تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: روش حل دترمینان ماتریس های غیر مربعی؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

14 روش حل دترمینان ماتریس های غیر مربعی؟

سلام
    کسی میدونه روش حل دترمینان ماتریس های غیر مربعی چیه؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه Kesel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام
    دترمینان برای ماتریس های غیر مربعی تعریف نمی شه.

3. این کاربر از Kesel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    در کتابی از آقای نیکوکار جواب سوال رو پیدا کردم

تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

اگر ممکنه جواب رو اینجا قرار بدید تا همه استفاده کنن . بنابه تعریف ، دترمینان فقط برای ماتریس های مربعی تعریف می شه :

منبع (سایت ولفرم) :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

7. 2 کاربر از yekimesletoo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

اگر لطف کنید همینجا صحبت کنیم چون فقط من و شما مهم نیستیم ، امیدوارم هر کسی بتونه استفاده کنه.
    می شه بگید این مقاله رو از کجا آوردید ؟ این مال کتاب دکتر نیکوکاره ؟ کدوم کتابشون ؟ و آیا تعریفی مشابه رو می تونید توی سایت معتبری مثل ولفرم یا ویکی پدیا یا مراجع دیگه ی ریاضی پیدا کنید ؟ چون این طور به نظرم می یاد که در این مقاله ی خاص ، پدید آورنده ، اومده تعریفی کرده و مثالی زده . می خوام بدونم چنین چیزی رو توی سورس هامون تو دنیا داریم یا نه .
    ممنونم . بحث خوبی شد.

9. 3 کاربر از Kesel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

اگر لطف کنید همینجا صحبت کنیم چون فقط من و شما مهم نیستیم ، امیدوارم هر کسی بتونه استفاده کنه.
    می شه بگید این مقاله رو از کجا آوردید ؟ این مال کتاب دکتر نیکوکاره ؟ کدوم کتابشون ؟ و آیا تعریفی مشابه رو می تونید توی سایت معتبری مثل ولفرم یا ویکی پدیا یا مراجع دیگه ی ریاضی پیدا کنید ؟ چون این طور به نظرم می یاد که در این مقاله ی خاص ، پدید آورنده ، اومده تعریفی کرده و مثالی زده . می خوام بدونم چنین چیزی رو توی سورس هامون تو دنیا داریم یا نه .
    ممنونم . بحث خوبی شد.
    من یه مقاله از یکی دوستان دریافت کردم که کامل در مورد دترمینان ماتریس های مربعی بحث کرده ، و مشابه اون نیز جایی پیدا نکردم ، شما به ایمیل من یک پیام خالی بفرستید تا من این مقاله را براتون ارسال کنم.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

این پستو می دم که یه جورایی جمع بندی کنم گفته هامو تا شاید برای بازدید کننده ای مفید واقع بشه.

یه مقداری خودم تو اینترنت جستجو کردم ، یه مقداری هم یکی از استاد تمام های محترم گروه ریاضی محض دانشکده ی علوم ریاضی دانشگاه فردوسی بهم کمک کردن که بفهمم قضیه از چه قراره.
    تعریف دترمینان همونطوری که توی مراجع مهم ریاضی اومده فقط و فقط مختص ماتریس های مربعی هست.اما به طور کلی تعمیم یک تعریف اشکالی نداره.
    اما تعریفی که از دترمینان ماتریس های مستطیلی می شه همونطوری که ملاحظه کردید ،
    اولا متفاوت از تعریف دترمینان ماتریس های مربعی هست ؛ ثانیا بسیاری از ویژگی های دترمینان ماتریس مربعی رو حفظ نمی کنه از جمله ویژگی زیر:

اگر تمام درایه های ماتریس A بر عددی مانند K بخشپذیر باشد آنگاه K از دترمینان خارج می شود و در عدد دترمینان ضرب می شود .

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    بنابراین منطقی نیست که اسم دترمینان روش گذاشته بشه.

ریاضی دانی به نام Cullis, Cuthbert Edmund یک کتاب سه جلدی در سال 1913 چاپ کرد به نام Matrices and determinoids در مورد جبر ماتریس ها و اونجا اولین بار دترمینان رو برای ماتریس های مستطیلی معرفی کرد که اسمش رو هم دترمینان نذاشت بلکه گذاشت Determinoid
    اما بعد از مدتی دیدن به اون صورت کاربردی نداره مخصوصا کاربرد هندسی. بنابراین تعاریف جدیدی از دترمینان های مستطیلی ارائه شد که البته کاربرد هایی هم داره اما هرگز نمی تونه تعمیمی بر تعریف دترمینان باشه به دلایلی که عرض کردم.
    به همین دلیله که که توی مراجع مهم ریاضی دترمینان رو برای ماتریس های مستطیلی تعریف نمی کنن.

با تشکر

12. 3 کاربر از Kesel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •