تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: بهترین ابزار برای نگهداری طولانی مدت و حجیم اطلاعات

راي دهنده
85. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • HDD via raids

33 38.82%
  • Blu-Ray

20 23.53%
  • SSD

20 23.53%
  • غیره (...-CD-DVD-Flash-Zip)

12 14.12%
صفحه 4 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 64

نام تاپيک: طول عمر دستگاه های ذخیره سازی اطلاعات

کـاربـر بـاسـابـقـه Behroooz's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

هارداکسترنال بخر فعلا بهترین راه همینه . من یک تراشو با مارک وسترن دیجیتال خریدم 179 تومن

پروفشنال mohammad_77's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    کوچه بن بست

پيش فرض

سلام.
    من خودم روی نگه داری اطلاعات خیلی وسواس دارم .
    برای همین یک دونه هارد 500 اینترنال خریده ام و رابط هایی هم خریدم که بتونم از بیرون به کامپوتر متصلشون کنم . هر وقت لازم باشه از اطلاعات مهم بک آپ میگیرم . در نظر هم دارم هر یک سال یکبار از مهمترهاشون که بیشتر مسائل خانوادگی هست روی دی وی دی خوب بک آپ بگیرم . حساب که کردم زلزله هم که بیاد با توجه به بسته بندی هارد و دی وی دی ها مشکلی پیش نمیاد . میمونه آقا دزده که سعی کردم هارد رو توی چیزی بگذارم که نگاهش هم بکنه زیاد به چشمش نیاد . البته باز هم خیالم راحت نیست . میخوهم عکسهام رو به نوه هام نشون بدم .
    نظرتون مثبته یا میشه بهتر هم عمل کرد ؟

3. این کاربر از mohammad_77 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز amd>intel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

شما ميتونيد از سوپر stroage هاي ibm و سوني بگيري قبلش يك دوره تو CIA ببين

5. 2 کاربر از amd>intel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه amirarsalaan's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

از سی دی و دی وی دی و بلوری که برای بکاپ گیری اصلن حرفشو نزن ، من خودم تا حالا دو تا هارد ترکوندم و کلی اطلاعات با ارزش از دست دادم ، یه شک برای دومی و نمی دونم چه دلیلی برای اولی کافی بود تا مرخصشون کنه ، من که بی محابا منتظرم تا ssd ها عمومیت پیدا کنند تا از دست این مکانیکی های دردسرساز راحت بشوم

7. این کاربر از amirarsalaan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

سلام.
    من خودم روی نگه داری اطلاعات خیلی وسواس دارم .
    برای همین یک دونه هارد 500 اینترنال خریده ام و رابط هایی هم خریدم که بتونم از بیرون به کامپوتر متصلشون کنم . هر وقت لازم باشه از اطلاعات مهم بک آپ میگیرم . در نظر هم دارم هر یک سال یکبار از مهمترهاشون که بیشتر مسائل خانوادگی هست روی دی وی دی خوب بک آپ بگیرم . حساب که کردم زلزله هم که بیاد با توجه به بسته بندی هارد و دی وی دی ها مشکلی پیش نمیاد . میمونه آقا دزده که سعی کردم هارد رو توی چیزی بگذارم که نگاهش هم بکنه زیاد به چشمش نیاد . البته باز هم خیالم راحت نیست . میخوهم عکسهام رو به نوه هام نشون بدم .
    نظرتون مثبته یا میشه بهتر هم عمل کرد ؟
    کارت درسته
    مگه این که که زمین دهن باز کنه وگرنه همه چی رو ردیف کردی!
    فقط یک سوال : چرا هارد اکسترنال نخریدی؟
    حالا که اینترنال داری؛ لا اقل از باکس اینترنال استفاده کن.
    Last edited by Arash4484; 07-11-2010 at 03:20.

پروفشنال mohammad_77's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    کوچه بن بست

پيش فرض

کارت درسته
    مگه این که که زمین دهن باز کنه وگرنه همه چی رو ردیف کردی!
    فقط یک سوال : چرا هارد اکسترنال نخریدی؟
    حالا که اینترنال داری؛ لا اقل از باکس اینترنال استفاده کن.
    ارزونتر بود.
    ممنون

10. این کاربر از mohammad_77 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Cyber-PC's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    middle of hourglass

پيش فرض

در صورتی که اطلاعات حیاتی باشه به هیچ وجه نباید به یک وسیله backup اکتفا کرد (حتی SSD)
    من اطلاعات خودم رو در یک هارد internal و یک external نگه میدارم و بزودی روی BD هم میزنم که 6 میخ بشه

12. این کاربر از Cyber-PC بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض پیش بینی برای آینده تکنولوژی ذخیره سازی داده

سیستم‌های ذخیره‌سازی

با تکامل نهایی محاسبات ابری در طول ده سال آینده، پرسش اصلی این نخواهد بود که آیا ما به‌طور کلی به ذخیره‌سازی محلی نیاز خواهیم داشت یا خیر، بلکه مقدار فضای ذخیره‌سازی محلی که به آن نیاز خواهیم داشت و سرعت این انباره‌های ذخیره‌سازی بحث‌انگیز به نظر می‌رسد. در مجموع، این رویکرد به یک رقابت مابین درایوهای دیسک سخت، درایوهای SSD و Cloud منتهی می‌شود.

ذخیره‌سازی محلی در سال 2020 نقش بسیار کم‌اهمیت‌تری را نسبت به وضعیت امروزی خود ایفا خواهد کرد. این روزها ما اکثر قریب به اتفاق فایل‌های خود را روی درایوهای دیسک سخت محلی نگهداری می‌کنیم و برنامه‌هایمان نیز در همین انباره‌ها نصب می‌شوند. در طول یک دهه آینده، اهمیت برنامه‌ها و ذخیره‌سازی مبتنی بر Cloud به حدی افزایش پیدا خواهد کرد که این واقعیت به تنهایی بازار ذخیره‌سازی PC را بیش از تکامل هر فناوری دیگری متحول خواهد ساخت.

امروزه درایوهای دیسک سخت بزرگ توسط مصرف‌کنندگان عام برای ذخیره‌سازی فایل‌های چندرسانه‌ای (در اصل فایل‌های ویدیویی) و توسط متخصصین برای نگهداری فایل‌های داده بسیار بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند. فایل‌های چندرسانه‌ای به سمت کیفیت‌ و ملزومات ذخیره‌سازی بالاتر حرکت می‌کنند. فایل‌های مورد استفاده متخصصین به فضای ذخیره‌سازی و امنیت بیشتری نیاز دارند. حال اجازه بدهید هر دو مدل استفاده را در نظر بگیریم.

ده سال پیش، همه کاربران از فایل‌های MP3 128 کیلوبیت بر ثانیه‌ای و فیلم‌های Divx راضی بودند. امروزه این سطح از کیفیت کاملا‌ غیرقابل قبول است. این روزها حتی MP3های 384 کیلوبیت بر ثانیه‌ای نیز می‌توانند از اینترنت روی سیستم‌های صوتی کاربران جریان پیدا کنند اما امکان به جریان انداختن فایل‌های کدگذاری شده با استفاده از FLAC یا سایر فرمت‌های صوتی غیرحذفی وجود ندارد. چند سال طول خواهد کشید تا امکان چنین کاری فراهم شود. همین وضعیت در مورد ویدیو نیز صادق است. در حال حاضر به سختی می‌توان ویدیوی 720p HD را به‌صورت یک جریان (Stream) مصرف کرد. بدیهی است که امکان استفاده از یک جریان ویدیوی HD (50 گیگابایت برای هر فیلم) به‌صورت مستقیم از اینترنت در سال 2020 فراهم خواهد شد، البته با در نظر گرفتن این واقعیت که استانداردهای چندرسانه‌ای به سرعت در حال رشد هستند و در حال حاضر ما با استریوی سه بعدی و همچنین ویدیوی Hltra High-Definition مواجه هستیم، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که در طول یک دهه آینده فایل‌های ویدیویی به فضای ذخیره‌سازی بسیار بیشتری نیاز داشته باشند. در نتیجه، رسانه فیزیکی و HDDهای بزرگ هنوز توسط مصرف‌کنندگان مورد استفاده قرار خواهند گرفت. با این‌حال، ذخیره‌سازی Cloud نیز برای به اشتراک گذاشتن عکس‌ها، ویدیوها و سایر انواع داده‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که ممکن است کاربران مایل باشند آن‌ها را به اشتراک بگذارند.

نگهداری محلی فایل‌های کاری به یک متخصص امکان می‌دهد تا دسترسی سریع به ‌آن‌ها را تضمین کرده و به‌صورت بسیار کارامدی از آن‌ها استفاده کند. دستکاری عکس‌هایی که با حجم 600 مگابایت امروزه حتی با استفاده از اینترنت پرسرعت نیز حداقل به یک شکنجه شباهت دارد. طبیعی است که تقاضا برای فضای ذخیره‌سازی در سال 2020 افزایش خواهد یافت. با این‌حال، نگهداری اسناد محرمانه شرکتی به‌صورت محلی یک اقدام کاملا امن محسوب نمی‌شود و نگهداری تمام اسناد محرمانه در یک Cloud منطقی‌تر به نظر می‌رسد. در نتیجه، فایل‌های محرمانه نسبتا کوچک و متوسط از ابزارهای ذخیره‌سازی محلی به Cloud مهاجرت خواهند کرد. به‌علاوه، اطلاعات اکثر محصولات در Cloud نگهداری خواهند شد. بدون نیاز به نگهداری محلی اسناد، اطلاعات محصولات، ایمیل‌ها و سایر داده‌های شرکتی، تقاضا برای ذخیره‌سازی در PCهای تجاری در سطح امروزی باقی خواهد ماند یا با رشد بسیار اندکی مواجه خواهد شد. در نتیجه، در حالی‌که ایستگاه‌های کاری به سیستم‌های ذخیره‌سازی بزرگ محلی نیاز دارند، اکثر PCهای تجاری با چنین نیازی روبرو نخواهند بود.

به‌طور خلاصه می‌توان گفت:
    - اکثر مصرف‌کنندگان همچنان به فضای ذخیره‌سازی محلی بسیار بزرگی نیاز خواهند داشت. در نتیجه، این گروه از درایوهای دیسک سخت برای دستیابی به بالاترین سطح گیگابایت در برابر هزینه استفاده خواهند کرد. با این‌حال، تعداد زیادی از کاربران نیز برای افزایش عملکرد سیستم‌های خود به سراغ SSDها خواهند رفت. بنابراین، SSDها و HDDها به همزیستی در سیستم‌هایی خواهند پرداخت که اساسا در خانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. تقریبا‌ تمام مصرف‌کنندگان تا سال 2020 از یک شکل ذخیره‌سازی Cloud برای نگهداری انواع مختلف داده‌هایی که باید به اشتراک گذاشته یا بایگانی شوند، استفاده خواهند کرد.
    - متخصصین نیز به سیستم‌های ذخیره‌سازی محلی بزرگی نیاز خواهند داشت و از آنجایی که نسبت قیمت به گیگابایت SSDها تا سال 2020 به‌طور چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد، این درایوها به ابزارهای ذخیره‌سازی محلی اصلی برای متخصصین تبدیل خواهند شد. HDDها برای مقاصد بایگانی مورد استفاده قرار خواهند گرفت و وظیفه ذخیره‌سازی مبتنی بر Cloud نیز نگهداری اطلاعاتی خواهد بود که باید به اشتراک گذاشته شوند.

- با توجه به ملزومات امنیتی که به بهترین شکل ممکن در Cloud برآورده می‌شوند، بعید به نظر می‌رسد که کاربران تجاری به ذخیره‌سازی حجم زیادی از داده‌ها به‌صورت محلی نیاز داشته باشند. در نتیجه، به احتمال زیاد تمام لپ‌تاپ‌هایی که برای کاربران تجاری در نظر گرفته شده‌اند به SSD مجهز خواهند شد نه HDD.
    - به‌طور طبیعی شرایطی به‌وجود خواهد آمد که ملزومات مختلف با یکدیگر همپوشانی پیدا می‌کنند، اما راه‌حل‌هایی برای برطرف کردن نیازهای متفاوت ارایه خواهند شد.

قیمت درایوهای SSD در طول سال‌های اخیر با سرعت زیادی رو به کاهش بوده ، در حالی که گرایش به سمت مزایای این درایوها افزایش یافته است. با این‌حال، می‌توان انتظار داشت که SSDها در نیمی از PCهای ارایه شده در سال 2020 مورد استفاده قرار بگیرند و بازارهای در حال توسعه همچنان به استفاده از HDDها ادامه دهند. احتمالا این SSDها به‌عنوان ابزارهای ذخیره‌سازی اصلی برای فایل‌های رسانه‌ای مورد استفاده قرار نخواهند گرفت، بلکه به‌خاطر تقویت عملکرد سیستم‌ها نصب خواهند شد.

HDDها به نگهداری اکثر قریب به اتفاق اطلاعات ادامه خواهند داد، اما باید با انباره‌های ذخیره‌سازی مبتنی بر Flash همزیستی داشته باشند. در واقع، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که ابزارهای ذخیره‌سازی دورگه که به رسانه دوار و همچنین مقدار کافی از حافظه Flash مجهز هستند در طول سال‌های آتی به‌طور گسترده‌ای وارد بازار شوند.
    منبع : مجله شبکه

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض شاید بهترین گزینه برای ذخیره سازی اطلاعات گوشیهامون باشه!

ابداع فناوری جدید برای ذخیره اطلاعات روی گوشی
    همونطور که قول دادم اخبار-مقاله‏های جالب و مهم در این ضمینه رو توی این تاپیک آپ میکنیم

محققان به فناوری جدیدی برای ذخیره سازی اطلاعات دست یافته اند که به کاربران امکان می دهد به عنوان مثال صدها فیلم سینمایی را با کیفیت خوب بر روی گوشی ذخیره کنند.

این فناوری که به racetrack memory مشهور شده توسط IBM ابداع شده و تلاش برای تکمیل آن از سال 2004 تاکنون در جریان است.

در جریان استفاده از این فناوری از هارد درایو استفاده نمی شود و به جای آن جریان الکتریکی مجموعه ای از الکترون ها را هدایت کرده و موجب خلق یک دیوار مغناطیسی می شود که برای ذخیره سازی اطلاعات قابل استفاده است.

این دیوار مغناطیسی بسیار نازک بوده و همین مساله موجب می شود که بتوان از آن در وسایل الکترونیکی بسیار کوچکی مانند گوشی، رایانه های جیبی و لوحی استفاده کرد. در نمونه های اولیه طراحی شده ضخامت این دیوار 30 نانومتر بوده است.

در کنار افزایش حجم اطلاعات قابل ذخیره سازی با استفاده از این فناوری همچنین می توان با سرعت بسیار بیشتری به اطلاعات دسترسی یافت و لذا سرعت قرائت و همین طور نگارش اطلاعات هم افزایش می یابد. کارشناسانی که بر روی این فناوری کار می کنند می گویند فناوری یاد شده سرعت قرائت اطلاعات را تا چند میلیون بار افزایش می یابد و مصرف انرژی را هم کاهش می دهد.

منبع
    IRITN /5/10/89

اگه نباشه جاش خالی می مونه David Jones's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Corner of the room

پيش فرض

وقتي قرار بر نابوديه
    اين همه تلاش بيهوده
    چه سود؟
    Last edited by David Jones; 26-12-2010 at 19:36.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •