تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 24

نام تاپيک: پرسش و پاسخ انواع نرم افزار های هنر ، عمران ، معماری ، شهر سازی

آخر فروم باز mohsen_1363's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    طبرستان

14 پرسش و پاسخ انواع نرم افزار های هنر ، عمران ، معماری ، شهر سازی

سلام به همه دوستان
    یک سوال اتوکد داشتم از محضر دوستان

اگر بخوایم یک خطی با یه زاویه مشخص رسم کنیم از فرمان زیر استفده میکنم

45>
    که در این صورت زاویه ما نسبت به سطح افق محاسبه میشه
    حالا اگه ما خطی تو فضا داشته باشم
    از نقطه A به B
    و بخواهیم خط دومی از نقطه A به نقطه C رسم کنیم با زاویه معین مثلا 33 درجه چطور این کار رو میکنیم ؟
    با چه فرمانی
    یعنی زاویه بین دو خط AB و AC بشه 33 درجه و در ضمن بدون استفاده از زاویه خط AB تا سطح افق .
  2. این کاربر از mohsen_1363 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

سلام...خوب نمیدونم چطوری برات توضیح بدم..چون نمیدونم درست برداشت کردم یا نه...الان برات توضیح میدم...
    ببین....تو میخوای یه خطی بکشی از نقطهA...به زاویه 33...خوب اون 45 که از خط افق کشیده با این 33 جمع کن...میشه 78..اگه روی نقطه A کلیک کنی و زاویه 78 بدی....خط دلخوات رو میکشی....

ولی اگه بخواییم از دستورات هم استفاده کنیم...تا اونجایی که یادمه یه دستور بود به اسم Refrence....مثلا من یه مربه دارم ا یه خط...جدا از هم..بعد میخوام مربع رو روی نقطه ای که خط ام شروع شده بندازم با این دستور میشه این کارو انجام داد...اول یه نقطه انخاب میکنی....بعد موضوع رو انتخاب میکنی و موس رو که تکون بدی حول اون نقطت میچرخه..بعد خودت ثابتش میکنی....

البته امیدوارم منظورت همین بوده باشه..سوالی بود در خدمتم....راستی اینجا هم سری بزنی ضرر نداره..

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

4. این کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    طبرستان

پيش فرض

از همین اول خیلی فکر نکنید که سخت شد. توی ابزار Line همه اینا رو میگم و در عمل میبینید که چقدر سادست. مثلا 10@یعنی به کد میگید از نقطه ای کلیک کردم خطی به طول 10 واحد بکش.

شرمنده ، من مثلثلی سوال میکنم
    من L اینتر کردم بعد یه نقطه رو انتخاب کردم و زدم@10 و SPASE زدم هیچی نشد ؟
    ..................
    ..................
    جالبه وقتی زاویه میدم خط ترسیم میشه ، مثل تمرین بعدیش
    پس @ فقط موقعی که میخوایم زاویه بدیم کاربرد داره ؟ درسته
    چون بدون @ وقتی میزنیم طول خط چند برابر میشه با کمی تغییر زاویه
    مثل: L اینتر ، نقطه انتخاب بعد 135->10 فرمان غلط اجر امیشه
    ............................
    ............................
    نکته جدید تر : در حالت دینامیک یا دکارتی این فرمان
    135->10 درست عمل میکنه اما در حالت قطبی غلط اجرا میشه
    ........................

در ضمن از AUTO CAD 2008 استفاده میکنم ، چون از 2009 یکم منوهاش عوض شده برام گیج کنندست.
    الانم کلی سر تغییر مختصات قطبی به دکارتی اتوکد گیج شده بودم و تمرین پست LINE جور در نمیاومد که DYNAMIC INPUT اون پایین پیدا کردم

در ضمن بدون استفاده از زاویه خط A تا سطح افق

اینو به ذهنم رسید ولی بدون این میخواستم ، بدون اون باشه حتما فرمانی هست
    مثلا تو شکل زیر خط B رو با زاویه 36 درجه از خط A رسم کنیم بدون استفاده از زاویه خط افق

تاپیکی هم که معرفی کردید مشغولم
    تشکر از همه واقعا نیاز بود
    Last edited by mohsen_1363; 10-09-2010 at 12:59. دليل: کشف جدید

6. این کاربر از mohsen_1363 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    طبرستان

پيش فرض

فرمان poly line اگه اشتباه نکنم فرمان arc رو پیوسته میکنه مثل line که ادامه دار هست و تا space نزنه ادمه داره
    سوال من اینه که چرا شرکت autodesk فرمان arc رو مثل line ادامه دار نکرده اون وقت دیگه به poly line احتیاجی نبود .
    ایا دلیل یا کاربرد خاصی داره ؟
    یا تو نسخه های جدید تر کد اصلاح شده ؟

.................................................. ...............

آقا من موس هر طرف میچرخونم قوس دومم به سمت بالا بشه نمیشه ، به سمت پایین قرار میگیره ؟ عکس ببینید ؟؟؟؟؟

Last edited by mohsen_1363; 10-09-2010 at 02:22. دليل: مشکل

8. این کاربر از mohsen_1363 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

سلام...دیشب برات کلی نوشته بودم..ساعت بک آپ گیری پی سی بود همش پرید...
    اون پست شماره 3 رو که دادی متوجه نشدم....حرفای منو جواب دادی اما نقل اش از یه جای دیگه بود یه نگاه بنداز....

پس @ فقط موقعی که میخوایم زاویه بدیم کاربرد داره ؟ درسته
    نه دیگه زاویه که اینه >.....اگه میخوای خط بکشی مینویسی..@....بعد طول خطت رو میدی..مثلا 2.0....یه خط برات میکشه روی محور y ها با طول 2......

در ضمن از AUTO CAD 2008 استفاده میکنم ، چون از 2009 یکم منوهاش عوض شده برام گیج کنندست.
    معمولا بیشتر جاها 2007 کار میکنن...چون 2008 و 2009...ابزار جدیدی اضافه نشده..فقط اومده بعضی جاهارو عوض کرده.....یه کم رنگ و لاآب داده....

اینو به ذهنم رسید ولی بدون این میخواستم ، بدون اون باشه حتما فرمانی هست
    مثلا تو شکل زیر خط B رو با زاویه 36 درجه از خط A رسم کنیم بدون استفاده از زاویه خط افق
    اون فرمان رفرنس رو که پست اولم گفتم امتحان کردی.؟

تاپیکی هم که معرفی کردید مشغولم
    تشکر از همه واقعا نیاز بود
    قربانت.
    رمان poly line اگه اشتباه نکنم فرمان arc رو پیوسته میکنه مثل line که ادامه دار هست و تا space نزنه ادمه داره
    کلا پلی لاین برای یکپارچه سازی هست...هرجایی....فرقی نداره...وقتی شما میخوای موضوعت رو جا به جا کنی..یا مثلا مساحت یا محیط رو بدست بیاری باید یکپارچه باشه.....با پلی لاین باید روش بکشی..تا یکپارچه بشه..
    سوال من اینه که چرا شرکت autodesk فرمان arc رو مثل line ادامه دار نکرده اون وقت دیگه به poly line احتیاجی نبود .
    برات گفتم اینی که میگی کاری به یکپارچه بودن نداره...همین لاین رو که میکشی مثلا با لاین یه مربع بکش..این یکپارچه نیست....باید با پلی لاین یکپارچه بشه.....آرک هم همینطور.

آقا من موس هر طرف میچرخونم قوس دومم به سمت بالا بشه نمیشه ، به سمت پایین قرار میگیره ؟ عکس ببینید ؟؟؟؟؟
    ببین وقتی plرو میزنی خطت رو میکشی...بعد arc...رو میزنی قوست بالاس دیگه.....برای قوس دومی...باید زاویه بدی...فقط حواست باشه..باید منفی باشه...مثلا همون شکل بالات....وقتی plرو زدی....بعد آرک رو زدی..برای قوس دوم...اولangle رو بزن....ازت زاویه کیپرسه...مثلا بنویس..45-......قوست بالا میوفته

10. این کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    طبرستان

پيش فرض

سلام...دیشب برات کلی نوشته بودم..ساعت بک آپ گیری پی سی بود همش پرید...
    اون پست شماره 3 رو که دادی متوجه نشدم....حرفای منو جواب دادی اما نقل اش از یه جای دیگه بود یه نگاه بنداز....

نه دیگه زاویه که اینه >.....اگه میخوای خط بکشی مینویسی..@....بعد طول خطت رو میدی..مثلا 2.0....یه خط برات میکشه روی محور y ها با طول 2......
    معمولا بیشتر جاها 2007 کار میکنن...چون 2008 و 2009...ابزار جدیدی اضافه نشده..فقط اومده بعضی جاهارو عوض کرده.....یه کم رنگ و لاآب داده....
    اون فرمان رفرنس رو که پست اولم گفتم امتحان کردی.؟
    قربانت.
    کلا پلی لاین برای یکپارچه سازی هست...هرجایی....فرقی نداره...وقتی شما میخوای موضوعت رو جا به جا کنی..یا مثلا مساحت یا محیط رو بدست بیاری باید یکپارچه باشه.....با پلی لاین باید روش بکشی..تا یکپارچه بشه..
    برات گفتم اینی که میگی کاری به یکپارچه بودن نداره...همین لاین رو که میکشی مثلا با لاین یه مربع بکش..این یکپارچه نیست....باید با پلی لاین یکپارچه بشه.....آرک هم همینطور.
    ببین وقتی plرو میزنی خطت رو میکشی...بعد arc...رو میزنی قوست بالاس دیگه.....برای قوس دومی...باید زاویه بدی...فقط حواست باشه..باید منفی باشه...مثلا همون شکل بالات....وقتی plرو زدی....بعد آرک رو زدی..برای قوس دوم...اولangle رو بزن....ازت زاویه کیپرسه...مثلا بنویس..45-......قوست بالا میوفته
    مرسی عزیز واقعا شرمنده کردی
    با توضیحات جامعتون روشن شدم فقط رفرنس نشد ، میشه خودتون یه تستی بکنید البته اگه اتوکد نصب دارید و زحمتی نیست
    پست سوم رو هم ویرایش کردم

12. این کاربر از mohsen_1363 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

مرسی عزیز واقعا شرمنده کردی
    نه بابا این چیه حرفیه..سوالی بود درخدمتم..شما ببخشید که توضیحاتم کامل نیست..
    با توضیحات جامعتون روشن شدم فقط رفرنس نشد ، میشه خودتون یه تستی بکنید البته اگه اتوکد نصب دارید و زحمتی نیست
    پست سوم رو هم ویرایش کردم
    چشم....خودمم شک دارم..رفرنس بود یا نه..من در اولین فرصت برات میزارم..

14. این کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    طبرستان

پيش فرض

پست 7 اموزش اتوکد
    قوسش دقیقا مثل شکل در نمیاد ؟
    ولی با روش پست 7 تونستم
    اگه از روش زاویه هم دقیق میشه کشید میشه توضیح بدید
    اگه فرمانهای command به ترتیب بزاید یا یه عکسی باشه خیلی عالیه

سوال دوم :
    در دستور ploy line تمرین پست 7 اموزش کد به مسیر زیر میرسیم لطفا در مورد کادر قرمزی که مشخص شده
    یکم توضیح بدید هر کدوم به چه دردی میخوره
    اگه با یه مثال دستوری باشه خیلی بهتره
    فکر کنم direction , close ,angle که توضیح داده شد

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    طبرستان

پيش فرض

سلام
    در اتوکد فرمان offset برای کپی بکار میره ،مثال از یه خطی بخواهیم کپی کنیم offset بعد اندازه مثلا 20 بعد روی خط کلیک میکنیم و در جهت ، دلخواه کلیک میکنیم .
    چرا تو شکل زیر اندازه ها بهم ریخته و تیزی نیم داره ها از بین رفته

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

.
    من با کد 2005 کار میکنم و میخواستم بدونم برای اینکه Grid کل پلان که داریم روش کار میکنیم رو پوشش بده راهی هست ؟! در حالت عادی با اجرای Grid فقط یه سطح کوچیک مربعی شکل پوشش داده میشه که باید رفت روش زوم کرد تا کار رو روی صفحه Grid شده دنبال کرد . حتما راهی هیست !
    درست متوحه سوالت نشدم بیشتر توضیح بدی میتونم کمکت کنم..اما..شما گرید رو میزنید یه سحطی رو براتون نشون میده اگه زوم کنید..یا اون رو با موس بگیرید نقاطش بیشتر و کمتر میشه....
    و دیگه اینکه برای اینکه مقیاس صفحه مون رو همون ابتدای کار تعیین کنیم باید چیکار کنیم . مثلا اینکه اندازه ها بر حسب CM یا MM یا M باشه ...
    ممنونم
    از tool bar...بالا....format..رو بزن.....بعد unitsرو انتخاب کن از پایین چهارمی....و در آخر هم cm یا mm ووو رو انتخاب کن...

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •