تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: ماینوکسیدیل 2% یا 5% ؟

پروفشنال T I G E R's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض ماینوکسیدیل 2% یا 5% ؟

سلام

ماینوکسیدیل تنها داروی تائید شده موضعی برای رویش مجدد مو هستش

ماینوکسیدل بطور عمده با غلظت 2% و 5% در بازار موجوده ... البته در خارج غلظت ها بالاتر مثل 12/5% هم هستش

سوالی که برام پیش اومده اینه که در برخی سایتهای ایرانی عنوان شده ماینوکسیدیل 2% در طولانی مدت بهتر از 5% اثر میکنه

در حالیکه در سایت های خارجی چنین مطلبی رو ندیدم

میخواستم بدونم واقعا اینگونه هستش ؟

ممنون

آخر فروم باز mehrdad38's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Τ ε h r α η

پيش فرض

ماینوکسیدیل 5 % قوی تر هست و زودتر جواب می ده اما برای خانم ها 2% توصیه می شه تا از رویش مو های زاید ناخواسته جلوگیری بشه.

تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

آره میدونم 5% قوی تر از 2% هستش و براساس تحقیقات ماینوکسیدیل 5% تا حدوداً 45% موثرتر از ماینوکسیدیل 2% هستش

اما برخی پزشکان معتقدند ماینوکسیدل 5% در کوتاه مدت بهتر از ماینوکسیدل 2% هستش

ولی در طولانی مدت ماینوکسیدل 2% تاثیر بیشتری داره و در ضمن عارضه کمتری داره

همین موضوع من رو کمی گیج کرده ...

چون اگه صحت داشته باشه خب از همون غلظت 2% استفاده میکنم (هم ارزونتره و هم کم عارضه تر)

ولی منهای منابع داخلی ، هیچ منبع خارجی برای این موضوع پیدا نکردم بهمین خاطر سوالم رو اینجا مطرح کردم

تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

کسی در این مورد چیزی نشنیده؟

آخر فروم باز Rjoun's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Oct 2005

پيش فرض

دوست عزیز ماینوکسیدیل جدا از هر درصدش روی همه افراد هم نمیتونه اثر گذار باشه.شما باید در ابتدا باید با یه متخصص پوست مراجعه کنی.ودر اول ماینوکسیدیل رو به خوبی بشناسید.
    در مرحله بعد شما می تونید از مواد دیگه هم که طبیعی تر هستن و اثرات خوبی هم داشتن استفاده کنید.
    مثل لوسیون سینره.البته تا حدودی گرون تره اما خوب برای خیلی از افراد جواب خودش رو داده

تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

خب من برای ریزش موی سر پیش متخصص پوست رفتم اینها رو داد

قرص فینپشیا + قرص روی + قرص ویتامین E

با این نسخه 1 سال ریزش مو نداشتم و کاملا قطع شده بود .... تا اینکه بخاطر سهل انگاری خودم ریزش مو مجددا شروع شد

اینبار دکتر این نسخه رو برام پپیچید : ماینوکسیدل + قرص فینپشیا + شامپو کتاکونازول

گفت منهای شامپو کتاکونازول که صرفا موقتا باید استفاده بشه (اونهم هفته ای دو بار) دو داروی دیگه رو باید طولانی مدت استفاده کنم

من هم بهمین خاطر اینجا سوال پرسیدم که ماینوکسیدیل کدوم درصدش در طولانی مدت بهترین تاثیر ور داره

تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

در مرحله بعد شما می تونید از مواد دیگه هم که طبیعی تر هستن و اثرات خوبی هم داشتن استفاده کنید.
    مثل لوسیون سینره.البته تا حدودی گرون تره اما خوب برای خیلی از افراد جواب خودش رو داده
    آخه منهای ماینوکسیدیل هیچ داروی موضعی دیگه ای برای ریزش مو به تائید FDA نرسیده

آخر فروم باز Rjoun's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Oct 2005

پيش فرض

آخه منهای ماینوکسیدیل هیچ داروی موضعی دیگه ای برای ریزش مو به تائید FDA نرسیده
    لوسیون سینره یکی از بهترین محصولات در این رده بندی به شمار میره.
    البته رویش مجدد مو رو موجب میشه.به این ترتیب که به مدت چهار ماه بعد از استحمام به روی محل ریزش مو چند قطره ریخته و ماساژ میدیم.در مدت چند هفته موهای نازک در موضع مشاهده میشه که با پیگیری درمان و مدت بیشتر موها کم کم ضخیم تر میشن.
    البته دوست من شما اول روش درمانی دکترتون رو پیگیری کنید.ماینوکسیدیل به صورت شامپو ۱ درصد هم دربازار وجود داره که اونم درجلوگیری از ریزش خیلی کمک کرده.
    یادت باشه در این راه باید جدی باشی و خستگی به خودت راه ندی.راه درمان طولانی و باید حوصله داشته باشی.
    موفق باشید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

من ماینوکسیدیل استفاده کنم یا alpecin c1 یا از هر دوشون به طور همزمان استفاده کنم کسی اطلاعاتی در این مورد داره

تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

من ماینوکسیدیل استفاده کنم یا alpecin c1 یا از هر دوشون به طور همزمان استفاده کنم کسی اطلاعاتی در این مورد داره
    شرط اول اینه که درمانی رو شروع کنی که اکثر متخصصان مو توصیه میکنند
    ابتدا اینکه مشخص بشه آیا ریزش موی شما هورمونی و ارثی است یا صرفا کمبود ویتامین و آهن و تیروئید
    اگه مشخص بشه مشکل شما ارثی و هورمونی هستش برای مردان ایتدا قرص فین پشیا یا فیناستراید 1 میلی گرم توصیه میشه
    البته در برخی افراد صرفا قرص فوق موثر نیست و باید بهمراهش محلول ماینوکسیدل استفاده شود تا رشد مو مجددا آغاز بشه

بهرحال اگه شما بجای درمان فوق قصد دارید از شامپوی آلپسین استفاده کنید حتما با افترشامپوی آلپسین برای ریزش مو استفاده شود
    چون خود شامپو به تنهایی نمیتونه موثر باشه

در ضمن قرص ویتامین E و قرص روی (به اصطلاح زینک) تاثیر زیادی در تقویت ریشه مو دارند
    (میتونید از هر روشی که انتخاب کردید از این مکملها هم بهره بیرید)

البته میشه هم از ماینوکسیدیل و هم از شامپوی آلپسین استفاده کرد ولی باید فاصله بینشون بندازید (مثلا چند ساعت)
    Last edited by T I G E R; 08-12-2010 at 14:11.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •