تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدام مدل تندر نسبت به قیمتش مناسب تر است

راي دهنده
620. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • e0

26 4.19%
  • e0/ac

15 2.42%
  • e1

31 5.00%
  • e1/cp

40 6.45%
  • e1/cpsp

61 9.84%
  • e2

92 14.84%
  • e2/lp

355 57.26%
صفحه 3 از 386 اولاول 12345671353103 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 3852

نام تاپيک: تـــنـــــدر 90 ( L90 )

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

یکی از دوستامون هم به نام اقا علی (ali fire) گفته بود که اول سمند و 405 و اردی داشته میگه اصلا تندر قابل مقایسه با انها نمی باشد . اگه اومد تو تاپیک حرفمو تایید میکنه

2. 2 کاربر از HOOSEIN 105 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2005

4 تندر

سلام
    من الان 2 روزه تحویل گرفتم
    ماشین خوبیه
    چه سرعتی داره
    شتابشم خوبه
    بیشترین سرعتی که باهاش رفتم 90 تا بوده
    آخه همش تو کوچه بودم

4. 2 کاربر از mohammadrsz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Farshadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

با سلام .
    خوب دوستمون کفت که ایمنی تندر قابل مقایسه با 405 نیست . از لحاظ بدنه وایمنی فقط استحکام مهم نیست اصل اونه که ضربه رو جذب کنه که تندر طبق اعلام معروف ترین موسسه تست ایمنی در امریکا تندر از این لحاظ عالی بوده و حتی خیلی با لا تر از 206 . پس چرا 206 4 ستاره و تندر 3 ستاره ؟ این به علت ان است که سنسور ایربگ شاگرد به خوبی عمل نکرده اگر این سنسور به درستی عمل میکرد تندر 4 ستاره را به راحتی کسب میکرد . همین تست با سرعت 64 کیلومتر بر ساعت بر تندری که سنسور ایربگ اون درست بود صورت گرفت که تندر 4 ستاره با 12 امتیاز کسب کرد که به طور حتم تندر های ایران این مشکلشان درست شده . یعنی 206 با 4 ستاره و 11 امتیاز و تندر با 4 ستاره و 12 امتیاز که میبینم ایمنی تندر بالاست . از لحاظ بدنه هم استحکام بدنه تندر بسیار قویتره . حالا اگه پرشیا 4 ایربگ رو میدید 2 ستاره هم نیاورده بود یعنی با 4 ایربگ به اندازه ریو هم ایمنی نداشته .

حالا یک ماه پیش یه چیز دیدم باورتون نمیشه .

یه پراید با 100 تا یا یکم بیشر کبوند به پشت تندر که 20 یا 30 تا میرفت . باور کنید تندره 1 متر پرید جلو سپرش شکست و در صندوق عقب ان کمی کج شده بود پراید له شده بود شما نمی تونستید تشخیص بدید اون پرایده . بیچاره پرایده دلم خیلی براش سوخت رفته بود زیر تندر .
    نکته بعد اگه از قیافش خوشت نمیا د یه رینگ بنداز یکم بخوابونش با ور کن با 206 اسپرت هم عوضش نمی کنی . اینقدر زیبا میشه.
    نکته بعدی قطعات اون صد سال یه بار خراب میشه که عمر ما اونقدر کفاف نمیده که دنبال قطعاتش باشیم . به دور از شوخی واقعا کم خرجه اگه هم چیزیش عیب پیدا کرد یه نمایندگی بزرگ مخصوص تندر تو
    میدان ازادی است هر چی بخوای داره .

در مورد سرعت و قدرتی بگم
    ماشینی است کم مصرف نه انجور که میگفتن خالی بندها تو شهر مصرفش 8.5 است ولی تو جاده 5.5 یا 6.5است که محشره این ماشین فقط خوره جاده و مسافرته . از نظر توان موتوری هیچ ماشینی مثل این تندر نمیمونه حتی 206 هرچه قدر با هاش سرعتی میری تو سربالایی انگار نه انگار همین جوری میره بدون اینکه اخ بگه . باورتون نمیشه توسربالایی همچین میرفت . 160 تا میرفت بدون اینکه کم بیاره . گاز رو یکم فشار میاوردم میپرید رو 180 البته سریع دوباره 160 می امدم اخه خطر داره منظور من این بود که تو سرعت بالا شتابش خیلی زیاده . راحت با دنده 4 179 با کولر میره بدون کولر هم فرقی نداره وقتی کولر میزنی هیچ هیچ هیچ تا ثیری در رانندگی نداره انگار که کولر مستقل از موتور داره . ماشین اگه گاز بدی تا 220 هم میره ولی وقتی به دور 5300 نزدیک میشی ارسال بنزین قطع میشه و ماشین میاد 195 که به خاطر انژکتری بودنشه که وقتی دور موتور از یه حدی میگذرد پاشش بنزین قطع میشه.
    تازه قدرت این موتور 115 است است که به دلیل نسب سیستم
    ECU قدرت به 110 کاهش یافته . حتی به دلیل این سیستم دور موتور این خودرو 7 است . موتور مگان همین موتور است ولی به خاطر نداشتن این سیستم 115 اسب قدرت میده . 206 هم سیستم ECU داره که اونهم قدرتش 108 است .
    یه نکته منفی داره شتابه 0 تا 30 ان به خاطر وزن زیاد ان (110) کم است . مثلا با یه ریو کورس گذاشته بودم تو یه جای خلوت بدون هیچ خطری ( کورس این جور جاها کیف داره ) . اول ماشینش پسره که ریو داشت پرید رفت تندر زیاد عقب موند بی خیال شدم نرفتم . اون امد کفت دیدی این تندر چیزی نداره همش الکیه تو کاغذ الگانسه ولی تو عمل پیکان . بدجوری حالم گرفته شد . گفتم بیا یه بار دیگه . طرف گفت به چشم ولی اگه باختی دیگه نگو تندر ال بله جیم بله . من گفتم چشم
    دوباره کورس رو شروع کردیم دوباره عقب افتادم ولی کورس رو ول نکردم سرعت نزدیک به 80 بود که نزدیکش شدم . تو سرعت 90 مثل موشک ازش رد شدم . نزدیک 140 خیلی با من فاصله داشت . این هم بگم راننده ریو جای استاد من تو رانندگی بود. این رو گفتم بدونید که تندر به خاطر رانندگی من ریو رو نگرفت .
    حال ببینید هیچ 405 یا پرشیا یی جرات کورس با ریو رو تا 120 نداره فکرشو بکن اگه 405 یا پرشیا با تندر کورس بزاره . اخه من خودم تو جاده قم با یه 405 و پرشیا کورس انداختم .
    با 206 هم کورس انداختم اول یکم عقب موند (1متر) بعد از 13 یا 14 ثانیه هم دوباره بهش رسید . از اون موقع به بعد حسابی از ماشینم خوشم اومد.
    خلاصه از لحاظ قدرت موتور در کلاسش تقریبا بی رقیبه .
    .................................................. ...........

حسین جان ممنون از مطلب و زحمتی که کشیدی.

باید بزنم توی کار تندر 90 و تا وقتی هم که سهیل یا امیر تست نکرده نظر نمیدم(چون اونا الان هم 405 دارن) . توی خیابون نشستم 2 ساعت به یکیشون نگاه کردم. هرچند 100 سال مثل 405 خوشگل نمیشه ولی میشه یه کارایی براش کرد.

میگم سهیل (nomber 1) جون تو چرا این تندر 90 رو تست نمیکنی و خیال ما رو راحت کنی؟؟؟؟

سهیل و حسین جان من یه پیشنهاد دارم. یه روز قرار بذارید تا داش حسین ما هم تندرشو بیاره و سوار شو و یه دور بزن یه کم هم گاز بده و بیا برا ما تعریف کن که در قیاس با 405 چطور میره. دریفت و دستی و دونات هم اگه شد یه تستی بکن. فقط کل نندازید که بمیرید.(دور از جونتون)
    Last edited by Farshadd; 06-03-2008 at 23:37.

6. این کاربر از Farshadd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

با سلام

نظر لطف دوستانی مثل فرشاد و سایرین هست که باعث میشن ما هم هرزگاهی خودمون رو در جمع شما جا کنیم ...

از 405 که هم اطلاع دارند اما تندر

فقط یه سری نکات مثبتش رو عرض میکنم

صندوق عقب 510 لیتری و همچنین داشبورد 8 لیتری و محفظه های نگه داری داخل درها نکته مثبتی به حساب میاد

ضریب کمپرس بالایی داره در حدود 9.8 که همانند 405 و سمند پیشنهاد مصرف بنزین سوپر شده تا بتوان بهترین کارایی را از خودرو دریافت کنه . گشتاور این موتور نیز 140 نیوتن متر است که در دور 3750 بدست میاد .

مصرف سوخت این خودرو در سیکل ترکیبی 6.9 لیتر میباشد ، در جاده و شهر نیز به ترتیب 5.6 و 9 لیتر مصرف میکند .

شتاب صفر تا صد این خودرو در 10.2 ثانیه بدست می آید و سرعت قابل دست یافتن با این خودرو نیز 185 تا 90 کیلومتر است . توجه کنید این تاپ اسپید این خودرو است نه ماکزیمم .

در مجموع و در حالت استاندارد از لحاظ موتوری و فنی تندر کاملا به 405 و سمند و پارس سر تره . و فقط از لحاظ فنی و موتور از تیپ 5 کمتره .

ترمزهای قابل قبولی داره . خیلی بهتر از 405 و پارس و اینا . درحد ت 5 هست . هندلینگش ضعیفه اما در اگه به فنر لول بندازی و یه درجه سایز لاستیک رو پهن تر کنی چسبندگی بالایی داره .

اما در حالت غیر استاندارد که بخوای برای ریس و یا یه خودروی سوپر جمع کنی 405 کاملا گزینه مناسب تری به نسبت تندر هست . علت اینکه پلت فرم استفاده شده در تندر جوابگوی موتورهای با قدرت بیشتر نیست . هست اما نیاز به دستکاری زیادی در پلتفرم داره .

در مجموع به سلیقه افراد بر میگرده . من اصلا از قیافه این ماشین خوشم نمیاد . و با 405 خودم بیشتر حال میکنم ... اما این ماشین از لحاظ تکنولوژی برتر از 405 بنده هست . فقط مشکلش قیافشه که شاید بعضی ها بپسندن.

مقایسه فنی تدر برتر از 405 و موتور های xu7 هست .

موفق باشید .

8. 2 کاربر از Nomber1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام؛آیا میدونستید که لوگان با اینکه ترمز چرخهای عقبش از نوع کاسه ای ولی بهتر از سیستم ترمز 206 تیپ 5 که چهار چرخ دیسکه عمل میکنه؟؟؟!!!
    مسافت لازم بر حسب متر برای توقف کامل از سرعت130(Km/h) برای لوگان71.2 و برای 206 79.6مسافت لازم بر حسب متر برای توقف کامل از سرعت90(Km/h) برای لوگان34.7 و برای 206 38.9مسافت لازم بر حسب متر برای توقف کامل از سرعت50(Km/h) برای لوگان11.0 و برای 206 10.9البته لازم به توضیح که این اعداد برای 206 دو دربه که یعنی برای مدل چهار درب ایرانی اعداد بدلیل وزن بیشتر ، بدتر از اعداد بالا خواهند بود.
    نکته: فکرمیکنید این اعداد برای سمند Lx که با وقاحت در تبلیغ تلوزیونیش نسبت به سمند معمولی گفته میشد"رفع عیب در سیستم ترمز"چقدره و انوقت برای سمند معمولی عزیز چقدره؟؟؟پیشنهاد:آقایون عقل کل،بزرگ مهندسین ایران خودرو،وزن سمند رو 200کیلو(کم و بیش)نسبت به 405 افزایش دادید، خوب ترمزش رو هم تماماً دیسکی کنید دیگه.
    مراجع:
    مجله معتبر از خود کشور فرانسه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    و دقیقتر:
    کد:
    کد:

10. این کاربر از HOOSEIN 105 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن تلویزیون و رادیو shahab_f's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

آقا یه سوال از دوستانی که تندر 90 دارند , من پشت این ماشین نشستم به طور عادی به سرعت 80 که میرسی دنده هم میره رو 4 , این یه کم غیر عادی نیست , خیلی زوده برای دنده 4.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    افلاک

پيش فرض

مربوط به ضريب دنده مى‌شه...

Last edited by Balrog; 18-03-2008 at 03:23.

کاربر فعال انجمن تلویزیون و رادیو shahab_f's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

مربوط به ضريب دنده مى‌شه...

ضریب دنده چیه؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه n_ravi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    نا معلوم

پيش فرض

به نظر من نمیشه 405 رو با تندر مقایسه کرد چون
    405 حرف نداره

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    افلاک

پيش فرض

كلا يكى از مفاهيم پايه تو مبحث چرخ‌دنده‌هاست و محدود به بحث خودرو نمى‌شه. در هر چرخ‌دنده، ضريب دنده (نسبت دنده) با فاصله از مرکز چرخ‌دنده تا نقطه‌ى تماس مشخص می‌شه. مثلا در ابزاری با دو چرخ‌دنده اگه قطر یکی از چرخدنده‌ها دو برابر اون يكى باشه ضریب دنده مى‌شه ۲:۱.
    تفاوت بين قطر چرخ‌دنده‌هاى استفاده شده در يك سيستم ارتباط مستقيم داره با سرعت و گشتاورى كه نهايتا از اون سيستم بدست مى‌ياد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •