تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 35

نام تاپيک: سوال در مورد core contct freezer120

داره خودمونی میشه arash_uiq3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بندرعباس

پيش فرض سوال در مورد core contct freezer120

سلام دوستان
    آقا من قصد دارم core contct freezer120 رو خریداری کنم
    از یک نفر شنیدم که این فن به مادربردت تنظیم نمیشه و دور فنش رو حالت ماکزیم قرار میگیره !!
    آیا این واقعیت داره ؟
    چیکار کنم ؟
    من می تونم برم فن core contct freezer120 برای مادربرد 770T-USB3 با CPU PHENOUM X4 945 بخرم و راندمان خوبی بگیرم ؟
    هدفم فقط اینکه دور فن بالای 2500 نره و صدا تولید نکنه

اگه نباشه جاش خالی می مونه mhs_837's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    MaSHad

پيش فرض

من با این فن کار نکردم،احتمالا سوکتش 3تایی هست.خودم بوفالو 100 دارم که اوونم 3 سیمه است ولی با نرم افزار speed fan دور موتورش رو تنظیم کردم.مثلا اگه دما از 50 بره بالا -کم کم- سرعتش حداکثر میشه و موقعی که دماش معمولیه با 30% دورش می چرخه

آخر فروم باز alireza1411's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    پای آن کاج بلند

پيش فرض

سلام دوستان
    آقا من قصد دارم core contct freezer120 رو خریداری کنم
    از یک نفر شنیدم که این فن به مادربردت تنظیم نمیشه و دور فنش رو حالت ماکزیم قرار میگیره !!
    آیا این واقعیت داره ؟
    چیکار کنم ؟
    من می تونم برم فن core contct freezer120 برای مادربرد 770T-USB3 با CPU PHENOUM X4 945 بخرم و راندمان خوبی بگیرم ؟
    هدفم فقط اینکه دور فن بالای 2500 نره و صدا تولید نکنه
    سلام. فن خوبیه. دورش بین 1000 تا 2000 هست دیگه .مگه نه؟

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اینجا که نوشته کنترلر فن هم روشه. برای چهار هسته ای شما فکر کنم 15 درجه خنک تر میکنه. اگه دورش رو ببری تا آخر شاید 25 درجه هم بشه. ولی فن 12 میلی که داره دورش بیشتر از 1300 1400 بشه صداش رو دیگه میتونی بشنوی. بری بالاتر دیگه تابلو میشه یواش یواش.

4. این کاربر از alireza1411 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    MaSHad

پيش فرض

کلید configure رو بزنید وارد قسمت advanced بشید.از منو کشویی با عنوان chip (دراین منو هرچیپی که قابلیت کنترل یا نشان دادن سرعت چرخش فن هست رو شناسایی می کنه)گزینه IT8718F (یا چیزی تو همین مایه ها) انتخاب کنید.گزینه های PWM مربوط میشن به مدارهای کنترل سرعت چرخش که سوکت 4پینی روی مادربرد دارن.حال شما PWM mode رو روی حالت Software controlled قرار بدهید(توسط منو کشویی پایین که با عنوان set to هست،تیک remember it رو هم بزنید)اگر روی گزینه ON/OFF بزارین با سرعت حداکثر کار می کنه و کنترلی روی سرعت فن ندارین.
    حال از گزینه advanced خارج شده به گزینه speeds برید.احتمالن گزینه speed01 همون کنترلر فن سی پی یو باشه و اینجا می تونین حداکثر و حداقل سرعت رو تعیین کنین.تیک Automatically variated زده شده باشه.یادتون باشه اصلا حداقل رو روی 0% نزارین،چون فن متوقف میشه و دمای سی پی یو بالا میره و فن شروع به حرکت نمی کنه.
    حالا از گزینه speeds خارج و وارد گزینه Temprature بشید. اینجا جایی است که باتوجه به دمای موردنظر هسته ها و یا مادربرد و... تعیین می کنین سرعت فن-کم کم- افزایش پیدا کنه.مثلا من گزینه desired رو گذاشتم روی 50 و وقتی دمای هسته های سی پی یو از 50 درجه سانتی گراد بالاتر میره سرعت فن افزایش پیدا می کنه و هروقت دما عادی شد سرعت هم پایین می آد.
    امیدارم مفید باشه.اگر سوالی بود،من درخدمتم

6. این کاربر از mhs_837 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    MaSHad

پيش فرض

]اینجا که نوشته کنترلر فن هم روشه. برای چهار هسته ای شما فکر کنم 15 درجه خنک تر میکنه. اگه دورش رو ببری تا آخر شاید 25 درجه هم بشه. ولی فن 12 میلی که داره دورش بیشتر از 1300 1400 بشه صداش رو دیگه میتونی بشنوی. بری بالاتر دیگه تابلو میشه یواش یواش.
    دوست عزیز
    به آدرس زیر مراجعه کنید،
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    نوشته کنترل فن ، دستی انجام میشه که یه پتانسیومتر جای اسلات های کیس نصب میشه و اینکار رو میکنه.اما نرم افزار speed fan بصورت اتوماتیک و با توجه به پیام سنسورها و تنظیماتی که شما براش اعمال کردین کنترل فن رو انجام میده
    Last edited by mhs_837; 28-09-2010 at 13:16.

8. این کاربر از mhs_837 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بندرعباس

پيش فرض

داداش mhs_837
    من هر کاری کردی ولی دور فنم کم نشد !!!
    اصلا هیچ تغییری نکرد !
    طبق آموزشتون هم پیش رفتم

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    MaSHad

پيش فرض

الان این فن سی پی یو که دارین 4سیمه است یا 3سیمه؟به اوون سوکتی که رو مادربرد نسب کردین 4پین هست یا 3پین؟
    شما فقط باید به سوکت 4پینی وصل کنین تا کنترل داشته باشین.
    درضمن رو صفحه اصلی برنامه speedfan یه گزینه داره بنام Automatic fan speed که حتمن باید تیک داشته باشه و اینکه چیپ کنتلر شما IT8720 هست که من IT8718 ماله خودمو گفتم.
    اگه میشه از قسمت advanced و speeds و temperature و صفحه اصلی خود نرم افزار عکس بگیرین تا بتونم بیشتر راهنماییتون کنم
    Last edited by mhs_837; 28-09-2010 at 16:12.

11. این کاربر از mhs_837 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز alireza1411's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    پای آن کاج بلند

پيش فرض

دقیقا فن سی سیمه که من دارم هم مثل این فن کنترلش یه پتانسیو متره. مرچرخونی و سرعت کم و زیاد میشه. به صورت دستی !!!!!

اصلا سه تا سیم یکیش گرانده مداره. یکیش آمپر مداره. یکیش سرعت فن هست. و دما چی ؟؟؟؟ هیچی ... اگه چهار تایی باشه یکیش میشه دما که برای کنترل دور میشه ازش استفاده کرد. در واقع فن روی سی پی یو 4 سیمه باشه و به مادربورد وصل شه ، دورش رو مادربورد با دادن آمپر کم و زیاد میکنه. البته ممکنه آمپر کم زیاد نشه مثل پتانسیو متر بلکه با دادن PWM کنترل دور انجام بشه.

13. 2 کاربر از alireza1411 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بندرعباس

پيش فرض

cpu من 4 تا سیم داره و سوکت های فن مادربرد هم 4 سیم است
    تنظیمات مادربرد هم کردم گزاشتم روی حالت pwm ولی باز تغییری نکرد.
    این فن cpu من با اینکه دماش خوبه ولی بی خود دورش زیاده
    خواهش می کنم کمکم کنید تا تنظیمش کنم

15. این کاربر از arash_uiq3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    MaSHad

پيش فرض

1-وارد منو Fans بشین و همه تیکها رو بردارین بجز همونی که فقط سرعت چرخش رو نشون میده(تو عکس بالا فن1 هست-ردیف چهارم)
    2-وارد منو Temperatures بشین و تیک temp3 رو کلن بردارین.این دما فک کنم اشتباه باشه!واسه مادربرد منم میزنه 2- !!! تیک HD0 و HD1 هم بردارین.
    دلیلش اینه که:دراصل این منو از شما می خواد که هر قطعه رو باتوجه به فنی که براش گذاشتین،براساس دمایی که تعریف می کنین ،فن شروع به حرکت کنه .باتوجه به اینکه شما فقط از فن سی پی یو استفاده می کنین پس اگر مثلن دمای هارد1(HD1) زیاد بشه سرعت فن سی پی یو برای خنک کردنش هم زیاد میشه درصورتی که اصلا ربطی بهم ندارن و هارد خنک نمیشه و درحقیقت بیخودی دور فن زیاد میشه پس باید تیک HD0 یا HD1 رو بردایم.

3-درهمون منو Temperature می تونین عدد Desired رو تا 45-50 هم افزایش بدین و Warning رو تا 65-70 بالا ببرین
    4-در منو Speeds مجددا تاکید می کنم هیچ عدد مینیمم رو صفر نذارین و حداقل 30% بذارین و ماکزیمم رو 100% بذارین.البته وقتی به نتیجه رسیدین می تونین امتحان کنین که کدوم یکی از speed01 تا speed06 مربوط به سرعت فن سی پی یو میشه(که فک کنم speed01 باشه) و تیک بقیه رو بردارین که صفحه اصلی برنامه شلوغ نباشه و اطلاعات بی فایده نداشته باشین.برای امتحان کردن هم می تونین در صفحه اصلی برنامه تیک Automatic fan speed رو بردارین و یکی یکی اعداد speed01 تا speed06 بالا پایین کنین و سرعت فن رو هم نگاه کنین،هرکدوم رو سرعت فن تاثیر گذاشت میشه اصلی و برگردین به منو Speeds و باید اوون تیک داشته باشه.
    Last edited by mhs_837; 29-09-2010 at 01:54.

17. این کاربر از mhs_837 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •