تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 33

نام تاپيک: چوب یا پلاستیک

پروفشنال Pejman3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

ببین دوست عزیز شما که میگی تحقیق کن بعد حرف یزن:

یا شما خودت دانشمندی یا اینکه یکی که تو این زمینه وارد هست رو قبول داری،

اگه دانشمندی یا محققی که من چاکرتم یکم چیز بگو ما شاگردتیم و علمی بگو چرا پلاستیک؟؟؟،

اما اگه نیستی یا محقق نیستی پس به اعتبار کمپانی هایی که بعضی هاشون 100 سال هم بیشتر هست در زمینه ساخت باند فعالیت دارن و همه دنیا (غیر از شما احتمالا) اونا رو میپرستن و هر محصولشون حاصل یک دنیا دقیقا یک دنیا تجربه هست اعتماد کن، اگه من اشتباه میکنم و شما بغیر از باندهای خاص (حتی باندی رو دیدم که داخل محفظه بسته نبود و فقط پایه داشت)، باندی رو سراغ داری که از چوب نباشه بگو تا منم اطلاعات خودم رو اصلاح کنم و اگه اطلاعاتی داری که واسه این باند ها بهتر هست از پلاستیک استفاده بشه بگو تا این کمپانی های بخت برگشته از این اشتباه در بیان..

بازم میگم پلاستیک برای این کارا در حد یک شوخیه ... همین
    عزیزم مثل اینکه شما بحث رو نصفه خوندی من هم دانشمند نیستم و چاکر شمام
    من هم نگفتم پلاستیک و داداشم هم کارخونه پتروشیمی نداره. بحث بر سر اینه که چرا باید بطور کلی بگیم پلاستیک آشغاله و فقط چوب و نمیدونم کیفیت صدا توی بلندگوی چوبی چند برابر بهتره؟
    توی پست اولم تو تاپیک هم عرض کردم که سری بلندگو های پروفشنال JBL و یاماها و خیلی برندهای گردن کلفت دیگه بدنه پلاستیکی دارند.
    خوب این شرکت JBL که خودش زیر مجموعه عظیم ترین کمپانی صنعت صدای دنیا یعنی HARMAN هست و بیش از نصف سینماهای با استاندارد THX دنیا از همین محصولات پلاستیکی این شرکت استفاده می کنند تجربه نداره؟ اون سینماها دو تا کارشناس صدا ندارند که بگه بابا این بلندگوها پلاستیکیه و برای این کارا شوخیه؟
    من شرکت های با سابقه توی ساخت بلندگو رو نمی پرستم! بعید هم می دونم که به غیر از من بقیه هم بپرستنشون! کمپانی های بلندگو ساز هم نیازی به توصیه من ندارند که بگم بدنه محصولاتشون رو از چی بسازند. اگر هم می پرسیدند می گفتم چوب. اصلاً یکی از دلایلی که من رفتم و این جامو 606 رو خریدم زیبایی و کیفیت ساخت بدنه چوبیش بود.
    به هر حال من خودم اینجام تا اطلاعاتم رو کامل کنم و اگه بتونم تجربیات خودم رو قرار بدم تا یه تضارب آرا بوجود بیاد و برآیندش موجب بالا رفتن سطح بحث و کامل شدن اندوخته های من حقیر بشه.

2. 2 کاربر از Pejman3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

این پورتی که در عکس سمت چپ مشاهده می فرمایید همون سوراخی هست که اکثر باندها به خصوص ساب باکس ها دارند مشکلی که وجود داره اینه که اگه باند بخواد خیلی کوچیک باشه نمی شه توش خیلی عملیات رو انجام داد و با فضا سازی های داخل باکس امواج صدا را به شکل مورد نظر تحت کنترل در آورد (رجوع شود به صفحه اول همون عکسی که یه باند خیلی مرتفع را نشان می دهد) داشتم سایت یاماها (چقدر از این برند خوشم میاد!) را نگاه می کردم که تکنولوژی RS.Bass رو دیدم که خود سایت ادعا می کنه که توسط یاماها ابداع شده و در صدای خروجی با کیفیت و فرکانس پایین بوسیله اون شبه رادیاتوری که می بینید (عکس سمت راست) موثره و می تونه اینطوری صدایی تولید کنه و البته مشکل تعدادی باکس های کوچک که در تولید صدای بم دچار مشکل هستند (ایجاد صدای همهمه و بازی بیش از حد خود بلندگو) را حل کرده....

داشتم به این عکس نگاه می کردم و مطلبشو می خواندم که دوستی گفت حالا واقعا RS.Bass خاصیتی هم داره!؟! چون از نزدیک تستش نکرده بودم و ندیدم باید گفت : نمی دونم!

(این چند صفحه ای که از این تاپیک خوندم کلی اطلاعات جدید دستگیرم شد به خصوص درباره بلندگوهای الكتروستاتيك و... کاش جایی بود می شد از نزدیک دید این بلندگوها رو دید... به هر حال دم همگی بسی گرم!)

پس میشود گفت اگه باکس کوچک باشه بهتره سوراخ داشته باشه و اگر بزرگ باشه بهتره که نداشته باشد.

اگه نباشه جاش خالی می مونه sound.vision's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

بازم میگم پلاستیک برای این کارا در حد یک شوخیه ... همین
    yaghaini عزیز اینکه می فرمایید پلاستیک در حد شوخیه به نظر بنده برای اینکه این دوستمون پژمان (که فعالیت خوبی داره تو تاپیک های صدا)، من و دیگر دوستان را قانع کنید؛ باید مثال بیاورید تا ما هم بتونیم علت تاکید بیش از حد شما برای چوب و رد پلاستیک رو درک کنیم (مصداق عینی نیازمندیم!) بنابراین تا زمانی که دید تعصبی داشته باشیم نمی تونیم اطلاعاتمون رو افزایش بدیم...

نکته مهم :
    توجه بفرمایید برای تولید باکس هایی از جنس پلاستیک نیازمند غالب های تزریق پلاستیک غول پیکر هستیم که بسیار هزینه بر هست و برای بسیاری از تولید کننده ها که اتفاقا مشهور هستند صرفه اقتصادی نداره... چراکه تیراژ تولیدی خیلی بالایی ندارند که هزینه اولیه را بازگردون کنه... اما در عوض چوب دست تولید کننده را باز می گذارد تا با کمترین هزینه زیباترین محصول رو تولید کنه... من هم شخصا مثل شما و پژمان از ظاهر باندهایی با باکس چوبی خوشم میاد اما باندهای باکس پلاستیکی رو رد نمی کنم و حتی می خوام بگم که پلاستیک به دلیل اینکه یکی از مصنوعات ساخت بشر هست می تونه به هر شکل و شمایلی و با هر مشخصه که مهندسان صدا نیاز دارند در بیاد...
    Last edited by sound.vision; 22-09-2010 at 21:18.

5. این کاربر از sound.vision بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه sound.vision's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

پس میشود گفت اگه باکس کوچک باشه بهتره سوراخ داشته باشه و اگر بزرگ باشه بهتره که نداشته باشد.
    والا Artam عزیز، درباره این موضوع دوستان حرفه می تونن راهنما باشن
    اما چیزی که من می دونم اینه که سوراخ داشتن یا نداشتن باکس ربطی به اندازه اش نداره در واقع اگه باند بزرگ باشه، می شه یکسری از مشکلات موجود در باکس های سوراخ دار را حل کرد... مثل همون عکسی که چند صفحه قبل گذاشتم... اون باندی که بزرگ و بلند هست داخلش یکسری راه های حساب شده تعبیه شده که می تونه امواج صدا را به شکل بهتری از باند خارج کنه... ولی به هر حال باندها باید پورت خروجی داشته باشن.

7. 2 کاربر از sound.vision بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

دوستان به نطر شما یه سیستم استریو با دو باند صدای بهتری داره یا سیستم های 2.1 و ... من با گوش دادن به صداهای بین اسپیکرهای ارزون قیمت پی سی به نظرم صدای استریو قشنگ تر میومد، حالا به صورت کلی صدای کدوم بهتر است سیستم های دو بانده ی استریو یا چند بانده؟

ناظر انجمن لوازم صوتی و تصویری mr_rayan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تهرون

پيش فرض

دوستان به نطر شما یه سیستم استریو با دو باند صدای بهتری داره یا سیستم های 2.1 و ... من با گوش دادن به صداهای بین اسپیکرهای ارزون قیمت پی سی به نظرم صدای استریو قشنگ تر میومد، حالا به صورت کلی صدای کدوم بهتر است سیستم های دو بانده ی استریو یا چند بانده؟
    بستگی به بلندگوها داره وگرنه هر دو مدل بلندگو هستند و استریو.مطمئنا هر کدوم بلندگوی خوش ساخت تر و بهتری باشه صدای بهتری داره.
    درمورد صدای اسپیکرهای کامپیوتر هم زیاد نمیشه نظر داد ولی معمولا اسپیکرهای ارزون 2.1 کاملا پلاستیک هستند ولی بین استریو های دو بانده بلندگوهای چوبی بیشتر پیدا میشه.

10. 3 کاربر از mr_rayan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه BraveKnight's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

البته خیلی از این مدلها با کاور پوشیده شدن و یا لایه خارجیشون پلاستیکه. اگه پشتشون رو باز کنید میبینید که چوبی هستن!

12. 2 کاربر از BraveKnight بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

من هم نگفتم پلاستیک و داداشم هم کارخونه پتروشیمی نداره. بحث بر سر اینه که چرا باید بطور کلی بگیم پلاستیک آشغاله و فقط چوب و نمیدونم کیفیت صدا توی بلندگوی چوبی چند برابر بهتره؟
    توی پست اولم تو تاپیک هم عرض کردم که سری بلندگو های پروفشنال JBL و یاماها و خیلی برندهای گردن کلفت دیگه بدنه پلاستیکی دارند.
    خوب این شرکت JBL که خودش زیر مجموعه عظیم ترین کمپانی صنعت صدای دنیا یعنی HARMAN هست و بیش از نصف سینماهای با استاندارد THX دنیا از همین محصولات پلاستیکی این شرکت استفاده می کنند تجربه نداره؟ اون سینماها دو تا کارشناس صدا ندارند که بگه بابا این بلندگوها پلاستیکیه و برای این کارا شوخیه؟
    من شرکت های با سابقه توی ساخت بلندگو رو نمی پرستم! بعید هم می دونم که به غیر از من بقیه هم بپرستنشون! کمپانی های بلندگو ساز هم نیازی به توصیه من ندارند که بگم بدنه محصولاتشون رو از چی بسازند. اگر هم می پرسیدند می گفتم چوب. اصلاً یکی از دلایلی که من رفتم و این جامو 606 رو خریدم زیبایی و کیفیت ساخت بدنه چوبیش بود.
    به هر حال من خودم اینجام تا اطلاعاتم رو کامل کنم و اگه بتونم تجربیات خودم رو قرار بدم تا یه تضارب آرا بوجود بیاد و برآیندش موجب بالا رفتن سطح بحث و کامل شدن اندوخته های من حقیر بشه.
    ارادت دارم عزیز

من که گفتم میخوام شاگردیتو کنم و اگه ممکن هست چند مدل از حرفه ای ها رو بگو که از پلاستیک هست (اسم مدل دقیق یا آدرس اینترنتی) که من بیشتر یاد بگیرم.

اونجوری بحث بهتر پیش میره.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

14

ارادت دارم عزیز

من که گفتم میخوام شاگردیتو کنم و اگه ممکن هست چند مدل از حرفه ای ها رو بگو که از پلاستیک هست (اسم مدل دقیق یا آدرس اینترنتی) که من بیشتر یاد بگیرم.

اونجوری بحث بهتر پیش میره.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

ارادت دارم عزیز

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •