تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 19

نام تاپيک: تو خارج مردم "عادی" بیشتر ماشین دنده اتومات میگیرن یا معمولی؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض تو خارج مردم "عادی" بیشتر ماشین دنده اتومات میگیرن یا معمولی؟

با درود
    والا من هر کی رو تو تهران میبینم که بعد از پشت ترافیک موندن میاد خونه میگه پدر پاهام در اومد بسکه کلاجو دنده عوض کردم! ولی حالا که خودم میخوام ماشین دنده اتومات بخرم همه میگن برای چی پول اضافی میدی! مرد باید فرقون هم بهش میدن بتونه ببرتش جلو! اصلا رانندگی یعنی هی دنده و کلاج عوض کردن تا عرقت چنان دربیاد که مگس از بوی گندت سکته کنه!
    حالا میخوام بدونم تو خارج چه وضعی هستش؟
    -یعنی اونجا هم ملت عمرشون رو میزان رو کلاج و دنده عوض کردن؟
    -یعنی اونجا هم ملت فرضشون اینه که اگر احتمال یک در میلیون یهو همسایه ات سکته زد و بهت گفتن بیا بپر با ماشینش که دنده سگی هست ببرش بیمارستان! بلد باشی برونیش؟ یعنی آدم بخاطر یه همچین فرض تخیلی باید مدتها پشت ماشین دنده معمولی بشینه با وجودی که میتونه و داره که یک ماشین دنده اتوماتیک بخره و کیفشو ببره و کاری هم به فرض و احتمالات عجیب غریب نداشته باشه؟
    -اصلا اونجا بیشتر ماشینها دنده اتومات ساخته میشه یا معمولی و آمار خروجی کارخانه ها چی میگه؟
    نظر شما چیه؟
    Last edited by dr-ali; 08-10-2010 at 19:36.

2. 5 کاربر از dr-ali بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه NAZISM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    Irän-Deütschland

پيش فرض

درود بر شما
    من به شخصه توصیه میکنم ماشین دنده اتوماتیک بگیرید
    حرف هیچ کس رو هم گوش نکن؛خارجی ها اکثرا ماشین های دنده اتوماتیک سوار میشوند
    من آلمان رو دیدم اکثرا ماشین دنده اتوماتیک دارند کلا دیگه بساط دنده دستی داره جمع میشه البته شاید اشتباه میکنم
    تو نروژ هم دوستم این موضوع رو تایید میکنه
    و اتفاقا کسانی که ماشین دنده اتوماتیک دارند رانندگیشون خیلی بهتر از اونهایی است که ماشین دنده دستی دارند
    در خارج ماشین دنده دستی بیشتر در مسابقات اتومبیل رانی کاربرد دارد

4. 3 کاربر از NAZISM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز MoHaMaD ZaNd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من هم ماشین دنده اتومات رو پیشنهاد میدم ! دنده دستی توی یه شهر شلوغ مثل تهران واقعا اذیت میکنه !

6. 2 کاربر از MoHaMaD ZaNd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه NAZISM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    Irän-Deütschland

پيش فرض

حالا میدونی مشکل چیه؟
    اینکه یه ماشین دنده اتوماتیک خوب وجود نداره؛من تا همین چند وقت پیش میخواستم 206 دنده اتوماتیک بگیرم که با هزار شور و شوق اومدیم بگیریم که رفیقمون پکرمون کرد که آی درپیته آی موتورش چینی هست و فلان
    یه مدل خوب بخواهی باید بالای 20 میلیون خرج کنیم عجب زمانه ای شده

8. این کاربر از NAZISM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Scrat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

شک نکنید که دنده اتومات بهتر است . فقط مصرف لنت ترمز در دنده اتومات بیشتر میشود ( به دلیل ترمز بیشتر ، استفاده ی کمتر از معکوس و تعویض سریع دنده به سبک در سرعت که نیاز به ترمز را فراهم میکند )
    اگر دنده اتوماتی که تیپ ترونیک هم داشته باشد بگیرید راحت تر از حالت معمولی اتومات (L1 و ... ) است ( برای سرازیری ، سبقت گرفتن و ... )
    فقط بستگی به نوع و قیمت ماشین عکس العمل تیپ ترونیک سریع تر میشود که خیلی بهتر است .
    Last edited by Scrat; 09-10-2010 at 16:33.

10. این کاربر از Scrat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

شما اروپا رو با ایران اصلا مقایسه نکن خیابون ها کم ترافیک و خیابون های استاندارد و پهن فرهنگ بالای رانندگی حرکت از بین خطوط رعایت فاصله از ماشین عقبی نبودن این همه موتور تو خیابون...
    تو ایران به نظر من دنده مانیول بهتره اتوماتیک با توجه به جاده ها و رانندگی تو شهر می گم..
    مثلا بعضی خیابونها و مسیر ها شیب زیادی داره راحت معکوس می ده و سرعتت رو راحتتر به همراه ترمز می گیری لنت هم کمتر از بین می ره مخصوصا اگه تو جاده هایی بندازی واسه مسافرت که سراشیبی وسربالایی زیاد داره بعد یک مدت اگه بخوای تو سراشینی هی با ترمز سرعت کم کنی ترمزت به اصطلاح شیشه می شه یعنی اصلا ترمز نداری ولی دنده معکوس به درد اینجاها هم میخوره
    یا از طرف دیگه خیلی مواقع دنبال ادرس یک مغازه هستی من خودم دنده یک می رم مثلا رو دوره 3 ولی اتوماتیک باشه با اون سرعت یعنی ماشین دنده مرده داره می ره البته اینم بستگی به ماشین داره ولی از لحاظ ترافیک اگه مسیرت همش ترافیکه خیلی اتوماتیک راحته ولی در کل دنده عوض کردن هم خودش حال می ده من خودم شخصا اتومات دوست ندارم عذر می خوام انگار سوار علاغ شدی فقط فرمون دستته می گی بپیچ راست یا چپ..یه مسئله دیگه هم هست تو سبقت گرفتن تو سرعت بالا معمولا یا یک دنده معکوس و پر کردن دور موتور مخصوصا تو شرایط اظطراری خیلی مهمه!! اگه اتوماتیک باشه و بره تو دنده سبک تر اون شتاب دنده قبلی رو از دست می ده و ممکنه کار دستت بده یک بار همین دنده معکوس جون مارو نجات داد..
    Last edited by midnight1234; 11-10-2010 at 20:55.

اگه نباشه جاش خالی می مونه றД ĵ ĭ Đ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

شما 1 ماه بشینی پشت اتوماتیک از هرچی دنده ایه حالت بهم میخوره : دی

13. 2 کاربر از றД ĵ ĭ Đ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز rozy_1500's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    ♪♫

پيش فرض

شما اروپا رو با ایران اصلا مقایسه نکن خیابون ها کم ترافیک و خیابون های استاندارد و پهن فرهنگ بالای رانندگی حرکت از بین خطوط رعایت فاصله از ماشین عقبی نبودن این همه موتور تو خیابون...
    تو ایران به نظر من دنده مانیول بهتره اتوماتیک با توجه به جاده ها و رانندگی تو شهر می گم..
    مثلا بعضی خیابونها و مسیر ها شیب زیادی داره راحت معکوس می ده و سرعتت رو راحتتر به همراه ترمز می گیری لنت هم کمتر از بین می ره مخصوصا اگه تو جاده هایی بندازی واسه مسافرت که سراشیبی وسربالایی زیاد داره بعد یک مدت اگه بخوای تو سراشینی هی با ترمز سرعت کم کنی ترمزت به اصطلاح شیشه می شه یعنی اصلا ترمز نداری ولی دنده معکوس به درد اینجاها هم میخوره
    یا از طرف دیگه خیلی مواقع دنبال ادرس یک مغازه هستی من خودم دنده یک می رم مثلا رو دوره 3 ولی اتوماتیک باشه با اون سرعت یعنی ماشین دنده مرده داره می ره البته اینم بستگی به ماشین داره ولی از لحاظ ترافیک اگه مسیرت همش ترافیکه خیلی اتوماتیک راحته ولی در کل دنده عوض کردن هم خودش حال می ده من خودم شخصا اتومات دوست ندارم عذر می خوام انگار سوار علاغ شدی فقط فرمون دستته می گی بپیچ راست یا چپ..یه مسئله دیگه هم هست تو سبقت گرفتن تو سرعت بالا معمولا یا یک دنده معکوس و پر کردن دور موتور مخصوصا تو شرایط اظطراری خیلی مهمه!! اگه اتوماتیک باشه و بره تو دنده سبک تر اون شتاب دنده قبلی رو از دست می ده و ممکنه کار دستت بده یک بار همین دنده معکوس جون مارو نجات داد..
    مقایسه اروپا و ایران رو دقیقا متوجه نشدم چون هر چی خوندم باز هم دیدم تو دوتاش دنده اتوماتیک بهتره
    اما یه چیز مهم بگم
    دنده اتوماتیک اونقدر کاتوره ای(گتره ای) نیست
    شما اگه یه مدت با دنده اتوماتیک کار کنی متوجه میشی که با پدال گاز میتونی معکوس بدی،میتونی انتخاب کنی دنده مرده بدی یا دنده پر گاز با دور موتور بالا و ... رو باهاش انجام بدی به راحتی آب خوردن !! چون تمام این کارا رو تنها با فشار دادن پدال گاز انجام میدی نه با گرفتن کلاچ و تعویض دنده H و...
    در ضمن اگه واقعا دیگه نتونستی با این کار کنی میتونی با تیپ ترونیک دنده یا همون دنده دستی اتوماتیک کار کنی که فقط با + و - دنده زیاد و کم میشه
    استفاده از این سیستم هنوز درست جا نیوفتاده و اگرنه میشه گفت دیگه همون مشکل استفاده از ترمز زیاد رو هم نداشتیم
    البته دنده اتوماتیک رو دست کم نگیرید اونقدر پیشرفته هست که بدونه چه موقع معکوس بده و دنده عوض کنه
    در ضمن همونطور که همتون میدونید سیستم کلاچ یک ضعف برای ماشینه یعنی هر وقت کلاچ گرفته بشه ماشین قدرت و حالت خودش رو از دست میده که خوب خلاصیه
    در دنده اتوماتیک هنگام تعویض دنده اصلا این حالت خلاصی رو نداریم
    بماند که مصرف سوخت رو میاره پایین و چیز های دیگه ..!

آخر فروم باز vahid_civil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    خاک خسته

پيش فرض

شما دنده اتومات بگیرید در کنارش رانندگی با دنده معمولی هم بلد باشین تا اگر خدای نکرده اتفاقی افتاد یا روزی مجبور شدید با دنده معمولی رانندگی کنید هم مشکلی نداشته باشید .

آخر فروم باز caca_caca888's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

انگار اتومات بهتره!

ما که تازه داریم میریم گواهی نامه بگیریم . چیزی نمیدونیم.

اما من بازیای نیید فور اسپید رو با دنده دستی میرفتم (در صورتی که پیشفرضش اتومات بود) . تو بازی خودم عوض میکردم خیلی حال میداد اما عجب بازیای توپی بودشا....هی

17. 3 کاربر از caca_caca888 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •