تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 16

نام تاپيک: آرزویم طراحی خودرو ایرانی است

پروفشنال bushido's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    nowhere

پيش فرض آرزویم طراحی خودرو ایرانی است

هرمیداس اتابکی یکی از برجسته ترین طراحان ایرانی خودرو است. که در برنامه تلویزیونم ازون مصاحبه ای کرده بودن ونظرشو درباره ی طرح سمند پرسیده بودن گفته بود خوبه ولی برای 20 سال قبل نه حالا

و اینم تو چین از مصاحبه ی اون در کارگاهش که در سایت های مختلف گذاشته شده:

- به نظر خودتان بهترین کارتان در طراحی خودرو چه بوده است؟
    بهترين کار، هميشه کار بعدی است. ولی اولين کارم که طراحی «رنو کليو» بود، بسيار جالب بود. من بر روی لامبورگينی هم کار کرده‌ام. اين کار نيز جالب بود، به دلیل آن که این خودروها سفارشی و دست‌ساز است، فضای جديدی بر کار حاکم بود. طراح با مواد مختلفی می‌تواند کار کند. ولی طراحی اتومبيل‌هایی که تيراژ بالایی دارند، سخت‌تر است. چون بايد به مواردی توجه کرد که در اتومبيل‌هایی مثل لامبورگينی لازم نيست توجه کنيم.

- به جز شما، آیا طراحان معروف ایرانی در سطح جهان داریم؟

در زمینه اتومبيل، ایرانی‌های زيادی را نمی‌شناسم و فقط می‌دانم يک طراح خوب ایرانی در «بی.ام.و» کار می‌کند؛ البته شنیده‌ام در بین دانشجویان ایرانی، چند نفر توانسته‌اند در مسابقات طراحی خودرو به برتری دست یابند.

- به نظر شما صنعت خودرو ایران با توجه به استعدادهای موجود، چگونه باید به پيش برود؟
    بررسی‌ها نشان می‌دهد کشورهای آسیایی در صنعت خودرو آینده درخشانی دارند و ايران هم يکی از اين کشور‌ها است. زمان آن رسيده تا از جوانان و متخصصان ایرانی که بخشی از آنها در خارج ایران کار می‌کنند استفاده کرد. زمان این کار فرا رسیده و امکاناتش هم وجود دارد. ولی اين‌که چرا سعی نمی‌کنيم خودرويی طراحی کنيم که بخش زيادی از آن ايرانی باشد، واقعاً نمی‌فهمم.

-چگونه باید به نقطه‌ای که گفتید برسیم. لطفاً روشن‌تر توضیح دهید؟

ما اول بايد با شرکت‌های خارجی مثل شرکت‌های آلمانی، ايتاليایی و دیگر شرکت‌ها، همكاري مشترك انجام دهيم. از طرفی باید سعی کنيم از اتومبيل‌هایی که در آمريکا یا اروپا ساخته می‌شوند تقليد نکنيم و خودرویی طراحی کنیم که به فرهنگ و جامعه ما نزدیک باشد.

-اما چگونه می‌توانیم این کار را بکنیم؟ خودرو يک کالای جهانی است که ربطی به فرهنگ ندارد.

نقش فرهنگ را می‌توان در طراحی خودرو‌های آمريکای و اروپايی دید که نشانه‌هايی از تفاوت فرهنگی‌شان، در طراحی خودروهایشان دیده می‌شود. باید روی خصوصيات فرهنگی و جامعه بررسی کنيم و بعد از آن با توجه به این مطالعات، خودرو طراحی کنيم.
    از طرفی چون خصوصيات فرهنگی مشخص و مشترکی در منطقه وجود دارد، ما با در نظر گرفتن اين مشترکات می‌توانیم يک محصول توليد کنیم که در منطقه نيز فروش خوبی داشته باشد. جالب است بگویم امروز بيشتر خودروهايی که در ايران ساخته می‌شوند، برای تهران است و فکری به حال تمام ايران نمی‌کنند.

شما مدت‌هاست که از ايران دور بوده ايد، آيا نمی‌خواهيد به ايران بازگرديد؟

اوايل که به فرانسه آمده بودم، دلم خيلی تنگ می‌شد؛ اما حالا که با فرانسه و فرهنگش آشناتر شده ام، به زندگی در اینجا عادت کرده‌ام. با وجود اين، دلم می‌خواهد روزی در ايران کار کنم. اميدوارم تا آن روز شروع به طراحی يک خودرو ايرانی کرده باشيم.

اون چیزایی که مد نظر داشتم تو چین کردم
    چطور با وجود چنین طراحانی بعداز 42 سال کارهنوز نتونستیم ماشینی کاملا ایرانی طراحی کنیم و به تولید برسونیم؟
    جالبه هنوز توانایی درست کردن تمام قطعات همون ماشین های پجو وپراید که خیلی وقته داریم تولیدشون می کنیم رو نداریم
    درقسمت ایران خودروی نمایشگاه ماشین شاهده 100 نوع ماشین ایران خودروییم ولی این ماشینها تفاوت بسیار ناچیزی با هم دارن و همه یکین توانایی ساخت و طراحی یک وانت بار رو نداریم و پراید وسمند وپجو وهرچه ماشین داریم رو به شکل وانت بار میزنیم حالا خوبه فعلا فقط قراره پراید رو تولید کنن

این درد تمومی نداره نمی خوایم 40 سال دیگه هم بگذره و ما هنوز در فکر این باشیم که فیس لیفت جدید از سمند بزنیم

2. 10 کاربر از bushido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز =CYBER='s Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    پشت مانیتور !!! :D

پيش فرض

وقتی ماشین 4 میلیونی رو به قیمت 14 میلیون بخری ، عاقبتش همینه

4. 10 کاربر از =CYBER= بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    nowhere

پيش فرض

چرا با این سودی که میکشن باز هم میبینیم ایران خودرو بدهی چند میلیاردی به بار میاره ؟
    با کم کردن 10% تعرفه داد تمام شرکتای خودرو ساز داخل در میاد
    تولید ماشین های جدید ایران خودرو همش به تعویق میفته وحاضر نیستن دست از تولید فراوان پراید و... بکشن وماشین های جدید رو جایگزین کنند

6. 2 کاربر از bushido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    nowhere

پيش فرض

باورتون میشه لامبورگینی دیابلو و رنو کليو هردو جزو 500 طرح این طراح ایرانین
    اونوقت برای ایشون جایی در ایران خودرو نیست و با هاشون به تفاوق نمیرسن

8. 2 کاربر از bushido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    nowhere

پيش فرض

خودروي سري هفت "بي ام و" توسط يک جوان ايراني طراحي داخلي شده است. به گزارش مردم سالاري نادر فقيه زاده مسئول طراحي داخلي خودروي سري جديد "بي ام و" روز گذشته در جمع خبرنگاران با اعلام خبر فوق گفت: پس از 2/5 سال کار کارشناسي سرانجام شرکت خودروسازي "بي ام و" از بين طرح هاي بسيار گردآوري شده طرح داخلي سري هفت "بي ام و" را به من و طراحي قسمت خارجي آن را به يک طراح لبناني سپرد

10. 6 کاربر از bushido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه sangig's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    ABADAN

پيش فرض

فعلا ایرانی ها همه جای دنیا رو ابادا کردن جز کشور خودشون!!!!!!!!!!!!!!!!
    من واقعا وقتی این ماشین های ایرانی میبینم چندشم میشه

12. 3 کاربر از sangig بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه sangig's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    ABADAN

پيش فرض

فعلا ایرانی ها همه جای دنیا رو ابادا کردن جز کشور خودشون!!!!!!!!!!!!!!!!
    من واقعا وقتی این ماشین های ایرانی میبینم چندشم میشه

آخر فروم باز hamed malekpour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ....

پيش فرض

همون پراید وروا از سر ایرانی ها هم زیاده چون خریدار داره اگه مردم نخرند می شه یه کاری کرد.

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    nowhere

پيش فرض

همون پراید وروا از سر ایرانی ها هم زیاده چون خریدار داره اگه مردم نخرند می شه یه کاری کرد.
    مجبوریم
    دیروز اخبارو گوش کردم تعجب کردم مسئولان اندونزی رو نشون داد میگفتن خودروهای ایرانی که رفتن اونجا هم ارزونن هم با کیفیت
    مگه با قیمت چند به اونا میدیم؟ کیفیت!!!! فکر کنم اینم از خبر رسانی های عجیب ایرانه قیمت بالا کیفیت پایین کارخانه های داخلی که دیگه جای تعریف نداره مردم هم اینقدر ساده نیستن!!!

16. این کاربر از bushido بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

دوست عزیز خرید این خودرو ها از روی ناچاریه وگرنه هر کسی دوست داره سوار خودروی ایمن و زیبا و با کیفیت بشه

18. 3 کاربر از darBdarII بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •