تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 15

نام تاپيک: کاشت فلفل

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴

پيش فرض کاشت فلفل

فصل کاشت:
    فلفل نسبت به سرما حساس بوده و نشکاری در مناطق معتدل در بهار و پس از برطرف شدن سرما و یخبندان و در مناطق گرمسیر اواخر زمستان انجام می شود.
    خاک و کود:
    زمین را قبل از کاشت باید خوب شخم زد و مقدار 25-30 کیلو گرم کود دامی پوسیده برای 10 متر مربع با خاک مخلوط کرد.
    روش کاشت و مقدار بذر:
    بذر فلفل را 1.5 الی 2 ماه در خزانه کاشته و پس از 4 برگه شدن با مقداری خاک اطراف ریشه به زمین اصلی منتقل و به فواصل 30-40 سانتی از هم روی خطوطی به فواصل 60-75 سانتی نشا می کنند.
    هنگام ظاهر شدن اولین شکوفه یک مشت کود دامی پوسیده اطراف بوته ریخته و با خاک مخلوط می کنند.
    فلفل به آبیاری منظم احتیاج دارد در صورت خشک شدن پای بوته شکوفها می ریزند.
    کاشت مقدار نیم گرم بذر در خزانه برای هر متر مربع زمین اصلی کافی می باشد.

این راهنمایی کاشت پشت کاغذ بذر بود(بذرش همون تخم هایه وسط فلفل دلمه هست یعنی تخم های وسط فلفل دلمه آماده کاشت هستن نه نارس) ولی من موفق به کاشت نشدم، چون نه تجربه نشا کاری دارم و نه رشتم کشاورزیه ولی وقتی تو خاک کاشتم در اومد ولی کوچیک موند و بعد از 2هفته خشکید،
    میشه لطف کنید نشاء کاری کامل توضیح بدین

اگه نباشه جاش خالی می مونه Simaaa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

منم در این مورد سوال دارم .. چند وقت پیش چند تا فلفل دلمه ای خشگل و خوش طعم خریده بودم ... تمام تخم هاشو جمع کردم ...الان می خوام بکارمشون ... آیا تو گلدون میشه اونا رو کاشت ؟ ما تو آپارتمانیم و نمی تونم اونا رو به باغچه و هوای آزاد منتقل کنم ....ممنون میشم راهنماییم کنید...

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    کره زمین

پيش فرض

منم در این مورد سوال دارم .. چند وقت پیش چند تا فلفل دلمه ای خشگل و خوش طعم خریده بودم ... تمام تخم هاشو جمع کردم ...الان می خوام بکارمشون ... آیا تو گلدون میشه اونا رو کاشت ؟ ما تو آپارتمانیم و نمی تونم اونا رو به باغچه و هوای آزاد منتقل کنم ....ممنون میشم راهنماییم کنید...
    بله دوست عزیز میشه اگه ارتفاع گلدونتون 30سانتیمتر بیشتر باشه میشه.ولی باید خاکتونو قبل کاشت ضد عفونی کنین که خونتون و آلوده نکنه

4. این کاربر از saeednag بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ضد عفونی با چی؟ من یه کم پودر ضد قارچ دارم که برای کاکتوسا استفاده می کنم ، همونو با خاک قاطی کنم ضد عفونی میشه؟
    اونوقت خاکش چی باشه ؟ همین خاک برگ که از گل فروشی می خرم خوبه؟
    و ممنون میشم راهنمایی کنید که تخم ها رو تو چه عمقی باید بکارم؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    کره زمین

پيش فرض

ضد عفونی با چی؟ من یه کم پودر ضد قارچ دارم که برای کاکتوسا استفاده می کنم ، همونو با خاک قاطی کنم ضد عفونی میشه؟
    اونوقت خاکش چی باشه ؟ همین خاک برگ که از گل فروشی می خرم خوبه؟
    و ممنون میشم راهنمایی کنید که تخم ها رو تو چه عمقی باید بکارم؟
    ممنون که این همه علاقه نشون میدین به کاشت فلفل.بستگی داره که خاکت ضد عفونی باشه یا نه.اگه خاک و از بیرون میخری خودشون ضد عفونی کردن. پس حد امکان تا بیماری بروز پیدا نکنه از قارچ کش استفاده نکنین .ولی اگه خاک باغچه باشه با قارچ کشی که بازیدومیکوتا و آسکومیکوتا رو میکشه ضد عفونی کنین.
    اصولا هر بذری رو به اندازه ی دو برابر قطرش برای کاشت زیر خاک میکنن.پس1سانتی متر زیر خاک باشه کافیه.

هر سوال دیگه ای باشه بپرسین.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    کره زمین

پيش فرض

فصل کاشت:
    فلفل نسبت به سرما حساس بوده و نشکاری در مناطق معتدل در بهار و پس از برطرف شدن سرما و یخبندان و در مناطق گرمسیر اواخر زمستان انجام می شود.
    خاک و کود:
    زمین را قبل از کاشت باید خوب شخم زد و مقدار 25-30 کیلو گرم کود دامی پوسیده برای 10 متر مربع با خاک مخلوط کرد.
    روش کاشت و مقدار بذر:
    بذر فلفل را 1.5 الی 2 ماه در خزانه کاشته و پس از 4 برگه شدن با مقداری خاک اطراف ریشه به زمین اصلی منتقل و به فواصل 30-40 سانتی از هم روی خطوطی به فواصل 60-75 سانتی نشا می کنند.
    هنگام ظاهر شدن اولین شکوفه یک مشت کود دامی پوسیده اطراف بوته ریخته و با خاک مخلوط می کنند.
    فلفل به آبیاری منظم احتیاج دارد در صورت خشک شدن پای بوته شکوفها می ریزند.
    کاشت مقدار نیم گرم بذر در خزانه برای هر متر مربع زمین اصلی کافی می باشد.

این راهنمایی کاشت پشت کاغذ بذر بود(بذرش همون تخم هایه وسط فلفل دلمه هست یعنی تخم های وسط فلفل دلمه آماده کاشت هستن نه نارس) ولی من موفق به کاشت نشدم، چون نه تجربه نشا کاری دارم و نه رشتم کشاورزیه ولی وقتی تو خاک کاشتم در اومد ولی کوچیک موند و بعد از 2هفته خشکید،
    میشه لطف کنید نشاء کاری کامل توضیح بدین
    چند بوته میخوای داشته باشی؟ از 10 تا کمتر یا بیشتر؟

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

saeednag ممنون از راهنماییتون ، تا آخر هفته گلدون و خاک رو مهیا می کنم و می کارمشون.
    البته بعید می دونم ارتفاع گلدونی که در نظر گرفتم از 30 سانت بیشتر باشه ...گلدونم از این مستطیلی هاست ، حدودا باید دهنه اش 20 در 60 باشه و به ارتفاع 25 ...فکر کنم بد نباشه ...

9. این کاربر از Simaaa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    کره زمین

پيش فرض

saeednag ممنون از راهنماییتون ، تا آخر هفته گلدون و خاک رو مهیا می کنم و می کارمشون.
    البته بعید می دونم ارتفاع گلدونی که در نظر گرفتم از 30 سانت بیشتر باشه ...گلدونم از این مستطیلی هاست ، حدودا باید دهنه اش 20 در 60 باشه و به ارتفاع 25 ...فکر کنم بد نباشه ...
    راستش من حداقلشو گفتم 30 سانتیمتر.اگه گلدون کوچیک باشه زود به گل میره و محصول کمی میده و احتمال بیماریش بیشتر میشه.در این صورت باید مراقبت بیشتری کنی.دوباره تاکید میکنم بهش آب زیاد نده و خشک هم نباشه خاکش.
    نتیجشو بهم بگو

11. این کاربر از saeednag بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴

14

چند بوته میخوای داشته باشی؟ از 10 تا کمتر یا بیشتر؟
    فلفل هایی که من بذرشونو دارم زینتی و برای پاسیو هستن و رنگشون تو یه یه بوته شامل زرد و بنفش و قرمز و نارنجی و سفید و کرمی یعنی ابتدا سفید رنگ و در انتها که میرسن به رنگ قرمز درمیان و واقعازیبا هستن

من سه تا بوتشو تو یه یه گلدونه مستطیلی کوتاه 20 سانتی کاشتم و گذاشتم جلو پاسیو و مهمونها باور نمیکردن طبیعی باشن و وقتی میگفتم 2.5(نه گفتم باچونه 1.5) خریدم طوری تعجب میکردن که باید ارزشش بیشتر از اینا باشه،و طوری آدم به دلیل تنوع رنگ محسور میکنه که زیبایی پاسیو و آکواریوم فوق العاده زیبا رو از نظر برده بود. اگر تویه گل فروشی همچین فلفل هایی رو دیدین حتی تک رنگ (به رنگ قرمز) دیدین توصیه میکنم خریداری کنید

این نوع فلفل تو گل فروشی با گلدونه 20 سانتی بود، الان که بذر دادن دیگه میخوام خودم بکارم و الان هم یکم (یکم که نه حدود 40تا) پایه گلدون بنجامین و کاج مطبق دراومدن ولی دیر رشد میکنن یعنی برگ سومشونو بعد از 40 روز در اومد و تو باغچه هم ریختم در اومده(آخه گل فروشی بیرون نگه میداشت و گفت باید روزی 2ساعت آفتاب بخورن)

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

الان حدود 10 روز گذشته ، هیچ خبری از فلفل دلمه ای ها نیست ، حتی یه جوونه ... به نظرتون باید بذر جدید بکارم ؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •