تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 24

نام تاپيک: موزیک با کیفیت برای تست صدا

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

اگر تا به حال به برنامه های نمایشی یک سیستم HiFi رفته باشید حتما متوجه یکسری از آثار موسیقی نا آشنا جهت تست این سیستم ها شده اید.آثاری که بعضا هنرمندان آن غریب و ناآشنا به نظر می رسند.به این آثار Audiophile Recordings میگویند.که شامل تراک های با کیفیت فوق العاده هستند.(موسیقی خالص بدون حتی یک ابسیلون نویز).از هر ژانری هم در آنها پیدا میشود.
    Jazz یا Vocal و یا موسیقی های کلاسیک.(من به شخصه به ژانر راک در اینگونه آثار برنخوردم که احتمالا به دلیل سمپلینگ بالا و تعدد نوع صدا مناسب اینگونه تست ها نیست)
    اینگونه آثار معمولا برای شنیدن مداوم کسل کننده هستند و نیز نسخه های اصلی آن سخت پیدا میشود.مثلا کمپانی Marantz (سابق!) یک اثر فوق العاده برای این تست دارد.

Marantz, High End Audiophile Test
    Format:lossless,flac
    333MB

که میتوانید از لینک های زیر دانلود کنید :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    کد:
    کد:
    Chesky Records نیز از کمپانی های معروف و پیشگام تولید این آثار هست .برخی از آثار تجاری نیز نمونه های خوبی برای تست HiFi می باشند.گروه راک Dire Straits یکی از نمونه های فوق العاده ژانر راک برای تست سیستم HiFi است و یا آثار هنرمندانی مثل Andrea Bocelli و یا Sarah Brightman نمونه های مناسبی در ژانر Vocal هستند.
    درباره این دو نمونه آخر من تست های زیادی با فرمت های مختلف انجام دادم.بر روی سیستم های Mid-Range بین نسخه اوریژینال و Flac به هیچ عنوان تفاوتی مشاهده نکردم.اما مقایسه بین فرمت Flac و Mp3 با بیت ریت 320 قابل تشخیص بود.ولی جالب ترین تست من، تستی از سه فرمت یکی از آلبوم های گروه Pink Floyd به نام Dark Side Of The Moon بود.این اثر را روی سیستم خودم تست کردم :
    Player : Pioneer DV-420 and eGreat S1A
    A/V : Onkyo 808 and Marantz 5003
    Speaker : Jamo C 607
    Media : Over HDMI
    نسخه های اثر
    Mp3 128
    Mp3 320
    Flac
    DTS – Audio
    جالب این بود که پس از چندین بار مرور اثر تفاوت اندکی بین نسخه های مختلف MP3 حس کردم.یعنی 320 تقریبا تفاوتی با 128 نداشت.پس از چند بار شنیدن نسخه Flac و دوباره گوش دادن به نسخه 320 جا افتادگی ها کاملا برایم مشخص بود.حتی وقتی این تست را برای همسرم تکرار کردم (همسرم به دلیل نواختن پیانو گوش بسیار حساسی دارد اما از موسیقی راک متنفر است!) کاملا مشخص بود در زمان شنیدن نسخه Flac آرامش بیشتری دارد!
    نسخه DTS-Audio هم که کلا ادبیات دیگری داشت و تجربه بسیار دلنشینی بود.
    در کل با توجه به اینکه سیستم تست من یک سیستم مبتنی بر صدای سینمایی بود شاید رفرنس خوبی برای این مورد نباشد.(اگر چه ----- Marantz سنگینی قدرتش در پردازش موسیقی استریو بیشتر از قسمت سینمایی آن است)
    اما اگر فرصتی دست دهد حتما تستی با سیستم HiFi خواهم داشت و نتیجه را به اطلاع دوستان میرسانم.

2. 7 کاربر از eternity بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه TATU_TATY's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    ويرونه خونه

پيش فرض

سلام از بندست.. دوستان کسه ديگه اي نيست بتونه در اين مورد کمک کنه..فايلي .دستگاهي . موزيک پليري...هدفوني ..هدستي در اين مورد معرفي کنه..
    يه منبع دانلود مجاني معرفي نداره کسي معرفي کنه...

داره خودمونی میشه aminashtari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

یه سایت هست که موزیکهای بسیار باکیفیتی در اون یافت میشه با فرمت FLAC البته مجانی نیست:
    کد:
    کد:
    یه چند تا سمپل مجانی داره که من یکیشو در چند پست قبل طی 9 پارت آپلود کردم.

دستگاه یا پلیر خاصی هم نمیشه معرفی کرد. مدلهای بسیار زیاد با قیمتهای مختلف وجود داره که بستگی به خریدارش داره!
    موفق باشید
    Last edited by aminashtari; 27-10-2010 at 01:36.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

ایول رفقا.
    حیف که الان اینترنت درست حسابی ندارم تا دان کنم.
    فقط یه چیزی من یه آلبوم متالیکا با ورژن FLAC دان کرده بودم زدم روی سی دی صوتی به نظرم کیفیتش به MP3 خیلی فرق نمیکند.
    باید مستقیم FLAC رو گوش کرد؟ تبدیل بشه کیفیتش کم میشود؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه BraveKnight's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

ایول رفقا.
    حیف که الان اینترنت درست حسابی ندارم تا دان کنم.
    فقط یه چیزی من یه آلبوم متالیکا با ورژن FLAC دان کرده بودم زدم روی سی دی صوتی به نظرم کیفیتش به MP3 خیلی فرق نمیکند.
    باید مستقیم FLAC رو گوش کرد؟ تبدیل بشه کیفیتش کم میشود؟
    این تفاوت فقط در یک سیستم صوتی High End مشخص میشه.
    در مورد کارهای متال هم فکر نکنم زیاد مشخص باشه تفاوت کیفیت به خاطر شلوغی صدا!

7. این کاربر از BraveKnight بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

من سیستمم جامو و اونکیوه، شایدم به خاطر شلوغی موزیک باشد.

9. این کاربر از Artam01 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه BraveKnight's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

اگر تا به حال به برنامه های نمایشی یک سیستم HiFi رفته باشید حتما متوجه یکسری از آثار موسیقی نا آشنا جهت تست این سیستم ها شده اید.آثاری که بعضا هنرمندان آن غریب و ناآشنا به نظر می رسند.به این آثار Audiophile Recordings میگویند.که شامل تراک های با کیفیت فوق العاده هستند.(موسیقی خالص بدون حتی یک ابسیلون نویز).از هر ژانری هم در آنها پیدا میشود.
    Jazz یا Vocal و یا موسیقی های کلاسیک.(من به شخصه به ژانر راک در اینگونه آثار برنخوردم که احتمالا به دلیل سمپلینگ بالا و تعدد نوع صدا مناسب اینگونه تست ها نیست)
    اینگونه آثار معمولا برای شنیدن مداوم کسل کننده هستند و نیز نسخه های اصلی آن سخت پیدا میشود.مثلا کمپانی Marantz (سابق!) یک اثر فوق العاده برای این تست دارد.

Marantz, High End Audiophile Test
    Format:lossless,flac
    333MB

که میتوانید از لینک های زیر دانلود کنید ...
    eternity عزیز دست شما درد نکنه. این ترک رو دانلود کردم.
    واقعاً چیز جالبیه برای کسانی میخوان سیستم گرون قیمتشون رو تست کنن!
    کیفیت فوق‌العاده ست و از سازهای مختلف برای تست فرکانسهای مختلف استفاده شده. اما خوب متاسفانه من سیستم حرفه‌ای ندارم که روش تستش کنم ...

Artam01 جان شما هم میتونید سیستمتون رو با این موزیک محک بزنید.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

فعلن اینترنت خوب ندارم و گرنه حتمن دانلودش میکردم.

داره خودمونی میشه aminashtari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    Artam عزیز
    شما باید ببینی FLAC رو تبدیل به چه فرمتی کردی. آیا فشرده سازی در اون صورت گرفته یا نه؟ اگر بله پس افت کیفیت ناگذیره. اگر بصورت معمولی روی Audio CD رایت شده تبدیل فرمت صورت گرفته اما باید شما ببینی این تبدیل فرمت چقدر تغییر حجم داشته. بطور مثال عرض میکنم یه ترک مثلاً با بیت ریت متوسط 2700 kbps حدوداً 70 مگ حجم داره پس شما نهایتا ً میتونید روی سی دی 10 ترک ضبط کنید بدون افت کیفیت. اگر ترکهای بیشتری ضبط شده پس افت داشتید.
    در نهایت فکر میکنم اگر PC رو به رسیورتون وصل کنید بهترین نتیجه رو میگیرید.
    در ضمن اون ترک تست رو بعلاوه flac که خودم گذاشتم رو میتونم براتون دانلود کنم و به دستتون برسونم. اصلاً هم تعارف نمیکنم
    موفق باشید

13. 3 کاربر از aminashtari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

سلام امین.
    والاو من با نرو تبدیل کردم به سی دی صوتی، 10 تا آهنگ بود 515 مگ.
    بیت ریتش هاشم با هم فرق دارن از 825 هست تا 1023.
    فربون مرامت، امیدوارم تا یکی دو هفته دیگه یه اینترنت خوب بگیرم.
    فکر میکنم دلیلش اینه که این بلندگو جامو و ----- اونکیو کلن رو متال خوب جواب نمیده، با کامپیوتر که گیتار برقی گوش میدم بیشتر حال میده، احساس میکنم رو کامپیوتر صدای گیتار برقی بیشتر به گوش میخوره تا سیستم صوتی رو سیستم صدای گیتار یکمی پایین تر می رود.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •