تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 62

نام تاپيک: هیچ چیز ویندوز نمی شود

داره خودمونی میشه ali_ir_bsd's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    ایران زمین

پيش فرض

نا گفته نمونه من با افری بی اس دی کار می کنم و فکر می کنم از لینوکس بهتره خصوصا ثبات و استفرار آن اصلا خراب نمی شه
    هر چند که فکر می کنم لینوکس کمکی از آن آسونتره ولی خیلی تفاوتی بینشان نیست .
    به هر حال دوتای آنها از ویندوز خیلی خیلی بهتر و عالیترن

پروفشنال Bayazee's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

سلام من فكر مي كنم منظور دوستان در حات دسكتاپ بود وگرنه در مورد بهتر بودن freeBSD نسبت به لينوكس شكي نيست . ولي freeBSD زياد براي كاراي روزمره و دسكتاپ مناسب نيست . و ديگه اينكه فكر نمي كنم سخت تر باشه آگه از همون اول با همين كار مي كردي و بعدش مي رفتي تو لينوكس شايد نظر عكس اينو داشتي !!

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    ایران زمین

پيش فرض

دوست عزیز واقعیت اینه که بینشان در سختی یا آسونی خیلی تفاوتی نمی بینم تقریبا عین همن و آسون برعکس تصوری که از لینوکس یا افری بی اس دی هست که سخته و از این قبیل حرفها به نظرم هر دوتای آنها برای کسی که کار کنه آسونن
    افری بی اس دی چون مطالب فارسی خیلی زیاد در رابطه با آموزش آن نداریم شاید یکمی نیاز به تلاش بیشتر داره البته برای کسانی که به زبان انگلیسی آشنایی ندارن
    به هر حال دوتای انها از ویتدوز بهترن و در این شکی نیست
    موفق باشید.

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    ایران زمین

پيش فرض

راستي اين لينوكس شريف همان كارآمده يا فرق مي كنه البته من شيندم و نديدم حتي كارآمد را تجربه نكردم شما چه اطلاعاتي داريد

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

سلام منم موافقم با شما ...
    اين بديهه كه همه بهتر از ويندوز هستنيد اما مابين خودشون هم فرقهايي هست و هر كدوم واسه يه كار خاص خوبه
    در مورد لينوكس فارسي نمي دونم اينارو ديديد يا نه ؟؟!!
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پروفشنال mkoleiny's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2004

پيش فرض

به نظر من لینوکس به درد سرور میخوره نه دسکتاپ. حالت comand line رو میگم. اولا خیلی سبکه و سریع کار میکنه. 2 از لحاظ security چون سرویس هاش به هم ربطی ندارند بسیار stable میباشد.
    البطه نظر شخصی من بود.

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

سلام
    با بخش دوم گفته هات دقیقا موافقم . اما به نظرم لینوکس بهتری انتخاب برای دسکتاپ هستش .

کاربر فعال MP3 Player sastwhc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

سلام
    نمیدونم من ادمه بی ظرفیتی هستم یا اصولا یبشتر تایپک ها میشه رو کم کنی -اگه بیشتر دوست باشیم بهتره - اونم بر اساس ادعا و نه لااقل اشاره به نکات مستند برداشت از مستندات علمی یا حداقل اشاره دقیق به یک مطلب که برداشت شخصی ولی دقیق باشه . اگه مدیر محترم این قسمت این تاپیک رو نبنده شاید بشه یکی یکی در مورد مشکلات هر کدوم بسته به مواردی که باهاش درگیر بودیم با هم دیگه صحبت کتیم. گرچه من خوشحالم همه با علاقه و حتی تعصب اظهار نظر میکنن این روش اگه محترمانه باشه فکر نکنم مشکلی داشته باشه.
    اولین باری که لینوکس برخورد کردم زیاد امیدوار نبودم یه سیستم عامل با زیرساخت گنو و یه کرنل دانشجویی اخر عاقبت داشته باشه ولی خوب لینوکس عاقبت به خیر شد. واسه آدمه فقیری مثله من امکانات یونیکسی اونم تو خونه وقتی خودم ادمینش هستم کلی کیف داشت. البنه راه حل هایی واسه تمرین دستورهای یونیکسی تحت مثلا داس هم بود ولی سیمولیت کردن یه سیستم عامل کجا و مشابه شو داشتن کجا. البته مشکلات نصب یه لینوکس چه سروری چه دسکتاپی واسه من همیشه سخت بوده ولی یاد گرفتن یه سیستم عامل که از جهاتی خیلی منعطف و از جهاتی خیلی یه دنده هم جالبه هم وقت گیر .
    مایکرو سافت الان با دادن سرتیفیکیت های متعدد و محیط های متعدد برنامه نویسی چه اونایی که خودش میسازه مثله دات نت چه اونایی که سان یا بورلند تحت ویندوز میسازن لاقل خیلی بهش بد نمیگذره. ولی کامپایلر های متعدد و قدرتمند و رایگان یا ارزون همراه لینوکس و امکان وصله پینه کردن همه جوری در لینوکس طرفدارای خودشو داره. در مورد بعضی چیزا مثله مساله گیم و گیمر های نسبتا و گاهی حرفه ای ویندوز نسبت به بقیه بجز گیمر هایی که با سونی بیشتر کیف میکنن کلی طرفدار داره.
    در مورد قیمت ویندوز دوستان اشاره به ۴۰۰ تومن و قیمت های پایین کردن که کاملا درسته ولی امکان استفاده از خدمات بروز رسانی مایکروسافت که رو این ویندوزهای ۴۰۰ تومنی اصلا وجود نداره داستانه ویندوزو یه کم تاریک میکنه. البته همه استادند و هزار و یه راه واسه این مشکل بلدند ولی خوب اصل ماجرا کماکان باقیه.
    این روز ها میشه لینوکس رو تحت ویندوز و ویندوز رو تحت لینوکس اجرا کرد ولی در هر دو حالت یه سیستم خمب میخواد که باز منه فقیر بیچاره دستم از خرمای نخیل کوتاهه. من از لینوکس های سبک - منظورم حداقل سخت افزار مورد نیاز واسه نسبتا خوب کار کردنشه - خیلی خوشم میاد. من تو این ۱۰ یا ۱۵ سال ۲ بار سیستم خریدم اولیش که به تدریج شد یه ام ام ایکس ۲۳۳ با ۳۲ مگ رم تا اومدنه ایکس پی کمک کرد حالا هم یه پنتیوم ۴ ۱۲۸ مگ رم سلرون با کارت ‏onboard زیاد اذیت نکرده.
    اول با ردهت ۶.؟ شروع کردم rpm ها هم دنیایی دارن بعدش ‏Slackware ,debian ,redmond ,Fedora Core x,FreeBSD,Mandrake,puppy,knoppix , Gnoppix .... یه جورایی بازی کردم یا گاهی کار جدی کردم هر کدومشون هم مشکلات و خوبی های خودشونو داشتن ولی اگه خواستم کار گرافیکی با کرل کنم -کرل لینوکس الان یادم اومد که همون چند سالای پیش نصفه نیمه فارسی اش کردن- نتونستن جایگزین خوبی تو لینوکس واسه اش پیدا کنم (Gime)یا وقتی ادیتور فیلم یا کلا کار گرافیکی داشتم این مشکل همیشه وجود داشت. البته مکاینتاش همیشه از ای بی ام کامپتیبل ها سر بود و البته او اس ایکس.
    تو اینترنت همیشه با لینوکس احساس امنیت بیشتر کردم. تو چت روم های یاهو خیالم راحتتر بود . زمان بی بی اس ها که چون دیر به ایران اومدن و خیلی زود اینترنت جاشو پیدا کرد بازم لینوکس یا شبه یونیکس ها و حتی داس و نرم افزار های پیتر نورتنی خیلی از شل ویندوز ۳.۱ بهتر بودند.
    سیستم قدیمی من الان با اسلک ویر ۸ تمام کارهای اینترنتی منو انجام میده نتونستم فارسیش کنم ولی ازش رضی ام.
    تواداره ها ویندوز اونم از نوع غیر ۴۰۰ تومنیش کاملا جا افتاده ولی سرورهای لینوکسی جایه ناول رو گرفته.
    اینا چیزایی بود که از ویندوز و لینوکس بیشتر یادم مونده ولی هنوزم با مودم ۵۳۶ ای پی ام رو اسلک مشکل دارم و کلی مشکل دیگه.
    موفق باشید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

راستش را بخواهيد من هم گاهي اوقات فكر مي‌كنم كه ويندوز بهتر است. توجه كنيد كه گفتم «گاهي اوقات».
    و اما گاهي اوقات كي است؟

الان نزديك به 10 ماه از اولين باري كه لينوكس را ديدم مي‌گذرد. گاهي اوقات با خودم فكر مي‌كنم كه اي كاش هرگز لينوكس را نمي‌ديدم. بابا جان آبت كم بود يا نونت!! آخه تو كه نه وقت داري و نه سواد كافي، تو رو چه به ور رفتن با لينوكس. ديدي كه آخرش خواب و خوراك را ازت گرفت. مگه نمي‌دوني كه لينوكس مثل ويندوز، بچه‌بازي نيست. (البته لازم به توضيح است كه ويندوز را هم ما ايراني‌ها به يك ابزار جنگولك بازي تبديل كرده‌ايم و انجام حرفه‌اي كارها به وسيله همين ويندوز هم كار هر كسي نيست.)
    بله سرتونو درد نيارم. وقتي در بازار كار افرادي را ديديد كه بلد نيستند لرزش تصوير مانيتور خود را در ويندوز بگيرند و يا هنگامي كه با پرينتر خاموش مي‌خواهند چاپ بگيرند و چون پيغام خاموش بودن پرينتر را از سوي ويندوز دريافت كرده به اين پيغام، جواب Ok داده‌اند، فكر مي‌كنند پس بايد مشكلش حل شود، و بسياري از مسايل خنده‌دار ديگر از اين نوع. و از همه جالب‌تر اينكه همين افراد مي‌آيند در خصوص سيستمها و نرم‌افزارها در عصر اطلاعات!!!! نظريه پردازي مي‌كنند و قرار است در خصوص توانمندي و ابزار كاري شما تصميم بگيرند، آن وقت است كه به اين نتيجه‌اي مي‌رسيد كه من، گاهي اوقات، مي‌رسم.
    وقتي محيط كار اين است، كه من مي‌بينم.
    وقتي هر قرطي بازي با كامپيوتر به حساب مهارت در كامپيوتر گذاشته مي‌شود.
    وقتي ارزش واقعي كار از ناكار به درستي تشخيص داده نمي‌شود.
    و خيلي ديگر از اين وقتي‌هاست كه
    احساس مي‌كنم كه
    هر چند لينوكس ثمره يك تلاش گروهي، و يكي از زيباترين مخلوقات بشري است
    هر چند لينوكس بهشتي براي برنامه‌نويسان و خوره‌هاي كامپيوتر است
    هر چند آشنايي با لينوكس توانمندي در كار با ويندوز را هم افزايش مي‌دهد
    و ...
    ولي از آنجا كه تغييري در اين خصوص به سمت بهبود شرايط كار ديده نمي‌شود، شواهد نشان مي‌دهد كه خيلي‌ها همين اعتقاد را دارند كه «ويندوز از لينوكس بهتر است»
    من غير از اين گاهي اوقات، شديدا! به عكس اين نظريه معتقدم ولي به خدماتي كه ويندوز و شركت مايكروسافت در توسعه بكارگيري كامپيوتر داشته‌اند هم احترام مي‌گذارم. ولي يكه‌تازي اين شركت و اين سيستم عامل در عصر كنوني خيلي به نفع كشورها نيست.

پروفشنال majid_kntu's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

با با دعوا نكنين خوب راست مي گه بچه من هم لينوكس نصبيدارم هم ويندوز وقتي با لينوكس كار مي كنم زود چشام خسته مي شه ولي درايور اي تصوير ويندوز خيلي پيشرفته تره!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •