تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: آیا از این که یک سال عقب افتادید ولی در عوض رشته مورد دل

راي دهنده
57. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • بله

47 82.46%
  • خیر

10 17.54%
صفحه 1 از 11 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 106

نام تاپيک: توصیه های پشت کنکوری های پارسال(دانشجویان امسال) به پشت کنکوری های امسال

پروفشنال Amirdb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض توصیه های پشت کنکوری های پارسال(دانشجویان امسال) به پشت کنکوری های امسال

سلام
    امیدوارم این تاپیک بسته نشه
    این تاپیک زدم ببینم بچه هایی که پارسال کنکور دادن و ترجیح دادن یه سال دیگه بمونند و امسال کنکور قبول شدن ودانشجو شدن چه توصیه ای برای بهبود و پیشرفت برنامه پشت کنکوری های امسال دارید؟با توجه به این که دیگه امسال مدرسه وجو درس نیست.
    در کل چه توصیه های درسی و غیر درسی(تفریح،استراحت) برای امسال دارید

من اول از خودم بگم بچه های دیگه هم که امسال موندند بگن بچه هایی که پارسال موندن هم بگن لطفا.

من امسال کنکوری 89 بودم وسر یه چیزای بیخود وحاشیه ها(که این جا برای گفتنش مهم نیست)کنکور رو از دست دادم ونتیجه باب میلم نشد.9100 منطقه1 شدم ومکانیک آزاد و صنایع زند شیراز قبول شدم.اما از طرفی به رشته های مهندسی علاقه ای ندارم وقصد دارم یه سال دیگه بمونم و کنکور تجربی بدم.جو مدرسه ما جو تقریبا بی خیال بود ومن با این رتبه داغونم جزو نفرات اول مدرسه بودم (!) اکثر دوستام هم راهی دانشگاه ازاد هستند.

کلا توصیه اتون رو بگید که چیکار کنیم وسط سال دلسرد نشیم و ادامه بدیم و این جور مباحثا ....

ازتون خواهش میکنم سر آزمون آزمایشی خاصی بحث نکنید که تاپیک منحرف بشه.
    لطفا در نظر سنجی هم شرکت کنید
    خواهشا فقط دوستانی که پشت کنکور بودن در نظر سنجی شرکت کنند.(نام کاربری افراد درج میشه)

سوال نظر سنجی:

آیا از این که یک سال عقب افتادید ولی در عوض رشته مورد دلخواه خود قبول شدید راضی هستید؟
    پیشاپیش ممنونم . . .

.............................................
    ویرایش تاپیک "یک سال بعد":

خوب این یک سال پشت کنکور هم با همه خوبی ها و بدی های تموم شد!!

اگه خواستید این پست بنده رو از تجربه این یک سال پشت کنکوری بخونید:

forum.p30world.com/showpost.php?p=6322406&postcount=90

ضمنا به دوستانی که تصمیم دارند پشت کنکور بمونند توصیه میکنم تک تک پست های این تاپیک رو حتما بخونید.فوق العاده مفیده!

موفق باشید . . .
    Last edited by Amirdb; 11-08-2011 at 13:03.

2. 10 کاربر از Amirdb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

ايول . به منم توصيه بدين

4. این کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shifter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    uk.ac.ir

پيش فرض

اول اينكه خوب به خودت تفهيم اتهام كن از الان كه قراره 9 ماه دور از دوستا و يكسري از سرگرمي هات باشي!
    و ببين كه حوصله درسو براي بار دوم داري يا نه علاوه بر اينكه يه درس كاملا جديد مثل زيست رو هم بايد بخوني.
    لازم هم نيست از الان روزي 14 ساعت بخوني...صبحا 3يا 4 ساعت و عصر ها هم همينقدر كافيه و تاكيد ميكنم كه بيشتر اختصاصي بخون وتست بزن و همه چيزو الان ياد بگير كه بعدا دچار مشكل نشي...
    آیا از این که یک سال عقب افتادید ولی در عوض رشته مورد دلخواه خود قبول شدید راضی هستید؟
    من سال اول مهندسي برق غير انتفاعي سجاد مشهد قبول شدم...رشته امو دوست داشتم اما با دانشگاه غير انتفاعي مشكل بنيادي داشتم اين شد كه موندم براي امسال...
    امسال هم از عيد به اين طرف باز خوب نخوندم اما به لطف درصد هاي خوب عمومي و شيمي تونستم سخت افزار دانشگاه شهيد باهنر كرمان قبول شم كه چون به برق الكترونيك هم خيلي شبيه راضيم...

اگه تو درسي خيلي مشكل داري از همين الان شروع كن پايه اي بخونش و كلاس برو...
    من رياضي مشكل داشتم اما تو سال دوم هم زياد روش كار نكردم وگرنه رتبه بهتري ميگرفتم...
    Last edited by shifter; 10-09-2010 at 14:42.

6. 3 کاربر از shifter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ali reza majidi 14's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

سلام امیر خوبی
    چه خبر

تایپک جالبی هستش من یه سال پشت کنکور بودم

حالا هم دقیقا میدونم چی می کشی

ببین دو مشکل بزرگی که تو پشت کنکوریا هست

1-نبودن مدرسه

2- دلسرد شدن

در مورد نبود ن مدرسه منظورم اینه که نظم خاصی رو که همیشه ازش برخوردار بود ی دیگه نداری یعنی باید خودت ایجادش کنی
    که تقریبا کار سختیه واسه همین دلیل بارها دیده شده که پشت کنکوریا واسه پر کردن این خلا میرن انواع کلاسهای آموزشگاهها
    تا وقتشون مثلا پر شه . که بازم باعث میشه نتیجه ی بدتر از پارسال رو بیارن . چرا چون تو سال پشت کنکوری باید خودت بخونی . به خودت عادت کنی . بله اگه خواستی میتونی تو 2-3 تا درس خصوصی بگیری ولی نه اینکه بری واسه همش یا بیشترش تو آموزشگاه ثبت نام کنی
    2- بیشتر پشت کنوری از جمله خودم تو ابتدای سال با انگیزه بسیار شروع میکنن واسه خوندن ولی تو اواسط بهمن دیگه نمیکشن
    چرا ؟ به چند دلیل مهم
    1- اهمیت دادن به چرت و پرتهای دیگرون
    2-عدم اعتماد بنفس
    3-سنگین بود برنامه
    ولی از اول اسفند ماه شرو ع کردم آخرش هم منتهی به خیر شد رفت (881 منطقه 1)

این 3 تا عامل بالایی مهمترین عوامل دلسردیی سعی کن این رو برطرف کنی

همیشه یادت باشه اونایی که رتبه های خوب میارن چیزی از تو زیاد تر ندارن فقط واسه خودشون تلقین میکنن که قوین که باعث میشه قوی باشند

موفق باشی
    Last edited by ali reza majidi 14; 10-09-2010 at 11:15.

8. 6 کاربر از ali reza majidi 14 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه M . Sayid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

صد درصد راضیم حالا بماند که مکانیک می خواستم
    اصلا من پارسال هیچی بلد نبودم امسال ازین رو به اونرو شدم

امیر مشاور خیلی مهمه بنظرم از یه دانشجو یا کسی که تازه فارغ التحصیل شده بپرسی خیلی بهتره تا پول حروم مشاورای رنگارنگ کنی

دوستان درس خون هم خیلی خوب میشه اگه داشته باشی همیشه با اونا بپر

10. این کاربر از M . Sayid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه darkdream2012's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

سلام
    کلا توصیه اتون رو بگید که چیکار کنیم وسط سال دلسرد نشیم و ادامه بدیم و این جور مباحثا ....
    من هنوز به اونجا نرسیدم اما هر وقت دلسرد میشم میرم وبلاگ های دانشجهاش رو میخونم و میگم یعنی میشه منم یه روز یکی از این دانشجوها باشم؟؟ دوباره میرم سر درسم
    من عاشق دندانپزشکیم

12. 2 کاربر از darkdream2012 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Ninjai's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ● ! NiHon ☼

پيش فرض

من از یه سال موندن راضیم . پارسال آوردم 17000 امسال شد 3400 (منطقه 2) . البته خیلی توقع بالاتری داشتم که نشد !!

به نظر من هر چی درس بخونی همونقدر هم نتیجه میگیری. من هیچ و.قت نتونستم برنامه های ایده آل رو پیاده کنم . بالاترین میزان درس خوندنم تو هفته یه بار شد 51 یه بارم 44 و یه بار فکر کنم 38 چند بارم 35 و بقیه هم کمتر از این ! یعنی میشه روزی 4-7 ساعت (متوسط) . اگه زیر 1000 میخواستم بیارم فکر کنم باید 8-10 ساعت رو متوسط میخوندم .

درسته که باید اختصاصی رو بیشتر تحویل گرفت ولی عمومی هم خیلی تاثیر داره . هیچوقت نباید دست کم گرفته بشه . دوستی دارم که اختصاصیش از من بهتر بود ولی به خاطر عمومی آورد 8000 !!!

حالا چون تو مهندسی دوست نداری حتما سال دیگه بمون . فقط به علاقه توجه کن .

با یه قسمت حرف آرش هم موافق نیستم که گفت صبح ها 3-4 ساعت ! فکر کنم خیلی زیاد باشه !!! من که هیچ وقت نتونستم البته اگه میتونستم وضعم بهتر میشد !.

یه چیز دیگه .
    زیاد به حرف مشاورا اهمیت نده !!!
    به نظرم بیشتر گمراه میکنن . همیشه میگن یه اوطلب باید روزی 12 ساعت درس بخونه . بعد مثلا وقتی یه روز صبح ساعت 10 بلند میشی و میبینی که به برنامه نمیرسی اعصابت بهم میریزه و اون روز دیگه درس بخون نیستی !!

هرچه قدر درس بخونی همون قدر نتیجه میگیری ! حتی شد یه روز 2 ساعت بخون ولی سعی کن روزی رو بدون درس نذاری .

حسابی موفق باشی !!
    Last edited by Ninjai; 10-09-2010 at 12:40.

14. 5 کاربر از Ninjai بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Amir_oscar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    خرم‌آباد

پيش فرض

به شدت باید از لحاظ روحی خودتون رو تقویت بکنید! فقط به این فکر بکنید که رشته ای که می خوام رو قبول می شم و هی نگران نباشید که اصلا اگه از پارسال بدتر شد چی؟ و خانواده چی می گن و...
    زیاد هم به ساعت مطالعه اهمینت ندید! نه این که کم بخونید! بیش تر از اینکه به فکر ثبت ساعات مطالعه و اینا باشید به انجام شدن کامل کارهاتون فکر بکنید.
    به مشاورهایی که میان و می گن فلان ساعت بخونید و فلان جور بخونید و... زیاد گوش ندید! اینا برای دانش آموزای خودشونه! خودتون یه سال تجربه دارید و بهترین روش ها رو بلدید!
    اصلا غصه ی یک سال موندن پشت کنکور رو نخورید! هم تجربه اتون بیش تر می شه و هم به رشته ی مورد علاقه اون می رسید!
    یه کسی که فارغ التحصیله نباید از همه ی تفریحاتش بزنه! وگرنه خل می شه! به فکر خودتون باشید، اما روی برنامه!
    ممکنه بعضی وقت ها توی طول سال فکر کنید که مگه من همش چند سال زنده ام که 2 سالش رو واسه ی کنکور بخونم؟ اصلا زندگی چه ارزشی داره که دارم خودم رو براش می کشم و ححالا اگر هم رشته ام رو قبول شدم، آخرش که چی؟ اصلا من که قبول نمی شم! اینا به شدت چرت هستن!

16. 3 کاربر از Amir_oscar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه doost4's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    شیـــــــــــــــراز دانشگاه بیـــــــرجنــــد

پيش فرض

من که فک می کنم اصلا ارزش نداشت ! امسال رتبم 10 هزار تا بهتر شد و روزانه هم قبولیدم اما اگه رتبه 1 هم می شدم بازم به زجری که کشیدم تو این یه سال نمیرزید !!

18. 2 کاربر از doost4 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز shifter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    uk.ac.ir

پيش فرض

با یه قسمت حرف آرش هم موافق نیستم که گفت صبح ها 3-4 ساعت ! فکر کنم خیلی زیاد باشه !!! من که هیچ وقت نتونستم البته اگه میتونستم وضعم بهتر میشد !.

هرچه قدر درس بخونی همون قدر نتیجه میگیری ! حتی شد یه روز 2 ساعت بخون ولی سعی کن روزی رو بدون درس نذاری .

حسابی موفق باشی !!
    اره منم گفتم صبح 3 تا 4 ساعت و لي خداييش خودم شايد 1 روز در هفته ميتونستم صبحش 4 ساعت بخونم!
    از اين لحاظ ميگم كه براي من صبح ها درس خوندن بازدهيش خيلي خوب بود و تمركز خوبي داشتم..چون مغز هم صبح ها ريفرش شده و خوب كار ميكنه
    با نينجاي موافقم كه روزي رو بدون درس نذاري...
    واقعا اين پيوسته خوندن خيل كمك ميكنه حتي 2 تا 3 ساعت تو روز...
    يكي از اشتباه هاي من اين بود كه مثلا تصف مشتقو ميخوندم بعد از 5 روز ميرفتم سراغش اونوقت 4 ساعت وقت ميذاشتم تا دوباره هرچي خوندم مرور كنم و بعد ادامه ميدادم
    زیاد به حرف مشاورا اهمیت نده !!!
    دقيقا راست ميگي!

20. 3 کاربر از shifter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 11 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •