تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: ه اشتراک گذاشتن یک نرم افزار توسط یک کلاینت برای کلاینت ها(تبدیل یک کلاینت به یک سرور)

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض ه اشتراک گذاشتن یک نرم افزار توسط یک کلاینت برای کلاینت ها(تبدیل یک کلاینت به یک سرور)

با سلام و خسته نباشید میتونید در ضمینه به اشتراک گذاشتن یک نرم افزار توسط یک کلاینت برای کلاینت ها(تبدیل یک کلاینت به یک سرور) کمکم کنید
    فقط اینو میدونم که باید به کلاینتم ip ایستاتیک بدم تا بقیه سیستم ها به اون دسترسی داشته باشند
    من تازه کارم و میخوام با vb.net یک برنامه دبیرخانه طراحی کنم که روی سیستمم که یک کلاینت در شبکه به اشتراک گذاشته بشه برای بقیه سیستم ها
    خواهش میکنم کمکم کنید
    با تشکر

کاربر فعال ویندوز smss.exe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

درسته؛ فقط کافیه به اون سیستم یه IP بدید و در بقیه ی سیستم ها هم هر موقع خواستید به برنامه وصل بشید از اون IP استفاده کنید. (البته بقیه ی سیستم ها هم یا باید توی همون رنج IP داشته باشند و یا از نظر شبکه ای و تجهیزات بتونند به اون سرور دسترسی داشته باشند)
    اینکه یه سیستم Client باشه و یا Server کاملا نرم افزاریه. هر سیستمی که یه سرویسی بده میشه سرور و هر سیستمی که از یه سرویسی استفاده کنه میشه کلاینت.
    در مورد اینکه چجوری IP رو روی کارت شبکه تنظیم کنید نسبت سیستم عامل متفاوته. هم میتونید توی همین سایت کلی اطلاعات در این مورد پیدا کنید؛ و هم لینک زیر رو ببینید: (آموزش تنظیم IP برای ویندوز XP)
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

ممنون از جوابتون(در ادامه سوال دیگه ای هم دارم)
    بزارین بیشتر براتون توضیح بدم این سوالم درمورد یک سیستمه که خودش یک کلاینت توی یک شبکه محلی (که ویندوزش xp و آپی اتوماتیک داره)
    کسی بهم گفت که باید از مسئول شبکه مون یک ip ایستاتیک (از رنج ip های ذخیره اش )بگیرم و به سیستم مورد نظر اختصاص بدم تا ip دستی یا ایستاتیک بشه ، من تازه کارم و کاملا متوجه نشدم که در این صورت بقیه سیستم ها که میخوان با این سرور دوم ارتباط برقرار کنن باید ip شان تغییر کند؟(قابل توجه که همه سیستم های موجود نمیخوان به این سرور دوم وصل بشن فقط سیستم های یک بخش وصل میشن (یعنی یک دبیرخانه تنها مخصوص یک قسمت از اداره است)) اگه جوابتون بله است : اینطوری ارتباطشان با سرور اصلی قطع میشه!
    برنامه ی من یک سیستم دبیرخانه معمولی که فقط کلاینت ها به سرور دوم نامه ارسال میکنند و از اون جواب نامشونو میگیرن .
    یک نفر هم بهم گفت باید بری رو مبحث برنامه نویسی با سکوت کار کنی!
    خواهش میکنم در صورت امکان کمکم کنین
    ممنون

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

بله درسته. باید اون سیستم ها که میخوان با سرور شما ارتباط برقرار کنند یا توی یه رنج باشند و یا از نظر تنظیمات شبکه ای بتونند با اون سرور ارتباط برقرار کنند.
    در مورد تغییر دادن IP: این قضیه کاملا بستگی به نوع شبکه ی اونجا داره. اگر مسئول شبکه دارید میتونید این موارد رو از اون بپرسید. اگر هم که یه شبکه ی ساده هست، پس همه ی IP ها رو تی یه رنج قرار بدید کارتون راه میافته.
    در این مورد که همه نباید از اون سرور استفاده کنند هم باز برمیگرده به تنظیمات شبکه ی اونجا؛ در این مورد یا از VLAN استفاده میکنند و یا از Firewall. بهتره این رو هم از همون مسئول شبکه بپرسید. اگر هم باز شبکه ی ساده ای دارید و از مسئول شبکه خبری نیست پس میتونید رنج IP ها رو برای بقیه ی سیستم ها متفاوت درنظر بگیرید و یا اینکه دسترسی رو توسط برنامه ی دبیرخانه به اونها ندید.
    نیازی به Socket Programming نیست. اینجا ارتباط شبکه ای کافیه؛ و همه چیز رو هم میشه از نظر ارتباطی از طریق تجهیزات شبکه انجام داد. شما میتونید خیلی راحت ارتباط ها رو مشخص کنید. ولی همه ی این ها بستگی به تجهیزات و تنظیمات فعلی شبکه ی اونجا داره. (بازم میگم اگر اونجا مسئولی هست برای شبکه بهتره این موارد رو از همون پیگیری کنید. اگر هم نیست که کار شما سخت میشه؛ باید یه توضیح کامل از تجهیزات و تنظیمات فعلی اون شبکه بگید تا بتونم راهنماییتون کنم.)

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

ممنون بابت جوابتون اطلاعات بیشتری سرچ کردم دوباره مزاحمتون میشم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

این یک توضیح درمورد شبکه اداره مورد نظر
    تمام این سیستم ها آی پی

اتوماتیک دارن همه توی یک رنج آی پی دارن اما پشت سر هم نیست مثلا این سیستم با سیستم بغلیش 50 تا آی پی بالاتره مثلا یکیشون 60 بغلیش 120
    این مشکلی بوجود نمیاره ؟؟؟؟
    نمیدونم منظورمو خوب رسووندم یا نه چون بهم گفتین آپی ها همه باید توی یک رنج باشند دارم میگم ،یعنی 1و2و3و4و...... ؟؟؟؟؟
    یک سوال دیگه ؟؟؟ این کلاینت ها آی پی شون اتوماتیک اما تغییر نمیکنه وثابت پس میتونم با همین آی پی تبدیلش کنمم به یک سرور برای بقیه کلاینت ها ؟؟؟؟؟
    یک سوال دیگه ؟؟؟ خوب من یک سیستم تو این شبکه در اختیارم یک آی پی ایستاتیک از مدیر شبکه بگیرم به این کامپیوتر اختصاص بدم ، بقیه
    کلاینت ها با آی پی این سیستم به نرم افزار دسترسی پیدا میکنند ، پس چطوری این کلایننت ها میتونن برای همدیگه نامه ارسال کنند؟؟؟
    یعنی آی پی های این سیستم ها باید توی دیتابیس خاصی ذخیره بشه و توی نرم افزار قرار بگیره؟؟؟؟
    امیدوارم تونست باشم کار سیستم رو براتون کاملا توضیح بدم !!!!!!ا

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

- نه مشکلی بوجود نمیاره.
    - نه این قضیه پشت سر هم بودن IP نیست. به این معنیه که مثلا اگر IP اونجا از رنج 192.168.1.0 قرار داده شده پس IP های شما باید همه ی اون قسمت 192.168.1 رو بگیرند و فقط قسمت آخر اونا تفاوت داشته باشه که میتونه از 1 تا 254 متغیر باشه. (البته این یه مثلا بود کاملا)
    - میتونید همین IP که گرفته رو به صورت Static وارد کنید که دیگه برای سرور تغییر نکنه. برای کلاینت ها که مهم نیست اگر تغییر هم کرد.
    - این سوال آخر دیگه مربوط به نرم افزاریه که شما مینویسید. تا اینجا که اگر به این صورت عمل کنید هم سرور و هم کلاینت ها در یک رنج IP قرار میگیرند و با هم ارتباط خواهند داشت. این که ایمیل بگیرند یه بحث دیگه است.

اما اگر منظورتون رو متوجه شده باشم بحث ایمیل آدرس هست؛ شما باید برای هر کاربر یه آدرس ایمیل هم تعریف کنید. در این مورد باید در مورد برنامه ای که مینویسید بیشتر توضیح بدید. چون فرستادن ایمیل به DNS و نام ایمیل و از یک طرف هم به SMTP ربط داره. پس پیش نیازهای زیادتری میخواد تا اینکه یک شبکه ی ساده داشته باشید. بعد باید بگید که میخواید بیرون از شبکه و به اینترنت (مثل یاهو) هم ایمیل فرستاده بشه یا نه؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

یک برنامه دبیرخونه میخوام طراحی کنم با vb.net & sql برای یک قسمت از اداره که حدودا 30 تا کارمند میخوان با این نرم افزار کارکنند
    یک سیستم در اختیارمه که خودش یک کلاینت در سرور اصلیه ، میخوام همین سیستم یک نرم افزارو برای بقیه سیستم ها ارائه بده

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

و بقیه سیستم ها بتونن نامه هاشون رو باهم ردو بدل کنند
    یک برنامه پیپرلس

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

این توضیحات که گفتید اصلا کافی نیست...
    برای استفاده از برنامه، Accounting هم دارید؟
    اگر میتونید یا باید اون برنامه رو جوری بنویسید که بتونه SMTP هم بفرسته و در کلاینت ها هم یا از برنامه هایی مثل Outlook استفاده کنید و یا این قابلیت رو هم در سرور ایجاد کنید. البته میتونید یه سرور دیگه هم راه بندازید مثل MDAEMON و درخواست های ارسالی ایمیل رو به اون بفرستید.

اگر اونجا از برنامه های ایمیل سرور استفاده میکنند بپرسید که چیه؟ اگر هم نه بپرسید که شبکه ی اونجا Domain هست یا Workgroup؟

نکته: اگر تجربه ی طراحی یه همچین برنامه ای رو ندارید کار شما کمی سخت میشه؛ مخصوصا اگر بخواید برنامه رو جوری طراحی کنید که بتونه خودش ایمیل رو هم بفرسته. اما در کل اگر قرار نیست که ایمیل از شبکه ی شما به خارج هم ارسال بشه و شما به هر کاربر یه پنل مخصوص به خودش رومیدی پس به جای ایمیل برید سراغ یه قابلیت دیگه مثل Notification و یا Task و... که کاربر در پنل خودش اون رو ببینه و جواب بده.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •