پست کنم؟! کارت پایان خدمت رو میخوام چکار؟! کلا یه جورایی نمی دونم از زندگی چی میخوام!
    حضور یه عده ادم بی شعور و بی فرهنگ در خدمت، چه کادری چه ارشد چه هم لباس ، باعث میشه که چشم و گوش ادم به دنیا باز بشه !!! ببینه که با کی تو این مملکت زندگی میکنه ! ذات اصلی ادمارو بشناسه ! اصل ارزش خدمت هم همینه که با ادمای مختلف روبرو میشی و نگاه کلیت به ادما عوض میشه ! این چیزی نیست که تو مدرسه و دانشگاه و جامعه براحتی نشون داده بشه ! اما تو خدمت به راحتی خودشو نشون میده !

12. 5 کاربر از alex_love بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

به نظرم لازمتون میشه،شما هر جایی که به دولت گیر کنید کارت پایان خدمت یا معافیت لازمتون میشه

چند روز پیش می خواستم اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهیو بگیرم ازم کارت معافیت یا پایان خدمت میخواستن
    این فقط یه موردش بود

حضور یه عده ادم بی شعور و بی فرهنگ در خدمت، چه کادری چه ارشد چه هم لباس ، باعث میشه که چشم و گوش ادم به دنیا باز بشه !!! ببینه که با کی تو این مملکت زندگی میکنه ! ذات اصلی ادمارو بشناسه ! اصل ارزش خدمت هم همینه که با ادمای مختلف روبرو میشی و نگاه کلیت به ادما عوض میشه ! این چیزی نیست که تو مدرسه و دانشگاه و جامعه براحتی نشون داده بشه ! اما تو خدمت به راحتی خودشو نشون میده !
    با تمام احترامی که به نظر شما دارم و قبول دارم حرفتونو
    ولی دانشگاه هم شبیه سربازیه و میتونید محیط جامعه و اشخاص رو بشناسید

هیچ فرقی نداره فقط باید اهلش باشی یعنی برات مهم باشه که محیط جامعه چطوره و...

ماها تو دانشگاه به واسطه دوستایی که داشتیم و سر و گوششون برای اینجور موارد میجونبید خیلی از پارتی بازی ها و کثافت کاری ها بعضی از مسئولین دانشگاهو پی بردیم و تازه فهمیدم دنیای آدم بزرگا چقدر میتونه کثیف باشه

14. این کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    URMIA

پيش فرض

به نظرم لازمتون میشه،شما هر جایی که به دولت گیر کنید کارت پایان خدمت یا معافیت لازمتون میشه

چند روز پیش می خواستم اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهیو بگیرم ازم کارت معافیت یا پایان خدمت میخواستن
    این فقط یه موردش بود

با تمام احترامی که به نظر شما دارم و قبول دارم حرفتونو
    ولی دانشگاه هم شبیه سربازیه و میتونید محیط جامعه و اشخاص رو بشناسید

هیچ فرقی نداره فقط باید اهلش باشی یعنی برات مهم باشه که محیط جامعه چطوره و...

ماها تو دانشگاه به واسطه دوستایی که داشتیم و سر و گوششون برای اینجور موارد میجونبید خیلی از پارتی بازی ها و کثافت کاری ها بعضی از مسئولین دانشگاهو پی بردیم و تازه فهمیدم دنیای آدم بزرگا چقدر میتونه کثیف باشه
    حرفتونو قبول دارم ولی به نسبت اتفاقاتی که تو دانشگاه میفته، پادگان قابل قیاس با دانشگاه نیست ! به امکان زیاد به خدمت رفتید که این مقایسه رو میکنید اما اونچه که من دیدیم قابل قیاس نبود ! تو دانشگاه رفاقت ارزش داشت ، کسی به خاطر مسائل پیش پا افتاده دوستشو نمیفروخت ! تو خدمت به خاطر یه ساعت مرخصی شاید رفیق نزدیک هم فروخته بشه ! به نظر من که شناخت انسان تو خدمت قابل قیاس با دانشگاه نیست . در مورد مسئولان کاملا درسته ! اتفاقا منم از اون دسته بودم که سرم درد میکرد برا همچین مسائلی ! اما اونا مسئول بودن کم دانشجویی بود که اون روی خودش رو نشون بده ! بود ولی کم ! کلا مسئولا چه تو خدمت چه تو دانشگاه جفت همن ، نظر من بیشتر روی سربازا بود تا کادریا .

16. 3 کاربر از alex_love بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •