تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: تولید برق دائمی و سیار برای نقاط دور افتاده؟؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض تولید برق دائمی و سیار برای نقاط دور افتاده؟؟

من یک زنبور دار هستم و معمولا باید وقتم را در مناطق دور افتاده ای که به برق دسترسی ندارند بگذرانم
    برای تولید برق موقت از ژنراتور استفاده می کنم که تنها می توان چند ساعت در روز از آن استفاده کر د و بدی هایی مثل صدای ناهنجار و مصرف سوخت که نیاز به رفت و آمد برای تهیه آن را ایجاد می کند

خواستم بپرسم آیا راهی هست که مثلا بتوان با استفاده از انرژی خورشیدی برق مورد نیاز حداکثر یک دستگاه کامپیوتر و یک لامپ روشنایی را برای استفاده مداوم در طول روز فراهم کرد و بعلاوه دارای این قابلیت باشد که هر سه ماه یکبار بتوان آن را جابجا کرد و به منطقه دیگری برد ؟

البته تاکیدی روی انرژی خورشیدی ندارم - منظورم هر چیزیست که نیازهای برقی مرا تامین کند و در ضمن در مقایسه با ژنراتور خیلی هم از نظر اقتصادی گران تر نباشد .

پروفشنال mx_2dar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    انگلستان - منچستر

پيش فرض

بستگی داره منطقه گرم و افتابی باشی یا باد خیز
    اگر وزش باد خوبی داری می تونی از توربین بادی استفاده کنی با رنج 4 کیلووات که با تغییر وضعیت باد تا 1 کیلووات ازش برق بگیری. سلول خورشیدی توانش کمتر از بادیه نیاز به اینورتر و باتری هم داری برای این دو تا. اگر تو مناطق گرم هستی خورشیدی برات بهتره.
    در ضمن بعید هست بتونی سلول خورشیدی رو انتقال بدی چون اسیب می بینه با رنج حدود 600 وات مصرفی هم باید یه سلول خورشید با توان تولیدی بالاتر بگیری که بازم بستگی به تابش خورشید داره
    کلا برات ارزون وای نمیسه هنوز تکنولوژی گرونی هستند. و توان تولیدشون متغیره با وضعیت هواست و نمیشه صد در صد روشون حساب کرد
    قیمت توربین بادی 4 کیلووات حدود 5000 دلاره البته مدل ژاپنی 360 درجه در هر جهتی باد بوزه برق تولید می کنه، بستگی به خودت داره که چقدر مایه تیله خرج کنی می تونی مدل های ساده تری هم بخری
    قیمت سلول خورشیدی 1 کیلووات هم حدود 4700 دلاره
    Last edited by mx_2dar; 08-09-2010 at 15:48.

3. این کاربر از mx_2dar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

بهترین چیز برای شما با توجه به افتاب خیز بودن منطقه تون و حتی ابری بودن استفاده از پنلهای خورشیدی است که 24 ساعت برق به شما می دهد و شبها هم از باتری استفاده می کنید توربین بادی هروفت باد بیاید کار می کند نصبش سخت و فونداسیون می خواهد
    پنلهای خورشیدی دو نوع تاشو و صلب وجود دارد که هر دو را راحت می توانید هر وقت خواستید جابجا کنید
    شما با یک کیلووات حتی یخجال هم می توانید روشن کنید می توانید به سایت
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    عکسهای خونه های برق دار شده را ببینید
    پنلهای تاشو و صلب هم همه جا فروخته می شود فقط پنل و باتری ایرانی نگیر قیمت اینها خیلی گرونه حتی اگر زرنگ باشی می تونی به بهانه روستاهای دور افتاده از شرکت توانیر دفتر برق رسانی مناطق روستای و عشایری برق رایگان بگیری
    کد:

5. این کاربر از khoshshaans بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

ممنون از اینکه زحمت کشیدید و پاسخ دادید
    قبل از اینکه عکس ها رو ببینم فکر نمی کردم در روستا ها ی ایران هم استفاده بشه

میتونید تقریبا حساب کنید که همین 1 کیلو واتی که گفتین چقدر هزینه داره و لطفا بگید حداقل مقدار برق مورد نیاز من که باید تولید کنم چقدر است - در نظر داشته باشید که من نمی خواهم برق یک خونه را تامین کنم فقط یک یا دو چراق و یک کامپیوتر که با کارت --- به عنوان تلوزیون هم استفاده میشه .
    و لطفا جایی رو معرفی کنید که بتونم از اونجا این قطعات رو بخرم - چون من هیچ آشنایی ندارم

---------- Post added at 10:13 AM ---------- Previous post was at 10:10 AM ----------

عکسی یا تصویری از نمونه تا شو سلو لهای خورشیدی دارید -؟؟؟
    و آیا می توان در ایران آنها را تهیه کرد ؟

کـاربـر بـاسـابـقـه dizgah's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    8PAR

پيش فرض

سلام
    به نظر منم با توجه به گرانی و مشکلات جابجایی پانل های خورشیدی اگر بتونین از توربین های بادی استفاده کنین بهتره

8. این کاربر از dizgah بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

دوستان لطفا یکی از دوستان مقدار برق مورد نیاز مرا بر حسب همان وات و آمپر و... مشخص کند تا من وقتی می خواهم جستجو کنم بدانم آیا مشخصات این محصول و برق تولیدیش بدرد من می خورد یا نه .
    من کامپیوتری دارم که پاور آن 500 وات است و روشنایی را هم به آن اضافه کنید

من یک سرچ سریع در اینترنت زدم و تنها توربین بادی کوچکی که برای فروش پیدا کردم یک توربین 200 وات بود که شکلش بیشتر شبیه اسباب بازی یا این باد نماهایی که بالای ساختمان نصب می کنند به نظر می رسید . آیا اینها واقعا کارایی دارند ؟ و آیا مدل های قوی تر و باتوان و کارایی بالا تری هم وجود دارد .
    آگهی فروش در این لینک
    کد:

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

دوستان با سپاس از پاسخگوییتان من دو مورد از نمونه های خارجی ای که فکر می کردم برایم مناسب هستند را در اینجا قرار می دهم
    کد:
    کد:
    این مورد شاید شبیه ترین مورد به آنچیزیست که من در آغاز این پرسش در ذهن داشتم
    اما مورد دیگر که به نظرم قدری فانتزی تر رسید و البته مطمئنا در ایران یافت نمی شود و احتمالا قیمت گزاف تری نیز دارد این مورد تولید برق چمدانی است

کد:
    کد:

متاسفانه هیج کدام از این نمونه ها اطلاعات دقیقی در مورد قیمت و مشخصات فنی نمی دهند . و از سویی در اختیار بودنشان در ایران هم به احتمال زیاد ممکن نیست -
    1- لطفا نظرتان را در مورد این مثال ها بیان کنید
    2- اگر مقالاتی در مورد سیستمهای مشابه با این مثال ها که در ایران قابل تهیه باشند می شناسید معرفی کنید
    3- اطلاعاتی در مورد مشخصات فنی این سیستمها یا سیستمهای مشابه ایرانی و قیمتهایشان در اختیارم بگذارید ( لطفا قیمتها را بر مبنای حدس یا حدودی تعیین نکنید )

با سپا س از وقتی که صرف می کنید و پاسخ می دهید
    Last edited by behking; 17-09-2010 at 23:30.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •