تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 48 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 475

نام تاپيک: پژو 405 با موتور کم مصرف TU5

پروفشنال syamak790's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

من خودم خیلی در این مورد بحث کردم و برسی زیادی کردم!
    این tu5 که رو 405 میزارن این قدرتش خیلی فرق میکنه با اون tu5 206 تیپ 5 و تیپ 6 سال های قبل!
    قدرت و شتاب و در نتیجه گشتاورش کمتر شده و در عوض مصرفش و الایندگی اون هم کمتر!
    و طبق گفته ی ایران خودرو 2 اسب قدرتش افت کرده اما با تحقیق بسیار زیاد به این نتیجه رسیدم که بیشتر از 7 - 8 اسب افت کرده!
    به همین خاطر هم است که شتاب 405 tu5 یا سمند tu5 از 13 - 14 ثانیه کمتر نمیاد!

موتور قبلی 405 xu7 خودش خوب بود اصلا به جای اینکه موتورشون رو عوض کردن باید تولیدش رو قطع میکردن!
    چون سمند خودروی ملی هستش و EF7 رو هم میگن موتور ملیه به همین خاطر نمیتونن رو ماشینای دیگه مثل 405 سوار بکنن! به همین خاطر ناچارن از سوژه جدیدشون یعنی TU5 رو پرشیا و خود سمند و 405 استفاده کنن!
    TU5 هم خیلی قطعاتش نسبت به قبل فرق کرده و خیلی کیفیتش پایین اومده! و بالا هم اشاره کردم که چه تغییراتی روش انجام شده!

سلام
    کلا این ماشین ارزش داره یا نه ؟

البته با توجه به قیمتش

آخر فروم باز pourya_bo2pmc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    پرشیا - ایساتیس (یزد)

11

این tu5 که رو 405 میزارن این قدرتش خیلی فرق میکنه با اون tu5 206 تیپ 5 و تیپ 6 سال های قبل!
    و طبق گفته ی ایران خودرو 2 اسب قدرتش افت کرده اما با تحقیق بسیار زیاد به این نتیجه رسیدم که بیشتر از 7 - 8 اسب افت کرده!

موتور قبلی 405 xu7 خودش خوب بود اصلا به جای اینکه موتورشون رو عوض کردن باید تولیدش رو قطع میکردن!
    چون سمند خودروی ملی هستش و EF7 رو هم میگن موتور ملیه به همین خاطر نمیتونن رو ماشینای دیگه مثل 405 سوار بکنن! به همین خاطر ناچارن از سوژه جدیدشون یعنی TU5 رو پرشیا و خود سمند و 405 استفاده کنن!
    TU5 هم خیلی قطعاتش نسبت به قبل فرق کرده و خیلی کیفیتش پایین اومده! و بالا هم اشاره کردم که چه تغییراتی روش انجام شده!

من که گفتم بهتون موتور 206 تیپ 5 و 6 رو نمیان بهتون بدن با 70 تومن اختلاف
    اینی که من از همکارم پرسیدم گفت این موتور طراحی خارج از کشور و ساخت داخله
    که خریداریش ریسکه و معلوم نیست چی از آب در بیاد

پس ما ضرر نکردیم همون موتور قبلیشو اسم نوشتیم ؟

آخر فروم باز irinn65's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    TeHRaN-CItY

پيش فرض

اتفاقاTU5کاملا از فرانسه وارد میشه و بهترین کیفیتو داره خیلیم به گفته خودشون که ازمایش کردن خیلیم خوب دراومده...

---------- Post added at 12:05 AM ---------- Previous post was at 12:03 AM ----------

سلام
    کلا این ماشین ارزش داره یا نه ؟

البته با توجه به قیمتش
    100%ارزش خرید داره چون هم موتور جدید شده و هم کم مصرف شده و کیفیت بالایی داره

حـــــرفـه ای farshad bugatti's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

اتفاقاTU5کاملا از فرانسه وارد میشه و بهترین کیفیتو داره خیلیم به گفته خودشون که ازمایش کردن خیلیم خوب دراومده...
    همین که شما به گفته ی خودشون اعتماد دارید کافیه!
    من چیزی رو که مطمئن نباشم نمیگم! بیکار نیستم و مرض هم ندارم بیام هم وقت خودم و دوستان رو تلف کنم! نصف دوستان و اشنایان ما تو کار اتومبیل سازی و همکاری با ایران خودرو و سایپا هستن! دیگه در این مورد اصلا بحث نکنید خواهشا!

5. این کاربر از farshad bugatti بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز total_overdose's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کاکو شیرازیم ما.

پيش فرض

بنظر من که خیلی خوبه.
    ببینید دوستان بحث از کیفیت و گول زدن و اینکارا گذاشته.مردم دارن زندگی میکنن و شرایط اقتصادی هم بده و پول هم الکی بدست نمیاد که بدن بنزین بریزن تو گلویه این موتور .
    دوست عزیز فرشادجان اگه کیفیت موتور tu5 اومده پایین xu7 به مراتب بیشتر اومده پایین.
    موتور xu7 مصرف بنزینش با این بنزین چیزی حدود 13 تا 14 هست.
    اگه شتاب 405 موتور tu5 13 14 هست شما مطمعن باش با موتور xu 7 هم زیر 14 نیست.گول نوشته های ایران خودرو رو نخورین من انواع خوانواده 405 ... رو تست کردم عمرا یکیشون شتابش زیر 14 نیست.اگرم قبول ندارید برید تست فنی مجله روسی Autoreview بین سمند و لیفان و ال90 رو بخونید .
    مورد بعد شتاب بخوره تو سر من 1 یا 2 ثانیه چقدر فرق داره آخه.
    کیفیت موتور tu5 هنوزم که هنوزه بهتر از xu7 هست .
    من حدث میزینم ecu مورد استفاده تو 405 با موتور tu5 با کد 7.4.4 هست چون چند نمونه از این 405 تو سال های قبل تولید شده که از اتفاق منم یکیشون روندم البته نتونستم تست شتاب بگیرم ولی به مراتب چابکتر از موتور قبلی رو 405 بود شتاب رو مطمعن هستم با اختلاف 3 ثانیه از موتور قبلی سر بود تویه 0 تا 100.البته با ecu 7.4.4 بود.چون رویه سمند هم همین ای سی یو هست احتمالا رو 405 هم همین باشه باز.
    در کل وقتی سوارش میشد ی اصلا انگار نه انگار 405 هست.ماشین فوقلاده بیصدا بود و بصورت خیلی عالی زمینو میکند
    در کل منظور من این هست که الان ما نه صنعت خودرویی داریم نه اصالتی حتی برای ماشین ها ی خارجی گذاشتیم.
    حالا مردم میخوان یه پولی بدن چرا یچیزه بهتر نگیرن حتی اگه شده کمی بهتر؟
    اینم منبع مجله Autoreview برای دوستان
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by total_overdose; 15-09-2010 at 17:30.

7. 5 کاربر از total_overdose بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز pourya_bo2pmc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    پرشیا - ایساتیس (یزد)

پيش فرض

ای کاش یکی خبر موثقی درباره ی این موتور تی یو 5 که گذاشتن روی 405 میداد آخه ما یه مدت دیگه تحویل فوری معمولیش رو بهمون میدن اگه این خوبه اگه میشه تا تحویل ندادن بریم 70 تومن اضافشو بدیم و این موتورشو بنویسیم

حـــــرفـه ای Mahdi_Moosavi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

پيش فرض

موتور xu7 مصرف بنزینش با این بنزین چیزی حدود 13 تا 14 هست.
    مصرف بنزین این موتور در شرایط عادی ( داخل شهر ) حداکثر صدی 10 الی 10.5 لیتر هست . خارج شهر ( تو جاده ) هم به صدی 9 میرسه . ( نتیجه 3 سال تست عملی روی سمند X7 معمولی )

10. این کاربر از Mahdi_Moosavi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز total_overdose's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کاکو شیرازیم ما.

پيش فرض

مصرف بنزین این موتور در شرایط عادی ( داخل شهر ) حداکثر صدی 10 الی 10.5 لیتر هست . خارج شهر ( تو جاده ) هم به صدی 9 میرسه . ( نتیجه 3 سال تست عملی روی سمند X7 معمولی )
    سلام
    ممنون
    اما نتیجه تست من روی سمند مدل 81 به مدت 4 سال و 405 84 به مدت 5 سال و پارس 86 به مدت 3 سال به طور متوسط 13 هست.
    اینم میانگین مصرف سوخت داخل شهر طبق سایت ایران خودرو برای 405 و پارس.البته همینم برای بنزین با کیفیت هست نه بنزین ایران که خودش نیم تا 1 لیتر اضافه میکنه رو سوخت.

Last edited by total_overdose; 15-09-2010 at 17:16.

12. 3 کاربر از total_overdose بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Mahdi_Moosavi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

11

سلام
    ممنون
    اما نتیجه تست من روی سمند مدل 81 به مدت 4 سال و 405 84 به مدت 5 سال و پارس 86 به مدت 3 سال به طور متوسط 13 هست.
    اینم میانگین مصرف سوخت داخل شهر طبق سایت ایران خودرو برای 405 و پارس.البته همینم برای بنزین با کیفیت هست نه بنزین ایران که خودش نیم تا 1 لیتر اضافه میکنه رو سوخت.
    کد:
    کد:
    چه جالب شد ! همین الان یه سوال برام ایجاد شد که قبلا بهش توجه نکرده بودم ! مدل موتور سمند و 405 اینه : XU7JPL3

ولی موتور پارس معمولی اینه : XU7JP4/L3

از دوستان کسی معنی اون 4 اضافه رو می دونه ؟ تا جایی که من می دونستم موتور این 3 مدل یکی باید باشد !

والا من نمی دونم شما چطوری با ماشین سر می کنی ولی نتیجه تجربه خودم و خیلی از رفقا همون ماکسیموم صدی 10.5 هست، دیگه شما با ماشین چطوری سر می کنی خودت می دونی .

مشخصات سایت ایرانخودرو واسه سمند معمولی هم صحت حرف های منو تایید می کنه :

14. این کاربر از Mahdi_Moosavi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای farshad bugatti's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

بنظر من که خیلی خوبه.
    دوست عزیز فرشادجان اگه کیفیت موتور tu5 اومده پایین xu7 به مراتب بیشتر اومده پایین.
    کیفیت xu7 به حدی پایین اومده که در این سطح مونده در ضمن پیچیدگی xu7 در حد tu5 نیست! اگه کم کیفیتش افت کنه نامحسوس تره نسبت به tu5!
    حالا اینی هم که شما حدس میزنی من با چشم خودم دیدم که ecu 405 7.4.5 هستش و ایران خودرو خیلی وقته 7.4.4 رو از مدار خارج کرده!
    وتور xu7 مصرف بنزینش با این بنزین چیزی حدود 13 تا 14 هست.
    از شما بعیده حرف های عجیب و غریب نزن! دیگه 405 دست همه است و ما هر روز میبینیم که مصرفش چقدره!
    چه خبره 14 تا! حتی من با خیلی ها هر روز بحث دارم سر اینکه میگن کمتر از چیزی که کاتالوگ نوشته مصرف میکنه!
    مصرف بنزین بستگی به نوع رانندگی داره من به قران قسم تو یکی از خیابون های بالا شهر تبریز به اسم فروغی (که 200 متر طولشه!) دو دور با 206 زدم 5 لیتر بنزین مصرف کرد! یعنی اونقدر وحشتناک رانندگی میکردم که یهو دیدم امپر اومده پایین! در حالی که در رانندگی معمولی باهاش که رانندگی میکنیم یادمون میره که اخرین بار کی بنزین زدیم!
    اگه شتاب 405 موتور tu5 13 14 هست شما مطمعن باش با موتور xu 7 هم زیر 14 نیست.گول نوشته های ایران خودرو رو نخورین من انواع خوانواده 405 ... رو تست کردم عمرا یکیشون شتابش زیر 14 نیست.اگرم قبول ندارید برید تست فنی مجله روسی Autoreview بین سمند و لیفان و ال90 رو بخونید .
    من با مجله و اینترنت کاری ندارم من تجربه ی یک عمر خودم و کسانی که عمرشون رو تو این راه گذاشتن رو میگم! دیگه خیلی ها شتاب 405 رو تست کردن این دیگه چیز مشخصی هستش! اگه ایران خودرو میخواست غلط بگه هیچ وقت شتاب موتور EF7 رو 13 ثانیه و XU7 رو 11.8 نمیگفت! حالا جدا از اینکه تا حالا هزاران نفر تستش کردن و ثابت شده!
    حالا مردم میخوان یه پولی بدن چرا یچیزه بهتر نگیرن حتی اگه شده کمی بهتر؟
    اینو دیگه کاملا قبول دارم من اگه خودم بخوام 405 بگیرم 100% TU5 میگیرم!
    اما فقط من با ایران خودرو مشکل دارم نه با موتور TU5!
    ممنون
    گفتم که هر کس یه نظری داره.

16. این کاربر از farshad bugatti بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •